Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jennys
12. sep 2010

@juliagregor to ako keby si písala o našej Lucke. Ráno keď vstane sa neprezlieka, musíme ju stále hnať a upozorňovať, tiež niekedy odvráva, s jedením tiež občas štrajkuje také že poď ma dokŕmiť... alebo odbieha od stola, ale teda väčšinou jedáva dobre. S obliekaním je to horšie. Príde zo škôlky, aj hodinu čo sa neprezlieka, alebo behá polovyzlečená, potom sa už nestíha hrať lebo je večera...sú aj revy samozrejme, ale inak mám úžasnú trpezlivosť a na všetko má pravdaže čas. Ale niekedy vie aj prekvapiť, dnes ráno napríklad vstala a bez problémov sa prezliekla aj umyť sa išla. To sú potom také tie jej lepšie dni. Ale inak je super, že sa snaží malých zabávať keď plačú, hodá ich, spieva im ale to tak nahlas že oni radšej stíchnu lebo nemajú šancu ju prekričať...

loginka
12. sep 2010

cafte!!!
dlho som tu nenakukla, tak len hlasim ze sa mame dobre, drobci uz nie su ziadni drobci Lauri ma uz 9 a pol kila, dost predbehla Dominika ten ma o vyse kilo menej, ale zato 2 zuby 🙂
Krasne spolu kecaju, tesia sa zo svojej pritomnosti, uz zacali byt dost mamickovsky.
Skusim aj fotku pridat

janulqa07
13. sep 2010

prajem pekna dnik 😵 u nas je nadherne a ja nemozem von lebo nam nejde vytah 😠
@loginka krasne 😵 a tie usmevy 😵 😵
ja som vcera uz vybuchla, deti mi na prechadzke zase plakali na striedacku 😒 Matus bol sialeny, chcel si asi nieco dakazat a za tento vikend toho narobil az az 😠 😠 😠 doma akoby bomba vybuchla a este aj varit, varit, varit ......... manzel si to odniesol, zbierala som si nieco na neho a nakoniec to vcera zo mna vypadlo 😎 😒

andika10
13. sep 2010

ahoj ja sem moc neprispievam len si &Vás čítam ale toto musím napísať, ja som bola pred tehu zamestnaná v maďarsku, keď som otehotnela tak som bola celých 8m doma na PN ke a teraz po dvoch rokoch mi končí materská a musím si teraz napísať žiadosť do roboty na neplatené volno, a k tomu žiadosť na tzv. príspevok na opatrovanie dieťata čo u nas dostávame od pol roka do troch rokov dieťata a ten príspevok budem dostávať do konca toho roka keď mi nastúpia do školy. Pravdaže ak si to viem vybaviť 😉 , ale toto je len pri dvojíčkach, pri jednom dieťati je to asi ako u nas. Nejedná sa o horibilnú sumu 54000ft. + rodinné 24000 . Prečo aj u nas nemôžu dať výhody pre mamičky s dvojkymi 😒

murkaa
13. sep 2010

moje detičky sú dnes najlepšie na svete. Od rána plačú a čas kedy by som mohla niečo urobiť vypĺňam tým, že jedného uspávam. A ked sa mi to úspešne podarí, prvý sa už zobudí. Idylka MD.
A manžel mi ešte zavolá z roboty, že "sadni k PC a vybav ten môj mail"

beruska5
13. sep 2010

@murkaa 😉takže den blbec? to poznám a stím manželom tak isto,niekedy na zabitie 😝
@andika10 tak to teda fakt netuším prečo nám nemožu dat nejakú korunu navyše,však všetko platíme dvakrát,je to hrozné 😝 😝 😝
@loginka krásna fotka,a super váha ,mi máme rok a váhu jak vy

murkaa
13. sep 2010

kočky a toto ste niektorá už využila?
http://www.pampers.cz/cz_CZ/ecoupon_sk?src=1&ur...

murkaa
13. sep 2010

no už som si všimla, že to bolo len do 30.septembra. Tak sorry - neskoro. 😢 ☹

matelko1
14. sep 2010

ahojte.prajem pekny den.
na par dni sa asi odmlcim,zateplujeme,takze budeme bez signalu,lebo tu krabicku/neviem ako sa tomu hovori,asi ruter/mame na dome a musi ist dole.
koncom tyzdna ideme do poradne,tak som zvedava,ze kolko vazime.potom dam vediet.

matelko1
14. sep 2010

@loginka krasna fotka a tie usmevy...super.a vahy maju pekne.

julietka
14. sep 2010

@loginka logi krasny ste, ake stastne a spokojne usmevy 🙂 😵

s_o_n_i_k_e
14. sep 2010

Ahoj, chcem sa opýtať, hlavne tie ak je tu niektorá zo Žiliny ako ste riešili nákup kočíka? Či cez internet a vlastne ste kupovali ako mačku vo vreci, že ste nevedeli že aký bude :( alebo existuje v ZA nejaký obchod kde je šanca si vybrať? Švagrinke sa páči ten icandy pear ale neviem, či ho niekde na slovensku predávajú :(.

juliagregor
14. sep 2010

@s_o_n_i_k_e máte blízko Ostravu tam je predajňa www.dvojcatka.cz
tam majú aj vystavené modely, inak osvedčený obchod pre dvojičky www.prenasedeti.sk

s_o_n_i_k_e
14. sep 2010

@juliagregor ďakujem veľmi pekne 🙂 idem pozrieť 🙂

juliagregor
14. sep 2010

@loginka malí sú nádherní, krásne sa usmievajú 🙂
@janulqa07 dnes lepšie ?
@murkaa aj u vás?
len krátko 😎

lucia.kl
14. sep 2010

@murkaa ale 30. septembra ešte nebolo 🙂

tintin
14. sep 2010

ahojte, baby davate malym Vigantol? ja mam este z 2007 s platnostou do 2011 s normalnym plastovym uzaverom bez nejakeho balonika a neviem ci mam tie kvapky bambulkam davat alebo nie...bo zevraj sa ma Vigantol stiahnut z trhu kvoli toxickemu uzaveru s balonikom... 😕

@juliagregor -tos tym obliekanim..Kristinka detto, straaasny problem sa prezliect/obliect, nahanam ju ako splasenu hus po celom byte, take ma vzdy pochytia nervy...proste tie deti bavi ked nas mozu vytacat.. 😉

a pridala som foto

juliagregor
14. sep 2010

@tintin kľudne daj, ja dám ešte mojim na zimu...my sme takí bledúšikovia...ten balonik je nový vynález, a nejako sa im neosvedčil 😀 😝

lucia.kl
14. sep 2010

@tintin ale ste už narastli, pekne to leti, ako režim s dvojkami a Kristinkou, už je to lepšie??? a inak ako sa mate??

tintin
14. sep 2010

@lucia.kl
ahojko, som myslela na vas, ako sa mate. aj vy uz ste velke baby 😉
no rezim/nerezim....nejde to moc, ked je kristinka doma, ked je v skolke da sa to...este maju v skolke zvykaci rezim, ale od bud. tyz. by uz mala byt dlhsie...vy ako?

lucia.kl
15. sep 2010

@tintin my konečne lepšie čo sa kolik týka, nozaj tie ich črievka potrebovali čas, sme mali strašný problém s kakaním a prdením. no a teraz dúfam, že nebudú choré lebo na mňa niečo v nedelu skočilo a baby mam od včera strašne nekludne ☹ tak uvidime. ja som dala babam min. tyždeň nastreliť naušničky 🙂
a ake mavate noci?? my spime cca 6-8hod. ako kedy, takže už aj vyspať dajú.
no ked budete mať už lepšie, resp. Kristinka v škôlke, tak môžme aj to stretko dať 🙂

medinila
15. sep 2010

@tintin mne lekarka povedala nedavat Vigantol a dala mi vitamin D v jednorazovej davke a o dva mesiace znova jednorazovu davku

mamicky balite nasiroko? ja som na zaciatku aj zacala,ale vydrzala som sa s tym trapit len tyzden 😠
a nemate niektora skusenost s takymi nohavickami(nieco ako pevne gatky) co sa natiahnu a splnaju ucel sirokeho balenia?

janulqa07
15. sep 2010

@juliagregor ahojky 🙂 aspon som sa vykricala 😒
Matus stale keca o tom ako musi mamku pocuvat a pritom robi opak 😠
dva dni mi bolo strasne zle, jeden den som uz nemohla ani pit, vsetko zo mna hned vyslo ☹ vcera tu boli svokrovci a manzel ostal doma, boli traja na dvoch a mali co robit, spon videli ze nemam vylozene nohy
a vy ako??? chalani maju co nove?

juliagregor
15. sep 2010

@janulqa07 aj to treba 😉
Maťo je zase chorý a čakám kedy k nemu pribudnem aj zvyšok..
teraz sa hrajobijú 😀

murkaa
15. sep 2010

len na rýchlo
@tintin Vigantol - mne Dr. povedala, ze to sťahujú z výroby a z lekárni. Čo je doma je doma a ak to nezapácha tak je to O.K. Ale pre istotu sa dá v lekárni kúpiť flaštička na kvapky a z nej dávať len jednu kvapku, lebo je tam väčšia dierka. Tak dávať.
@lucia.kl ano, už mi to zasa došlo. Ked osm grogy nerozmyšľam súvisle.
u nás noci zlé, stále plačú a každú hodinu mám niektorého pri sebe

hviezda22
15. sep 2010

ahojte, aj my sa pridavame, Teuško priniesol zo školky nejaku vyrozu a uz sme chorí komplet cela rodina 😒 , deti su strašne mrzuté, teraz zaspali, jaj, zblaznit sa idem, sme tu zavretí tri dne, dnes ideme na malu prechadzku, je teplo.
Vigantol stahuju, presne tak, vraj v rakusku sa da kupit Vitamin D ako kvapky. Novy v lekarnach zatial nie je.
@janulqa07 časom tu bude trošku lepšie, uvidíš, moji ked su ok sa aspon prehraju spolu. Ja tiez niekedy vybuchnem, tiez si to vždy nazbieram.
No Natalka plače, dlho nespala, letím ☹

hviezda22
15. sep 2010

Nalka znovu zaspala, no v obyvačke 😒 , mame novu cestovnu postielku, lebo ked v noci vyvadzaju, jeden putuje k tatovi, tak v nej teraz spinka
este som vam chcela pridat fotky Cosatta

janulqa07
15. sep 2010

@juliagregor no nezavidim, asi mate zase to zle obdobie 😒 ja sa takych dni bojim
varim obed, Matus ani za svet ist spat a ocko s dvojkami uz viac ako hodku zarezavaju 🙂

juliagregor
15. sep 2010

@hviezda22 podarení sú 🙂
@janulqa07 nie je také hrozné, je len prechladnutý...ale nervozny 😒

mia1983
15. sep 2010

Ahojte maminky, chcela by som sa vas opytat ci niektora nemate kocik bumbleride indie twin, lebo riesim otazku zimnych fusakov a neviem si rady, ze aky tam bude pasovat ☹ . Tie original fusako-nanozniky sa mi zdaju tenke 😠 . Dakujem