Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
21. jún 2010

@4a no teda si ma nepotešila 😎

@katrinb ak ti smiem trošičku poradiť, neuč si ich na nosenie vonku, môžu ti potom odmietať byť v kočíku a budeš mať "spievajúci" kočík

fefferonka
21. jún 2010

ahojte 🙂

@katrinb - no praveze ten druhy chudacik je sam doma 😝 cinziak mame kludny, zvacsa postarsi rozumni ludia, dvere nechavam dokoran otvorene, vacsinou nechavam doma toho spiaceho, vzdy v postielke alebo na bezpecnom mieste... no niekedy si aj poplacu... :-/ len sa trasiem, aby som sa nevybuchla bez klucov 😲 to je moja nocna mora...
sme po ockovani, reakciu mal len Petko, zvysenu teplotu, dala som mu cipok (trocha som odrezala) a zabralo, inak boli zlati, akokeby nic. 23.7. ideme na dalsie preockovanie.

@juliagregor no teda sikovna si!! aj ked teda neviem, co to vlastne znamena 😝 pred mm sa skladanam, moj bol zatial s chlapcami len raz a to hodinu... a s tymi hrackami - maju chlaqpci "svoje" alebo "spolocne"? asi kombinacia...

fefferonka
21. jún 2010

este mam otazocku ohladne stoliciek na krmenie.. kamoska mi nuka, ze preda taku tu velku za 50,- €, ale pre mna to bude asi haraburda, mame strasne maly byt.... neviem, kde by som ju dala, ani za stol sa nam neda.... 😝 v com krmite svoje deti??? my staviame sice dom, ale stahovat by sme sa mali na jar, to budu mat chlapci nieco cez rok... nemozem sa dockat!!!! neviem, ci mam do toho ist....vdaka.

juliagregor
21. jún 2010

@fefferonka u nás je všetko spoločné...a je im uplne jedno, že majú v rukách rovnaké, aj tak chcú vždy tu bratovu 😝
a ako ich plánuješ krmiť? stoličky budeš potrebovať, alebo budeš zatiaľ v lehátkach?
je dobré, ked si deti zvyknu papať na jednom mieste, bez hračiek a bez TV....

bobicek5
21. jún 2010

@dracik1 no veru pre trojcata 😀 . Je mi to luto, ale chalani budu musiet dovtedy chodit. Inak to nezvladnem a budeme sediet doma dovtedy, kym budu schopni cupkat aspon pred panelakom...Budem na nich total sama...

bobicek5
21. jún 2010

@katrinb my sme az doteraz (minuly tyzden sme predali kocik aj s vajickami) nosili vo vajickach do kocikarne, odtial do kocika a von. Teraz ich musime nosit (manzel je teraz doma, tak to ide), ale spoliehame sa, ze coskoro zacnu chodit a ten kusok precupkaju...

bobicek5
21. jún 2010

ahojte kocky, my uz sme opat chori. Asi to zahajil MM, potom zacali byt soplavi chalani a dnes uz boli hrdlo aj mna...Som z toho zufala, este som nedospala predoslu chorobu a uz sme chori znova...

katrinb
21. jún 2010

@juliagregor - ahaaa. OK, tak ziadne nosenie 😉

katrinb
21. jún 2010

@bobicek5 - to je super sprava...a to sa v pohodicke do vajicok zemstili? kolko maju teraz tvoji kil?

jankabambulka
21. jún 2010

@fefferonka ja by som do tých stoličiek išla -je to unikátna vecička 😉 na kŕmenie, kd budú väčší a budeš potrebovať variť tak im dáš hračky na stolík.... a teraz koľkokrát im tiež tam dám poháriky nech si presýpávajú fazulku-len aby boli ticho... je to fajné, naozaj , ver , že neobanuješ hoc máš malý bytík 😉

loginka
21. jún 2010

ahojte ako sa mate?
dnes sme mali prvu lyzicku mrkvicky! kedze maleho nedojcim a malu hej, zacali sme na kompromise 5 a pol mesiaca. Maly sa zaksichtil ale spapal 2 lyzicky, mala bola nejaka urevana, tak to bolo len take nijake. Som zvedava ako zajtra.
Ako ste vy prikrmovali, darilo sa vam podavat rovnako stravu?
nasi su inak strasne tazki, chrbat mam dovidenia, uz im taha na 7 kil tusim.

loginka
21. jún 2010

@katrin my sme dostali take drevene co sa daju prerobit aj na stolceky, ale stacili by mi aj take ikeacke tie su skladnejsie
snazim sa pridat nejaku fotku

juliagregor
21. jún 2010

@loginka ste zlatunkí 😉 , krm ich naraz , neboj sa, všetky deti sa naučili papať, len trpezlivosť 😉

juliagregor
21. jún 2010

@bobicek5 no teda už aj vy ☹ , prajem skoré uzdravenie

loginka
21. jún 2010

@juliagregor dik 🙂
ved ich chcem krmit naraz preto som zacala casovym kompromisom 🙂
ja totiz vsetko chcem aby mali naraz 🙂
vy musite mat doma veselo, ked si pisala ze sa ti biju o hracky, no pri troch chalanoch, je to iste, ale urcite aj pri "zmiesanych" ako mam ja , tiez ma zaujima ako im kupujes hracky - aj rovnake?

loginka
21. jún 2010

este ste chori?
@bobicek5 citam ze ty si tehulka, no pri takych malych dvojkach, asi dost narocne, ze?
babulky skore vyzdravenie!

juliagregor
21. jún 2010

@loginka dnes už cez deň šimon nemal teplotu a ani ho bruško nebolelo, tak dufam, že už bude dobre, a hračky...aj rovnaké, aj rozdielne...ale malí sú hrozní, všetko pokazia 😠 , maťkovi vydržali hračky dlho a oni su ničitelia 😝

juliagregor
21. jún 2010

@bobicek5 a si tu? uvidíme sa , či si doma? voľná som až v stredu poobede...

4a
21. jún 2010

@fefferonka ahoj, doporučuju ti stoličky na krmení z Ikey, nahoře plastový a stojí asi 10-15 EUR. Možná je koupíš i z druhý ruky. Jednak jsou skladný, dají se dát na sebe, jsou lehký, ale velmi stabilní. Byly nejlepší v testech krmících stoliček a dají se dobře přisunoout ke stolu. A dítě ti z ní jen tak nevyleze 😀 To je asi nejdůležitější 😀 😀 A dají se taky dobře převážet, neb ty nožky vyndáš. Takový ty drahý jsou na prd. Dáš kopu peněz za věc s jediným účelem? Jsou neskladný a v hodnoceních bezpečnosti na tom nejsou moc nic. Jen velká kráva je to. 🤐 Když už drahý, tak potom takový co později slouží jako židle k psacímu stolu. Já mám Stokke a jsou super, ale ty Ikeácké jsem měla taky (měli jsme vícero bydlišť 🙂 )a prodali se během jednoho dne potom.

jankabambulka
22. jún 2010

moja kamarátka čo má tiež dojčatká má tie z ikei a povedala, že sú nepraktické a tiež potvrdila že fabulky -ten tip -je naj
ale sto ľudí, sto chutí

bobicek5
22. jún 2010

@katrinb no nasi maju teraz 11 mesiacov a cca. do 10 kg. Kocik sme predali prave kvoli vajickam, kedze to bola 3-kombinacia a z vajicok im uz trcali nohy. Ale niektore maminy v tychto vajickach maju deti aj do 1,5 roka. My sme radsej neriskovali, kedze dost cestujeme a maju uz nove riadne sedacky.

bobicek5
22. jún 2010

@loginka no veru tehulka uz par dni v III. trimestri... je to o hubu s prepacenim. Dnes som citala v mudrom maminovskom casaku, ze tehula ma pocas celeho tehu denne prespat minimalne 8 hodin bez prerusenia 😀 hahahaha...co mne nehrozi...

bobicek5
22. jún 2010

@juliagregor Julka v nedelu sme sli dom. Dnes som mala glukozovy test, tak preto... Ale o dva tyzdne ideme znova na par dni...

fefferonka
22. jún 2010

ahojte 🙂

este k stolickam - do kedy ich asi vyuzijem? ja ich na byte NAOZAJ nikde nedam... jedine na chodbu 😝

inak, chalani uz zacinaju byt betari, okrem toho, ze strasne slintaju a neustale si pchaju ruky do ust, tak sa vrtia, Pato ma taky blby zvyk, ze sa sponuje do "luku" a posuva sa dolu a obaja sa dvihaju v kojacich vankusoch, nechcu lezat, ale sediet, maju vsak smolu...

@bobicek5 klobuk dolu! pri detoch,..

katrinb
22. jún 2010

@jankabambulka - a vies napisat o aky typ ide? ja urcite chcem nejake uz poriadne...nech mam pokoj so stolickami. Radsej drahsie, len nech su bezpecne. Viem, ze kamoska ma taku stolicku, ktora ma sewdatko take gumene....su tam popruhy a je to super v tom, ze je ta stolicka skaldatelna....teda je dole na zemi a vie byt aj hore pri stole....da sa teda vydvihnut do vysky. Mne sa to zda celkom oki.....napisala som to ako hotentot..... 😀 ......ale nejako mi to dnes nepali...
@fefferonka - aj nase slecny maju pesticky nonstop v pusinkach..... A teraz sa smejem...Adelka kaka...a teda viem to preto, lebo tlaci nahlas 😀 😀 😀 je uzasnaaaa

bombula
22. jún 2010

@katrinb
ja mam tieto ,starsie verzie z druhej ruky po dvojickovej kamoske a su uzasne. tak len pridavam doporucenie.
http://www.bebeconfort.cz/omega.php

jankabambulka
22. jún 2010

@fefferonka - naši majú cez 2roky a začína sa učiť papa ť tak rátam že ešte aj v 3rokoch ich budú mať akurát zhodím tie tácky a prisuniek k stolíku 😉
@katrinb Fábula -tak tie mám ja -lebo dajú sa polohovať-čiže začínali papať tak som ich dala skôr na pololežato, dajú sa dať nižšie , vyššie, paťah gumový soprším a je ok, majú pracky - aby dieťa neutekalo a papalo, dvojtácku- čiže dieťa dopapá a vyberieš vrchnú-odklikneš , ospršíš a vrátiš alebo necháš uschnúť a dovtedy tam má dieťatko spodnú a na tej sa napr. môže hrať, v zadu obr košík na blbosti my tam sme mali podbradníky a teraz deti svoje rupsačiky ....ja som max. spokojná s ňou iank aj my sme ju mali na chodbe
kuknen niekde link
takéto podobné máme
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8789722&tab=8
ja mám tieto oranžovú a modrú
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7283472&tab=0
kúpila som ich z druhej ruky za 2000/ks ale to bolo 2roky nazad

katrinb
22. jún 2010

@bombula
@jankabambulka dakujem krasne baby.....uz mam ulozene linky.....a tiez hcem z druhej ruky kupit....tak mozem haldat. o chvilu mame 4 mesiace...tak este mam cas 2 mesiace....ale musim sko r popozerat sa po nich

bombula
22. jún 2010

@katrinb no tie moje maju kovove nohy a nosnu konstrukciu, takze super pevne odolne a stabilne. v tom su oproti inym drahsie.

juliagregor
22. jún 2010

ahojte,
už som tak vyškolená, že ma bolí hlava 😝 😀 ...
stoličky...nemám drahé stoličky, jednu mám klasickú drevenú(priputala som ich samostatnými popruhmi) a druhú mám s pultíkom (dala mi kamoška)...
fabule su drahé a podľa mňa už su neni také kvalitné ako zo začiatku, trom kamoškám sa začali trhať tie gumené poťahy (po necelom roku) a reklamáciu im samozrejme neuznali ....chlapcov ešte krmim v stoličkách ale zachvíľku pojdu na normálne stoličky...stoličky su fajn, ked je kiesto, ale zaberú strašne veľa miesta a hlavne v našich malých panelákových kuchyniach....
fefferonku existujú aj také stoličky, ktoré sa namontujú na stôl, ale ešte som to nevidela naživo...niekto krmi deti aj v obývačke, ked nemá miesto v kuchyni