Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
23. mar 2009

baby ktore ste si tymto prešli čo mam davat malym??v nemocke mali 4dni zemiakovu kašu s meskom 😝 stale to iste ja vobec neviem ako mam varit a ani čo.

kiwuska
23. mar 2009

wom sprav rzyu, len na vode, trosku bieleho maska, polievocku, vyvar kuraci, a este moc nedochucuj, bananiky a skus davat hipp ors 200 ja to tu stale propagujem ale fakt je super na obnovenie crevnej florz, upokojenie yaludka. je to taka mrkvova vodicka, s vitaminmi, minerami a elektrolytmi.a chvilku nedavaj mlieko

kiwuska
23. mar 2009

no moc som ti ten dietny jedalnicek neobohatila 🙂

womenne
23. mar 2009

čo je to ten HIPP nejaky napoj???no mlieko veru ešte nie ale kupila som im ryžovu kašu.mlieko kupim to od Nestle čo pisala yasmin ale až zajtra a dam im ho až tak v piatok alebo na vikend ešte neviem ja mam taky strach ako ked sa narodili.joj dufam že už budeme ok.
yasmin nie nedala som ich zaočkovat ani som otom nevedela ☹ ale vraj yb sme to už nemali dostat.ja len dufam že je všetko zle za nami a už bude dobre.

helka1
23. mar 2009

Womene viem co to je byt v nemocke s drobcami ☹ ziadna slava 😢 . Hlavne ze ste doma ! Drzim place nech ste skoro fit !!!

yasmina
23. mar 2009

kiwus neviem ci budu pit ten HIPP nasi vobec nechceli...lebo je to strasne slane
wom je to ryzovomrkvovy napoj na realimentaciu po hnackach...
wom bude dobre musi byt!!!
u nas blazinec tato sa bali na 6 dni zehli si kosele obleky svetre atd...garderoba ako keby isiel na mesiac...

womenne
23. mar 2009

yasmin na 6dni?? 😕 teda nezavidim ti ja som to sice preživala skoro 3roky a poviem ti že mi už hrabalo 🤐
naši sa prave kupu chudiatka som ich tam okupala a vysypali sa mi natvari a krku ich natieram fenistilom trošku to mizne. 😒 jaj baby kedy budeme na toto obdobie spominat s usmevom????sa modlim aby sme to už mali za sebou,prečo len tie deti musia trpeit?
joj a Niko to ma zase napuchnute takže opearcia bude isto len si ešte musim vybrat nemocnicu lebo ešte nemame kartičky moj niekde stratil pas 🙄 takže asi pojdem na slovensko.

lumah
23. mar 2009

ahojte!
katullka pofúkaj za mňa paulinke čielko, chudatko, musela hrozne plakať.
womenne som rada, že už ste doma a že sú malí v poriadku. 🙂
To aj ja som sa čudovala, ale oni sa to učia pomaličky a vypestuju si taký reflex. Mňa akurát prekvapilo, keď som videla tie fotky, že maju otvorené oči pod vodou. 🙂
Jeeej ozaj, náš Dadko sa dnes sám postavil v postielke. Uložila som ich spať a on začal plakať, prišla som a on stál v postielke. 😀 Behom týždňa začal loziť a vstávať. Už dokonca urobí pár krokov. 😀
Včera boli na zemi na deke a Dado zaliezol pod kreslo a jačal o ratu. 😝

katullka
23. mar 2009

lalu, ja som sa iba tvarila, ze som kludna, lebo on vyzeral na odpadnutie. No bol to taky pad, ze by sa jej to stalo pri hocikom. Ja uz ju nedrzim ani jej nechodim za zadkom pri chodeni a on praveze uplne za nou chodil, ona sa z nicoho nic potkla a padla ale pridrzala sa rucickami, cize hlavickou buchla tak z cca 20cm. No nastastie to uz vyzera ok. V poslednej dobe maju take nejake blbe pady a hlavne necakane, vecer sa uz padaju len tak na podlahe... ☹ A zacali uz vsade vyliezat.

wom, chudatka male, ale si vytrpia, prajem Vam rychle uzdravenie, nech uz je vsetko zle za Vami! Drzte sa!

Lumi, tak to su sikovni chalani, tak uz to zacinas mat riadne vesele 🙂 . A kolko Ti este spavaju?

lalupa
23. mar 2009

katik, tak oki, ja osm myslela,ze z narucia a velkej vysky 😉
to sa nam stava casto, hlavne,ked ich najviac sledujem...asi ich necham bez dozoru, vtedy nic 🙂
a tiez mam pocit, ze pred mesiacom menej padali ako teraz 😀 cim dlhsie chodia, tym viac padaju, nechapem 😀

adrolka
23. mar 2009

veru, aj moje padajú viac keď sú unavené a vyšťavené.
no kati, to mi ani nespomínaj, naše tiež začali liezť do vertikálu 😒

ja som včera začala s tými kašami, že 1. večera kaša potom 2.večera mlieko- tak tá druhá sa už nekonala ani dnes, už mi potom nexcú vypiť, sú plné tej kaše. krucccinál. a pritom mlieko je dôležité. mala som medzitými večerami 1,5h, ale asi málo. 😠

zuzka.25
23. mar 2009

ahojte

wom, som rada, že ste doma.. chudáci chlapci :( si toho zažili a ešte aj zažije ten jeden :(

yas, to si tato žehlí sám? tak to máš ešte dobré, nie? 🙂

lumi, vitaj v klube 🙂 ja som bola v šoku, keď sa mi tomi postavil a začal 4nožkovať tiež behom týždňa a mal len 7 mesiacov.. luky až 2 mesiace po ňom... gratulka 🙂

kati, náš luky tak švihol min. týždeň o múr, čo sa potkol :(
foto nájdeš tu: http://janculovci.rajce.idnes.cz/Marec_2009/#P1...
a to tá fotka dosť skresluje.. bol chudák ako jednorožec ☹ nič moc pocit...

adrol, ja som kašu dávala na olovrant, 3 hodiny pred mliekom a tiež mi ho niekedy nechceli... sú plné, kaša je sýta a 1,5 hodiny je málo... a po roku už naši kaše skoro vôbec nechceli.. ja teraz dávam ráno mlieko, potom nejaké raňajky, chlebík, al. niečo podobné.. okolo desiatej jogurt, potom hají, okolo druhej obed, potom ovocie a nejakú večeru, al. polievku a potom mlieko zasa o 7 večer...

tak baby, dnes mám taký divný deň... celú dobu mám taký nejaký neurčitý divný pocit, zlý samozrejme.. neviem prečo.. ale keď som doobeda volala s mužom, tak úplne nezávisle mi povedal, ža aj on má taký pocit :(
ráno mi Luky vytopil gauč a elektrické piano :( učil sa hrať fľašou s čajom na ňom a náramne sa mu páčilo, že to čľapoce.. a ja som pritom len krájala mäso o dva metre ďalej a ešte som si hovorila, že paráda, ako sa hrajú 🙂)) piáno vysušené na radiátore, zatiaľ hrá.. uvidíme, dokedy....

potom som ich dala spať, kmitala som tri hoďky v kuchyni... zas som vyhodila polku mäsa, zdalo sa mi, že smrdí.. už ma to neba.. a trvanlivosť malo mať do 27.3.

potom poobede sme mali zasa čúraciu príhodu 🙂 tomi hlásil, že kako.. dával si dolu gate, tak som ho dala na nočník, desať minút nič, potom sa postavil, že ide preč... plienku že nechce... ja že dobre, dala som mu len tepláky a že ideme zohriať polievku.... kým som bola vyhodiť na balkón plienku a došla som do kuchyne, tak pri lavici mláka ako svet, mokré tepláky, ponožky, papuče, lavica.. proste všetko...za minútu 🙂
tak prezliekať...

no a záverom dňa, ja neviem, ako sa prejavuje zápal pľúc, ale je mi furt zle :( týždeň beriem atb a mám pocit, že mi je o dosť horšie, ako dva dni dozadu... desne ma bolia rebrá na pravej strane, celkovo vlastne hrudník... ale tak, že nemôžem skoro ani dýchať, nie to ešte kašľať... tak neviem, čo si o tom myslieť, k dr. ísť znovu je problém, nemám čo s deťmi :(

no a pokračko príbehu vrátenia prachov, dnes som jej zasa písala po 5 dňoch bez reakcie mail, že či ako mieni odpovedať na poštu, alebo nie... a preposlala som jej znovu moj predchádzajúci mail.. a prišla mi odpoved, že nech sa nebojím, vráti mi prachy (o sume nebola reč) a že je veeľmi zvedava na tie teplaky a že je to nefér voči nej!!!! takže asi tak...dám vedieť, aké je finále...

katullka
23. mar 2009

adrol, aj ja im tak davam dve vecere, a mame medzi tym asi tak 1h, tak nam to nejak blbo vychadza, no mlieko nam za tym piju, ale malo, ale u nich je to jedno ci jedia kasu alebo nie, oni vzdy pili malo mlieka, po kasi tak 120 az 150ml. Paulinka rano vypije 180ml, to je rekord. Samko pije aj v noci, takze ten vecer on dobehne. No neviem ako inak by som to vecer riesila na Tvojom mieste, aby ti pili mlieko, lebo je pravda, ze ta kasa dost zasyti. Keby sa dalo, aby boli aspon 2h medzi tym a mozno si zvyknu.
A Tebe ako cez den spavaju a kedy rano vstavaju?

adrolka
23. mar 2009

zuzka, prdlý deň 🙄 . Díky za rady ohladom jedenia.
katuš- mne spia tesne po obede 3 hodinky na vzduchu na terase u našich- či prší/sneží/ fúka... večer haji o siedmej - práve preto neviem vtesnať tie večere. ráno vstávačka okolo šiestej. A to som chcela trochu posunúť, že čo ked viac budú papať večer tak ráno aspoň do pol siedmej pospia. no tak zatial plán zlyhal. uvidíme ešte pár dní.

adrolka
23. mar 2009

jaj zuzka, ešte k tomu mmb. som včera čítala na mmb diskusii podobný štýl -sa tam sťažovala jedna čo kúpila tiež veci, ktoré v reále vyzerali na grc, tak chcela naspäť peniaze, no a dookola si dopisovali, a tá predávajúca sa jej už začala vyhrážať manželom, že on je neviemaký právnik a že ju pozdravuje, no proste brutál rošáda. 🙄
nestraš so zápalom pľúc!! 😨

yasmina
23. mar 2009

zuzka tie poriznaky mozu byt zapal pohrudnice 😒

yasmina
23. mar 2009

zuzka ja by som isla na snimok...toto nie je sranda co opisujes...

zuzka.25
23. mar 2009

adrol, tak vidím, že nie som jediná nespokojná :( zas po právnikov to nezašlo... ale je úžasné, aké sú tie baby sebakritické ☹

yas, ty ma desíš :( trošku to rozveď... či to radšej nemám chcieť vedieť??

zuzka.25
23. mar 2009

ježiš, tak som si niečo vygooglila a presne to sedí, do bodky... ☹

yasmina
23. mar 2009

vobec ta nechcem desit...len som podobne priznaky mala pred 3 rokmi...mala som silny zapal priedusiek a preslo to do zapalu pohrudnice...a este mi na snimku nasli vypotky v plucach...moja vina som myslela ze nie som az tak chora a som chodila so zapalom priedusiek do prace a sa to zhorsovalo az nakoniec som brutal ochorela ...

yasmina
23. mar 2009

co si si vygooglila?

zuzka.25
23. mar 2009

http://primar.sme.sk/c/4116889/zapal-pohrudnice...

toto... idem radsej spat, lebo mam strach :(

katullka
23. mar 2009

adrol, tak to Ti dobre spia, no neviem, co by si chcela este posuvat? 😅 Ved v noci spia 11h a cez den 3h, to im asi staci, ci mas pocit, ze sa rano zobudia len kvoli hladu? Nasi chodia spat okolo 20h niekedy aj o 21h, no Pauli je rano hore niekedy aj pred 6h 😝 , keby isla o 19h, tak by sme snad boli hore od 4h. Inak ja tiez po spani neviem vtesnat aj olovrant a skorsiu veceru, takze mam preto taky maly rozdiel.

Zuzi aky je uz velky Lukasko 😕 . Takze vy uz veselo nocnikujete, uz sa pytaju? Kedy si zacala?
No chudak ma riadnu modrinku, aj Paulinka ma taku podobnu.

Yas, ty uz si zacala s nocnikmi, ci este nie? Ja sa chystam az v lete.

yasmina
23. mar 2009

ved som ti pisala ze tie tvoje priznaky a priebeh choroby su mi povedome az velmi...ale nemalujem certa na stenu...ak by ti mal kto byt s drobcami chod urcite k lekarke a trvaj na snimku...toto zanedbat by nebolo dobre

yasmina
23. mar 2009

katullka este nie...u nas velka ignoracia nocnikov 😀

katullka
23. mar 2009

Zuzi, ja by som tiez na Tvojom mieste sla k lekarovi, nemozes to teraz zanedbat, potom mozes mat este vacsi problem s malymi, tak nevahaj a zajtra utekaj.

katullka
23. mar 2009

Yas, nasi neobsedia ani v stolickach na jedenie, takze si myslim, ze u nas to bude dost velky problem, no nocniky este ani kupene nemame. Este som nemala chut to riesit. Myslim, ze do leta mame este cas, snad nam do vtedy este trosku zmudreju drobci a pojde to hladko 😅 .

Baby opustam Vas idem spat. Dobru noc vsetkym. pa pa

yasmina
23. mar 2009

dobru nocku...tu sa este stale balia kufre 😀

womenne
24. mar 2009

Dobre ranko my sme vstavali zarovno tatika,sice ja by som ešte pospala ale mali boli hladny takže oni papaju a ja pijem kafe 😵 jej ten pocit domova sa nedaopisat konečne som sa vyspala sice som vnoci chodila malich kontrolovat ale aj tak lepšie lebo v nemocke bolo strašne teplo som mala celu noc otvorene okno.
Včera som kupala malych a Niko to tam zase mal tak dnes idem k našej lekarke,nech sa na to pozrie.sa bojim aby sa mu to nepretrhlo.

u vašich to baby nikto nemal???ja mam taky strach ho dat n operaciu a ktomu narkoza,chudatko zase bude mat bolesti 😢 ale sestra sa už prihlasila o bavenie Sebka že ho vezme aj na 2tyždne,tak aspon o jednu starost menej.

yasmina
24. mar 2009

wom...dobre ranko...herniu cize pruh mam napr. ja...predpokladam ze Niko ma slabinovy...taky vacsinou chlapci mavaju...ja mam brusny a niekedy sa objavy inokedy zmízne, mne to vzniklo nosenim tazkych veci, nosila som dvojickovy kocik 2 poschodia v rukach...vtedy to ruplo...boli to Nika?