Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

andrea_b
4. aug 2010

@katrinb ahoj Katrin, vsimla som si ze robis popri detoch, mozes mi napisat ako to prebieha, ako to zvladas ty aj deti. aj ja sa chystam zacat robit z domu, tak si rada necham poradit...dakujem

katrinb
4. aug 2010

@tintin jeeej, dakujem krasne za radu...urcite ochutname tie kasicky....do DM chodim hadam najcastejsie 😅 Tam sa zmestim aj s kociarikom HIHI Ho pokusim sa ich odftotit, ked zacnem prikrmovat a hodim tu fotky..ale este mame trochu casu. Nezacnem skor, este mi vyhovuje, ze nic nemusim pripravovat navyse....vsetko mam so sebou....vzdy hotove 😉
@murkaa krasne vahy a miery...ale pekne rastiete...a super, ze z lyzicky chuti. To mas fajkn, lebo vraj vela babtiek ma problem s prikrmami..ale to som len pocula, ktovie, kde je pravda
@andrea_b - no ja chvalabohu nerobim kazdy den....teda mam tak robotku na 2 tyzdne v mesiaci....jedine tento mesiac je to na kazdy den...a je to strasna fuska, hlavne ked su stale vacsie....a potrebuju viac pozornosti. No ale ja oracujem , ked cez den spinkaju, alebo ked sa hrajakju...a na vilu mozem sa venovat inemu. Ja som ich od malinka ucila...nech su aj same s hrackami...a nemusim byt stale pri nich. Ale to nie vzdy je tak samozrejme. A ked idu spinkat,a aj vtedy sa snazim porobit co najviac.....vtedy manzel je pri nich, aknahodou este nebubaju...ale kludne sa pytaj, co ta zaujima este....

kablika
4. aug 2010

Ahojte,
akosi sa mi nechcelo pocas poslednych dni zapinat PC a tak som dlho nebola ani tu....Deticky pekne rastu, Tomasko pomaly dohnal sestricku Sarku 🙂 Ked si spomeniem, ze bol medzi nimi pri porode rozdiel 500g a teraz necelych 100....chlap je chlap 🙂

Idem sa popytat na radu. Mame ich tak, ze v noci spia u nas v spalni este stale v jednej postielke. Druhu mam pocas dna v obyvacke, kde spia cez den, alebo sa aj chvilu sami bavkaju. S muzom sme ale zhodnotili, ze uz sa nezmestia, takze koncime so spanim v 1 postielke.

Neviem vsak, co cez den. Mam kupit ohradku? Existuje nejaka vacsia pre dvojky? Ako ste to riesili vy, co uz mate vacsie deticky?

Dakujem!!! Drzte sa...

katrinb
4. aug 2010

moje lasky

katrinb
4. aug 2010

@kablika no u nas doteraz sopali spolu, no ja smo mala v spalni taku dvojickovsku postielku. A v obyvacke som ich davala aj do prenosnej postielky....aj na gauc....alebo na nasu postel v spalni. Vzdy ine miesto.

juliagregor
5. aug 2010

@murkaa dakujem 🙂 a máte už krásne váhy, ste krásni, fotečky sa FB sú úžasné a tie krojované no wau 😉

a k tým adoptovaným dvojčatám, je to obrovitánske šťastie, že sa im podarilo získať malé deti a k tomu ešte aj dve,

@kablika cez deň bývali deti väčšinou na veľkej posteli, alebo rozloženom gauči, nejakú ohrádku alebo cestovnú postieľku by som poriešila, záleží koľko máš miesta....spávať som ich dávala do spálne, je to lepšie , ked si zvyknú bud na spálnu, alebo postieľku ...budu vedieť, že tam sa spinká a nebudú ju neskôr odmietať...

@jajka28 šup sem 😉

juliagregor
5. aug 2010

@katrinb tvoje lásky sú uplne nádherné a ako napísla aj @luciaf13 aj ja mám 3 ženíchov 😀

murkaa
5. aug 2010

@juliagregor, s práčkou som spokojná, je síce väčšia, ale mam pocit, že periem tak isto často.
@kablika ja som ich mala v obývačke zatiaľ v kresielkach FP a prenášala som ich aj do kuchyne, ked som varila som im rozprávala a oni ma vidia ako sa pohybujem. No teraz ich mam hlavne na deke na zemi, ale Danielka už začína zdrhať na dlážku tak dám ohrádku. Našťastie mame takú guľatú (asi 17 ročnú!!!!) Do nej sa vmestia aj dvaja. Staršieho som tak vypyplala v ohrádke až k chodeniu. Ale nebol tam nonstom, len ked som potrebovala robit.

A ešte nejaké fotečky

juliagregor
5. aug 2010

@murkaa fotky sú parádne a ten kočík 😀
aj mne dlhšie trvalo, kým som si zvykla, že prať, až ked budem mať dva plné koše prádla, ...

matelko1
5. aug 2010

ahojte.prajem pekny den.

@murkaa tak takyto kociar mala moja mama v 70-tych rokoch.krasne fotky.kazdy ma vzdy zastavi a kuka sa na kociar a rozprava jeej parada,niekedy taketo kociare za sebou neboli,len vedla seba.tak ja som zobrala ukazat fotky aj do obchodu,kde som kocik kupovala,lebo mi nechceli verit,ze aj v 70-tych rokoch bol kocik za sebou.

murkaa
5. aug 2010

@matelko1 veru tak, ten kočík mali v 1979r. a mama hovorila, že už bol z druhej ruky

juliagregor
5. aug 2010

dám vám nejaké fotky z včerajšej mini oslavy...veľká bude o dva týždne....
my máme zvyk, že deťom gratulujeme len v sukromí s mm a presne na deň, ked majú sviatok a rodinu a priateľov pozývame neskôr

matelko1
5. aug 2010

@murkaa a moja mama ho mala v 74 roku a kupovala ho vtedy v tuzexe 😀 bol to stegner
@juliagregor pekne fotky.chlapci su rozkosni

murkaa
5. aug 2010

@matelko1 a koho mate v rodine z dvojičiek. Ja mam otca a aj mamina sestra mala dvojky - čiže moj bratranec a sestrerka, čo mali tento kočík. A hlboky mali taký široký vedľa seba Liberta, skoro ako tento len hranatý - ja si to pamätám.
http://www.best4baby.sk/index.php?page=shop.pro...

scarlette
5. aug 2010

kocky uz mam doma ohradku 🙂 je to paradicka, mozem ist aspon v klude na wc 😀 😀 😀

jennys
5. aug 2010

@juliagregor prajem chlapcom všetko NAJ NAJ k narodeninám, hlavne nech sú zdraví a poslúchajú maminu aj ocina 🙂 . My to tiež tak robíme ako vy s tými oslavami, len na tohtoročnej som Lucke nebola, mini oslavu sme si spravili aj my a našťastie to vyšlo lebo na druhý deň som šla do nemocnice a s rodinou čo sa oslavovalo tak ja som tam už nebola a to boli aj dve torty. No čo už, na budúci rok si to dobehnem.
My sme boli dnes prvýkrát v poradni. Chlapci pekne pribrali akurát Vilko nám už tri dni grcká, niekedy viac niekedy menej, doktorka nám predpísala Nutriton tak hádam to trochu pomôže lebo chúďatko čo spapá to ide von tak je stále hladný. Máte s tým niektorá skúsenosti? Doteraz to bolo v pohode ale asi teraz vypije viac, však mlieka myslím že mám dosť. Samko pre zmenu má niekedy koliky tak sme dostali kvapky. Ale inak ten prvý mesiac nejak rýchlo ubehol.

matelko1
6. aug 2010

@murkaa ja so z dvojiciek.sme jednovajecne dvojcata.
inac prajem pekny den a ahojte.

matelko1
6. aug 2010

@jennys a za kazdym ked vypije mliecko tak grcka....a neposlala ta dr na gastro...lebo moja kamoska mala ten isty problem a nakoniec chuda ma reflux,tak tera papa nutrilon aR na reflux.

juliagregor
6. aug 2010

@jennys dakujem pekne 😉 ako sa majú chlapci? a Lucka , reflux sme nemali ale bobiček písala v dvojičkách, lebo ini mali
@janulqa07 nie, nedostali veľa, každý po hračke, len moja mama Maťovi kupila http://www.daver.sk/?go=shop.detail&id_tovar=73 veľmo ho baví a my sme Duplo, tak sa bavká, chalani dostali Tatru a Bager...v poslednom čase bávajú v Bille super hračky a za dobrú cenu, kupujeme aj rok dopredu, ked vidíme 😉
aj tuto stavebnicu mám osvedčenú, veľké dieliky, deti nemôži spapať, mám ju 2 roky a stále je dobrá a nerozťahuje sa, tak pekne drží http://www.toyfactory.sk/hracky/stavebnice/wade... kupili sme dve krabice ale mohli sme aj tri ...je oveľa lacnejšia ako lego a splní rovnaký účel

janulqa07
6. aug 2010

jaj druha tema ........... dobry den 😉
@juliagregor no paradne hracky, aj my nakupujeme v predstihu, vacsinou v tescu ked je vypredaj a mame nieco podobne tak verim ze maju radosti 😵 ale su strasne podareni 😉

juliagregor
6. aug 2010

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...
inak veľmi dobrá stránka o dojčení...

jennys
6. aug 2010

@juliagregor my sa momentálne nemáme dobre. Vilka máme nakoniec v nemocnici. dnes ho operovali. Nakoniec to nebol reflux ale pylorostenóza: http://www.choredieta.sk/index.php/brucho/pylor...
Včera sme mu dali aj ten Nutriton na zahustenie mlieka, potom sa napapal a o dve hodiny všetko z neho vyšlo von. Neudržal večer v sebe už ani čaj, proste žiadne tekutiny. Zdal sa nám aj dosť ospalý teda vôbec neplakal že je hladný, hľadali sme na nete a našli sme tam o tej pylorostenóze tak sme sa naplašili a išli radšej na pohotovosť. Doktor nás poslal rovno do nemocnice s podozrením, že je to asi ono. Včera sono nič neukázalo, Vilko bol už riadne dehydrovaný lebo ani krv mu nemohli zobrať a napojili ho na infúziu. My sme šli potom domov a ešte sme si zavolali že čo s ním je a to už spinkal. domov sme prišli uťahaní nejak po jednej v noci, s nervami v koncoch. Ráno sme nabehli do nemocnice a potvrdili diagnózu čoho sme sa obávali. No hrozné, operovali ho na obed, prišli sme na obed a už mal našťastie po tom a spinkal. Dnes som už taká vystresovaná že mám dosť. Zajtra by už mohol prijímať potravu, mám doniesť mlieko a budú mu dávať po malých dávkach. Dúfam, že to už bude v pohode, keď sme ho tam videli ráno pred tou operáciou na tej postieľke ako tam bezbranne leží tak sme obaja plakali.

andika10
6. aug 2010

@jennys prajem vám skoré uzdravenie, až mi slzi vyšli keˇfd som to čítala, aj moja mala 1m keď sme ju brali do nemocnice, sice ju neoperovali ale bola tam 3 týždne čo jej nevedeli dať diagnozu, to je niečo hrozné vyfdieť dieťa choré a ešte ho nechať aj v nemocnici

jennys
6. aug 2010

@andika10 ďakujem, to máš pravdu. A také malé dieťa sa bojí človek aj chytiť nieto ešte ho operovať. ale dúfajme, že to najhoršie už má za sebou.

andrea_b
6. aug 2010

@jennys dufam, ze sa rychlo zotavi a uz bude vsetko OK, viem si predstavit ako ste sa citili 😢

andrea_b
6. aug 2010

@katrinb robis iba z domu, alebo chodis aj do kancelarie? kolko casu sa ti podari najst cez den? robis len ked spia, alebo ti niekto pomaha a ty sa sustredis na robotu?

scarlette
6. aug 2010

@jennys drzim palce nech uz je vsetko ok a maly sa rychlo zotavi, tiez mi slzy vyhrkli ked so citala tvoj prispevok

alienka73
7. aug 2010

@jennys, drzim palce a myslim na vas. Tiez mi bolo do placu ked som to citala 😒 .

juliagregor
7. aug 2010

@jennys ahoj Adka, je mi velmi ľúto, že sa trápite ale na druhej strane je dobre, že ste hned prišli na dg. aj jedna maminka z dvojičkova, mala to isté a asi sa ti aj ozve...ja jej napíšem...bud silná,neboj sa malý bude v poriadku 😉

juliagregor
7. aug 2010

dobrý deň,
ani som nepozdravila ... 😔