Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lusinkaj
23. sep 2010

@juliagregor tak vies je to dost palka kolko to stoji...ale ja neviem ja by som to rada mala aspon pol.rok.
mi budeme mat od zaciatku dve postielky cize aj by som potrebovala dve monitory....
ake mate poistovne pre deti?v unione poziciavaju za kolko?

lusinkaj
23. sep 2010

@janulqa07 aha,cize nic z toho ani jeden nie sme v unione ale v dovere....skoda 😒

juliagregor
23. sep 2010

http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...
ja som ich nemala, pokiaľ detičky majú v poriadku srdiečko, tak ich netreba...
ja mám deti vo všeobecnej, teraz je to jedno...narodili sa vo fakultnej nemocnici a dr. mi tam povedala, že aby som ich dala tam, lebo sme tam mali aj predčasnícku poradňu,,,teraz som sa pýtala našej dr. či ich mám prepoistiť, že nie...

juliagregor
23. sep 2010

@lusinkaj http://www.najmama.sk/forum/dojcata/100569/moni... píšu tam niečo aj o Dôvere, nemám čas to čítať...

janulqa07
23. sep 2010

@lusinkaj my sme davali monitory len preto ze su zadara 😀 inak by som ich riesila iba v pripade potreby

matelko1
23. sep 2010

neviem ci je to spravodlive,ze zeny ktore pracovali a ktore nie tak budeme rovnako dostavat.ja mam 17 rokov uz odrobenych.to je vysmech 190€-hanba.dufam,ze to neprejde v parlamente a budeme mat tych 260€,ale aj tak je to malo.

matelko1
23. sep 2010

@lusinkaj ja som monitory vobec nemala,moja kamoska mala a stale vstavala,plany poplach-vzdy pipal-to by nebolo na moje nervy.

matelko1
23. sep 2010

@minkak ja od deti tiez neplanujem odist skor ako dovrsia 3 roky.su to vytuzene babatka,ale ta nespravodlivost ma serinka...pardon za vyraz.....budem si ich uzivat kazdy den.mm celkom dobre zarobi,ale aj tak...

matelko1
23. sep 2010

@lusinkaj ten hnedo zeleny s krokodilom mam.fakt je super.vydareny golfac.

juliagregor
23. sep 2010
lusinkaj
23. sep 2010

tak aj neviem,ci to treba ci nie...uvidime potom ked sa narodia a budeme doma... 🙂
@matelko1 no ten je pekny kocik 🙂

juliagregor
23. sep 2010

@matelko1 ten kočík je veľmi pekný...
mňa celkom sere tá nespravodlivosť, že dve deti a jedny peniaze a nehovorím o tom, ked je doma ešte tretie dieťa 😝

jennys
23. sep 2010

Baby mňa asi porazí, teraz sme zistili že Lucka má asi kiahne. Manžel keď ju chystal spať mi kričal, že sa vysypala tak som išla pozrieť a hneď ma napadlo čo to je. Tak preto mala tie teploty a nič iné jej nebolo. Neviete mi poradiť čo teraz? Môžu to chytiť malí? Však do rána nebudem ani spať kým pôjdeme ku doktorke. Aj to jej asi budem musieť najskôr zavolať. Joj, a včera som jej sľúbila že keď je už zdravá tak pôjdeme na kolotoče lebo je u nás jarmok. Ja teraz neviem čo robiť čo s malými či to môžu dostať alebo čo, čítala som na nete že keď kojím tak by nemali tak neviem. Poraďte.

mima595
23. sep 2010

@jennys - deti do 4. mesiaca maju este protilatky este od mamy... takže chlapci by to chytit nemali...
a dr. len volaj, ked je Lucka infekcna, tak tam ani nechod....
drzte sa...

katrinb
23. sep 2010

@julietka v H&M mas cizmicky....a aj vacsie cisla. Su super, ja ich mam doma a uz sme ich aj pouzili. Do kociarika su ok..na chodenie nie samozrejme

jennys
23. sep 2010

@mima595 ahoj, dúfam, že je to tak že by to nemali chytiť a doktorke budem volať hneď ráno a ona mi povie.

katrinb
23. sep 2010

@lusinkaj v Saci ti na pol roka pozicaju uplne nove monitory...ja som mala a za veeeelmi lacno. Ked chces vioac info, tak sa pytaj

katrinb
23. sep 2010

@jennys dzfam, ze to maly nedostanu....
@lusinkaj a mne ani raz nepipali ako zbytocny poplach....ved uvidis, ked sa narodia. Ja som si vopred nekupovala, ale nakoniec som zobrala....aj ked boli zdrave moje baby. Ale ja ak mozem, odporucam. Ooooovela som bola spokojnejsia...nemusela som ich chodit stale kontrolovat. Aj v noci som len pozrela, ci svietia monitory. Aj v nemocke ich ma kazde babo.....a tam mi to prislo ako dobra vec

jennys
23. sep 2010

@lusinkaj my máme tie monitory. Pýtala som sa na ne u nás v nemocnici a to požičovné bolo strašne vysoké, tak som ich kúpila a vyšli ma rovnako ako požičovné na rok lebo sme mali ešte zľavu keďže sme v Dôvere, tam je 30% na ne zľava z ceny takže to bolo super. A inak je to super vec, máš pokojný spánok, pri Lucke sme každú chvíľu chodili kontrolovať a skákali sme z postele. síce teraz ich tiež chodím pozerať ale nie je to také ako pri Lucke. Takže je to fajn ich mať. Tiež len pozriem či blikajú a môžem pokojne spať.

jandura
23. sep 2010

dievcata ak by ste niektora chceli,mam monitory na predaj dala som za oba 200eur avpredam ich za 100

juliagregor
23. sep 2010

@jennys jaj..no ked sa darí, tak sa daríííííí...ako napísala mima chlapci by to chytiť nemali..Lucka by sa ich nemala chytať, tebe odporúčam kupiť nejaké dezinfekčné mydlo a sprej na ruky a Lucke čajovníkový olejček na potieranie...

ja plánujem kiahne v zime, dúfam, že ich niekto dostane, rada by som ich mala z krku, kým pôjdeme do škôlky a ja do roboty...

lusinkaj
24. sep 2010

@katrinb ano to viem ze poziciavaju v saci...a za kolko poziciavaju?
a este kati,ak si mala spinal a bola na jiske to si nemohla 24h.vobec vstat alebo ako to je?

murkaa
24. sep 2010

jej vy ste rýchle. Toľko príspevkov. Len čítam. Včera som chcela vložiť o topánočkach, ale Dalibor mi tresol po klávesnici a zmazalo sa to. Tak som to zatvorila. Teraz spia, tak rýchlo.
Ja používam teraz tiež tie adidas capačky. Ked je chladnejšie ( v tieni) tak prikryjem dekou. Staršiemu som kupovala boky len v Deichmane. Dobre ceny a sú dobré. No a pokiaľ nechodia detúrence - stáčí aj od čínanov kúpiť kožušinkové čižmičky za 3€. (Teraz sa mi vrátili domov po Marekovi - ešte nechodil, len sedel. A to využili ešte 2 deti) No teraz mi už asi budú behať, lebo Danielka všade stojí a Dalibor ide 2 týždne za nou vo všetkom. Tak kuknem už kvalitnejšie.RAK? Deichmann?

Monitory - mne ich doporučili aj pediatrička, ale detičky mali dobré pôr.hmotnosti a vnútorne som akosi cítila, že to nepotrebujú. Tak som ich nechcela. Ved som ich aj tak stále kontrolovala ( aj Mareka, ked bol malinkí) a neodchádzala som od nich. Ved ani teraz nejdem.

@jennys ozaj malinkí by to nemali chytiť a ak áno tak v miernej forme.

a ešte toto je ta autosedačka z Metra (k plienkam). Škoda, že nemá vnútorné pásy, ale Marek využije. Pre neho potrebujem.

murkaa
24. sep 2010

PARDOOOON, nie tá, ale táto. Ponáhľam sa 😨 😨 😨 😨
Túto som už kúpila pre malých

janulqa07
24. sep 2010

ahojte...
tak u nas choroba pokracuje, dvojky uz su ok, len Matus zacal kaslat a ja sa citim akoby ma presiel kamion ☹
@jennys drzte sa 😵

jennys
24. sep 2010

@juliagregor tak príď k nám, darujeme ti 🙂 ked tak po nich túžiš. Idem na pol 12 k doktorke, už som jej volala. A mala som ísť so Samkom na krv na hematológiu tak som to zrušila a pôjdeme v utorok budúci týždeň. Prišla svokra tak ostane s malými, nakŕmim ich a zbehnem s Luckou. Som zvedavá či sú to teda kiahne. Ke´d si predstavím že bude doma trčať dva týždne, stačilo mi že ráno tu pišťala, revala a škriekala. Hádam to nebude robiť každý deň.
@lusinkaj tebe sa to veru už blíži, tak sa držkaj a nech všetko dobre dopadne...
@janulqa07 držím palce nech ste čím skôr zdraví.

juliagregor
24. sep 2010

@jennys až ked bude škaredo vonku...držte sa 😉

lusinkaj
24. sep 2010

@jennys dakujem 🙂 blizi ale uz by mohlo aj prist to lebo uz mi je tazko 🙂
@janulqa07 nezavidim ti,ked si na ne sama...vobec od zaciatku nikto ti nepomahal,mama a svokra?

juliagregor
24. sep 2010

@lusinkaj po sekcii - spinál, ležať, nezdvíhať hlavu, aby si nemala migrenu

jennys
24. sep 2010

@lusinkaj tak to ti verím, hoci ja som nemala také brucho ako ostatné pri dvojičkách čo boli so mnou v nemocnici ale užila som si.