Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

bombula
4. okt 2010

@juliagregor vyhadzane veci by som nejak rozchodila ale skor ide o to aby tie police alebo skrine nan nich nespadli...

juliagregor
4. okt 2010

@bombula oni sú všade a presne takto som ich tam našla, skriňu robil muž tak poličky držia 😉
ale ja sa teším na fotky vašich detí, ked budú vyvádzať...
mali také obdobie, že som každý deň mala skriňu, komodu, botník, kredenc uprataný ..., vonia im vanilkový a škoricový cukor..., roztrhali a mne sa tak na tom šmyklo, nohy mi vyleteli a už som bola na zemi, ale sa utekali schovať 😀 ja už ani nefotím, čo vyvádzajú 😀,
@julietka dakujem 😉

bombula
4. okt 2010

@juliagregor priestor kde sa teraz pohybuju maju striktne obarikadovany (obrovska obyvacka v rod. dome kt. teraz vyzera ako telocvicna) ale na 2 roky to uz stacit nebude (urcite prelezu), ale to uz tu nebudeme byvat, v novom byte mame takmer vsetky nastrahy osetrene. ak to nebude fungovat budem nelutostna...🙂

juliagregor
4. okt 2010

@bombula 😀 , ved napíšeš 😉 , my máme dvojizbový byt, takže majú voľný výbeh ...a kuchynskú linku a špajzu ozaj milujú 😀 , prisunú si stoličky a vylezú na dres, jeden druhého držia za riťku a ja dávam do pračky...
asi budem písať pamäti...
@jennys budem písať denník

katrinb
4. okt 2010

lusinkaj pozdravuje, ma sa fajn,. Aj ked dnes ide na cistenie...ale to je asi viac menej normal. bambulky mali zltacku, ale uz su tiez oki. Zajtra by mali ist domkov. A mliecko sa spustilo, pekne priberaju

janulqa07
4. okt 2010

prajem pekny dnik.... u nas je konecne krasne.... rano sme stihli prechadzku a aj lekarku sme vybavili... mala ma nedostatok zeleza tak mame dalsie kvapky 😒 teraz sa vyhrievaju na slniecku a koooonecne spinkaju 😀
lusinkaj drzim palce nech su uz doma 😵

juliagregor
4. okt 2010

@janulqa07 ahoj a čo máte? maltofer, nedávaj naraz s mliekom

janulqa07
4. okt 2010

@juliagregor ano... este som nebola vybrat v lekarni, aku chut to ma? preco nie s mliekom?

juliagregor
4. okt 2010

že to potom nemá taký účinok, opýtaj sa v lekárni, dávala som k tomu aj vitamín B, že sa lepšie vstrebáva...
chuť je sladká, ale musela som dávať dennú dávku na dvakrát, lebo ich bolelo bruško ☹

janulqa07
4. okt 2010

@juliagregor nouvidim co to bude
chudata tie deti kolko teraz musia toho brat

juliagregor
4. okt 2010

@janulqa07 no veru ☹ , ale ked boli maličkí, dávala som im to do mlieka
Maťo berie maltofer cez pol roka a malí brali do roka

janulqa07
4. okt 2010

@juliagregor no uz ho mam doma, v lekarni mi poradili to iste co ty 😉
Matusovi nieco v skolke davaju, zblaznil sa, nemozem mu dat rady, bije deti, skace, dostal na zadok a vyrehluje sa 😠

juliagregor
4. okt 2010

@janulqa07 🙂

juliagregor
4. okt 2010

kopčím z inej temy
ahojte dievcata. Chcem vam oznamit, ze od zajtra bude v lekarnach dostupny Vigantol bez toho gumeneho kvapatka. Vyrobna firma redistribuovala balenia z ineho statu v Europe. Mozno ho nenajdete hned v prvej lekarni, lebo je on zaujem, ale od zajtra oficialne je v lekarnach.

julietka
5. okt 2010

@juliagregor juli nam prepisala dokina uz namiesto Vigantolu ten klasicky D vitamin co nam kedysi nase mamy davali. Myslim ze je to lepsie pretoze sa to dava len raz za tri mesiace a nemusime trapit tym deti ze kazdy den nieco kvapkat..alebo sa mylim?

julietka
5. okt 2010

@janulqa07 ak mozem aj ja pridat skromnu radu 😉 tak ten Maltofer aj nam odporucila davat lekarka cca pol hodku pred jedlom aby sa vstrebal. Do 30 minut sa vtrebe a potom aj ked dieta nieco vygcne uz to nevadi, pretoze je vstrebany. Dava sa na lyzicku mliecka. Nasim som to davala od zaciatku 2.mesiaca, trapila som ich sice s cakanim na papanie, ale oplatilo sa. Krasne sa im upravila hladina zeleza a ked sme zacali s prikrmami (mali 3mes.3tt) tak najcastejsie dostavali spenat a brokolicu a teraz maju krasne vysledky. Od jula uz Maltofer nedavam.
nam este predpisala dokina na Antolskej v nemocke k tomu Maltoferu aj Cebion, Pyridoxin a Acidum folicum (kyselinu listovu), vraj tieto komponenty napomahaju dostatocnemu vstrebavaniu toho zeleza do krvi.

katrinb
5. okt 2010

@juliagregor super, my akurat ideme dnes do poradne...potom podam spravya....a som zvedava, co mi pocvie doki na ten vigantol. A inak,musim pochvalit Adelku....mame ZUBOK!!!! Teda ho este neni vidno, ale je uz prerezany....uz citim "tatry" 😀 Aspon sa mi potvrdilo, preco soplila posledne dva dni....a noci 😲

katrinb
5. okt 2010

@janulqa07 krasna fotka

janulqa07
5. okt 2010

@julietka dakujem za rady 😉 davam jej s cajikom, zatial je to v pohode .. dufam ze aj tak ostane
@katrinb dakujem... este nemam poriadnu foto s detmi 😠

julietka
5. okt 2010

@katrinb kati gratulujem k zubocku 🙂 my sme sa tiez velmi tesili z prveho zubka 😵

ja tiez musim pochvalit nasu malu 🙂 uz asi dva tyzdne ju davam na nocnik, nakolko uz sama sedi a aj sa sama posadi..a uz sa tam asi 5krat "vykakala" a niekolkokrat aj vycurkala. Aj ked si myslim ze je to mozno nahoda, v poslednej dobe mam z nej pocit ze to robi uz vedome, akurat ze sa neviem sama vypytat na to je este naozaj skoro. Vcera tam sedela krasnych 15 minut a cely cas pekne tlacila 😅 a aj vytlacila 😵
Maleho este nedavam, pretoze este nie je na to zrely nevie sa sam posadit 🙂

juliagregor
5. okt 2010

ahojte,
ani nečítam, len pozdravím...som vyfľusnutá 😎
nestíham...

juliagregor
5. okt 2010

@julietka ja neviem, čo je lepšie ale osobne si myslím, že je lepšie po kvapkách, lebo vápnik sa ukladá po častiach, takto dostanú jednorazovú dávku, ktorú vycikajú...ja osobne dám po kvapkách ešte teraz na zimu..., a malá je teda šikovná, len nebud sklamaná, lebo ti bude ešte z neho utekať a nenechaj ju dlho tlačiť, aby ju riťulka nebolela...

@janulqa07 fotečka je veľmi pekná, také uzlíčky 😉
@katrinb gratulka k zubkom 🙂 , kto prvý nájdem zubček, má nárok na darček 😉

ideme zbierať gaštany ....

zukrik
5. okt 2010

Ahojte 🙂
Prepáčte,že vynechávam dochádzku,ale najskôr som mala trochu problémy a potom som nestíhala ani ani...
Ale nám rastu detúrence čooooooo 😀
Chaloši sa majú dobre,pekne priberajú a rastú. Zúbkov máme neúrekom a
bolesti s prerezávania tiež ☹ Strašne to všetko letí,už budú mat rok,ani som
sa nenazdala 🙂
Pozdravujem Vás a posielam pusinky detičkám aj Vám 😲 😲
Už tu budem častejšie 😀 😀 😀

julietka
6. okt 2010

babulky co ste tu uz skusene maminky, na ake rozne sposoby ste pripravovali babatkam papat?
ja mam totiz pocit ze nasim varim stale dookola to iste..citala som ze sa moze aj dusit a piect pre take male deti, ale to je teoria ale aka je prax? ako mam dusit ? bez oleja z olejom? v trube, alebo na panvici? nikde sa neviem docitat ziadne podrobnosti..
dnes som prvykrat dala drobcom chlebik s masielkom..ale to bola vlastne ta striedka z chlebika a masielko som iba tak postrasila pre chut a celkom im tom chutilo, korku dostali potom do ruky na obhryzanie 🙂

julietka
6. okt 2010

@juliagregor juli ako dopadol vcerajsi zber gastanov? v pohode, ci musela si robit policajta? 😅 😉

juliagregor
6. okt 2010

@julietka gaštany v pohode, dokonca sa delili ešte s kamoškinými dievčatkami...každý plné vačky 😀
na chlebík môžeš aj mrkvičku postruhať, alebo z uvarené vajíčka rozotrieť žltko, džemík (domáci je najlepší)
varenie, to je jedno ako spravíš, čím kratšie sa zelenina dusí, varí alebo parí...je lepšie..., do toho roka som varila bez tuku a ten som pridávala až na koniec..potom som už im dávala z nášho, teda im som odobrala a nám dochutila...
deťom nevadí, ked papajú to isté dokola..

julietka
6. okt 2010

@juliagregor juli a olej ked sa pridava mam ho dat uz do odstaveneho jedla, alebo este povarit?

katrinb
6. okt 2010

@julietka jka olej - ale nie kazdy den davam do hotoveho jedla..ale olivovy panensky...a papaju to .....

juliagregor
6. okt 2010

@julietka do odstaveného pár kvapiek, striedala som olivový, s našim slnenčnicovým a s maslom...všade píšu a radia inak, tak mali s každého...tuk sa pridáva, lebo inak sa vitamíny nedokážu vstrebať...
ale môžeš napr...pokrájať si špenát, chvíľku ho podusiť na troške oleja, zaliať horúcou vodou, na drobno pokrájaný zemiak...20 minút, trošku mlieka tam treba a špenátová polievka hotová...
k brokolici pasuje maslo, uplne ju zjemní...

juliagregor
6. okt 2010

@zukrik 🙂 ahoj