Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lalupa
16. dec 2009

mima, ja som asi blba, ale ja takym veciam nerozumiem...da sa tomu verit? ved ked na to pridu,ze tam je nejaka finta, hned to zrusia...reagujem na ten link,ale ja vo vseobecnosti tieto veci nebudem nikdy ovladat...ani chapat

mima595
16. dec 2009

lalu - p. Mihal je fakt odbornik, jemu verit možeš 😉
a ako to aj tam napisal, tak tuto legislativnu dieru cca. o mesiac-dva zrusia, preto som pisala, že by to eventualne mohli stihnut baby, ktorym rodicak konci vo februari - marci. Ak ti už vydaju rozhodnutie, tak to plati do konca poberania podpory - t.j. bez debaty

a lalu - ono to nie je tazke, len treba citat a prides do toho, jasne, že nebudes vediet vsetko, ale hlavne od Gapy sa da vela pochytit, ona je fakt macher.

Ja som si napr. dala DNP - dobrovolne nemocenske poistenie, že to budem vyuzivat na OCR pri detoch pocas rodicaku a nakoniec mam z toho super matersku - taku vyplatu som mala iba raz - ked som dostsla 2-mesacne odstupne k platu 😉

katrinb
17. dec 2009

mima - a kedy si si dala to DNP? Ked sa malinky narodili? Alebo az ked si zacala poberat rodicak? Sorry, ze som tu tak vsgtupila...ja vas citam, lebo sa chystam v buducom roku k vam pripojit - no teraqz mate predsa len ine temy zaujimavjesie ako ja.....tak aspon zbieram vzacne skusenosti 😉

chulia6
17. dec 2009

aj ja vam tu sem tam vpadnem 😀 ja by som zasa rada vedela kedy vam deturence zacali chodit?chodime na rehabky,ale priznam sa doma to zanedbavam a prilis mi e ich luto.tomaskovi sa nedari pretocit na brusko aj ked poslednych par dni s nim trpezlivejsia sompri cviceni,trochu sa obavam-Alica je popri nom sidlo 😝

ajka72
17. dec 2009

chulia mne začali chodiť dvojky v 14 mesiacoch s odstupom 2 týždňov teda najrpv začala jedna a o dva týždne druhá, ale tá čo začala chodiť skor aj skor sedela, lozila presne o tie dva týždne 😅

womenne
17. dec 2009

chulia nam začali chodit v 13 mesiacoch a Sebko o 2 tždne neskor.

Inak dnes mi segra hovorila že jej dcera ma problemy s chrbatom a boli na neurologii kde im povedali že mali od narodenia cvičit vojtovku,že ako je možne že si to nikto nevšimol.Takže teraz musia chodit do sukromneho sanatoria a všetko si hradit 🤐

nana77
17. dec 2009

ahojky!
chulia, mne moji zacali chodit jeden ked mal 15 mesiacov a druhy ked mal 16 mesiacov. tym chodenim myslim, ze uplne sami, bez pomoci. okolo nabytku chodili niekolko mesiacov predtym, choditka sme nemali a za ruky nechceli 😉

grmitko
autor
17. dec 2009

chulia nasi zacali sami chodit bez pomoci Domko ked mal 1 rok aj necele dva tyzdne (viem to presne bolo to 1.juna 🙂 )a Lelko zacal presne 7 dni po nom, u nas bol vo vsetko rozdiel presne 7 dni, len nie vzdy v rovnakom poradi 🙂 🙂 napriklad Lelko sa skor pretacal na brusko, skor si sam sadol (aj ked tu bol rozdiel len jeden den v tom sedeni) vo vseobecnosti bol Lelko sikovnejsi v tomto, ale Domko zacal skor chodit, Domko je u nas vseobecne lenivejsi 😉 🙂

margaretka11
17. dec 2009

ahojte 🙂

chulia, u nás začali drobci chodiť v 12 mesiacoch, Simonko týždeň pred prvými narodeninami a Simonka týždeň po nich. Tak nejak tuším. Medzi nimi bol vo vývoji rozdiel dva týždne, väčšinou viedol Simonko, ale niekedy ho Simonka predbehla. A s chodením to bolo zábavné lebo prvé Simonkove samostatné krôčiky viedli od stola ku gauču, kým Simonka si povedala, že sa s tým nebude babrať a prešla krížom cez celú izbu 😀 , baba moja odvážna 😵

mima595
17. dec 2009

chulia-nasi zacali chodit 3 a 1 tyzden pred 1 rokom - prva Baska a potom Matus - a o 2 tyzdne už boli riadni profici - pomohli im detsky kociar a tatra, co dostali na 1. rok - mali to ako oporu a fujazdili jedna basen 😀

Katrinb - DNP som so dala pocas rodicaku s dvojkami, platila som si z max. VZ, chcela som to len na cerpanie ocr, resp. nasledne na pripadnu PN, keby sa mi nepodarilo nastupit do nejakej prace. Ale kedže to vypalilo tak, že mame male babo, tak teraz mam z toho matersku.
No a od nastupu na matersku som si dala aj DPvN/v nezamestnanosti/ - pocas materskej tam neplatim, len sa mi rata doba poistenia

katrinb
17. dec 2009

mima - dik....uz mi je to jasne

zefa
17. dec 2009

ahojte žienky
téma rodičák ..už radšej nekomentujem 😠

lalu nie si blbá,ja som ešte blbšia,pretože som na rodičák išla z úradu práce...ak ideš zo zamestnania ,tak zamestnávateľ automat.nahlási sociálnej poisť.,že si na mat.,ale urad to neurobí..to sa musíš ísť nahlásiť do sociálnej sama,hoci rodičovský ti dáva úrad práce(už toto je kocúrkovo)..no a ja som sa dala do 2 piliera..prišiel mi výpis s nulovým kontom..tak som bežala na sociálnu,že kde sú prachy a oni ma uzemnili tým ,že však som neni nikde nahlásená,že som na rodičáku...a to som tam bežala na základe článku v časopise dieťai,kde toto napísala baba...takže ja som stratila peniaze za ten rok do 2 piliera a jeden rok nemám započítaný do dôchodku 😠 😠 ..nebyť toho článku ma to celé 3 roky ani nenapadne...no a hlavne,že sú úrady medzi sebou počítačovo prepojený 😲

naši chodili aj v chodítkach len čo začali poriadne stáť na nohách(to som dávala na chvíľu kým som potrebovala niečo urobiť,striedala som to s ohrádkami) a samostatne začal Samko v 10m(ibaže on po prvom kroku začal bežať a beží stále,on nevie chodiť 😀 😀 a Nancy v 13m(len tá zas od 8m hovorí a doteraz musí mať posledné slovo 😵

womenne
17. dec 2009

mar aj naši mali rozdiel 2 tyždne a to vo všetkom 😀

konečne chalani zaspali už som nevedela čo im povedat tak som subila že dnes ozdobime stromček 😎 vy sa kedy chystate?

lalu niesi sama ja sa tomu tiež moc nerozumiem.

zefa
17. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

no nezjedli by ste takéto okaté čokoládky? 😵 😵 ale sú milený

ajka72
17. dec 2009

wom ja sa chystám zajtra 😉 a bud. týždeň chcem piecť

ajka72
17. dec 2009

zefa to su tie černošatká čo boli v modrom z neba, su z Košíc, najrpv boli u tých profesionálnych rodičov čo boli v modrom z neba a teraz už maju novu mamu a tatu 😵

zefa
17. dec 2009

ked ja modré moc nistíham kôli paneláku..ježiš ale sú zlatunký 😵 😵 ..a klobuk dolu tým rodičom(myslím na budúcnosť)ale veeeľmi im fandím 😵 😵

ajka72
17. dec 2009

ani ja modré z neba veľmi nepozerám tiež pozriem panelák a niekedy su tam až také dojímavé príbehy že mám problém sa dostať potom do normálu je mi ľuto tých detičiek a rodín, ale tuto rodinu som si pozrela lebo ich trošku poznám z videnia tu z Košíc, maju jedno dievčatko v pestunskej starostl. a potom viacero deitičiek sa u nich vystrieda pokiaľ nenájdu pre ne konečnu rodinu a u nich maju taku prípravu na rodinný život 😵 viem že keď ešte mali tie černošatá tak mali spolu 5 detí taktiež maju moj obdiv a myslím je tá mamina aj tu na MK pod menom najjulinka už som ju registrovala v trojičkove

juliagregor
17. dec 2009

chulia nám začali chodiť teraz 😀 čiže v 16 mesiacoch, Šimon pred dvomi týždňami a Andrej chodí necelý týždeň. ale aj tak sú najradšej na štyroch, rýchli sú a páči sa im tak. Chodítka som používala asi týždeň, začali špičkovať, tak som ho odložila.
Okolo postieky a nábytku chodia od 13 mesiacov ale sú hrozne opatrní.
Andrejko cvičil Vojtovku od 3 mesiacov do 6 mesiacov, otáčali sa neskoro. Vôbec nespolupracovali. Na Adovi tá Vojtovka je vidieť, je šikovnejší.

womenne
17. dec 2009

jej dvojky su krasne ja o nich čitavam pravidelne su od najjulinky ja ich fakt obdivujem by som to asi nedokazala 😔

sedačku ešte nemam suchu tak sedime na zemi a na fit lopte 😎 čakam na obliečky a kurna ešte nič dnes mali dojst a ešte ani nevolali som zvedava či dojdu zajta ideme preč 🙄

helka1
17. dec 2009

Ahojky,
tak ja som dnes bola prepustene z nemocnici s Adamkom ☹ . V noci z nedele na pondelok nam zacal neskutocne vracat, islo to z neho zospodu aj zvrchu 😢 , nic sa nedla don dostat takze nas prijali na infuzky 😝 . Boli sme pozitivny na rotavirusy ☹ , uz sme nastastie stabilizovani, Adamko to chalabohu zvladal statocne 2 x v nemocnici v takom kratkom case...
Idem vas docitat ...

juliagregor
17. dec 2009

zefa čo sa týka sociálky a úradu práce a sociálnych vecí nemám slov
tiež som prišla o pol roka v dôchodkovom pilieri 😠 ,
na sociálke sa ma snažili presvedčiť, že nemám nárok na materskú 😠 , nakoniec som si vybavila maximálnu možnú, ja nechápem tam tie ženy, prečo neporadia a tvária sa akoby dávali zo svojho 😠

womenne
17. dec 2009

kruci heli ☹ ako to že mu to nepotvrdili na prvy krat?o nemate bohviečo pred vianocami,už vidim že budeš mat nervy so svokrovcami však?Ja som si to tiež prešla ked som zakazovala že to nesmu na mna kukali jak na debila že všetko zakazujem 🤐 ale niekomu nevysvetliš....
dufam že už budete ok,nasadili vam aj probiotika?uživajte ich tak 3 mesiace...a ake mliečko pijete?

helka1
17. dec 2009

wom, Adamko bol min tyzden na ct, on zaludocne problemy nemal, mala ich pred nim Radka. Teraz uziva Hylak, rozmyslam im obom nasadit Bio gaia, ale ked mi povedali cenu 10 EUR za 5 ml tak neviem, neviem... Mliecko drobci uz piju normalne kupene...

zefa
17. dec 2009

heli ..preboha vy z tej nemocky chodíte už len akokeby na skok domov...chúďa moje..ja som chcela dať deti proti rotavírom zaočkovať, ale mali sme niečo iné a potom sme to nestihli

julia..mňa prepustili z rob. v marci..2 mes.po prepustení som marodila a potom som bola na pol roka na urade..tiež mi vrchnosť na socialke napísala,že nemám nárok na materské(iba ak by som si ho platila sama by mi to z toho vyplácali 🙄 ),otehotnela som ešte v tom pol roku na urade...takže, ked mi skončila podpora som až do pôrodu nedostávala nič 😒 až potom rodičák..žili sme z jedného príjmu skoro 5mes.

wom ...presne pre toto máme aj my problém..svokre nevysvetlíš,že sme museli mať hypoalergénnu dietu 😝

baby.. poradte ako mám deti odnaučiť nadávať ☹ ☹ to nemám chodiť von aby nepočuli pubišov či čo..najhoršie ,že si nadávajú už navzájom..ked jeden druhému niečo vezme ap...sa bojím už chodiť po svete aby nezačali iným deťom nadávať 😒

grmitko
autor
17. dec 2009

heli, to ma mrzi, verim ze do vianoc budete vsetci ok 🙂

a este som zabudla napisat, ze nasi chodili okolo nabytku jak dabli od 9 mesiacov 🙂

grmitko
autor
17. dec 2009

zefa aj nasi si nadavaju, co v skolke pocuju alebo vonku, do riti to je bezne, ked sa nahnevaju, ja sa to snazim ignorovat, neupozornovat, ze to nesmu, ale ked je toho uz vela, tak robim poriadky, zase nie nejak casto, ze by si nadavali, ale tiez mi to vadi a neviem co s tym robit (ja som si minule pustila hubu na spacir a povedala som do boha, co samozrejme hned zaregistrovali a tri dni neopakovali nic ine, ale uz ich to preslo nastastie, takze verim ze je to iba prechodne a nezostane im to 🙂 )

grmitko
autor
17. dec 2009

a zabudla som sa pochvalit 🙂 🙂
muz mi vcera volal, ze co robi sestra, ci moze prist k detom, lebo my ideme do kina 😲 😲 😲 som skoro odpadla od prekvapenia, sme spolu skoro 10 rokov a on ma do kina este nepozval 😀 😀 tak som v soku pocuvala, ze co hovori 🙂 🙂 ale ideme aj s jeho dvomi kolegami a ich frajerkami, tak to asi preto ta iniciativa, ale padne mi to dobre, trosku si oddychnem, pridem na ine myslienky 🙂 🙂 takze vecer mi nepiste A, budem v kine 😉 😉 😉

vranka4
17. dec 2009

ahojte 🙂 ,grmi,tak príjemný kultúrny zážitok večer v kine 😀 😀
helka,tak dúfam,že vy ste si choroby užili na pár rokov dopredu 😒 a snáď budú už len príjemnejšie dni ako tie v nemocnici 🙂
naši začali samostatne chodiť -Marek ako 10-mesačný,Ivka týždeň pred prvými narodeninami 🙂 ,netreba to zbytočne siliť,keď príde ich čas ,pustia sa samé 🙂
zefa,ešte k tomu nadávaniu,naši ako začali chodiť do škôlky,tak sa nestačím čudovať ich slovníku 😕 😕 😕 ,výrazy,ktoré my doma absolútne nepoužívame-ty kokso,do frasa,normálne si povedia- ty krava,kopnem ťa do riti 😖 ,prepáčte za výraz..... a kopec ďalších škaredých slov,len ma to teraz nenapadá,keď im poviem,že kto tak škaredo rozpráva,že či nás doma počuli tak rozprávať,tak mi hneď povedia aj mená detí,kto tak rozprávajú 🙂 ..darmo sa doma snažíme,neučíme ich to,asi každé dieťa tým obdobím musí skôr,či neskôr prejsť 😒 ...ale ma to trápi 😖 ...niekedy také zapotia,že sa musím len otočiť alebo odísť,aby som nevybuchla od smiechu 😀

lenkamt
17. dec 2009

ahojte.

Vranka - keď si tu, hoď mi prosím adresu na onkologickú ambulanciu, chcela by som Stančokovej poslať pohľadnicu, dí 😵

Heli - 😖 dúfam, že už budete ok

Saška - tak si to uži 😉 😉 😉