Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
25. sep 2009

no tak mas aspon doma zabavu astora, to moji tu demoluju co mozu...
a jasne ze nespia ☹ ☹

astora
25. sep 2009

ved jasne grmi ale co ma to stalo usilia musela som postavit stan a teraz sa tvarim ze nevidim ten bordel v izbe ale za ten klud mi to stoji akurat ich LAura vlaci za ruku a idu akože do kauflandu takze budu nakupovat a roznasat dalsie veci po byte 😉

grmitko
autor
25. sep 2009

astora 😀 😀 😀 nasi tiez radi nakupuju a presne takym stylom, ze vsetky hracky z detskej roznosia po celom byte a ja mam co robit, aby som sa o nejaku nezabila 😀 😝

astora
25. sep 2009

no ja som tak minule skocila na kos od smetiarskeho auta doteraz ma boli noha zospodu 🙄

vieruna
25. sep 2009

Ahojte
tak u nas je konecne chvilu ticho 😅
Sasi ti vasi experti su fakt zlati. Andrejko sa ma pytal, ze kto to je, tak som mu hovorila, ze deticky zo skolky. A ze ako sa volaju. Dominika som si spomenula, ale Leuska som si nevedela ani za svet. A som mu povedala, ze tusim Adamko 😕 Tak keby nahodou na vas tak Andris volal, tak pardon 😵
U nas je teraz top hracka u velkaca bublifuk. U malkacov vsetko, co ma velkac v ruke 😀 Nastastie si dava pozor, aby nevylial a uteka pred nimi, lebo som mu povedala,ze s bublifukom sa mozu hrat iba skolkari 😀

grmitko
autor
25. sep 2009

ozaj babulky mam na predaj dva pary cizmiciek, krasne zelene, aj pre dievcata, aj pre chlapcov, su ako nove, velkost 26, ak mate niekto zaujem blizsie info a fotky poslem mailom 🙂

grmitko
autor
25. sep 2009

vieruna, no nasi su experti, to ano, zase dnes nespali, ved naco vsak?? a to muz pride az v noci, takez som na nich zase sama vecer a to bude do vecera hotove utrpenie s nimi, no ale co narobim...
Tak ked sa Andrejko zobudi tak mu povedz, ze su Dominik a Leo, nech sa nemyli 😉 🙂 inak vsetky tri tvoje deti su uzasne rozkosne 🙂 🙂
u nas bublifuk tiez dost frci, ale uz som to zatrhla, lebo vsade to vyleju a ja uz nemam nervy to stale utierat po nich...

mima595
25. sep 2009

caute - te bublifukove story poznam - Grmi - to by si mohol tvoj manžel odpisovat ako spotrebny material, nie? 😉 😉

ja nasim dovolim fukat už len na balkone alebo vonku - lebo cela napln ma trvanie tak do 10 min. - sice teraz momentalne mame rekord - už im napln drží 2 dni - ak to len preto, lebo je urobena z Jaru a nechce robit bublinky, tak fuknu max. 5 x a odložia ich 😉 😉.,

No a minule sme boli u nasich, tak vramci planovaneho 5_minutoveho kludneho vypitia kavy 😀 😀 - som ich vyslala na balkon s fungl novymi bublifukmi - ani nie po minute už Baska svoj bublifuk komplet vyliala - tak jej hovorim - no parada, som zvedava, co budes robit, skadial budes mat novy?
A ona s kludom Anglicana - Ocko mi kupi 😉 - Tak ja jej na to: To ťažko, ocko je cely tyzden preč. A Baska absolutne kludne - To nič, tak mi kupi Mišo 😉 😀 😀 /to je moj brat a ich krstny, ktory mal prazdniny, takže bol u nasich a kazdy den im kupoval jogurty alebo lizatka/

grmitko
autor
25. sep 2009

inak oni tie deti su velmi mudre uz teraz, ja ked nasi nieco take vyvedu, tak sa tiez spytam, ze a co teraz? a oni mi z klludom anglicana povedia, ze ved kupis a ked poviem, ze nemam peniaze, tak ze ved vyberies 😀 😀 no nemame bystre deti??? a ked poviem, ze nemam co vybrat, tak povedia hned tatinko kupi 🙂 🙂

mima595
25. sep 2009

No grmi - to mas fakt pravdu, tie rozhovory na temu peniaze - tie nemaju chybu 🙂 🙂 -akože najcastejsi priebeh rozhovoru je : Ja: a skadial budeme mat na to korunky, hmmm? Oni - kupime ti!!! 😀 😀

A včera Baska hovori svokre, ona totiž na nu takym stylom: že kto ma u nas peniaze, ci mamka, ci ocko 😒 - a tak dokola - a že mamka ma velku kasu. A Baska jej na to: Mamka nema velku kasu, mamka ma taku malu karticku 😀 😀 😀

grmitko
autor
25. sep 2009

mima 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no sikovne dievca, vidis aj jej staci iba mala karticka 😝 😝

womenne
25. sep 2009

Ahojte
Saška maly zase nespia?Teda ja neviem ako to ty zvladaš,my mame zase problemy stym že ked pridu domov strašne vresky že nechcu spat.Ja ani nechcem pomysliet čo si onas mysli suseda na vrchu ked to počuje ☹ Niko stale bojuje so spanim bez cumla,kym zaspi tak plače,nechce ani mna ani tatikonakoniec zaspi a ja ležim pri nom.Ale v noci neplače čo som rada.

zuzi téééda postele su super,aj ja som po akych tužila malym ale su dost drahe a ani by sme ich tu asi nezmestili.

mima no pohotova odpoved naši hovoria že si to kupia sami,ked sa spytatm či maju korunky,odpovedia že tatiko ma a on im da. 😎 😅

helka1
25. sep 2009

Ahojky, nuz na tie pohotove odpovede sa tesim 😀 😀 😀 , my uz sice rozpravame dost ale zatial su to jednoslovne vety 😀 , pripadne nezrozumitelne hatlaninky 😀 😀 😀 hlavne ked mi Adamko vysvetluje nieco "dolezite " 😀
Zuzka, tak to su paradne postele, urcite mali deti obrovsku radost 🙂 . Taka izba musi byt snom kazdeho chlapca !

womenne
25. sep 2009

Heli maš sa načo tešit,Sebko teraz povedal tatikovy že je "prachaty" 😀 sa tu dohadovali za čo si kupia šarkany,vo štvrtok maju drakiad na letišti tak zajtra ideme kupovat draky ale ešte neviem kde.Ale mame mat kontrolu bytu tak ak stihneme ak nie tak cez tyžden.

Ako tehulka,nevolnosti niesu?

helka1
25. sep 2009

No s dvojkami som nevolnosti nemala a nemam ani teraz nevolnosti typu "obimanie zachodovej misy" ale obcas mi je tak "tazko" ale da sa to ustat, tehui s dvojkami som takmer cele prelezala oddychovala a teraz sa to neda 😝

Kiwus tak co boli ste v Lomnici ? Vyskusali ste bobovu drahu ? 😀

grmitko
autor
25. sep 2009

ahojte,
deti su v posteli, uz spia, muz je v praci a ja tu sedim za touto hriesnou masinou 😀 😀 ako kulisa mi ide panelak 🙂
nas caka vikedn bez tatina, samozrejme pracuje a musime cvicit na flaute, dnes v skolke prvykrat hrali na flaute a dostali aj pochvalu, ale nevedia fukat prerusovane, tak musime cvicit 🙂 🙂 no do nedele vecera mi asi odide hlava, ale tak ked kazali v skolke tak kazali 😀 😀 😝

kiwuska
25. sep 2009

heli boli sme v dnes v lomnici- ale iba v muzeu TANAP-u a n prechadzke, deti boli mimoriadne protivne a uplakane- ale ako citam neboli sme sami🙂 poobede si ale zato pospali, poobede sme este boli na ihrisku a zajtra uz balime ideme domov do BA sa mi ani nechce ale pride uz aj nas tata zo sluzobky niekedy v noci tak budeme zasa vsetci spolu
grmi- mnooo flauticky to uz hej, mali ti pribalit tie ucitelky aj stuple do usi, ale zasa nech sa deti rozvijaju- co by sme pre ne neurobili, vydrzime🙂 nasi budu mat v prvej triede iba HIP HAP tak budeme doma tancovat🙂

grmitko
autor
25. sep 2009

no nam to na rodicku kazali doniest flauty, budu robit na nich dychove cvicenia, popri tom, ze sa naucia aj trosku hrat 😀 😀 ale som rada, lebo tie cvicenia sa doporucuju aj pre astmatikov...

katullka
25. sep 2009

Caute zienky,
u nas uz vsetci spia, len ja pri PC 🙂

Adrol, deti su uz celkom ok, este trosku sopliky, ale inak celkom dobre papaju. No az na to ze su dost umrncani, teda taki ako opisujete viaceri, o vsetko sa biju.. ☹

Baby, ja neviem, ci mam verit tejto nasej doktorke, neviem, ci ich ona zbytocne nedopuje tymi ATB, ved to nie je normalne uz kolko ich brali a aj teraz mam pocit, ze im ich zbytocne nasadila.

Kiwi, pozerala som fotecky, ti tvoji fesaci su neskutocni, byt v ich veku... 😀 😀 😀

womenne
26. sep 2009

čauky Saška vy sa učite na flaute?to mate povinne v školke?jej to je super.tu jepredlženy vikend ale tatiko pracuje 😒 tak budeme sami niečo treba vymysliet ale tažko ked mam fáro 😎

katulik viem že stale omielam tu alergiu ale nam tak hrozne pomohlo my sme mali antibiotika čo 3 tyždne,ten zirtec už pomaly vysadzam a myslim že na pečen škodi menej ako tie antbiotika.alebo nemaš možnost zmenit lekarku ak niesi spokojna?

katullka
26. sep 2009

wom, ja viem, ze mas pravdu s tou alergiou, len to mi bude musiet asi napisat odporucanie, ci nie? Ja mam alergologa, ku kt. chodim, tak mu skusim zavolat, len neviem, ci by ma len tak zobral. A co sa tyka zmeny lekarky, tak ani neviem, kam by som sla. No skusim sa popytat.

Tie flauty su super, Sasi niekedy k Vam prideme na koncert 😀

grmitko
autor
26. sep 2009

ahojte,
my sme dnes mali pomerne pokojny a super den, rano sme boli s mojou mamou na cintorine, potom na obed v Ikey, potom sme sa poflakali po avione, deti si dali hranolky v mcdonalde a sli sme domov, prisli sme pre siestou 🙂

hej to mame povinne v skolke, tie flauty 😉 akurat to cvicenie doma je trosku narocne na sluch 😀 😀 😀

inak sa ja s domkom tiez pytam alergologicke uz dlhsiu dobu, ale stale nas neposiela, asi sa budem musiet pytat doraznejsie 🙂 ona malym dala sirup do alergie, xyzal a ze uvidime co spravi, tak uvidime 🙂

jolanka
26. sep 2009

ahojte maminy, dlouho jsem tu nebyla a tu tolik noveho a zajimaveho.
maminy,mame za sebou 18 mesicni kontrolu a jsem z toho dost nestastna i kvuli svym chybam. Dianka meri 92cm a vazi 14,5kg, takze se dr. nevejde do tech jejich tabulek delkou, takze nas posila na endokrinologii ci nema rustovou vadu, ikdyz jsem mu rekla ze mi s manzelem mame 185cm a vubec jsme vsichni v nasi rodine velci tak se mu to nezda. no a pak strasne odhaleni a tom jsem vubec neslysela ze to muze stat, ma prirostle pysky takze pujde na operaci. Samko ma 89cm a vazi 10,5kg takze on se do tabulek nevejde vahove, ale to je pry v poradku, no a pujde na pretazeni predkozky. tak nas cekaji nepekne chvile a tezke casy.
nevim ci proc zrovna oni kdyz jsou tak zlatý, ale je to moje selhani.

no jinak vsem preji vse hezke a mejte se.
🙂

grmitko
autor
26. sep 2009

jolanka, som rada, ze si ozvala 🙂 🙂
mrzia ma ze mate taketo problemy s oboma, ale uz bude len dobre neboj 🙂 to ze jolanka je vyssia, je normalne, neviem naco stresuju zbytocne teba aj deti roznymi vysetreniami ☹ ☹ ale nie je to tvoje zlyhanie, nedavaj si to za vinu, to urcite nie

janulas
26. sep 2009

ahojte babulky, jak je??
u nás je už po oslavách dvou ročků, bylo to krásné a náročné a jsem ráda, že je to za nami 😉 děti měly největší radost z klouzačky, ta u nás valí od rána do večera... 😉 jinak ted trošku řešíme nočníky, ale nedaří se ani u jednoho, mně je to celkem zatím jedno, ale okolí už to trošku řeší...tak mě to trápí, ale doufám, máme ještě čas 😔 hm?

janulas
26. sep 2009

jolanka...pridavám se ke grmi, toto určitě není tvoje chyba!! no nepremýšlela si změnit spíše dr?? pretažení už ted?? tu v Čr se to nechává min do třech let...zkus ještě se někde poradit....
noo a ty délky váhy, moji mají dva ročky právě a s váhou a délkou jsme M. 11kg 88cm, T. 14kg 94cm
aj my jsme oba vysocí štíhlí, geny jsou geny a ty do nějakých tabulek nenapíšeš... 😉

grmitko
autor
26. sep 2009

janulas, drobcom gratulujeme k 2 rockom, zelame vsetko naj naj naj 🙂 🙂
nase deti su tiez mimo tabuliek, ale vahou, maju tu hranicnu pre deti v ich veku, hranicnu rozumej na spodnej hranici 😀 😀 😀 😀
my mame pretahovanie za sebou, som rada, ze to absolvovali ako 2 rocni, mali z toho trosku traumu ale rychlo to preslo a teraz som rada, ze sme to dali spravit, stalo to sice tyzden placu kym presli bolesti, ale uz ej to uplne v pohode

janulas
26. sep 2009

grmi...vážně mi stále dr. říká že to mám přetahovat ve vaně, a že by se to mělo ještě upravit do tří čtyř let se to nechává

grmitko
autor
26. sep 2009

no ale u nas to mali zapalene a neslo im to, tak sme to museli riesit, a som rada, ze sme to vyriesili 🙂

janulas
26. sep 2009

grmi.... aha jasne, mi nejdriv dr. ríkala at s tim nic nerobim a na 18ti mes prohlidke, ze mám pretahovat, tak nevim co z toho bude nebude, ale nervy to delá teda ☹