Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jennys
12. okt 2010

@tintin tak to presne ako u nás a mne tiež chlapci revú keď ideme von lebo dole si ich musím zniesť v sedačkách, tie dám do pivnice a ich prehodím do kočíka, sa narevú počuť ich po celom vchode a niekedy ešte do toho keď začne Lucka im spievať, tak hotový blázinec, ale už som si na to zvykla, keď revú aj všetci traja naraz. Ale inak chlapci sa už polepšili, už toľko nerevú, už sú aj pekne ticho, kukajú alebo sa na nás usmievajú. Vtedy sú naozaj zlatučkí a dokonca Samko ráno vstal s úsmevom a potichu a to musel byť riadne hladný keď jedol o pol 3 a vstal o siedmej.

lucia.kl
13. okt 2010

@tintin dostala paralenový čípok a ten zabral do 15 min. myslím, že s tým lepkom je to hlavne pri M mlieku ale my sme na UM tak to vôbec riešiť nebudem...
@jennys
o obliekaní mi nehovorte ja oblečiem len základ oblečenia a svetríky až ked ich mám dole v kočíku, ja ich nosím v taškách a kočík nechávam pripnutý o zábradlie na zvýšenom prízemí. no a autosedačky, to je horor aj u nás, z duše ich neznášajú, asi im nevyhovuje tá poloha...

matelko1
13. okt 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
rano sme boli na rehabilit.tak uz nemusime dalej chodit.chlapci su pevni,lozia po styroch.po 9 mes u dr kontrola,potom chce chlapcov vidiet este v 12 mes a dost.
vcera som bola na preventivke so zubami,hned mi aj 1kazik opravila a mam pokoj.chlapci boli u mm v praci,ale potom ich zobrala moja segra.

jennys
13. okt 2010

Ahojte kočky, tak Vilko mi tu zaspáva a usmieva sa, Samko spí, obaja vo vajíčkach, tam sa im dobre spí, keby som ich dala do postieľky tak sú do pol hodiny hore. Tak idem asi poupratovať, aj keď sa mi nechce.
@matelko1 tak to je super, my ideme do rizikovej poradne koncom októbra tak som zvedavá či tiež nebudeme musieť ísť na neurológiu a cvičiť, zatiaľ detská doktorka povedala, že netreba, že jej sa zdajú byť OK, tak uvidíme o mesiac či nás pošle na neurológiu alebo nie.

matelko1
13. okt 2010

@jandura ja som zo SNV,ale tam mam uz 18 rokov zubara.

matelko1
13. okt 2010

@jennys dvojky zvyknu posielat dr na neurologiu a potom neurolog zhodnoti ci treba cvicit,alebo nie,ale vacsinou posiela.mne sa zda ako keby si lekari dohadzovali.....ale treba ist,lebo potom ak by nieco,tak clovek si bude vycitat....
mne vzdy kazdy hovoril a anaco tam chodite atd,ale cvicenie este nikomu neuskodilo a chlapci su pevni....
kamoska ma tak isto staru dceru a ta sa len teraz naucila z chrbatika na brusko prevracat,je taka makka,nechapala ked videla mojich chlapcov co dokazu.

jennys
13. okt 2010

@matelko1 ja viem, s cvičením mám skúsenosti, lebo s Luckou sme museli cvičiť, však uvidíme, ale radšej by som bola keby nás poslali a keď neurologička povie že je to OK tak budem spokojná. S cvičením problém nebude keby sme cvičiť museli len neviem ako to budem zvládať s dvoma a presne ako píšeš aj ja mám pocit že lekári si dohadzujú, potvrdila mi to aj jedna mamička u nás na sídlisku, s ktorou som sa nedávno o tom rozprávala.

jennys
13. okt 2010

no nič kočky, idem ja upratovať 🙂

jennys
13. okt 2010

Posielam aktuálne foto

matelko1
13. okt 2010

@jennys deticky krasne 🙂 ....ano lekari si dohadzuju,maju malo roboty.mne sestricka ked sme prisli na cvbicenie tak mi hovori a vy co tu robite,ved chlapci su super,krasne dvihaju hlavicku atd.zacali sme v 3 mes. a uz mame cez 8.kazdy tyzden sme chodili.najhorsie bolo to vstavanie,lebo na 7:30 sme chodili.mm chodil so mnou a preto tak skoro aby dlho nemeskal do prace.

juliagregor
13. okt 2010

@jennys deti sú krásne a mne sa veľmi páči fotka, kde máš všetky deti pri sebe---

@matelko1 vy ste ale nemali vojtovku...teda tuším...

dnes som chlapcom pretriedila hračky, lebo len rozhadzujú a nehrajú sa...
idem sa učiť...

pekný deň všetkým 🙂

matelko1
13. okt 2010

@juliagregor ale myslim si,ze sme mali,prvy mes im stlacala body a oni museli roztahovat pasticky,potom zase im tlacila na chrbatiku,museli vystierat noszicky a az potom sme presli na fit loptu a masaze.

juliagregor
13. okt 2010

@matelko1 ano to bola vojtovka

matelko1
13. okt 2010

@juliagregor ale nastastie ju necvicili dlho,ale ani pri nej neplakali.
tak chlapci su uz napapani,aj tak im budem musiet este mliecko dat o pol hodinky.zda sa mi,ze stale im dookola to iste varim.maju take deti chute,alebo.....ako sa spravne dusi zeleninka.ja som asi blba 😀

juliagregor
13. okt 2010

@matelko1 deti nemajú chute, do roka v pohode to isté...Maťovi som dlhooooooooooooooo varila solo, ale pri malých to všetko išlo akosi rýchlejšie, zvykli sme si na nesolené, nekorenené jedlá a začali sme jedávať všetko spolu a naraz, mm si dochutí na tanieri a aja jem to, čo deti...
ked budú papať aj cestovinky, tak to bude viac rozmanité...
ked sme niekde na obed, všetko mi je slané, lebo som si odvykla...

bombula
13. okt 2010

@jennys kraaasne dievcatka. vsetky 3.

bombula
13. okt 2010

@jennys hahaaaa, tak to sa podarilo, alebo zeby chlapci a sestricka?, no vyzeraju ako babiky tak preto 🙂)

matelko1
13. okt 2010

@juliagregor a cestovinky a ine veci mozu az od 1 roka papat,ano.....teraz len ta zeleninka,masko....varene,dusene..
@bombula veru ha-ha-ha....jennys ma chlapcekov a dievcatko 😵 😵

chystame sa von.mm bol na obede,chodi kazdy den domov na obed a mna uz nebavi varit.niekedy ani nestiham,sice vacsinou si uz vecer pripravim a na dalsi den dokoncim,ale aj tak.uz neviem co mam vlastne varit.zda sa mi to uz tiez vsetko rovnake....

juliagregor
13. okt 2010

@matelko1 môžu skôr, ja som dávala okolo 10 mesiaca lepok a postupne som im pridávala
aj @tintin sa pýtala na ten lepok, teraz som čítala, že doporučujú dávať lepok skôr, kým sú deti na MM, je to prevencia pred celiakou...ja neviem, nie som lekár....píšem len, kedy som pridávala lepok ja...mn e sa to zdá skoro
treba pozerať na hovienka a rozhodnúť sa sama podľa svojho uváženie, čo vám radia dokiny?
ešte som zabudla na ryžu aj tá je dobrá a zasýti...

bombula
13. okt 2010

@matelko1 cestoviny az od roka? a preco tak neskoro? ved existuju aj bezvajecne ak by slo o to ze nemozu este bielok... no a lepok mozu v pohode od 6.mesiaca, nie? takze aj cestovinky (bezvajecne)

matelko1
13. okt 2010

@bombula takze mozem aj cestoviny.....
no nic idem von kym je teplo.tak zatial pa 🙂 a pekny den 🙂

bombula
13. okt 2010

@matelko1 bezvajecne, su take pismenkove a ine tvary (kupujeme v tesco), ja varim tak na maksie a teraz to uz moji drobci rovno hltaju ani sa nesnazia pohryzt. u nas ryza zatial nema velku popularitu takze hlavne cestoviny idu a az na druhom mieste zemiaky

juliagregor
13. okt 2010

vonku je krásne, vešala som prádlo a ohrievala som sa 🙂
cestovinu milujú asi všetky deti najviac 😉

matelko ved im pridávaj a uvidíš 😉

janulqa07
13. okt 2010

@jennys super foto 😉 a inak prajem pekny den vsetkym 😀
mam doma chore deturence a mne tiez nie je do smiechu ale citat vas nestiham 😒 niekedy sa tu pismenko nepohne a niekedy par stran 🙂
snazim sa zbierat info ale pokial my budeme prikrmovat vsetko zabudnem takze sa ozvem s prosbou o pomoc neskor

matelko1
13. okt 2010

@juliagregor ja sa chcem opytat ty mas doma chlapcov,ako je to z pretahovanim pimplika,lebo co sa pytam,tak kazdy ma iny nazor,aj v mamine,alebo v mame a ja som sa docitala,ze nesahat,moja dokina,ze mozem pri kupani,tak som z toho jelen.jedna kamoska pretahuje,druha nie a tak.ty co na to hovoris,
alebo ako to robite vy baby,ktore mate chlapcov.

juliagregor
13. okt 2010

@matelko1 ja nesťahujem, Maťkovi som to iniciatívne dala spraviť v roku a aj tak sa mu zrástlo, ked mal asi 3 roky prišiel nato, že má cikáčika a stále si robil dobre a erekciami sa mu to pekne samo uvoľnilo, čiže som poučená a kým pekne cikajú, nemajú zapálené cikáčika, tak nesťahovať...
vôbec sa ich nechytať....

juliagregor
13. okt 2010

on tak nariekal, dva dni som vedela, kedy ciká, močila som ho v kamilkách a cikal len vo vode ☹

lucia.kl
13. okt 2010

ahojte.
baby ktoré máte ešte nechodiace deti, tak v hypernove majú "kožené" čižmičky v červenej a čiernej farbe za 1€ a taktiež také papučko capačky teplučké za 1€ v modrej a ružovej farbe...

murkaa
13. okt 2010

@matelko1 cestovinky môžeš, aj lepok. Aj Dr. mi to doporučila - my sme na MM. Moji v pohode papaju. A pri varení nesolím a niekedy im šupnem aj z našeho hrnca.
@jennys krásnučký. Ja už ani fotiť nestíham

matelko1
14. okt 2010

dobre ranko prajem.
spinkali sme krasne,od vecera sa zobudili az rano o 7-mej.teraz sa hraju a lozia a robia si zlost.
@juliagregor takze nesahat.ja som uz z roznych odpovedi bola blba a nevedela som,,ci to robit,alebo nie,aj dr jedna povedala ano,druha nie.
co mate dnes baby v plane.vyzera,ze bude dalsi krasny den.