Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
4. jún 2010

@4a no na tych schodoch je to parada 😀 😀 😀 a to si ich ako dostala do toho kocika???? 😝 😝

dracik nie si zle, si v starej otvorenej dvojickovej teme 😉

juliagregor
4. jún 2010

@4a schodová fotka je perfektná 😀 a môžeš mi prezradiť, čo ich tak zmordovalo, že by som to neskôr skúsila 😉 😀

zefa
4. jún 2010

@4a... 😀 😀 😀 😀

margaretka11
4. jún 2010

@4a tak tie fotky skutočne nemajú chybu 😀 . Hmmm, doma mám ešte starú trojkolku ABC tak vyčkám ešte nejaký ten rôčik a urobím drobcom podobnú fotku 😀 . Ale prezraď, ako si zničila chlapcov, že takto na schodoch odpadli? 😀

4a
4. jún 2010

@grmitko do kočáru si vlezli sami a dobrovolně. Já ho vyndala, že ho vyčistím a za lacnej peníz střelím. Neb byl zavřenej v kůlně od jejich 2 let a 3 měsíců, kdy mu definitivně dali košem. Vždycky mi z něj zdrhli a já ho používala jen jako transportér hraček na písek. Pak jsem si koupila na hračky valník a kočár dostal zaracha. No a jak jsem ho vytáhla, tak ´ho zabavili a začali vzpomínat, jaký to bylo když byli mimi. I tou zavěšenou hračkou se mlátili a i se přikšírkovali. Vozili se, a musela jsem jim sklápět záda, aby mohli jako že spát. No vyhráli si fest 😀 😀

4a
4. jún 2010

@juliagregor
@margaretka11 když je hnusný počasí a už je to doma nebaví, tak jezdíme do Bogiparku. To je velká tovární hala pokrytá kobercem, a jsou v ní skákací hrady, klouzačky, tobogány, opičí dráhy, stolní fotbal, kuličkový pole, odrážedla, závodní dráha a trampolíny. Já tam dycky najdu volnej gauč a čtu si, nebo poklimbávám. Jiní doprovodní rodičové to tam natvrdo zalomí 😀 😀 Je tam restaurace s dobrou kávou a občerstvením, takže v klidu tam jsme 3-4 hodiny. No a to jsou potom tak vyhopkaný, že mi usnou v autě a já je pak musím odnést. Ani sami zout a svlíknout se nejsou schopni. A další dobrá kombinace je cyklistický výlet, tak 4 km stačí, na hřiště, tam fotbálek, klouzačky a prolejzačky, občersvení a je to 😀 😀 Ono vůbec kolo je super věc a vymlácení energie (pominu-li lyže a brusle). Kluci jsou nadšený, že mají rychlost a svobodu. Teď dostali 18" a jezdí bez přídavných koleček a jsou důležitý jak rádia když jedeme spolu. Dostanou dycky funkci, neb jet za mnou, to se hádají. Takže přidělím jednomu funkci kontrola jízdní zdatnosti mámy a ten poslední kontroluje, jestli ten před ním dobře kontroluje. Je super poslouchat jak se kibicujou 😀

4a
4. jún 2010

@margaretka11 a trojkolku jim skovej, co si já pamatuju, tak my s bráchou jsme na tříkolce jezdili oba zároveň ještě když nám bylo 7-8 let 😀
Já je už tříkolky nemám, já dobře koupila 😀 , neb jsme je měli rok a za tu dobu se prošoupala kola, takže jsem ji reklamovala a vrátili mi peníze. Což bylo super, neb kluci akurát dospěli ke kolům. První kola jsem prodala, ty šly hned. Teď mi jen zůstaly druhý kola, který ani neojezdili, neb během měsíce jsem pak koupila ty větší. No a ještě máme scootery, většinou v autě, takže se na nich vozí, když někde jsme. A ty nám vydrží. Pak ještě kolečkový brusle, ale ty nějak upadly v zapomění jak jsou nový kola.

margaretka11
4. jún 2010

Fíha, tak taká zábavná hala pre deti by sa zišla aj tu u nás 😀 . Bicykel máme zatiaľ jeden, chceli sme deti naučiť bicyklovať sa, ale počasie nám to zatiaľ nedovoľuje 😝 . A len čo sa podučia tak dostanú aj vlastné bicykle, tento čo momentálne máme je po neteri, na začiatočné učenie akurát postačuje 😉 . A potom ich vyčerpáme domŕtva bicyklovaním 😀 . Ale chystáme si na nich aj futbalovú loptu, Simonko má veľmi rád futbal. Len sa to počasie musí umúdriť, nech sme viac vonku ako doma a potom im dáme do tela 😉 😀 .

jennys
6. jún 2010

Kočky, pripavujem článok o kočíkoch. Som presvedčená že mnohým sa to hodí takže tu čítajte a tie čo máte skúsenosti prosím píšte, pomôže sa tým mnohým, ktorí dvojčatá ešte len čakajú:

http://dvojickovo.webnode.sk/products/kociky-pr...

Ďakujem!!!

katrinb
6. jún 2010

mozem otazku? Myslite, ze uz mam davat vodicku dievcatam? V stredu sme mali 3 mesiaceacina byt horuco a ja neviem, kedy s nou zacat. Alebo len kojit? Hmmmmm?

zefa
6. jún 2010

katka...kojené deti nepotrebujú vodu ani čaj 😉 ...a z mojej skúsenosti ani deti na UM nemusia vodu(ak ju nechcú,pretože mne ju deti nechceli, hoci vo vašom veku sme boli aj kojený aj UM...dokina vysvetlila,že veď UM zarábaš do vody 😉 )....ak by tu boli nenormálne teploty, skús ponúknuť a uvidíš či budú miesto mliečka chcieť aj vodu 😉

margaretka11
6. jún 2010

Presne ako píše zefa, kojené deti nepotrebujú ani vodu, ani čaj, mamičkine mliečko je na smäd najlepšie. Naši boli na UM, v horúčavách som im dávala feniklový čaj lebo sme mali také obdobie, že mi začali piť málo UM, ale zato čaj im išiel jedna radosť 😉

katrinb
6. jún 2010

@zefa, @margaretka11 - dik baby za rady.....ja som vedela, ze mliecko predne je na smad...no ale ked som vonku..v mese na prechadzke tak sa niekedy bojim, ci nie su smadne....aj ked kojim kazde 3.-4 hod. Ked su nervozen, mozno by ich vodicka trosku osviezila...ale to len hadam. Mozno nie

grmitko
autor
6. jún 2010

@katrinb skusit im vodicku ponuknut mozes, uvidis aka bude odozva 🙂 ale v principe ju nepotrebuju 😉

zefa
6. jún 2010

katka...ja len doplním čo som nestihla

leto v 2007 bolo dosť horúco,my sme "nafasovali "koliky jak vyšité,takže mi dokina navrhla dávať na to aj feniklový čaj...no a N.okrem mlieka(môjho aj UM)pila hodne toho čaju,aj vodičku chcela ,ale S.total okrem mlieka nič....ja som sa aj bála aby nebol dehydrovaný,ale dokina mi to vysvetlila,že ved predné mlieko je dosť vodové a zadné je už viac tukové, u UM ho zarábaš do vody,čiže princíp ako u mat.mlieka(voda ako tekutina,mlieko ako živiny),takže som to už potom neriešila....ja som celé leto bola s deťmi na chate a často som ich osviežovala mokrou plienkou,takže S.aj takýmto spôsobom prijal trochu vody do tela 😉 a asi v sept.začal aj S. piť vodičku aj čaj(dosť zaujímavé,že v horúčavách nechcel a ked sa schladilo tak áno)....aj tu vidno aké sú aj dvojičky odlišné 😉

margaretka11
6. jún 2010

zefa, hovor mi niečo o lete 2007 😝 . Už v máji sa nedalo dýchať, deti mali dva mesiace a zrazu začali odmietať mlieko. Ešte šťastie, že aspoň ten čaj vypili, ale pamätám sa, že som si aj poplakala lebo keď som im dala mlieko, tak niekedy si iba cucli a hotovo, viac nechceli. A celé dni som ich utierala vlhkou handričkou, aby sa neprehriali 😝 . Taká som bola vylepená, či tie horúčavy zvládneme, bála som sa, aby sme neskončili v nemocnici, no čerstvá mamina, čo ti budem rozprávať 😀

katrinb
7. jún 2010

no ja ako vas citam, tak take obavy mam aj ja...cersttva mamina.....bez skusenosti...aby som to zvladla. ja totiz musim vkuse mat vodu pri sebe, preto mi pride, ze babatka predsa tiez musia byt smadne. No OK. Budem sa drzat vasich rad. Budem cisto kojit....ale nic nepokazim, ked ako zalohu budem mat pri sebe flasku s vodickou....uz len asi skor pre moje uspokojenie...a ak by sa mi nieco nezdalo, skusit ponuknut vodicku.

margaretka11
7. jún 2010

presne tak Katrin, vodu v zálohe môžeš mať, bábikám možno aj zachutí. Ale mliečko je naj a máš výhodu, že ho máš stále pri sebe 🙂

katrinb
7. jún 2010

@margaretka11 - to mas pravdu, mam ho stale pri sebe...a hlavne stale teple a take, ake potrebuju. Juj, som stastna, ze mozes este stale cisto len kojit...

margaretka11
7. jún 2010

@katrinb je to super a ja ti prajem, nech ti mliečko vydrží čo najdlhšie 😵

katrinb
7. jún 2010

@margaretka11 - dakujem velmi pekne

zefa
8. jún 2010

katka...a ja ti tak v dobrom závidím to kojenie...pre mňa to bolo niečo krásne,tak aby vám to čo najdlhšie vydržalo,pretože UM=hotová oštara...to chodíš ako pojazdná kuchyňa 😠 ak niekam potrebuješ ísť
no ale tuším tento rok tropika asi nehrozí 😠

juliagregor
8. jún 2010

ahojte,
maminky mi poradili tento recept, tak ho teraz robím....
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505
a neskutočne to u nás vonia... 😉

kablika
8. jún 2010

ahojte maminy,
asi sa teda pridavam ku vam - bola som predtym na "cakame dvojicky" ale @juliagregor navrhla tuto diskusiu a vidim, ze je tu napr @katrinb, @jennys.......tak pozdravujem, drzte sa 😉

a citam o vodicke a mliecku - takze prevazuje nazor (aj ja ho zdielam), ze mliecko je aj na smad aj na hlad??
tiez omyslam totiz nad tym, ako budeme v teplotach existovat, to sa ani nebude dat poridane chodit na vychadzky....ked bude nad 30, co pomaly a isto hrozi!!

juliagregor
8. jún 2010

ked bolo veľmi teplo, ja som von nechodila, maximálne pod stromy, a ráno do 10 hod a poobede až po 17tej, predsa mesto je viac rozpálené ako napr. dedina...
deti boli také upotené, som ich na ruke umývala sprškou a také boli potom vďačné... 🙂

zefa
8. jún 2010

cez obed treba byť doma....my máme výhodu,že máme veľmi blízko lesík,takže ja som občas vozila deti v tichu lesa(vedie tam betonova cesta do múzea pre vysvetlenie)a oni spali a spali 😵 😵 ...potom som bývala na chate a ked bolo moc teplo(ako hlásia teraz)prehadzovala som vlhké plienky cez kočík(dvojitý efekt..tienilo a chladilo vzduch)

margaretka11
8. jún 2010

kablika, keď sú takéto horúčavy, tak je najlepšie chodiť von hneď ráno a potom zas až podvečer. Tak som to robila ja. Cez deň, keď slniečko najviac pálilo, sme boli doma a deti som ovlažovala vlhkou handričkou, mali to radi 🙂

andrea_b
9. jún 2010

ahojte, nemam doma nejak specialne horuco hoci sme pod strechou, ale aj tak sa mi zda, ze je prilis teplo na dupacky - myslite ze malemu bude stacit body s kratkym rukavom a ponozky a ked spinka, prikryjem ho dekou?

juliagregor
9. jún 2010

@andrea_b asi by som ho ešte nechala v dupačkách, ešte je moc malinký a nevie si udržať teplotu, skús na krku či je horúci a vlhký...tak zistíš naj, či mu je teplo...

juliagregor
9. jún 2010

som sa v noci smiala, malým sa sníval nejaký sen a obidvaja naraz ťapkali...srandovní boli 🙂 🙂