Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katarinka123
29. apr 2009

to hej.tetina sestra ich mala ako 25 rocna a stravila v nemocke 2 tyzdne.s horuckami 40
bola na tom dost zle

helka1
29. apr 2009

Yasmi vdaka za tip 😉

rosarita20
29. apr 2009

Cafte,
yasmi tak som si dala predpisat ten Ecipial u Lipolotio (odporucila mi ho este jedna holka) tak uvidime, cize dik za tip.. samozrejme aj vam ostatnym 😉
A ja hlupa, ze ma skor nenapadla ta modra indulona, nasa detska furt len to ospevuje 😉 Dufam teda, ze sa im nespravi nejaky exzem, to ma tiez postrasila ta baba ☹ Oni ale maju taku suchu kozu na rukach len nejake posledne dva tyzdne a nase tel.mlieko volako na to nezabralo, no a neviem ci to s tym suvisi.. teo ma na lytku uplne malinky asi 0,5 cm fliacik takej supinatej kože, hovorila som aj o tom doktorke, ze ak nepomoze toto malako, potom ku koznej... ☹

jzfr
29. apr 2009

ahojte dvojmaminky - gratulujem mime k novinke a zelam, aby cele tehu prebehlo ako len najlepsie moze 🙂

froschka - to su teda neprijemne novinky (aj ked si spominam, ze si tu uz o tom pisala) - ale urcite velmi boli, ked vam stari vzali Lisu a pritom si ju aj mala za svoju (myslim, ze slusni ludia takto nejednaju ☹ , ale ze sa skor dohodnu a vysvetlia si ze co a ako - hanba im 😝 )

drzim palce elenite na statniciach - nech mas uspesne potom 😉 a podobne aj ostatnym dvojmaminkam studentkam - drzte sa babulky - zvladnete vsetky skusky aj statnice (ved ked sa same o dvojky staravate, taka statnicova komisia to bude malina 😉 )

strasne vela ste tu toho popisali a tak si uz nespomeniem na vsetko, aby som reagovala - akurat chcem pochvalit yasminku (raz si tu dala taky link na krasne sandalky) - naozaj velmi velmi pekne 🙂

lalupa a ostatni marodi - rychlo sa vyliecte a uplne uzdravte

yasmina
29. apr 2009

Ros. rado sa stalo je to uzasne mliecko a treba poriadne na hrubo mazat tie presusene miesta tazsie sa roztiera ale zabera...a este ich nekupem a neumyvam ziadnym samponom alebo mydlom ale kupelovy olej La Roche Posay Lipikar...

lalupa
29. apr 2009

yas, pomaly pomaly,aka ponuka je v hypernove?

inac,dne som si dala samostudium o mojej pliage a zistila som,ze ked je niekto tehu, tak je oki a nie je dovod na prerusenie tehu...
inac,ak by si chcela, nieco by sa u mna este naslo 😀 , znacka "gratis" , dostala by si nie h.zoster ,ale kiahne, a neskor mozno aj h.zoster 😅

rosi, taky fliacik ma presne aj moja bambi, ale nic na to nefunguje, dokonca si do doskrabava do krvi...tak som jej dala moj tekuty puder, je to aj na stipnutia, ekzemy, ...tak uvidme

ja excipial pouzivam,ked som krasne opalena od mora... aj ked uz ani neviem, co to je...

MM mal kiahne tesne pred 30, chodil v noci do roboty,lebo salel od nudy...

aby ste sa nebali, infekcne su len tie vezikulky s tekutinkou, po zaschnuti virus nie je aktivny... mam deti, tiez som vys....ata,aby nedostali, je to skoro... ani objimat okolo krku sa nemozeme ☹

diddi
29. apr 2009

Caute,tak som nakoniec musela s Miuskou na alergologiu,lebo ma stale ten vysev po telicku....zistila som,ze pomaha kalciova mast a stale premazavanie Excipialom a olej Balneo do kupela....brali jej krv do 4 skumaviek 😝 😢 hrozny plac,chudiatko moje....za 5 tyz. budu vysledky naco je presne alergicka....ale uz teraz viem,ze aj na banan.

womenne
29. apr 2009

diiddi na banan som aj ja ale už mi to pomaly nič nerobi,ked som bola menšia bolo mi zle-brucho.on ti zkrvy povedia len na potraviny na ostatne je moc mala,a ešte zistia aku ma imunitu.

yasmina
29. apr 2009

lalu som v hypernove kupila Pampers box 3 x pampers maxi 54 ks, 2 balenia mokrych obruskov spolu 162 ks, a 1 keksiky sunarka medove vo velkom plastovom boxe na hracky a este som im nakupila kase Nutrilon medovu,piskotovu a jablkovu co stoja 4 eura za 3,19 a mliecka s kasou Nestle za 2,19 co kupujem za 2,89...aj Lucka ruzova je zlacnena a vsetky kase Sunarek mliecne aj nemliecne a sa mi zda ze aj na Sunar je akcia...

lalupa
29. apr 2009

bola som, videla som, nieco som nakupila...moje sunare eeeee, vybrakovane...pampers box som nakoniec vylozila, lebo v madarsku sme nakupili vlhcene obrusky do zasob, sunarku keksiky med a banan sme nemali a pomaly ich aj chcem od sladkych kusanic oducit, tak len vyzivky sunarek, tie zboznujeme, lucka vodicka, piskoty slatinske, tie su uzasne do vyziviek a nejake drobnosti... ;)

lalupa
29. apr 2009

no uz by mohli tie moje vstat... spinkaju od 2,30, uz som im aj zdrhla a ony netusia 😀
nakupila im dobroty, tak len cakam 🙂

womenne
29. apr 2009

baby čo davate maym ked maju nadchu?ja coryzaliu a olynt a nič maju žlte spliky ,horučkky nie a ani nekašlu,tak neviem ist k lekarke alebo ešte niečo vyskušat?

grmitko
autor
29. apr 2009

wom ja davam coryzaliu a sinupret, a olynth len vynimocne, max. raz denne 🙂

yasmina
29. apr 2009

lalu ... keby som vedela aky Sunar pijete tak Vam kupim tu su vsetky...
aj ja som kupila vyzivky Sunarek moji maju najradsej bananovu...a lucky ruzove bezbublinkove som si kupila 12 piskoty slatinske nepoznam...
wom. ja davam na nadchu Otrivin a ked nepomaha Nasivin a Maximovi som dala na nadchu Aerius lebo zacinal pokasliavat a zabralo klop klop...a dva krat denne odsavala morska voda a odsat...ale revemeee pri tom...

adrolka
29. apr 2009

yasmi -tak to sme dve- tiež som ešte kiahne nemala a žiadne iné detské choroby som nikdy neprekonala- ja som bola v škole/škôlke vždy tá, čo nikdy nechýbala 😀
tiež som sa celé tehotenstvo trasla aby som ako naschvaal vtedy nechytila tie kiahne, ja som učka na Zš a keď som boli vo fáze ivf a tesne potom som ešte učila, bola som triedna 5kom, tak bolo veru, že niektrorí dostali kiahne a ja som sa strašne bála, ledva som čakala koniec šk.roku, malasom šťastie, lebo to bol len mesiacdo konca.
fúúúú lalu- pásový opar? kriste.moja kolegyňa to tiež mala veľmi dlho jej trvala liečba a tiež bolesti.... a môžu tvoje babuľky teraz od teba toto chytiť? vieš ako ovčie kiahne...ja neviem sa preto pýtam 😅

elenita
29. apr 2009

Caute krasky, tak sa hlasim po statniciach, dnes sme ale mali len prakticke - simultanne tlmocko, konzekutivne tlm. a preklad. Znamky neviem, ale som spokojna 🙂 no ale to hlavne pride zajtra, obhajoba DP a vsetko teoreticke skusanie.....takze idem dalej makat 🙂

janettba
29. apr 2009

Ahojte babule 😉

Elenitka - takže dobrý pocit, len tak dalej - držím palčeky.

U nás sa veselo horúčkovalo, zasa máme chorého Dominika. To už ani nie je možné, ale všetky zdravotné problémy a choroby si zatiaľ "vyžral" iba on, Martinko nebol ešte chorý a ani žiadne zdravotné problémy nemal, pritom je menší a taká trasorítečka. Dominiček mal hrozné horúčky vkuse vyše 39, ťažko sa zrážali a ak klesli, tak iba na pár hodín a zase vyskakovali šialené čísla. Ani zábaly nám nepomáhali, kombinovala som panadol s nurofenom - no bolo to hrozné, on bol drobeček malý nespokojný, ale nič iné sme nemali iba vysoké horúčky. Lekárka nám urobila odbery krv a moč a výsledky negatívne, tak sme skonštatovali, že to môže byť šiesta detská choroba a je to tak, dnes s horúčkami utlo a už je vyhádzaný, ale stále nie je vo svojej koži a nechce papať a piť, dokonca nejakú redšiu a častejšiu stolicu má, poobede spinkal iba chvíľku a zobudil sa s plačom, som zvedavá, akú budeme mať noc, lebo som poriadne nespala už ani nepamätám.

všetky vás zdravím a Mime prajem krásne a pohodové tehotko, mne to jej otehotnenie pripomína moje - tiež veľké plány, v septembri som chcela nastúpiť do práce a "prekazili" mi to naše pokladíky. 😀

froschka
29. apr 2009

ahojte 🙂

mate nejaky typ co kupit detom na 2 narodky? 😵
uvazujem nad odrazadlom - traktorom 🙂 xi su hotove do takych chlapskych veci

som im minule kupila autogaraz na blsom trhu a straaasne sa s tym bavia

lalupa
29. apr 2009

adrol, uz som pisala vyssie, ze nemali by chytit,lebo tie dutinky naplnene virusom mazem tekutym pudrom, nech to vysycha, iba keby som do toho zabrdla a vylialo sa na ruku, takto by babule mohli chytit...lenze ak vyschne aj na mojej ruke, tak potom uz sa nic nedeje...pisem ako blazon,ale polopate 😀
ony by dostali kiahne...

aj pocas tehu nie je situacia kriticka, tot najnovsie vyskumy...ale kebyze ide o mna, vyskumy kaslem a trasiem sa 😔

yas,slatinske piskotiky su podlhovaste, malo presladene, strasne chutne a velmi dobre sa drvia do vyzivky 😉 , tiez boli v akcii

jolanka
29. apr 2009

dianka to ma na cely dlani a konce prstu, dnes si z toho sundala ten obvaz, tak jsem to jen tak dala zpatky no a uvidim co budou rikat zitra na kontrole.
dnes jsem take zkousela volat te kamaradce ale nabrali mi telefon. je mi ji tak lito, stale brecim ☹

katullka
29. apr 2009

Caute zienky,

tak my sme opat chori ☹ Teda Paulinka ma presne do bodky to co opisuje Janett. Od soboty vecera vysoke horucky, dnes je konecne bez teploty a ma vyhadzane telicko a tiez nechce velmi jest, no pit pije. CRP mala 10 a moc negativny. Tak neviem, co je to za pliagu. No dokina jej videla nejake pluzgieriky v hrdle, tak to mozu byt aj kiahne. Zajtra sa pojdeme ukazat a uvidime. Dufam, ze to nebudu kiahne. No Pauli je velmi uplakana a nervozna, skoro cely den je u mna na rukach. Noci boli sialene, no dnes sme si spolu pospali 2 hodky.

Janett a ako vyzera ten vysyp na telicku?

Idem Vas rychlo docitat 😉

lalupa
29. apr 2009

katik, moja zlata pauli, dufam,ze nic vazne, na kiahne je skoro... tu 6.nemoc ma vela deti... drzte sa 😉

grmitko
autor
29. apr 2009

Kati, ach jaj to ma mrzi, chuda Pauli, mne stacilo tie dve noci s Leom, ja potom nervozna, unavena, zla, mrzuta a on este horsi 😀 😀 aj dnes poobede bol taky umrncany az hroza, uz mi to na nervy slo, lebo vsak hovorit vedia, ale on nehovoril, ale mrncal a mumlal si, no des, ale teraz spinkaju tak nas hadam caka pokojna noc 😉

margaretka11
29. apr 2009

Ahojte.

Ojojój, koľko je tu chorôtok, všetkým prajem čo najskoršie uzdravenie 😵

Froschka som rada, že si sa ozvala 🙂

Jolanka, už sa tak netráp, možno Dianke neostane žiadna stopa po popálení, musíš tomu veriť. 😔

lalupa
29. apr 2009

mamulky, odpajam sa, prajem vam dobru nocku, preventivne si dam panadol,snad zaspim, v noci to je najhorsie ☹
vsetkym pokojne snicky papapa

margaretka11
29. apr 2009

Lalu dobrú noc a krásne sny 🙂

Viete mi povedať, či existuje nejaká veková hranica dokedy môže dieťa dostať 6. chorobu? Lebo naši to zatiaľ nemali a ja sa obávam dňa, keď sa to objaví 😔

zabka0609
29. apr 2009

Ahojte zienky.Je mi luto vsetkych maminiek,ktorych deticky su chore a prajem skore uzdravenie.Ale ste toho vela popisali.Hoci nepisem casto lebo vas az tak velmi nepoznam,ale stale si vas citam.

grmitko a ako Leusko?uz mu je lepsie.dufam,ze ta hnusna hnisava angina je uz na ustupe.

froschka urcite sa potesia odrazadlam aj ja mam dve dievcatka a najprv sme im chceli kupit nejake pekne ruzove odrazadla vies take dievcenske no nakoniec sme kupili chlapcenske cierne take ako motorky a su z nich nadsene a radost bola obrovska.dam foto do albumu tak si ho pozri dobre?a nestali vela

elenita drzim palce a obdivujem ta,ze to zvladas

pozdravujem vas vsetky.papa

kiwuska
29. apr 2009

dobru nocku lalu, skore vyzdravenie aj vsetkym detickam.
elenita, super, uz by som to mala aj ja rada za sebou.
frosch, fajn ze si sa ozvala. vsetky vas pozdravujem a padam ... se ucit, se ucit 😉

yasmina
29. apr 2009

katulka ☹ nie je to na Exantema subitum?Maximko nas to mal a podobne priznaky to boli...
jolanka tak mi je luto dianky ☹ verim ze sa to skoro zahoji...