Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
15. dec 2009

no tak my mame medovnicky uz napecene 🙂 🙂 mala som sikovnu pomocnicku, bola tu neter, sikovna bola 😀 😀

juliagregor
15. dec 2009

Asi pred dvomi rokmi boli maminy z Trenčína na Ministerstve práce a sociálnych vecí za Radičovou ohľadom výšky príspevku pre viacnásobné maminky. Radičová im povedala, že ona chápe, že je to nespravodlivé,ale že nie je politická vôľa na doriešenie problému. 😠

katarinka123
15. dec 2009

no vies ja by som oim to dopriala dostavat taky prispevok.im sa to hovori ked maju stotisicove platy.a potom ze sa rodi malo dety.a zaco?ved ked nane stat moc neprispieva tak potom scoho ich mate chovat

katullka
15. dec 2009

Caute zienky,

Lumi, dnes som piekla tie medovnicky, su dobre, ale stvrdli mi 😒 . Ja uz neviem, ci to zavisi od druhu receptu alebo nejakej technologie, ja uz som skusala viac receptov pri ktorych by nemali stvrdnut a vzdy stvrdli, tak neviem, co robim zle. A to vajicko, co sa ma davat az po upeceni, to uz som skusala min. rok, ale ked porovnam medovniky natrete pred pecenim a po peceni, tak zdaju sa mi ovela krajsie tie co su natrete pred tym, su take baculatejsie a lesklejsie. Ty ich mas teda stale makkucke?
Inak piekla som dnes aj zazvorniky. Uz ste ich niektora skusali? Je to velka mnamka 😉 .

Dnes sme mali ist na tu Antolsku, no rano som si to rozmyslela, Paulinka skoro rano buntosila a o 6h zaspala, zrovna ked sme mali vstavat, tak sm ju nechcela budit. Asi to nie je velmi zodpovedne, ale myslim, ze je to uz zbytocne.

vranka4
15. dec 2009

katulka,neboj,do Vianoc zmäknú,pokiaľ ich nespapáte 😝 😝 ,ja medovníčky nerobievam,u nás ich nemáme veľmi radi....my sme skôr na plnkové zákusky,suché budem piecť len troje len neviem ešte ktoréééé 😀
zázvorníky sú také mňamky?receptík pošlite-prosííím 🙂

lilinka76
15. dec 2009

Katulka, s tou Antolskou si nerob starosti, ako som Ti pisala niekolko stran dozadu, my sme sa odhlasili sami. Len dufam, ze na nas neposlu Úrad socialnych veci a rodiny 😀 😀

Ja uz medovnicky mam, tiez mam recept co nestvrdnu, v chladnicke oddychuje cesto na vanilkove rozky, zajtra cez obed ich upeciem a potom chcem este linecke, suhajdy, rumove gulky a jeden plneny.

lalupa
15. dec 2009

ajojte kecalky

vstavala som na hlasku "hmm, hmmm, mala by som uz tancovat" a "ticho maminka, bubak este spinka v bubakove" 🙂)
bolo 9,00 takze sme vstavali vysmiate

robili sme si akoze ozdobky na stromcek, mozno si kupime jeden na dvor, cesto perfis, aj dobre na hranie
300g hl.muky, 150g soli, 2-3pol.lyzice oleja a postupne pridavat 200ml vody, dobre sa s tym robi, pekne vykrajuje, pofarbili sme to vselijako, bola sranda

zefi, pis prosim vilovi!!!! treba vyuzit,co sa da, ved je to smiesne, ze robime populaciu a zadara

dnes som konecne z vyplaty nakupila probiotika,ktore vydrzia 2tt za 12e, nech sa nehnevaju,ale tu uz ide o hubu 😠

zazvorniky milujem, robi ichh svokra

faaaaajna kosa vonkuuuuuuuu 😵

vranka4
15. dec 2009

lalupa,to cesto ste akými farbami natierali?
juuuj,aj u nás čerstvo -12stupňov-brŕŕŕrŕŕŕŕ
probiotiká a vitamínové prípravky-hrozné pálky a dvom deťom ,nestačíme otvoriť a o chvíľu vo fľaštičke prázdno 😒

zefa
15. dec 2009

ahojte

juliagregor..presne toto som mala na mysli s tou Radičovou..som to sledovala..ona bola ochotná urobiť čo bolo v jej silách len bohužel 😒 hlavne ,že majú vôľu doriešiť tie ich hovadiny(som to pomenovala ako Slota 😀 😀 )

moja mama dnes doniesla medovníky,čo tiež mali byť mäkké..no mohli byť aj mäkšie 😒
katulka ...daj recept na zázvorníky....nám to do roboty nosila koleg.od jej tety a ja som sa nevedela toho doslova dožrať..a ked som odchádzala som si zabudla vypýtať recept
a ak chceš aby zmäkli daj ich do krabice s jablkom...abo to povešaj na stromček

lili..u nás plnený je tradične metrový 😉

lalu...som písala Stracenskej..len sú marodi,tak nemá čas..Vilo je zaneprázdnený až moc,tak som napísala Čamborovi(to je sused a spolužiak o ročník nižšie),že nech niečo naznačí Vilovi o stretku dvojek(aj operky nech zoženú 😀 😀 )..jeho mama mi dnes povedala,že Peťo príde na sviatky do MT,tak sa skúsim osobne dohodnúť..dám vedieť

lalupa
15. dec 2009

vranka, obycajne potravinarske 😉 , nic extra,ale vyzera to srandovne,ved to robili decka hlavne 🙂

womenne
16. dec 2009

Dobre ranko tak my sme dnes potiahli dlhšie pred chvilou sme vstali.Mne je horšie strašne ma boli hrdlo,nos,a trošku hlava.Nasadila som si čo som našla doma Ambrobene a paralen hot drink ten je fakt vyborny doporučujem.Dufam že sa vyliečim do soboty mame ist pre kolačiky.Sebko je lepšie malo kašle len kedy vtedy.iko sa zatim drži 😵 Ja idem dnes piect medovniky prvy krat poobede tak som zvedava 😀

margaretka11
16. dec 2009

Ahojte, ako krásne tu rozvoniava vianočné pečivo, mňamky mňam 🙂

Tak ja mám za sebou akčnú minulú noc, dúfam, že už to nezažijem (aj keď neviem, čo si nahováram). Simonko bol už nejakú dobu dosť mrzutý a keď včera začal sopliť tak mi napadlo, že to asi bolo tým, že už cítil, že naňho ide choroba. No ale všetko bolo relatívne ok, však takých soplíkov sme už prekonali habakuk. Baby, ale on sa v noci zobudil s velikánskym plačom, nešla som ho ukľudniť, vôbec ma nepočúval, mal šialene plný nos a nariekal. Tak som mu klasika odsala sople a dala na gauč, nech sa ukľudní a poprípade zaspí. Potom som telefonovala manželovi do roboty, že to vyzerá na krušnú noc a uprostred rozhovoru som si všimla, že Simonko nejak divne dýcha. Tak som skončila telefonát, že ho idem skontrolovať. Ľudia, on mal zimnicu, končeky prstov na rukách aj nohách také namodralé, skrútený do klbka a triaslo ho ako osiku . Tak vám poviem, toto sme ešte doma nemali a teraz som bola rada, že žijeme s rodičmi lebo som schytila Simonka, zabalila ho do deky a môj ocino zavolal na pohotovosť, či by nemohli k nám prísť. Inak, kým sa dovoláte pomoci, to je vyšetrovanie ako FBI a CIA dokopy, keby niekto dostal infarkt tak hádam aj dušu vypustí, kým k nemu prídu. Neskutočné 😠 . Ocina sa 4-krát pýtali na stav Simonka, kým sa odhodlali prísť a aj to už s nimi nakoniec narobil cirkus. Ale prišli a to je hlavné. Simonko sa mi medzičasom prestal triasť a teplota mu začala stúpať. Doktorka nakoniec skonštatovala zápal nosohltanu, nechala nám diazepam, ktorý Simčo hneď aj dostal a potom to už bolo relatívne v pohode. Do tretej v noci spinkal, potom zas rev a že chce spinkať pri dedkovi a tam nakoniec spal do rána. A ja v izbe so Simonkou lebo ju v noci dráždilo na kašeľ a tak som chcela byť pri nej, keby náhodou zvracala. No a ráno som zbehla pre Klacid pre Simonka a kúpila som obom Mucoplant, to mi poradila doktorka na kašeľ. Dnešná noc už bola relatívne v pohode, Simonka bola hore len pred polnocou, ale mám pocit, že to sa jej len zastavili prdíky lebo sa tak vypínala a keď som ju popestovala ako bábätko, tak si poprdela a po chvíli zaspala. Aj trochu pokašľala, ale inak spali obaja celú noc. Fujha, ale toto sa mi ešte nestalo...

A dačo lepšie na záver, Simonka sa 12. 12. prvýkrát vedome vykakala do nočníka, takže ja som svoj prvý vianočný darček už dostala 😵 😵 😵

margaretka11
16. dec 2009

a ešte som sa chcela na niečo opýtať: keď doktorka počúvala Simonkovi srdce tak mi povedala, že mu tam počula šelest a či sme s tým už niekedy boli na kardiológii. No neboli lebo v poradni mi doktorka nikdy nič také nepovedala. Ale táto doktorka z pohotovosti mi povedala, že to môže byť spôsobené aj chorobou a potom to zmizne. A že keď pôjdem na kontrolu, nech len na to doktorku upozorním, nech to skontroluje a poprípade nás pošle na vyšetrenie. A otázka znie, či sa to niektorej z vás stalo, že u dieťaťa sa počas kontroly objavil šelest a potom vymizol?

margaretka11
16. dec 2009

nie počas kontroly, ale počas choroby 😉

womenne
16. dec 2009

ma rježiš to muselo byt hrozne ešteže si nebola sama ☹ stym šelestom ma pravdu niekedy sa ozve počas choroby a potom zmizne.
a gratulujem ku kakaniu do nočnika 😵 😵 😵

chulia6
16. dec 2009

margaretka11-normalne si mala brutal.ja by som sa asi pokakala,lebo byvame sami a manzel nervak ked su deti chore...este ze mam desatrocneho syna-velka pomoc!

andika10
16. dec 2009

pekny ďeň pre všetky mamičky, chcela by som sa opýtať či niekto nevie kde by som vedela najsť trijkolku s vodiacou tyčou pre dvojky, raz som to vydela ale odvtedy to neviem najsť, Za každú pomoc ďakujem

margaretka11
16. dec 2009

wom ďakujem, verím, že teraz sa to kakanie do nočníka pomaly rozbehne u oboch drobcov.

no tá situácia bola pre mňa hrozná, ešte sme zimnicu neriešili, mne nenapadlo nič, iba ho zabaliť do deky. A to sa mi inokedy pomerne darí zachovať si chladnú hlavu, ale toto ma nejak zaskočilo. Asi preto, že Simonko nemal okrem soplíkov žiadne iné problémy, ani teplotu, no nič. Len zrazu sa to takto zamotalo 😝

fúha Andika, ja som to tuším kdesi tiež videla, ale už si nespomínam kde 😝

zefa
16. dec 2009

ahojte
teda margaretka horor...naši mali 1x teploty asi vo veku 6m..a tiež vtedy dokina počula šelest..boli sme poslaný na kardio...tam im zosonovali srdiečka po chorobe..boli ok a odvtedy sme tam potom boli ešte na kontrole ked mali 1r. a najbližšie nám kázali až ked pôjdu do školy v 6r...to sa normálne stáva,len ja som to tiež nevedela..som bola vyplašená(že ked sa narodili ok,prečo zrazu šelest)

andika..ja som to v lete videla niekde v Nitre..na pešej zone bol taký obchod detský.. si neviem spomenúť ako sa volal..ked príde mm domov sa spýtam..on je nitrančan

zefa
16. dec 2009

aj my sme so Samkom total odplienkovaný..Nancy iba ciká..no aspoň jeden z krku uuuf to trvalo 😝 😝 som si nikdy nemyslela,že sa budem tešiť s hovienok najprv takých,potom onakých 😀 😀

katarinka123
16. dec 2009

AHOJTE TU U NAS SNEZI A CO U VAS?JUJ TAKA SOM RADA LEPSIE AKO TEN DAZDDDDDDDDDDDDD

chulia6
16. dec 2009

MOji drobci maju 8mesiacov a od narodenia maju selestiky,ale zatial nieje potrebne kardio...poradte mi niekto -mojich drobcov kojim ale vecer potrebuju samozrejme nieco sytejsie.davam im kasu (hami)no uz jej asi maju dost.v noci su hladni aj kazde 2hod.flasu nechcu 😠

andika10
16. dec 2009

to nezáleží vždy od jedla , moji jedia tvrdú stravu a v noci sa mi budí malí aj 5krat pre mlieko a malá raz, pri tom to isté jedia

womenne
16. dec 2009

mar naš Sebko mal raz zimnicu ale to ho uplne triaslo bol ladovy potom mu začala stupa pomaly teplota som ho vzala k sebe do postele a hriala vlastnym telom,rychlo som volala segre čo mam robit lebo ked maš zinicu nesmieš robit zabaly a jasom nevedela či možem hned podat lieky alebo počkaj kym to ustane.Prešlo to do 3 minu ale tiež som bola vylakana,takže si viem predstavit ako si sa zlakla.

mne dnes volala segra zajtra pride 😵 😵

katuš aj una sneži

juliagregor
16. dec 2009

nemusí to byť hladom, možno sú iba smädní, je im teplo, mne sa budia na suchý vzduch, zle sa im dýcha...

ja som dávala na noc Sunarku a tiež sa mi budili, chceli sa mojkať 🙂 , jednému stačilo dať ruku ale druhý robil taký cirkus, že keď som nebola dostatočne rýchla 😀, zobudil aj druhého a potom so mnou 2 hodiny cvičili. 😒
momentálne spí jeden so mnou a má taký zlozvyk že zásadne na mojom bruchu a na holom tele 😔 , viem, že to nie je správne ale hlavne, že sa aspoň trochu vyspím 😝

chulia6
16. dec 2009

epsie povedane budi sa len Alica,Tomas si tak na jej plac zvykol ze sa uz ani nezobudi.stale neviem prist na dovod jej placu-mozno jej idu zubky,teda dufam... 🙄

chulia6
16. dec 2009

aj u nas krasne snezi, 😅

juliagregor
16. dec 2009

ja mám dojem, že zuby nám idú stále ☹
aj u nás sneží 🙂

womenne
16. dec 2009

chulia ja som malych začala odnaučvat od nočneho krmenia až v roku aj niečo dovtedy pili 2x.Ale možno by jej stačil čajik alebo zubky nekonečne možnosti ☹

jaaaj maly vstaly Niko je uplakany pytam sa či ma lubi a vraj nie 😝 som dopadla

v piatok ideme na navštevu a Sebo sa pyta tatka že či tam budu mat rezne 😕 muž nan kuka že čo?a Sebino tak čo tam teda budu mat??? 😀 😀 😀 sa zneho pocikam niekedy tresne taku hlašku že fakt neviem odkial to ma najnovšie povie za všetkym TY KOKOS

katullka
16. dec 2009

Cauko,

mar, hrozny zazitok ☹ . Dufam, ze je drobcekovi uz lepsie.
Inak aj nasi mali selest a ked sme boli v septembri na kardiologii, tak dr. povedala, ze uz sa stratil.

Baby, tu je ten recept na tie zázvorníky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5598

Lalu, ze do 9h, tisko zavidim 😅 . My stavame posledne dni uz pred 6h, neviem, co sa s nimi porobilo 😒 . Ja som priserne nevyspata, lebo chodime neskoro spat. Cez den spia tak nieco vyse hodiny. Dnes som zalahla s nimi, priserne ma bolela hlava. Uz sme zvykli vstavat okolo 7-8h, a teraz takto skoro buntosia, to som cakala, ze v zime budu dlhsie spat. No co uz nejako to vydrzime, snad to raz dospime 😅 .