Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
29. dec 2009

lalu dobrú chuť 😀 😀
mám pocit,že sa asi dlho žiadna radšej nepostavíme na váhu 😀 😀 😀

heli mňa by piclo..mne stačí,že 2x do roka ideme do NR a to sa furt so svokrou kôli tomu čo ty povadím..moja mama je tu skoro každý deň , ale ona bez môjho vedomia nedá deťom ani jabko..ked je s nimi ona sama je to na nej,lae vie čo môžu a čo nie a dodrží to

my sme Nancy do narodenia nevedeli čo bude..zato Samko mal vždy pipíša na celú obrazovku 😀 😀 ..no ja som to vravela,že to bude baba lebo sa hanbí 😉 😉

vranka..ako prežívate Vianoce na oddelení?..deti musia byť asi dosť smutné

lalupa
29. dec 2009

zdrhli ste? tak papa a dobru nocku

vranka4
29. dec 2009

bibianka,tiež máme výmyselníckych kúskov neúrekom,hádam aj na knihu 😀 keď sú dlhšie ticho,viem,že už vymýšľajú a treba ich skontrolovať... ale teraz sa už spolu aj pekne prehrajú na obchod,doktorku,kuchárov,na škôlku..najnovšie na muzikantov a tie hefty popritom,tá ich konverzácia,niekedy sa idem ušúľať od smiechu 😀 😀

helka1
29. dec 2009

Lalu nechces sa podelit s tou pizzou ? 😀 Tak si daj aj za nas 😀 😀 😀 . A s tou pomocou od manzela asi nemozes vobec pocitat , co ? ☹

Zefa ja sa vadim furt, ale vzdy som ja za tu blbu... 😝 , lebo mm sa vie v tomto zastat aj svojich rodicov 😠

zefa
29. dec 2009

môj to nekomentuje..ale ked zavelím ,že ideme domov bez reptania ide lebo vie,že mám pravdu..on im to do očí nepovie..dá to najavo tým,že ideme preč

vranka4
29. dec 2009

zefa 😀 😀 ,na oddelení bolo na štedrý deň 6 detí,ktoré nemohli ísť domov 😒 ,všetko s maminkami,tá naša nadácia Svetielko nádeje im pripravila pekné Vianoce...aj keď najkrajšie by boli doma a prežité v zdraví 😒 ,mohli prísť ockovia a súrodenci a strávili celé popoludnie a večer spolu na oddelení,kto chcel večeral na izbe,alebo spolu v jedálni,bola krásne vyzdobená,ešte stále je,všetky deti dostali darčeky,ostatné,čo boli doma,majú pod stromčekom na oddelení a objednali pre nich ,aj nás-ostatných pracujúcich 😀 -kapustnicu,šalát zemiakový s majonézou,bez majonézy,ryby na masle ,vyprážané,kuracie rezne,prírodné rezne,rôzne džúsy,ovocie,maškrty...ja keď som prišla 26.12 do roboty som bola v nemom úžase,ako pekne to u nás vyzeralo,aj jedenia a pitia bolo ešte dosť,maminky si chválili,určite lepšie,že ich mohli stráviť spolu s rodinou,lebo jedny by plakali v nemocnici,ostatní doma 😖 .pre mňa to boli najkrajšie Vianoce ako robím,myslím v robote 🙂

vranka4
29. dec 2009

tesne pred Vianocami sme prijali dve nové leukémie,jedného chlapčeka z dvojičiek,trojročného,tak mi je ľúto,keď si predstavím tých našich beťárov 😒

zefa
29. dec 2009

bože 😢 😢
kedy sa konečne podarí vymyslieť naozaj účinný liek na rakoviny 😒 ..aj jednej pani tu pred 2 mes zomrel chlapček..aj mali kôli nemu 3 dieťa aby bola pupučníková a aj tak nepomohla..telo neprijalo..

helka1
29. dec 2009

vranka 😢 😢 😢 to je strasne smutne

vranka4
29. dec 2009

zefa,fakt smutné,vymýšľajú kadejaké sprostosti od výmyslu sveta,vesmírne lety,jadrové zbrane....ale keby konečne vymysleli ozajstný liek na takéto choroby,taký,čo zabije len nádorové bunky a nepoškodí zdravé 😉 ,lebo takýmto činom a stresujúcim životom sa vyhubíme my samy 😒

bibianka
29. dec 2009

ach, vranka, ty pracuješ na detskej onkológii ? ☹ Len pri pomyslelní na to ma striasa - prečo musia tie nevinné stvorenia tak trpieť ☹

bibianka
29. dec 2009

vranka, tí tvoji sú tiež roztomilí 🙂
Kuchynku máte odkiaľ? Plánujem na 2. narodeniny.

vranka4
29. dec 2009

bibianka 🙂 ,kuchynku zdedili,tá má už asi cca 4-5 rokov 😀

zefa
29. dec 2009

no ja som si až teraz kuk to video od evky o 19 deťoch...uuuf..ale tak neako som si predstavovala ten dalas čo som tu písala,že by sme mohli všetky žiť tam.. a som si všimla,že všetky deti sa volajú na J...Nancy práve dopila svoju polnočnú dávku mlieka,tak idem haji bo o 03 zas bude " mliečičko chceeem"...bože dokedy? 😝
tak dobré ráno 😀 😀

vranka4
29. dec 2009

aj ja už ideeem do hajan,ocko v nočnej,tak mám klid na pc 😀 😀 ...dobrú noc,detičky aj mamičky 🙂

elenita
30. dec 2009

Maminky ahojte,

wom, nejako som teraz uplne prestala chodit na net, nestiham.......krpcov mam teraz v jednom kuse chorych, stale su mrzuti a pocas tych chorob som i ich "rozmaznala", ze sa teraz pomaly od nich neviem hnut a vacs. aj ked sa hraju, hram sa s nimi alebo musim byt pri nich. Inak za minutu doletia s placom, ze mami, alebo len pocujem krik a uz sa biju a hryzu....
ATB berieme teraz 3.den, kasel ma vlhky, tak neviem....
Inak a zaregitrovala som, ze ste sa bavili o tom, ako krpci hovoria, no moji uz hovoria takmer vsetko, este nie cele vety, len slova, ale tou svojou recou...napr. zirafa je biba, krokodil koko, opica opi...vsetko vacs. 2-slabicne.
Lucinka najprv vobec nehovorila, len mama alebo bolo vsetko ka, ale pred mesiacom zacala aj ona a uz to ide..Petko takmer od roka...ale niektore veci tak komoli, ze to rozumiem len ja......mrkva je noma, snehuliak dija... 😀 a vsetky tieto sprostosti teraz po nom prebrala aj Luci 🙂

lenkamt
30. dec 2009

ahojte 🙂

mala som pokazený pc, ale už som v plnej sile tu 😀
zbežne som vás prebehla.

chorobáčikom prajem skoré uzdravenie 😉

Lalu - to som nevedela že si taká tanečnica 😕 škoda že si tak ďaleko, by som prišla na nejaký rýchlokurz 😀

Vranka - nám vtedy tiež najprv hrozili vianoce na onko, ale nakoniec sme šli 20 domov 🤐 ale fakt to tam tým deťom robíte krásne, ja som z toho minipobytu mala pri tej všetkej hrôze veľmi dobrý pocit z ľudí okolo nás 😉

a u nás nasnežilo, takže deti idú so starkou von a ja urobiť ešte nákupy - však zajtra silvester a u nás už ničoho 😀 len to auto kto mi odhrabe 😝

womenne
30. dec 2009

Ahojte teda vy ste riadne ponocovali to ja som šla spat o 22.00 sme sa pozerali s malymi na Garfilda a kym som sa ospršila.

katullka teda to stou stolicou naozaj vypada na rotaviry,hlavne aby ti vela pil anebol dehydrovany.Sa tie rotaviry nejak rozširuju nie?ja mam nich obrovsky rešpekt doteraz ormlane až nočne mory 😔

ele no to mate kratko ešte by som nešla,mohla by si až kratko pred dobratim ak sa kašel ukludni.Predca len všade zuria chripky aby sa to neskomplikovalo.

Heli jejda to nemaš vobec lahke verim ako ta to trapi,a rodičia už maju prerobenu chalupu?Tvoj chlap im nevie povedat nech stym prestanu?si davaj pozor lebo stresy ti možu spustit porod. ☹

vranka to je strašne ja mam pred tym hrozny rešpekt,lutujem tie dedičky a ich maminky,prečo len deti musia trpiet?je to strašne.....

moj muž šiel dnes do prace niečo dokončit tak budeme samy,Saška ako robiš to kuracie sote s zemiakovymi plackami???by som to dnes spravila.

womenne
30. dec 2009

tak asi toto spravim len neviem čo je to ta čertovska omačka,ani sa mi enchce do obchodu takžečim to nahradit?kečupom????? http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=11688

katullka
30. dec 2009

Baby, dnes isiel rano MM so Samkom k dr., ja so sa zobudila s takym tocakom v hlave, ako po opici, ani som si netrufla soferovat ☹ . Samko stale kaka o sto sest, ale 250ml kuliska vypil na ex za 2 sekundy, takze to ho asi drzi dost pri zivote, chudiatko moje. Ale keby ste ho videli je ako z koncentraku ☹ . Budeme mat co robit aby sa dostal aspon na svoju povodnu vahu (10kg). Ked budem stihat a vladat, tak vam dam vediet, co povedala doktorka.

Heli ta trampolina je super napad, to by asi aj nasich loptosov potesilo, ale ja by som sa bala, oni su strasne divi, ale mame hlavne malicky byt. My sme im chceli kupit pod stromcek take lego krmenie zvieratiek v ZOO a na narodky velku kuchynku. Ale svagrina im kupila pod stromcek velku kuchynku, ktora zostane na chalupe. Ja som z nej bola uplne unesena, no oni neprejavili ziadne nadsenie.. 😒 . Asi bol na tej chalupe prilis velky chaos, takze si to vsetko dobre neuvedomovali. Inak ani neviem, kde by sme tu kuchynku doma mali. Teraz im chceme robit detsku izbicku a asi budeme musiet vela veci vystahovat, alebo co 😅 .

Baby, vy ako dokazete pisat, ked deti nespia? 😕 Ja tu mam len Paulinku, a to ju stale upozornujem, oni sa nevedia ani minutku sami zabavit. 😒

Vsetkym choruckym detickam prajem skore uzdravenie!!!

Tak zatial pa pa.

womenne
30. dec 2009

katullka naši sa hraju ja varim občas nankuknem na recpet alebo sem.Niekedy ked mi to chalani nevypnu si dovolim nakuknut aj pri upratovani 😝
Vas to nejak všetkyc položilo Paulinka ja zatial ok?maš štatsie že ti pije ja do by som do našich tolko nedostala ☹

fracle
30. dec 2009

Caute kocky, mi sme mali konecne pokojnu noc, ziadne prezliekanie posteli a nocne kupanie 😀.

Vranka, tak teba velmi obdivujem, ja by som na onkologii nikdy pracovat nemohla. Teda ani v ziadnom zamestnani, kde vidim trpiet deticky. Uz mam zakazane aj smutne clanky citat (od manzela 😅).

Helka, dufam ze sa to vase byvanie rychlo vyriesi. V takejto situacii ako ty som bola len 10 tyzdnov a z domu ma odniesli takmer 'nohami napred'. Nemam rada, ked niekto podrypava moju autoritu u deti. A este si mysli, ze vie vsetko lepsie ako ja.

Womenne, tie placky vizeraju super 😉. Uz sa neviem dockat kym chalani podrastu a ja budem moct znova vyvarat a vypekat 😝.

fracle
30. dec 2009

Lumah, chalanov je mi luto, nech im to cim skor prejde ☹. Hrozne, vsetci naokolo su chory, takyto rok si teda ozaj nepamatam 😨

Evka, Nana - ano, zijem v zahranici 😉, momentalne v UK. A manzel je Sved, takze koli tomu chalani vyrastaju trojjazycne. Ja sa s nimi rozpravam len po slovensky, manzel svedsky a medzi sebou anglicky. Takze ak pojde vsetko podla planu, chalani budu rozpravat vsetkymi troma jazykmi, zatial sa zda ze rozumeju vsetkym trom.

fracle
30. dec 2009

Kocky, niektore som si vas vyspehovala na FB a poslala vam odkaz, aby ste si ma pridali. Dufam, ze vam to nevadi 😅

womenne
30. dec 2009

wow fracle to musi byt super,ja stale nechapem ako tie deti dokažu prepnut a hovorit inym jazykom je to užasne.

Inak naš Sebo ked chce vie aj počitat,povedala som im žeked zjedia polievku dostanu kusok čokolady NIko zjedol tak dostal 2 tabulky ebo reval a nechcel musela som ho dokrmit tak dostal en jednu,zachvilu sa ozval že prečo dostal Niko 2 a on len jednu 😀

jaj ešte fracle ako sa volaš?lebo ja tam mam par mien ktore enpoznam....ani lallu neviem ako sa vola

evka1310
30. dec 2009

vrankla ty mas ake veselu pracu...ako to vobec zvladas? to musi byt tazke

zefa - to este aj tvoji v noci piju!! jezis to som myslela ze uz nie..aj Rudy vzdy v noci okolo 3tej a 6tej doplna..to fakt ho moze drzat este tak dlho?! 😕

latulka zelam aby ste boli rychlo v poriadku

Fracle - aj mi sme sa s polovickou rozpravali po anglicky ale teraz je to take zmiesane...ze naprikald teras som hovorila polovicke "macko, we have to call la pediatra" 😀 :-P boze viem ze sa to nema s malymi detmi prechadzat z jazyku do ineho, lebo deti si jazyk pamataju tak ze i ho zosobnia s danou osobou, situaciu...ale ja nechem hovorit s polovickou po taliasnky, no v anglictine ma niektore vyrazi nenapadaju a neiktore sa nedaju vyjadrit tak super emotivne..t.aliancina ma svoje caro...uz ale milion krat som vravla polovicke ze musie trvat na tom aby sme pouzivali iba anglictinu ako prve roky manzelsta a o 5 minut uz zas na neho hovorim tou hatlaninou...Ty vies po svedsky?

ja hlasim, ze teplota klesla, dnes rano mali 37,3 co nie je zle..aj sa pekne hrali. Ale maju hnunsy kasel 😒 😒 v noci som si Rudyho zobrala k nam do postele lebo sa mi nepozdaval. potom som ho o 3 tretej zas odniesla naspat 😝 😝lebo sa mi pozdaval a chela som sa vyspat 😀 😀ale sa mi zda ze mojim zacina hnacka 😖 😖..koniec koncov to je to jedine co este za posledne dni nemali, tak sa nemam co divit...

fracle
30. dec 2009

Wom, IP. Inac o tom prepinani z jedneho jazyka do druheho - asi to nebude az tak zlozite. V zahranici som 14 rokov a aj ked je anglictina vlastne moj 'druhy' jazyk, tiez nan automaticky prepinam. Teda rozmyslam v obidvoch jazykoch a aj ked rozpravam po slovensky, hned ako pocujem anglicke slovo prepnem na anglictinu (co sa teda nestretava s velkym porozumenim na slovensku 😀 😀 😀).

fracle
30. dec 2009

Evka, som rada ze teplota klesla. Hadam je to uz na ustupe.... 😉. A tie jazyky zvladame lahsie asi preto, ze ja neviem ani sloveo po svedsky a manzel zase slovensky, takze nam neostava nic ine len sa pridrziavat tych nasich 😀.

evka1310
30. dec 2009

fracle -Zuzi to je pravda,...ja kym som nevedela po taliansky tak sme boli nuteni pouzivat anglictinu...teraz ale ked tu zijem a vsetci naokolo po taliasnky sa to tak lahko neda....jednak lahko prepinam do ITA a jednak mi ta anglicitna ani uz tak nejde..ked sa bavis v jendom jazyku iba s jendo osobou tvoja slovna zasoba sa zakrpatuje..teda mam kopu knih co citam v AJ, ale aj to je ine...a v talianku clovek s anglictinou nepochodi..oni su v totmo uplne ze taliani. Chapete to oni nevedia ziadne svetovy jazyk, zato na klasickom gymanziu sa poctivu dru latincinu a starogrectinu!!! dva jazyky s ktorymi sa dohovoria---pockat! aha NIKDE! 😀 😀 😀 😝 😝 typicky taliasnke riesenie...inak vediet po taliasnky este neznamena ze im clovek rozumiem...ja ich stale este obcas nechapem..ze uplni taliani 😀 😀 😝 😝

womenne
30. dec 2009

evi načo im je preboha starogretčina?to bude ako novy svetovy jazyk? 😀 jaj baby ja vas obdivujem ja už neviem ani zatat.