Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lilinka76
22. feb 2010

Zuzka, ja ich nenechavam uplne "naostro", maju slipky a pancusky, ale pravdu povediac, tiez prdia na to, tak asi sa na to "vyprdnem" aj ja. 😉 Pockam na lepsie pocko, ale ja neviem, ako im vysvetlit, aby sa vypytali na ten nocnik??? 😉

aneti78
22. feb 2010

ahojte

el, aj mne je to velmi luto...to uz je definitivne, neda sa to nejak napravit??drzim palce,aby sa to dalo do poriadku

grmitko
autor
22. feb 2010

sanocka, nie si urcite zla matka, ja po mojich tiez vrestim obcas jak zmyslov zbavena, nie som na to hrda, ale co oni dokazu obcas, tak to je az neuveritelne, nasi su starsi, takze spavaju celu noc, ale do dvoch rokov sa tiez v noci budili pravidelne, nemyslim si, ze je to tak, ze aky den, taka noc, lebo nasi mjau skvele dni, ked su dobrucki a v noci vyvadzaju ako zmyslov zbaveni, takze neviem cim to je, nasi napriklad viem ze reaguju na spln, tie noci okolo splnu sa nevyspim 🙂 🙂
ad bitky a hryzenie, nasi sa doteraz tak vedia brutalne mlatiti, ze ja nechapem obcas, tiez ich napomeniem, vysvetlim, ze to sa nerobi,musia sa jeden druhemu ospravedlnit a dat pusku a za hryzenie davam aj ja na zadok

a zapadas do temy, si predsa mamina dvojiciek 😉

lenkamt
22. feb 2010

ahojte.

Elenita - 😔 😔 😔

Lilinka - na začiatku to nie je o pýtaní, musíš ich ty dávať v nejakých časových intervaloch na nočníky, tým si to odsleduješ že koľko asi vydržia bez cikania a oni sa tým učia kde sa to robí. napr. naše sa začali pýtať možno až po 4mesiacoch od začiatku odúčania od plienok. my sme začali v 1r9m od 2r sme už boli viacmenej bez , ale 100% pýtanie že ich nemusím kontrolovať máme teraz možno dva mesiace. na spánok máme plienku stále 😅

jáj bitky 😝 baby ja neverím že moje deti sú jednovaječné, tie bez seba vedia existovať akoby nič, keď sú spolu tak len ty si bebená ja doblá, ja ťa zbijem, ja ti zobelem a podobne 😅 😀

sanocka
22. feb 2010

Dakujem je super ked vies ze niesi na svete sama co ma take starosti snazim sa byt dfobrou mamou a svojich chlapov a chcem sa opytat ako si odnaucila deticky od cumlikov lebo ty moji bez dudky ani na krok doma sa este da alebo cez den ale noc bez cumlika si neviem predstavit!

lenkamt
22. feb 2010

my sme ešte neodnaučili 😝 majú už len na spanie a dnes napr. Lenka 2 hodiny poobede mrčala že chce dudu - ide jej stolička 😝

helka1
22. feb 2010

Ahojky, Elenita, mrzi ma to hlavne koli detom , ktory detom urcite chyba ☹ ☹ ☹

Ja tiez riesim odplienkovanie Radky, skusam po dobrom - nalakat na dobroty a rozpravky - nezabera 😠 , skusam aj po zlom, kedy poviem, ze nebude to alebo hento a nezabera 😖 . Ona sa sice vycika, ale to uz sedi na nocnicku vyse hodiny aj viac, no mne uz trpezlivost aj nervy dochadzaju 😔

Zefa nech ti to trapenie so zubami rychlo prejde, my sme este u zubarky neboli a ani netusim ako tam dopadneme 😝

grmitko
autor
22. feb 2010

sanocka ja som naisch odnaucila tak, ze my sme cez den davali cumlik skriatkovi, co ho bral malym detom a nosil ho zase vecer na spanie a jedneho dna sme sa rozhodli, ze ked vstanu tak dudku zahodia a skriatok ju vezme detickam malickym 🙂 🙂 😉 a tak aj bolo, zahodili, este vecer pytali, aj na druhy den, ale dali si vysvetlit, ze ich zahodili a ze uz ich nemame, ale mali uz nieco cez dva roky 🙂 ja som sa toho strasne bala, lebo nasi boli tazki zavislaci na dudloch, ale prezili sme to v pohode, nastastie 🙂 🙂 ale to bolo asi aj tym ze sa ich vlastne oni vzdali 😝 😝

sanocka
22. feb 2010

grmitko dakujem za povzbudzujuce slova 😵

katarinka123
22. feb 2010

ahojte
sanocka viem o com hovoris ja mam takz istz problem.davidko je ako selma doskriabany,lebo sa stale s domkom biju.niekedy mi ani nepripadaju ako bratia normal bitka na zivot a smrt.len robim jedneho policajta a este kedsa knim prida marko tak mame doma veselo 😝
a ktomu spavaniu asi tak mali su kazdy v noci hore aj 5 krat.a marko ma 5 rokov a stane sa sem tam ze si pyta vnoci kakavko,ale uz keby sa im ten spanok upravil aby som sa vyspala,ale mozno aj to bude raz 😀

dracik1
22. feb 2010

elenitka, to ma velmi mrzi.... ☹ , musi to byt pre vas, teba a deti tazke ☹

baby, my sme sa prvykrat pohadali s MM kvoli peniazom 😔 , ....nechce sa mi to tu rozpisovat...lebo to tu kdekto cita a je mi smutno 😔

katarinka123
22. feb 2010

no ako vidim asi vsetky mame doma nejaku tu krizu aj u nas to veru dost iskri...

dracik1
22. feb 2010

dnes nechcel dat jakubko jurkovi jablcko, tak som ho pokarala....a Jakubko si na to povedal" lakomec, jakubko lakomec"....ani neviem, ci som mu to niekedy povedala take slovo...bol perfektny....

jakubko strasne preziva rozpravku Krtko....niekedy si aj poplace.....a v noci krical zo spanku Kutko/krtko/ zije......anjelici moji najkrajsi....

lalupa
22. feb 2010

achjejeej, el, co to tu citam??? viaceri mame problemy,ale takto skoncit...chudatka, drzim vam palce velmi, musi to byt nesmierne tazke, no verim,ze ak by ste obaja chceli,nasli by ste si cestu k sebe... kriza trva do tych zhruba 3rokov, potom sa rodinny zivot normalizuje

ad cumliky, vytocili ma do nepricetnosti so svojou zavislostou,tak som ich zrusila najprv u jednej a potom u druhej, jednej spapala na jesen vrana,akoze som vyhodila von, hlaavne,ze bol novy asi dvojdnovy 😀 , druhej v noci spadol na zem z postielky, rachlo to, zobudilo, nasralo, 😀 , tak rano som povedala,ze bohuzial,ale uz spapala myska...neustupila som za cenu cirkusov,ale mohla som si to dovolit, dali si povedat,aj ked pytanie si ich trvalo vyse tyzdna

lili, nenut podla mna, fakt to musi dozriet, ja osm na zaciatku robila inspekciu, kazde pisanie moje museli ist so mnou, stahovali sme zachodik a robili papa piske 😀
vela krat nemali cas na nocnik, plno hraciek, no naco sa pisanim zdrziavat,ved mama utrie 😖
potom som sa rozhodla pre reduckiu, tam im to slo lepsie, aj lepsi zvuk, to ich motivovalo, podarilo sa nam to asi v 20-21m, cumle detto
dajte im vela pit a potom budu cikat,ak budu pit malo,ako moje, budete dlho cakat na vysledok, budu neznasat nocnik
potom sme este kupili tie schodiky, prost skuste, nieco zaberie, motivujte ich, zoberte hracky, vypnite telku, keksik, sankovacka,...

nenechajte sa znicit pranim, o chvilocku bude teplejsie a pojde to aj rychlejsie

apropo, existuju deti, ktore nenocnikuju, no trva im to aj do 3rokov, no odplienkuju sa kompletne, to znamena,ze aj v noci 😉

sanocka, vitaj, prid castejsie medzi nas, nie ssme superzeny, vrieskame ako hysterky, vela krat nevladzeme, sme na decka same, nestihame, nebavi nas svet,ale pride lepsie obdobie a je nam zrazu lepsie, tu si vela pomozeme, povzbudime sa a zivot je hned krajsi a lepsi 😉
hore hlavu, sme tu pre teba

dracik1
22. feb 2010

kati, ja uznavam, ze je to narocne...asi som aj ja niekedy krava...ale skoda, ze sa tu nemozem vyrecnit a vyliat srdce 😔

grmitko
autor
22. feb 2010

dracik, to ma mrzi ze ste sa pohadali ☹ ☹ my sme sa s muzom vecne hadali kvoli prachom a kvoli milion inym veciam, my odkedy mame deti sa furt len hadame, mame aj lepsie obdobia, ale tych je menej ☹ ☹ ale vsetko raz prehrmi, aspon dufam a raz bude lepsie 🙂

my mame plienky este na noc 😅 😅 😅 oni tak tvrdo zaspia ze im vobec nevadi ze spia v mokromal 😅 😅 s 😅 a rozhodla, ze hned ako sa otepli, tak im uz plienku na noc nedam ani keby hrmelo, este rteraz v zime som im nechala, nech nie su stale chori a prechladnuti 😔

sanocka
22. feb 2010

no nic som rada ze niesom sama so svojimi dilemami asi tu zacnem chodit castejsie je to dobry ventyl idem spat aby som bola zajtra fit

katarinka123
22. feb 2010

dracik aj viem ale ani ja to tu moc nechcem rozoberat nevies aky ludia to tu citaju.ak chces pokecat napis ip

lalupa
22. feb 2010

http://www.topky.sk/cl/11/678552/Ucitelka-v-MS-...

tak taketo veci ma vedia nastvat 😠

juliagregor
23. feb 2010

ahojte,
lumi diky za upozornenie...
nočníky, moji ich zbadajú a už plačú...myslela som, že dvojkám to pôjde skôr, že sa navzájom motivujú, ale zatiaľ sa tuším demotivujú 😖 , starší sa mi odplienkoval v 2a pol roku a to komplet, od 18 mesiacov cikával ráno do nočníka a v noci sa vôbec nepocikal, v noci nepil...ako som ho odstavila od mm, prespal celú noc....
myslela som, že ho odplienkujem, kým budú dvojky na svete, ale bola som v nemocke a nemal kto...trvalo to asi týždeň, nedávala som mu plienku....

sanocka kto nemá dvojky nepochopí, po staršom som začala kričať, no už bol ozaj starší, ale teraz sú na mňa traja a vedia vytočiť....
dračik je mi ľúto ....
včera som lietala ako handra, popratala periny po chorobe, všetko porala, vyvetrala, povysávala, navarila tri jedlá, večer už ani neviem čím ma mm naštval a odpadla som, ked som uspávala malých...zobudila som sa po polnoci, ked si pýtali mlieko ....

pekný deň prajem...
lalupka 😲 😠

womenne
23. feb 2010

Ahojte babiky juj tento roka asi nezačal dobre,dufam že sa to vo všetkych rodinach ukludni,ved mame dost s detmi aešte aj takto sa trapit ☹

my ideme dnes na kontrolui držte palce nech už možme von lebo mna tu už picne ja potrebujem ist voooon 😅

Inak musim pochvalit mirenu 😀 si predstavte že moje hormony sa uplne uklidnili lebo mam m. a vobec nenervačim som plne klidna čož sa nestalo ty jo an nepametam 😀 to sa moj muž potešil lebo predtym som bola jak čert mna rozčulilo aj ked jedol alebo nahlas dychal 😀 ktomu sa mi zlepšila plet 😵 a skoro vobec nešpinim iba občas no a kramy su uplne slabulinke fakt len na tuintimku takže vam to doporučujem ak otom rozmyšlate ja om fakt spokojna,sice mam ešte občas bolesti ale vraj to je normalne🙂

juliagregor
23. feb 2010

wom aj ja nad ňou rozmýšľam, kamošky si ju chvália, ale musím chvíľu počkať, ešte kojím a ešte som ani nedostala krámy...
máme dnes neurologiu dúfam, že poslednú 😢

lumah
23. feb 2010

ahojte, vidím že ste tu rozdebatovali toho detského stomatologa, naši maju asi tak 8 zubov, ale teiž si neviem predstaviť ako ich che zubárka donutiť otvoriť ústa. Však uvidíme, aspon nemože povedať, že sme neboli. 🙂

zuzi v tvojom prípade si myslím, že ani nemusíš ísť, vyšlo to v novembri, tak si myslím že do roka to platí- absolvovať, takže tvoji už budu v školke a tam určite absolvuju tu prehliadku.

lili u nás hryzie tgiež falipko všetkých- hlavne mňa 🙂, ja ich zas pošticujem, ked neposluchaju. 🙂

womenne
23. feb 2010

tak sme doma ma to ok,už nenatierat aby to dychalo,pytala som sa n Nika kedže to ndostal vraj sa to može do 3 tyždnoch prejavt ale aj nemusi to pekne ale možme chodit do školky...

Som šla do obchodu lebo doma už nič nebolo,samozrejme maly chceli obaja sediet vo voziku 2x sa mi skoro prevratil to už som zazerala aby sa sklidnili 🙄 po ceste domov spadla nikovy čokoladka no vresky,ja obvešana taškami vlečuca Nika,kričiaca na Sebka nech čaka,ešte som musela poschoch ist na 3 poschodie lebo vytah obsadeny 🙄 zase nechceli ist no nervy som vyšla do bytu a tak dostali obaja po zadku až sa sklidnili to asi potrebovali mam pocit že si so mnou robia čo chcu 🤐 a to nas dnes čaka ešte lokopedia takže som ich už teraz dala ležat ☹

lumah
23. feb 2010

elenitka no neviem čo na to povedať, chuďatká deti, čím skôr si to nejak dohodnite, aby si aspoň pre deti chodil pravidelne, nech to tak nepociťujú. Moj bývalý si dceru brával každý víkend skoro, tak to tak nepociťovala, videla tatina pravdelne, akurát vždy chcela aby som aj ja s nimi išla von a keď som išla, dávala nám ruky dokopy. Ale prežili sme to obdobie nejako.

lumah
23. feb 2010

elenitka a teraz sme obidvaja šťastne - ja vydatá, on ženatý, dcera má frajera a všetci sme spokojní. 😀 😝

womenne
23. feb 2010

lumi nejak si nemožem zvyknut na tu tvoju novu fotku v pase 😅

zefa
23. feb 2010

ahojte babuľky

nuž urobil mi rongen(našiel ložisko zápalu)nafasovala ATB a potom sa mám ohlásiť.. -11e 😝

sanocka...vitaj v klube šišnutých,vrieskajúcich,nevyspatých "ZUFALYCH MANŽELIEK" na slovenský spôsob 😉 😅 😅 ,ktoré by svoje deti aj tak nevymenili za nič na svete..lebo máme "iba "dve naraz..niektoré majú aj niečo pred a v inej téme majú aj niečo viac naraz detí..zatiaľ všetky žijeme a to je podstatné 😉

žienky ..mne to tu vychádza,že ked nastúpime do práce aj my,tak sa to hádam ukľudní v naších vzťahoch..neviem potvrdte alebo vyvráťte to tie čo už robíte

stretko by sa asi na 1x hodilo bez detí a manž. aby sme si fakt oddýchli(len prísavky prsníkové berieme) 😉 😅

mimka..kupila som špaldovú múku,upečiem a dám vedieť..ináč som jej sama dala PLUMBUM METALICUM 5 CH a už 3 deň nie sú bobky 😉 ..žeby som trafila?

moje krstné dcéry(Martinské)dnes dostali rýchlokurz na AU PAIR ..prežili ,tak môžu isť do sveta 😀 😀

helka..ako sa cítiš? a bývanie ako pokračuje?

idem robiť tousty

lilinka76
23. feb 2010

Baby, tak som sa rozhodla to s tym odplienkovanim skusit, dnes behali iba v slipkoch, zrana som prezliekala ako sialena, ale potom to uz asi pochopili, Misko bol cca 3 hodky celkom suchy, vzdy sme to stihli do nocnika 😀 , Matuskovi sa stavalo, ze trosku ucvrkol do slipkov a potom uz bezal za mnou, ze chce cikat. Snad je to na dobrej ceste, v byte mame teplo, chodia v pancuskach, prip. teplackoch, tak dufam, ze neochoreju.

Baby a ako ste riesili kakanie??? Sipim v tom problem, my celkovo tazko kakame aj do plienky, nie to este na nocnik. Ako zabranit tomu, aby potom v sebe umelo neudrziavali stolicu??? Samozrejme, ze na spanie maju plienky, ale myslim, ze na moj rozkaz kakat nebudu.

dracik1
23. feb 2010

lili, gratulujem, ste sikovni 🙂 a neboj, kakosenie urcite poriesite rychlo

nasi na seba zaluju, ze Urko kakal, Kupko kakal, ocuchavaju si ritky a hovoria ze " fuuuj smudiiii 😀"