Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor tak klobuk dole,ze sa s tym serinkas a ked dokoncis,tak mozes prist aj ku mne 😀 .

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 no musím, potom nemám prehľad, a môj mm si jakživ nepamätá, kde má ktorý oblečenie, kedže je Ajko o kilo lahčí, mávam aj tak, že mám ešte aj malých veci podelené a to je už pre neho hrozný chaos...
on sa o nich postará, od malinka v pohode býval s nimi sám, len obliekať to nemal rád

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor to obliekanie nema ani moj mm rad 😵 .stara sa o nich,vyuziva s nimi kazdu volnu chvilku,ale obliect to nie.aj dnes sme poobede boli na letisku,skakali tam parasutisti,ved aj moj mm kedysi skakal,ma 3000 zoskokov,skakal za CSSR,potom za SK,venoval sa tomu profesional.uz skoncil,uz sa chodi len kukat na kamaratov.

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor uz som ta potvrdila.

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 máš akčného mm 😉 , ked som šla do školy, ešte spali, tak som mu vždy nachystala kôpky, pekne jedno po druhom, ako má obliecť ...a prišla som poobede a deti v pyžamkách, ale bolo napaní, prebalení 😀

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor veru akcneho mm.ked sme boli sami,tak vzdy sme niekde boli von,neobsedeli sme doma a sportovali sme,v zime lyzovanie,plavanie,mm hokej a v lete turistika,bicyklovanie-napisala som to spravne? 😀 😀 😀 .teraz nam uz zivot riadia nasi chlapci,ale vzdy sme von 😵

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 dakujem, tí tvoji chalani sú takí podarení 🙂 , nejaké nové fotečky by neboli..

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor hej uz musim stiahnut.ked som na FB,tak vzdy ma niekto odchyti 😀 a uz aj zabudnem co som chcela 😀
to je strasna droga 😀

juliagregor
7. aug 2010

@matelko1 správne 😉 , ja niekedy píšem také hrubky 😝 , veru chlapci nám velmi zmenili život, niekedy si vravím, či mi to bolo treba tolké starosti, ale potom jeden príde, stiskne ma a bošká a viem, že to bolo správne mať deti...
Maťko už je taký rozumný, dá sa mu vysvetliť, tak ešte rok vydržať a už budem mať hádam aj poriadok 😀
no začínam filozofovať, idem na tu diplomku, prajem pekný večer 🙂

matelko1
7. aug 2010

@juliagregor veru deti vedia zmenit zivot,ja som stastna,ze ich mam 🙂
tak pa a pekny vecer.a diplomovka urcite to zvladnes,si sikovna 😵

juliagregor
7. aug 2010

nejaká spomienková, takto sme varili, chlapci majú 7 mesiacov

katrinb
8. aug 2010

@jennys silno drzim palceky. Aby bol malinky co najskor zdravunky doma....az som sa rozplakala, ked som to citala....verim, ze to nemas lahke.....drzkaj sa...myslim na vas

@andrea_b robim z domu...a som sama ked pracujem....a robim jedine ked su babulky kludne a sa sami hraju....alebo ked spinkaju....a raz mesacne idem do prace do kanclu....a to uz mam dohodnutu kamosku, ze ich kocikuje pred firmou, kym ja som dnu, a ked su hladnucke, tak ich beriem do kanclu a nakojim ich. A je to individualne, kolko casu mam. kazdy de je to ine..podla toho, ake su babulky...a co nestihnem cez den,. dorabam po veceroch, ked sponkaju baby....na ukor mojho spanku...

katrinb
8. aug 2010

@juliagregor krasni boli....teda aj su...len tam bopli este malinki Andrejko a Simonko.....zlatunki.....

katrinb
8. aug 2010

@fefferonka ahoj mojino...my sa mame fajne, fajne.....niekedy aj ja som vycerpana uz.....to kojenie da zabrat...anjma v noci. To mi je luto, ze tak sa pokaslali na spainkanie...ale moze to byt tymi zubkami. A mozno aj su hladnejsi. V 6 mesiaci je opat ten rastovy sprint...ci ako sa to vola. Bolo to v 3 a 6 tt a potom v 3 a 6 mes. Maminka moze mat pocvit, ze ma menej mliecka...no nema. To deticky maju opat viac apetit....treba proste opat castejsie prikladat...a bude fajn. my sme to mali necely tyzden dozadu....vstavala som ako sisi kazdu chvilu.A vlastne aj teraz sa mi budia castejsie....aj ked nie vzdy chcu papat. Proste ani ako male babatka sa tak nebudili...teraz k nim pridem a oci ako ziarovky.....No ale su horsie veci...takze sa to snazim velmi neriesit.....a tesit sa z toho, ze mozem este kojit.....(musim si to nejako zahovorit 😉 )
A nadherne vahy...my mame o cca kilo menej ako vy.-...hmmmmm. My sme proste modelky od malinka 😀 😝 😀
Musim utekat, potom si vas docitam...zatila vam vsetkym prajem krasnu nadelu

julietka
8. aug 2010

@matelko1 aj my sme mali odobrat moc (v ramci preventivnej prehliadky), ale dokina nam dala dve skumavky a sacky neodporucila, ze vraj vzorky zo sacikov sa vzdy kontaminuju 😕 no neviem co je na tom pravdy, ale my sme mali z odoberanim mocu do skumavky celkom rannu zabavku, deti sa tesili ze mozu byt s holymi prdelkami na nasich velkych posteliach a mama len behala od jedneho k druhemu kto bude prvy 😅
maly nas ocikal obidve aj mna aj malu takze som ich potom musela aj sprchovat 😉 mala sa mi vycikala az po hodine 😵

julietka
8. aug 2010

@juliagregor juli pekna fotecka 🙂 drobci ti uz v 7 mesiacoch tak pekne sami sedkali, alebo si ich este musela podopierat?

juliagregor
8. aug 2010

@julietka šimon bol pevný, ten sedel sám, (je pri rúčke kočíka), ajko vydržal len chvíľku ...ako na gauči som ich nepodsádzala, ale už ked sa nudili tak túto polohu v kočíku sme mali osvedčenú a dokonca som niekedy aj stihla riady umyť 😀

jennys
8. aug 2010

@katrinb ďakujem, verím, že budeme čoskoro všetci znova komplet doma, už aby to bolo. Vilko sa má teraz už dobre, doktori vravia, že priebeh je dobrý po operácii. Len nám dosť opuchol a pribral na váhe, nemá už také tenké nožičky, je ako taká bublinka, oproti Samkovi je to nezvyk, ale to je vraj normálne. Dávky mlieka mu postupne zvyšujú a papá dobre ani negrcká tak je to dobre.

@katrinb to musíš mať dosť keď ešte aj pracuješ, hoci len z domu. Ja som toto zažila pri Lucke, tiež som robila len keď spala a po nociach ale pri dvojičkách som to všetko nechala plávať a teraz si aj viac dokážem oddýchnuť, teda aspoň zatiaľ lebo oni sa napapajú a spia. Samko je sem tam aj hodinu denne hore ale to len kuká a je ticho, neplače takže je to fajn.

julietka
8. aug 2010

@fefferonka k tomu krmeniu ak este mozem 🙂 nasi papaju lyzickou uplne vsetko a vzdy ich krmim naraz, najradsej by aj mliecko takto papali 🙂 zacali sme papat prikrmy ked mali 3mes a 3 tyzdne, takze uz su pekne zabehnuti 😉
nasi nechcu uz nic z flase, som rada ze mi spapaju obcas mliecko lebo aj to odmietaju..aj ked je pravda ze sme papali doteraz Nutrilon HA a asi ten im moc nesmakuje a skusali sme tento tyzden Sunar a ten im celkom chuti 😵

katrinb
8. aug 2010

@fefferonka chalani su nadherni...a aj dcerka.....krasne deticky mas...veru

moje bambnuke dnes vynechali poobedny spanok..a pozrite - uz sopinkaju...zda sa, ze uz na nocny spanok sa ulozili.....takze mozem zacat pratat.....juuj, sa mi nechce
@matelko1 grqatulujem ku zubkom...a to s tym vyspatim,...ak by si ich cisto kojila - no veru nevyspala by si sa....tak to mas aspon v pluse - spanok navyse 😉

bobicek5
8. aug 2010

@jennys to je fajn, ze uz je Vilkovi lepsie. Aj s tym papanim sa to coskoro zlepsi. Drzte sa

juliagregor
8. aug 2010

@jennys prajem Vilkovi, aby bol rýchlo doma a aby ste už mali vyčerpanú kvotu a už len dobré správy si nám písala 😉

katrinb
8. aug 2010

@jennys super, len tak dalej...Vilko je bojovnik.....

jennys
8. aug 2010

Kočky, ahojte, ďakujem všetkým, vážim si že na nás myslíte. Dnes som trošku popracovala konečne aj na stránke ale nie je na to toľko času takže postupne... a dúfam, že aj tu to budem stíhať časom sledovať, teraz nedokážem ani všetko prečítať čo by som chcela.

fefferonka
8. aug 2010

@jennys drzim palce!!!

@katrinb ako si opisovala tu vasu noc, mala som pocit, ze si u nas v spalni 😀 chalani oci ani trnky, toto ani ako babatka nerobili, co uz... asi to bude aj tym kritickym polrokom, uvidime, prikladam, prikladam.

@juliagregor krasna fotecka, velmi chutnucki!!! Juli, mas moj obdiv, lebo to pradlo a oblecenie celkovo je jedna z veci, co ma ubijaju najviac. len periem, vesiam, zehlim, skladam, upratujem, triedim... uz neviem, kam to davat, mohli by volajaku burzu urobit...

a este volaco, mne sa vcera ulavilo uz len tym, ze som vam sem napisala!!! dakujem, ze tu ste 🙂

fefferonka
8. aug 2010

@katrinb mozes mi prosim napisat, aky mate momentalne rezim? aj vy ostatne? dakujem 🙂 nech porovnam 🙂

juliagregor
8. aug 2010

@fefferonka ja milujem sušičku... 😉

juliagregor
8. aug 2010

teraz ju však nepoužívam, lebo šetrím elektriku, ale od jesene zase žiadne žehlenie 😀
hned si to triedte podla veľkostí, ja som to tiež hned dávala na burzu, u nás je dvakrát do roka ...nezarobila som, ale všetkého som sa zbavila a čo sa nepredalo, som darovala ...