Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lusinkaj
24. sep 2010

@juliagregor a to kolko sa ma lezat nie 24h.???
@jennys ja akoze tiez nemam nejak extra velke brucho ale mam...no take akurat na dvojky

juliagregor
24. sep 2010

@lusinkaj 24 hod, ale niekde aj 12 ...

lusinkaj
24. sep 2010

@juliagregor aha,fiha...ale to asi ani pohnut sa nebude dat vsak na posteli neviem ako ja vydrzim lezat 24h.na chrbte jaaaaj tak to bude 😒

juliagregor
24. sep 2010

@lusinkaj pohnúť sa môžeš len nedvíhaj hlavu...rýchlo to prejde neboj 😉

lusinkaj
24. sep 2010

@juliagregor jaaaaj,ja uz teraz som z toho vsetkeho na nervy..uz sa mi sniva o nem.uz dr.boli vsetky v mojom sne dnesnu noc co su v tej nemocke no proste hruza.... 😒 musim niekam vypadnut nemysliet nato..idem na kafe ku kamoske 🙂
ani hlavu,ani nohy nic....juliiiiiiiiiiiiiiiiiii pomoc

janulqa07
24. sep 2010

@lusinkaj manzel ma chcel prekvapit ze ked dojdem domov, vsetko bude vypratane, postielky poskladane a tak ..... lenze nejako nestihal, este aj zaclony dal mamine poprat 🙂 prisla som domov zaclony nikde, ale na prvy pohlad vypratane, len som nemala v kupelni dvere otvarat.. na 3x som prala, nestihala som susit 😠 v chladnicke prazdno a nenavarene.... vtedy som zacala davat dokopy domacnost a nezastavim sa este veeelmi dlho.... svokra tu bola raz inak chodime na kavu mi k nej ... mama tu bola tyzden, ale riesila skolu v ke, takze len stravnik naviac 😒
aspon mi nikto nepovie... " museli sme ti pomahat, vychovali sme ti deti " 😎

juliagregor
24. sep 2010

@lusinkaj len chod, zmeň myšlienky 😉

bombula
24. sep 2010

@lusinkaj ja viem tak ze sa lezi min. 36 hodin alebo necele dva dni, su mamky kt. to zvladnu skvele aj skor ale aj take kt. to nezvladnu ani do toho casu. velmi sa tym nezaoberaj, ved nevies ci nepojdes "prirodzene". lezat zvladnes, pospis si a ked sa zobudis pridu ta potesit babetka. ak by ti nebolo do spanku bez vahania pytaj do infuzky nieco od bolesti a spat budes v pohode. nie je to ale take strasne ako to znie, vsetko po tom ako pridu bejby na svet bolo pre mna zvladnutelne, lebo som sa na nich strasne tesila kedy ich donesu a tak sa zotavujes velmi rychlo, sama budes zo seba prekvapena, uvidis.

lusinkaj
24. sep 2010

@janulqa07 no moj manzel ma to iste nakazane ze tesne predtym ako prideme domov musi vysavat,pozmyvat,prach,postielky zlozit...atd tak som zvedava ako to zvaldne 😉 ale mylsim,ze to zvladne....
a stym ze ti nikto nepomaha mas pravdu nebudu kricat vychovali sme vam deti...presne tak 😉
@juliagregor idem,lebo ma porazi doma muz ma dnes 13ku taze to je na osalenie sama 😒
@bombula dakujem...aj aj verim,ze ak ich uvidim vsetko prejde aj bolest 😉
ale rada by som to uz mala za sebou

julietka
24. sep 2010

@katrinb kati dakujem za tip 🙂
my sme uz kupili take "capackove' cocodrillo su velmi zlate s brmbolcekami ale bolo to najvacsie capackove cislo takze su im nateraz akurat a to im musi stacit Paticka sa im sice posuva v nich dohora, lebo su textilne, ale podosva je zo surovej gumy takze zima by im nemala byt. V tomto musia vydrzat nejaky mesiac mozno dva a potom kupime uz normalne zimne s kozusinkou, ktore teraz nemam este odvahu kupovat lebo neviem aku budu mat nozicku.

Babulky ja neviem ci som sa to uz pytala, ale akosi zabudam v poslednej dobe...ked budem na rodicovskom tak si mam platit nieco sama? nejake poistky?

jitkatatarova
24. sep 2010

@dracik1 dakujem za radu.Veronika cika ako na povel,poviem jej pod sa vycikat a za chvilku uz nahodi usmev od ucha k uchu a zacne vyhravat nocnik.Katka ta je akoby trosku bloknuta.Ale zo dna na den sa to zlepsuje.Teraz ked je pekne,tak chodime von na niekolko hodin,tak si este netrufam im nedat plienku,ale o taky tyzden to skusim a uvidime. V kazdom pripade to uz nevzdam,takze drzte palce.

katrinb
24. sep 2010

@lusinkaj ja smo za 2 kusy novych Babysense dala 80n € na pol roka....ale uz za obe. Cize jeden kus za 40 a su nove....no mne sa to veeelmi oplatilo. na JISke iba lezis...neboj, ani ta veômi nenapadne vstat.....budes slaba. Potom ked osm sla na izbu, uz som chodila sama na WC...a ako pise Julka, budes lezat, a len trosku ta az na druhy den daju do polosedu...ale len na chvilu. ja som sa tym brutalnym boelstiam hlavy nevyhla.....len mi nikto nepoedal, ze je to z toho...a tak som prve 32 dni trpela ako blazon...az som plakala od bolesti.....ale ja som si myslela, ze je to z toho stale kojenia..a ze krivo asedim.... 😠

tinka9
24. sep 2010

Ahojte, chorobne obdobie? Aj u nas, dvojky na antib., starsi presiel len zlahka, ale nikdy nezabudne odovzdat vsetko dalej. Aj kiahne im dal ked mali 6m, ale neboli kojene. Deti do roka a dospeli maju casto tazky priebeh, baby tiez mali, skoncili v nemocnici na liekoch, ale kojene deti by to nemali chytit.

Krasne babie leto mame ze? (zatial)

juliagregor
24. sep 2010

@julietka máš IP
ja som si teraz začala úplatiť dobrovoľné nemocenské poistenie, Maťko je stále chorý....platím min. sadzbu t.j. 14 Eur a za OČr, ktorá je max. 10 dní dostanem 50 Eur...kedže sme chorí furt, tak budem v pluse....

@tinka9 tuším sa choroby vlečú všade, ako sa máte? a prajem skoré uzdravenie 😉

@janulqa07 ným veru nikto nepomáhal, deti sme si vypiplali s mužom, ale bola to fuška, ale som na nás hrdá ako sme to zvládli 😉 , a hlavne na muža...ja som chodila v sobotu do školy si oddýchnuť a on bol s tromi deťmi sám... 😉 a ešte aj navaril

jennys
24. sep 2010

Ahojte kočky, tak my hlásime že nakoniec to neboli kiahne. Šiesta choroba, to by ma veru nenapadlo. Tak som si aj vydýchla, potom keď budú chlapci väčší tak nech to majú keď aj Lucka a naraz keby sme si odbili všetkých a bol by pokoj. Ale inak máme dnes neskutočný deň, aká bola Lucka dnes protivná tak to ešte nebola. Keby bola taká tri alebo štyri dni, tak môžem ísť rovno na liečenie. U nás je jarmok tak sme boli na kolotočoch, našťastie tam scény nerobila, ale zato večer u nas bol búrlivý, hotový blázinec.
@janulqa07 my sa tiež snažíme pomôcť si sami aby mi to raz nemal kto vykrikovať, že nám pomáhal. Teda, svokrovci sú v pohode, tí mi to určite nevykričia, teda svokra príde keď treba k Lucke lebo však okolo malých skáčem ja, nakojiť ich za mňa nikto nenakojí, ale po doktoroch keď niekedy treba tiež ide ona alebo moja mama, ale zvádla by som to aj sama, už som tak bola, ale keď sa núkajú tak súhlasím, aspoň sa nemusím zbytočne stresovať. S Luckou nám nepomáhal nikto, vystačili sme si sami a teraz to tiež zvládame aj bez pomoci. A ja si pamätám, keď som prišla z pôrodnice po narodení Lucky, tak ma v chladničke na obed čakali palacinky, aj upratané bolo tak mi to veru dobre padlo.

jennys
24. sep 2010

@juliagregor a prečo si neplatíš radšej maximálnu? Či potom si zvýšiš? Teraz dostaneš tuším aj tak len minimum keďže si neplatila tých 9 mesiacov či ako?

mima595
24. sep 2010

@jennys - to fakt??? som si myslea, že to je do 2 rokov - ale aj to je infekcne....
ked to mali moji, tak mali vysoke teploty 3-4 dni a Lucka iba 1 den??

juliagregor
24. sep 2010

lebo prvých 26 tt sa platí aj tak s minimálneho základu, už sa mi to neoplatí..to bude jar a už budeme zdraví 😉 teda dúfam

juliagregor
24. sep 2010

@jennys ešte to ale malí môžu mať..my sme mali aj 5 a aj 6 chorobu...
dnes som dala Maťovi zobrať krv, moč mal síce negatívny, ale je strašne bledý, tak pozrieme železo...
strašne málo je, je chudý...

juliagregor
24. sep 2010

ja som taká nervozna, ked mi tu babky poletujú...
nech príde a hrajú sa s deťmi, ja nechcem, aby mi upratovali a tak, ale navarené doniesť môžu, to je naj pomoc 😀

jennys
24. sep 2010

@mima595 no veď to, ja som čítala že je to do 3 rokov a my už predsa máme 4, tak to nechápem. Lucka mala teploty 2 dni ale čítala som že prenáša sa to len tie prvé dni, že keď je už výsyp tak nie. Doktorka povedala, že 3-4 dni a je po tom. a teraz ma napadlo že som jej zabudla dať na noc fenisti. No čo už.
@juliagregor ja som bola rada, že prišla lebo sa aspoň venovala Lucke, ja nikdy nemám šancu keď sú tí dvaja na mne na striedačku nalepení. A presne upracem si aj sama a navarené doniesť môžu.

juliagregor
24. sep 2010

@jennys a kojíš naraz, či zvlášť?, mne veľa v byte pomohli mono kočíky, obidva som mala po Maťovi, jeden mal na von a druhý v byte na balkon, tak som ich využila...

juliagregor
25. sep 2010

dobré ránko,

u nás ešte slniečko, ale už sa začína zaťahovať..a hlásia pršať...
včera sme kúpila aj axterný disk na zálohu fotiek...dlho som rozmýšľaľa, lebo je to dosť peňazí, ale už mi raz noťas všetky fotky zmazal 😠 a 3 dni som to pomocou špeciálneho programu opravovala, aj to sa mi všetky nepodarilo obnoviť...na CD fotky zálohovať nechcem, lebo tie sa rýchlo ničia...
kupili sme v Nay, v akcii majú 1Tera, za 69 Eur, mali sme tam ešte nejaké body na karte, tak to bolo lacnejšie...

juliagregor
25. sep 2010

dnes mi chalani zase upratujú... 😀
rozobrali mi vysávač a zapatrošili hepa filter (ten na konci), hladala som ho a hľadala a nakoniec bol uprataný v botníku... 😀 😝 ...
ak chcete upratať, požičiam dvojky.....

murkaa
25. sep 2010

@jennys tak super, že to nie sú kiahne. Ale zase to máte ešte pred sebou. Môj Marej tiež ešte nemal. Tak snád to budeme mať jednym vrzom. A k tej Lucke - Marek bol taký asi okolo troch mesiacov detí. Vtedy mu došlo, že detičky sú na stálo a nikam ich neodložime. Tak vzdoroval, žiarlil a podobne, ale netrvalo to dlho. Možno dva týždne. My sme ho od začiatku do všetkého zapájali, ked sme robili okolo detí. A teraz ked jedno plače a vidí, že napr. prebalujem/krmim druhé, tak zabáva, dá cumlík a tak. Určite to prejde

murkaa
25. sep 2010

@juliagregor ja tiež vybavujem RD, lebo mi 12 skončila MD. A hned si idem platiť DNP, skusim najvyššie kvôli PN. POkračujem z obdobia pred MD - tak budem mať nárok aj na PN aj O4R. Ved teraz ked to zasa stiahnu na tých 190€ tak fasa.,

juliagregor
25. sep 2010

@murkaa ani mi nehovor, ked mi skončila MD, to bolo ozaj hrozné, doma som mala tri deti a RD bol vtedy 165 Eur, ja by som nemala na to, ayb som ešte platila naviac DNP...ale my sme do roka neboli chorí vôbec, až ked Maťo nastupil do škôlky
teraz idem z lekárne, 30 Eur v ....a som spokojná... 😝 kurnik budem musieť ísť do roboty...ešte doriešim školu a potom pôjdem...mm robí z domu a preč chodí poobede, doobeda málo...tak sa prestriedame....

murkaa
25. sep 2010

@juliagregor
@jennys
sorry, že píšem takto po kuskoch, ale pre istotu, aby mi to zasa niektorý nezmazal.
Uplne s VAmi súhlasim s babkami. Mne svokra požehlila prvé dva mesiace. (byvame v jednom dvore, len kazdy vo svojom dome) Deti, ale varovať nechce. No a navarene nedá ani mm (svojmu synovi) ked som preč. Škoda reči.Takisto sa snažíme s mm sami. No ked ich dam von a on ma strážiť, tak sa tam motá aj ona. Ked je v robote tak nie. Pred ním sa tvári ako nám strašne pomáha.

Včera sme poobeda boli na vinobraní. Mareka na kolotoče dať . Neskutočne, spal do 7- mej. Inač vstáva o hodinu skôr.
A stretli sme sa aj s Luciouf. Chlapci sú zlatí.

lusinkaj
25. sep 2010

ahojte,pekny den vam prajem...dufam,ze u mna su to uz posledne dni 3v1 😉 😀

juliagregor
25. sep 2010

@murkaa mne Maťo žiarli stále, neni to ako na začiatku, ked bol neskutočne protivný...ale stále mu je ľúto, že on je sám a oni sú dvaja...ideme po vonku, jeden za jednu ruku, druhý za druhu ruku a Maťo reve, lebo aj on chce ruku...a furt niečo mu vadí...
vonku chodíme bez kočíka, cvičíme ich, inak v pohode, len tých posledných 50 metrov k domu, je vždy najhorších a 4 poschodia hore, ked sa vzpierajú... 😝 ale musia po svojich...