Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
13. máj 2009

sasi, ja vas kazdy den vyzeram pri kocke a vy furt nikde, takze nakupujete 😀 😀 😀

kili
13. máj 2009

kati, tak to je ale krava 🙄 😠

grmitko
autor
13. máj 2009

dracik ja mam najradsej ked sa na moje deti krasne v modrom a chlapcenskom opytaju, ze " jeeeeej to mate dievcatka?" 😀 😀 😀 😀 😀 a minule som uz raz povedala ,ze ano, ale obliekame ich iba do chlapcenskeho 🙂

katullka
13. máj 2009

baby ja tiez nechapem kde ti ludia na to chodia, aj nas sa pytaju, ze co "to" mame a to vzdy zrovna, ked je to uplne jasne podla oblecenia, ked je Pauli v ruzovom, tak ze ci to su chlapci 😀

kili, fakt riadna krava 😠

dracik1
13. máj 2009

grmi 😀

lalu, yasmi , potrebujem od vas radu, rozmyslam o ockovani proti kliestovej encefalitide, co myslite? ja som teda proti ockovaniam, ale strasi ma, ze decka su casto v lese , aj im tam dame deku aby sa mohli vysantit, dokonca som nasla miule kliesta ako liezol po kociku 😖 , strasne sa bojim, ze by ju dostali, neviete ako rychlo ich moze od zahryznutia kliesta encefalitida napadnut?ja ich vzdy poctivo prezeram , po kazdej vychadzke 😕

adrolka
13. máj 2009

no tak kati, to by som ju v zuboch rozniesla takú matku...
tieto dvojkovské príhodičky sú fakt vtipné, u nás je T zásadne za chlapca, hoci obe majú náušničky a síce ic hneobliekam cukríkovo, ale zato už na nej zato vidieť, že je to dievčatko, tak nechápem. minule si okoloidúci hovoria:: no ano takto je to najlepšie, jeden chlapček a jedno dievčatko 🙄 (to ako na moje)
Takže Tare nechávam narásť vlasy, preto má chúda ten štetec na hlave, lebo ofina jej už lezie do úst. 😎

lenkamt
13. máj 2009

ahojte 🙂

Kati - teda, tých úrazov mi je ľúto, a mater 😝 😝 😝

otázky o dvojičkách sú fakt super, ja často chodím so sestrou tak si ľudia myslia že máme rovnako staré deti oblečené rovnako 😀 ale najlepšie bolo že je medzi nimi max. rok rozdiel 😀 chalan z chaty vedie 😀

Dracik - ja som teda total proti očkovaniu, ale Verča encefalitidu má. dvojičkám dám budúci rok, teda ak Lenka dovtedy absolvuje všetky povinné. ja som totižto mala ako decko zápal mozgových blán a kliešťov sa desím.
Verča vždy nejakého schytá a už mala aj Lenka minulý týždeň vo vláskoch 😔 😢

grmitko
autor
13. máj 2009

dracik, ty asi pozeras zlym smerom, ved do kocky chodime kazdy den, len dnes sme neboli 😀 ved zavolaj ked pojdes tym smerom a stretneme sa, rada by som videla tych tvojich fesakov 😉

lenkamt
13. máj 2009

Adrol - aký štetec, však má peknú fontánku 😉 my máme 4štetce /dokopy/ môžme založiť maliarsku firmu 😀

Grmi - tradičná otázka mojej dcéry - kedy ku nám prídu tí pekní chlapci dvojičky??? 😀

grmitko
autor
13. máj 2009

leni ze v lete prideme odkaz 😉 mame kde byvat? bo k svokre sa mi zrovna nechce 😀 😀 😉

lalupa
13. máj 2009

na moje naschval ruzovo vyobliekane babule s nausnickami hovoria chlapcek a dievcatko 😖

adrol, na krasnu blondynku ti hovoria chlapcek??? a uzasne ,ze ti babulky spinkaju vonku...nase si zvykli na postielky a same sa pytaju, ked su unavene

dracik, ano PT Pro 2008 pigment 😵 , tusim zabudnu chodit 😀 ,tak sa v nom rady vozia 🙂

kati, vy sa teda viete doudierat, chudatka...dufam,ze babule ostanu zdravucke, to len my dvaja s mm sme nejaki oslabeni, jemu sa potvrdila bronchitida s pneumoniou ☹ ,dnes som si 2x slofla, pomohlo, mami zobrala baby na jazdu 😎

dracik, neviem, zalezi od dovodov...ja som bola presvedcena,ze nedam proti kiahnam,ale jedna bambula urcite dostane, skoda, mohlo to ist spolu,teraz budeme musiet ist este raz
nepomohla som ti... ☹

lenkamt
13. máj 2009

jasan, ale chlapa nechaj u mamičky. budeme mať čisto dámsko-detskú párty v pyžame. môj chlap bude v trenčíne 😝 😅

yasmina
13. máj 2009

dracik moja kamoska MVDr. robi pre vyskum. lekarsky ustav v BA a venuje sa len kliestom tak sa jej opytam...on je za ockovanie len ma to obdobia kedy a teraz neviem ci jesen alebo jar 😕
lalu tak ty si chora to mi je luto 😒
katulka to ste teda mali den...ja stale trpnem na preliezkach kedy ich kto buchne ale ja non stop cudzie deti upozornujem nech davaju pozor ale toho maleho by som asi spacifikovala ale asi najskor jeho debilnu mamu 😠

inac aj na nasich malych hovoria na maximka a to je dievcatko 😠 a MM hovori nie to je Martan 😀

dracik1
13. máj 2009

lalu, to som rada, ze sa kockam vozik paci, len nech ste coskoro zdraviiii 🙂 a tie ockovania, aj tak je to tento rok pasé, ale asi dam ockovat, uvidime...

pridala som nove foto -prave z lesa, papa, dobru noc, idem dovarit kapustnicu

dracik1
13. máj 2009

yas, dikes, popytaj sa prosim a daj vediet, tak uz ideeem

yasmina
13. máj 2009

dracik krasne foto a pozeram ze mate foto aj v bundickach od nas 😉

pipka
13. máj 2009

draculik...no ake krasne fotecky 😵
som vam sem musela vhupnut, ked som ich zbadala 😅 😎 😎

jankabambulka
13. máj 2009

dráčik super fotky - máš fešáka chlapa 😉

grmitko
autor
13. máj 2009

jejda Deniska no tie deti ti teda riadne vyrastli 😲 😲 kedy to stihli? 😉 😉

lalupa
13. máj 2009

dracik, moje su drobuliatka oproti tvojim chalosom v kociku 😕 a to mame nejakych 80cm...vy mate vysoke geny, coooo??? 🙂

yas, nejako sa stale drzim, chodim jak cinania v strachu pred prasacou chripkou s ruskou,
hoci ani netusim,co sa vo svete poriadne deje,lebo telku v case novin nestiham, tak nielen ze sa citim ako stara, skareda, ovisnuta, dementna,ale aj z inej planety 😀

idem do postielky,papa a dobru nocku

nana77
13. máj 2009

ahojky!
katulka, ta zenska na ihrisku fakt nemohla byt normalna! este ze sa nestalo nic vazne... ale aj tak, taka nezodpovednost od nej - aj voci svojmu, aj voci cudziemu dietatu...

lalu, skore uzdravenie!!!

k tym dvojickam - aj nam sa to stavalo, ze na ondrejka hovorili, ze dievcatko 😒 . pricom si myslim, ze oni dvaja su typicki chlapci. a este ma vedelo nastvat, ked som niekomu, kto sa pytal, povedala, ze su to chalpci, tak mnohi reagovali asi tak, ze ved nevadi!!!!! akoze nevadi, ze nie parik... trafeni! a ja som si pritom zelala chlapcov.

dracik, strasne su podareni pamusikovia mali!!!! teda uz velki!!! 😕

tiez pridavam zopar foto 😎

yasmina
13. máj 2009

lalu 😀

yasmina
13. máj 2009

nana krasne foto...a tie podbradniky levikove mame aj my ale nasi ich zanic na svete nebudu mat na krku 🙂

nana77
13. máj 2009

yas dakujem 😵 . podbradniky u nas ficia od rana do vecera... teraz strasne slintaju, asi tie stolicky. ti moji nastastie podbradniky znesu 😝

helka1
13. máj 2009

Ahojky, otvorim si MK a tu na mna kukaju 2 Ocka . Nana pampusikovia su zlatucki 😵 U nas mal podbradnik sancu asi 3 sekundy 😀 😀 😀

lenkamt
14. máj 2009

ahojte 🙂

Dracikovci aj Nanuskovci sú krásni 🙂 riadni chlapi 🙂

Dracik - dúfam že sa obed podaril 😉 mňam dala by som si 😀

podbradníky sme do roka kvôli slintaniu mali furt, teraz neznesú ani pri jedení 😕 😅

adrolka
14. máj 2009

bré ráno. nana- chalani na spapanieee 😵 😵 - ani na jedného by ma nenapadlo povedať, že dievčatko!
yasmi, to očkovanie na kliešte by aj mňa zaujímalo, to by som aj ja dala.ozaj, nepýtala si sa sestry to čo sme sa bavili cez ip?
moja A začala už ukazovať niečo prstom, ale zásadne nie ked ju to napadne , nikdy nie ked sa jej pýtam kde je čo.
tak dúfam, že to je "len " jej povaha. už aj Taru si začína všímať, ale zase len ked jej sa chce, nikdy nie ked sa jej pýtam kde je T, alebo daj jej pusu- to ani za ten svet.
no tak u nás počko otras, kosa, dážď...
dráčik, už si kúpila tie odrážadlá? ja mám dve, také čo sa dá aj tlačiť, potom sa to prerobí na auto, kupovala som im to na vianoce cez mmb, požité ale vo fasáckom stave. už ich to nezaujíma, budem predávať. 😉

lalupa
14. máj 2009

nani, vyzeraju starsi s tym kratkym ucesom a tak chlapsky 😉 😵 a nadherne sa smejkaju 😲

adrol, A je ta blondava kraska?

som celkom oki, nastastie aj je vonku pekne slnecno, inac by som nevyliezla s postele 😝

yasmina
14. máj 2009

dracik, adrolka, ockovanie ano ale az na jesen, minuli ste termin...napisala ze ak sa chodi casto na luky, vysoka trave, les ze urcite ano...
Očkovanie proti kliešťovej encefalitíde
Očkovanie proti kliešťovej encefalitíde sa realizuje podaním troch dávok očkovacieho séra:

dávka - najlepšie je začať očkovanie v chladných mesiacoch roka (október až apríl), kým nastane aktivita kliešťov.

dávka - 1 až 3 mesiace po prvej dávke. Po tejto dávke si organizmus vytvorí dostatočnú imunitu na nastávajúcu sezónu.

dávka - 9 až 12 mesiacov po druhej dávke. Tretia dávka zabezpečí spoľahlivú a úplnú ochranu proti tomuto ochoreniu na ďalšie dve sezóny.

Dlhodobú ochranu umožní preočkovanie - jedna dávka vakcíny aplikovaná opakovane každé tri roky.

V prípade, keď sa s očkovaním nezačalo v chladných mesiacoch, je možné aplikovať zrýchlenú očkovaciu schému:

dávka - na 7. deň

dávka - na 21. deň

yasmina
14. máj 2009

povedala ze do zrychlenej schemy by pri malickych detickach nesla...zrychlenu najskor od 3 rokov..