Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

4a
13. jún 2010

holky., v tom boji vám držím palce. V čechách se na to bohužel vyprdli, protože zkonstatovali, že takhle by se mohl ozvat každej. Šli tenkrát tuším za Mlynářem, a požadavky byly dobře specifikovaný a propočítaný. Asi to najdete na www.dvojcata.cz. Myslím, že by prozatím stačilo aspoň vyšší mateřská, nevím jak to máte s porodným, v ČR je vyšší u vícečetného těhu. V Rakousku je jednak vyšší mateřská, tak i delší mateřská. Porodný záleží na zemi - u vás je to asi kraj, nebo správní celek.

4a
13. jún 2010

tak to nebyl Mlynář, ale Mejstřík. Přikládám link http://www.dvojcata.cz/clanek.php?IArticle=169

juliagregor
14. jún 2010

@4a dik...
u nás je to tak, že porodné je dvojnásobné, (t.j. 50000 Sk, nechce sa mi to prerátavať), materská je predllžená na 37 týždňov a tu výhody končia....kým som neprešla na rodičovský príspevok, tak som finančný nedostatok tak necítila, aj ked som mala doma 3 malé deti a jednu materská, ale ten rodičovský 180 Eur (sú v tom aj prídavky)bol zabijak, a to som kojila....teraz je zvýšený, dostávam cca 300 Eur (tiež aj s prídavkami) ale to je len do dvoch rokov dieťaťa, a čo potom deti nejedia?...presné sumy neviem...maminky opravte ma....
maminky vedia, kolko toho deti potrebujú a stále...oblečenie, topánky, hodnotná strava a kto musí kupovať UM ani nehovorím...

mrzí ma, že tým, že dostaneme zvýšený rodičovský príspevok, to končí...a to nie je riešenie...teraz ma asi niektoré tehuľky a maminky pretrhnete, ale môj názor je ten, že sa peniaze míňajú na drahé kočíky a osoh z toho má výrobca a predajca kočíkov,....deťom je uplne jedno v čom sa vozia, ale ked začnú chcieť bicyklíky, kolobežky.....tak potom je problém...

juliagregor
14. jún 2010

ale pre upresnenie zvýšené porodné sa dostávalo od 1.1. 2007 ked boli dvojičky prvé, ak ako dalšie dieti, tak od 1.1.2009...
čiže my sme dostali cca 11000 Sk

bobicek5
14. jún 2010

@zefa veruze je bezdetna, ale aj tak ju obdivujem aky tvrdy ma spanok 🙂
nam kocik tiez nikdy nevliezol do vytahu, takze ho mame v kocikarni a dalej sa ide po jednych schodoch do vytahu vo vajickach...

bobicek5
14. jún 2010

@juliagregor Julka mas pravdu, dve alebo tri sucasne narodene deti dostavaju tzv. "porodne" az od 1.1.2009, spadli sme tam nastastie aj my...Vsetku tuto politiku nastavila Radicova (pripomienkovala som jej navrhy zakonov) a po jej odvolani tie zakony s mensimi zmenami (napr. zo zaciatku zacat vyplacat iba jednorodene dieta (11000+4000 Sk zaokruhlene), kym sa ukaze, ze je to skutocne vyhodne aj pre stat a potom povolit vyplacanie niekolkym sucasne narodenym detom - 2x11000+2x4000+dorovnanie co cinilo pre obe deti cca 5000 Sk) dotiahla Tomanova. Cize z mojho pohladu sa zviezla na vyborne postavenej rodinnej politike uplne ina osoba. Vyplacanie zvyseneho rodicovskeho prispevku 275 Eur bolo planovane do 2 rokov z toho dovodu, ked sa matka rozhodne ist skor pracovat, dostane prispevok na starostlivost o dieta (nejakych 160 Eur na kazde dieta) a to do 3 rokov veku dietata. Sucasne ak zena este nechce ist pracovat, mala by mat moznost pracovat na dohodu popri MD... Cele to splaslo vdaka ludom, ktori nesetrili tam kde mali a zaroven setrili na mladych rodinach...
Vzhladom na moju profesiu sklanam hlavu pred timom pani Radicovej, skutocne aj v tomto zbiedenom state vedia nastavit socialnu politiku tak, aby mlade rodiny prezili a to bez radikalneho skrtu cez rozpocet...Ako vidite, ide to, len nad tym treba dost pouvazovat...

majocka.v
14. jún 2010

@juliagregor da sa vytiahnut ten stoplik co ich drzi natiahnut lanko a dat ho naspat pokial neni stoplik zlomeny lebo v jdnej izbe uz mame zlomeny

4a
14. jún 2010

@juliagregor ono jestli si to dobře pamatuju, tak to že je porodný u dvojek narozených jako druhé a třetí dítě, tak argument pro nižší porodné bylo, vždyť přece nemusí vše kupovat 2x, ale přece můžou podědit po sourozenci. 😝 Argument jak stehno, fakt. Zejména pokud je mezi sourozenci rozestup 10-15 let 😀 😀 celou dobu doma sušit postýlku, oblečení...... A to že je rodičák tak nízký, a je jedno jestli jsou jedno nebo 10 dětí, tak to argumentují definicí rodičáku, že to je něco jako náhrada, ne že z toho máš živit děti. Nebo něco zcestnýho to bylo. Tam na těch stránkách byly veškeré diskuse a argumentace. Jsem tenkrát z toho měla docela ukroucenou hlavu jak jsem se divila. Holt nikdo z papalášů bohužel nemá dvojky, to by byla pak jiná 😕

4a
14. jún 2010

@bobicek5 ty kokso, tak to zám, já je ve vajíčkách nosila do 3tího patra 😒 . Pokud ti ješt pasujou do vajíček tak to je dobrý, ale jak jim odrostou ale ještě nechodí.... a ty s bříškem..... No to ti teda nezávidím.

juliagregor
14. jún 2010

@bobicek5 no čítam, že som natrafila na tú správnu osobu 😉 , preberieme to osobne, ked prídeš 😉
21 - 23...budem do15.00 hod na jednom kurze....

inak ahojte, dnes sme rozbehaní, uplakaní....

juliagregor
14. jún 2010

@4a neskôr si to prečítam...ale dobré haluze odpovedali... 😲 😝

4a
14. jún 2010

@bobicek5 asi o tom budeš něco vědět, teda o sociální politice atd., když připomínkuješ zákony. Chtěla jsem se tě zeptat. Běhá email, že důchod se vypočítává z průměrné dosažené mzdy za dané časové období. Valná většina lidí, má průměrný příjem 15 tis. Kč a z toho se jim pak vypočítává důchod. ALE cikáni toho nikdy moc nepopracovali, byli na dávkách a když se jim má vypočítat důchod, tak se počítá z republikového průměru který je 22 tis. Tzn. nikdy nepracovali, ale důchod mají vyšší. Je to pravda? Nebo je to jen městská báje a legenda?

bobicek5
14. jún 2010

@4a no veru, vajicka aj s kocikom predavam zajtra... ☹ ale snad do mesiaca zacnu chodit, dovtedy to nejako musim vydrzat. Pozitivum je, ze manzel je teraz doma a vela pomaha, takze ich budeme nosit spolu. No a ked zacnu chodit, aspon mi precupkaju z bytu do vytahu, odtial do kocikarne a uz sa vezieme...

bobicek5
14. jún 2010

@4a sice momentalne toho vela nenapripomienkujem, som na MD a zrejme mate socialnu politiku v CZ trosku inu, ale u nas sa dochodok vypocitava z % odvedenych dani, ak to mam takto polopate vysvetlit... Cize ak si u nas podnikatel a neprispievas si do dochodkoveho fondu, nemaju ti z coho vypocitat dochodok a dostanes zivotne minimum. Aspon teraz to tak funguje a uvidime co ukaze prax v buducnosti. Zalezi ale aj od toho, ci k dochodku pripocitavaju aj nejaky ciastocny invalidny dochodok, vdovske a pod...

bobicek5
14. jún 2010

baby, ale aby som nezaviedla, k tomuto:

Vyplacanie zvyseneho rodicovskeho prispevku 275 Eur bolo planovane do 2 rokov z toho dovodu, ked sa matka rozhodne ist skor pracovat, dostane prispevok na starostlivost o dieta (nejakych 160 Eur na kazde dieta) a to do 3 rokov veku dietata. Sucasne ak zena este nechce ist pracovat, mala by mat moznost pracovat na dohodu popri MD...

este jednu poznamocku: momentalne je prispevok na starostlivost okresany na obdobie do 2 rokov veku dietata. 3 roky bol povodny plan...

4a
14. jún 2010

@bobicek5 diky, vidíš, to mě nenapadlo kouknout z čeho se v reálu počítá. Co si pamatuju, tak určo máme jiný systém důchodu, resp. výšky kterou dosahují někteří vaši důchodci, čeští nemají šanci. Ale moc dík, mám inspiraci jak se na tenhle problém kouknout 🙂

4a
14. jún 2010

@bobicek5 a vlastně, jak se potom u vás platí penze cikánům, za ně teoreticky toto platí stát. Asi pak dostanou životní minimum?

fefferonka
15. jún 2010

@4a to je mile, ked sa deti nepoznaju 🙂

prave idem k zubarovi.... okrem vlasov mi odisli aj zuby... 😠

a mam taky neblahy pocit, ze chlapcom prestava moje mliecko stacit... bojujem s myslienkou dokrmovania 😒 uvidime...
pekny den 🙂

4a
15. jún 2010

@fefferonka v kojení jsi přesně v období, kdy mlíko se ti tvoří pořád, jen si tělo neuvědomilo, že je třeba přidat na výrobě. To si tělo uvědomí, až když budeš děti přikládat častěji. Bude to trvat asi tak 3-4 dny, možná i méně. Tzn., jestli jsi kojila každé 3-4 hodiny, tak teď přikládej častěji a mlíko se ti začne tvořit víc. Na to mě upozorňovali v nemocnici a taky, že můžou teď děti trošku víc trpět koklikama. Na koliky že máme vysadit veškeré mléčné výrobky , tak na měsíc, a na množství mlíka častěji přikládat. Mnoho maminek právě v tomhle období vyměkne a začne dokrmovat, ale je to zbytečné. Já to taky překonala a kojila do jejich 25 měsíců 🤐 a jen výlučně kojila, bez příkrmů do jejich 9ti měs. Držim palce a trpělivost 🙂

grmitko
autor
15. jún 2010

@4a nasi nemaju vacsinou problem sa rozoznat na fotkach, obcas sa pomylia, ale to je iba vynimocne

juliagregor
15. jún 2010

som nasratá, prečo chodia svokry na návštevu bez ohlásenia 😠 😠 😠

womenne
15. jún 2010

@juliagregor Julinka uprimne lutujem 🤐

mima595
15. jún 2010

juli - lebo inak by si zamkla a tvarila sa, že nie si doma 😉

moja je momentalne po operacii umeleho klbu - takže nam taka prepadovka nehrozi 😉 , nam vlastne nehrozi žiadna prepadovka - naposledy nas "prepadla" Aneti 😉 - ale to som ju pozvala - aj ked som vedela, aky neporiadok mame doma - ale vramci mojej psychohygieny mi to bolo jedno a dufam, že Aneti este ku nam niekedy pride 😀

katrinb
15. jún 2010

ahojte maminy, prajem pekny dnik...u nas konecne slnecno. chystala som sa akurat vonku....po celom dni..a slecny mi zaspali obe na prsniku...takze cakam, kedy sa mi zobudkaju. Ja mam za sebou prvy vikned u svokrovcov a u mojej maminy. na moje pocudovanie bolo vyyyborne, mala som sa ako v bavlnke, kazdy ma len obskakoval. Ale na druhej strane aj nase bambulky boli nosene...co som sa zlostila.....ale nepomohlo to.....Musim stare mamy naucit, ze my sa nenosime zbytocne. Ako ste to vy riesili? ja som uz aj v praci urobila vietor, ze ked dojdem na navstevu, moje slecny sa nenosia...lebo potom neviem s nimi dat rady...a na oplatku som sa dozvedela, ze ma za chrbtom ohovarali...ze aka som matka, ze si neponosim deti a pod.

juliagregor
15. jún 2010

@katrinb ahoj...s tým nič nenarobíš, ja poviem svojej mame a mm svokre...ale nedaj sa...stoj s za svojím....nebudú sa nosiť a hotovo 😀

šimovo je zle, má horúčku, veľmi plače a nosím ho stále na rukách, bolí ho bruško, dala som probiotiká a espumisan...a aj na mne spí, ...tak som narobená...
bola som u dr. spravila mu CRP..výsledok 7 tak žiaden zápal...ale tak narieka...
už kakal...

4a
15. jún 2010

@juliagregor Aby byly popularni🙂))))) (mysleno svokry)🙂))

katrinb
15. jún 2010

@juliagregor - Simonkovi prajem rychlo nech je dobre...chudatko malinke

juliagregor
15. jún 2010

@4a asi hej... 😀
@katrinb dakujem

juliagregor
16. jún 2010

ahojte,
práve som dokupala deti, kedže som sama, tak je viac vody na zemi, ako vo vani...vodu mi naliali aj do prášku na pranie... 😎 😀 😝

fefferonka
16. jún 2010

@juliagregor - chudatko šimonko... nech je mu co najskor dobre. svokry a vcelku vsetky neohlasene navstevy su najsamsuper 😝 najlepsie je, ked povedia, ved som na materskej a nudim sa... ma ide porazit!!! 😲 a stoja a stoja a stale hovoria, ze uz idu domov a nic...

@4a - diky moc za nazor, mas uplnu pravdu s tym stadiom mliekotvorby... @juliagregor - ked si mi vcera napisala, ze su smadni, hned som im dala 🙂 ................budu skratka aj smadni, a aj sa ich naroky zvysuju...

potrebujem velku radom ohladom toho dokrmovania. mne to samozrejme nevadi, ze pytaju castejsie a mam pocit, ze mlieka mam dost, lebo ked dokoncime kojenie, este stale, ked stistnem mliecnu zlazu, mlieko strieka... skor sa obavam toho, ze mam to mlieko menej syte... alebo chlapcom stupli naroky. posledne dve noci som kojila takmer kazdu hodinu :-/ (jedneho alebo druheho) a to sme uz v noci boli v stadiu, ze vydrzali 4 hodiny.... baby HELP, potrebujem radu, ze ak by som teda mala dokrmovat, tak ci mam napr. zacat s mliekom (nie ryzovou kasou ako mi povedala mudr) a v aku dobu (rano, obed, vecer?).

Juli, ja som objavila kupanie v umyvadle (mame velke) a celkom sa mi to pacilo a chalani po tomto type kupania nie su taki rozkokoseni a v pohode zaspia.

@katrinb na kolegyne sa vys...kasli 😀 ja som tiez proti noseniu. a celkovo mi ti ludia pridu niekedy (bez urazky) blbi...ked napr. moji chlapci melu z posledneho a su ospali a oni s nimi miksluju, hovoria na nich hlupe komentare... v tom pripade vrazdim 😝