Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ajka72
20. júl 2009

katullka
vítam ťa z dovolenky čo sa týka fľašiek s cumlom tiež moje dievčatá nemali vobec cumle, a tiež to nahrádzaju fľaškami s cumlom suhlasím so zabkou že su podľa mňa ešte maličké odučať ich od fľašiek, ja som tiež na avenťácke fľaše dokupovala nové cumle lebo ich už rozkusali ale stálo mi to za to aby nemali stres a zrazu by boli bez fľašiek, inak moje vedie pekne piť aj z pohára a aj zo slamky, tiež tie naustkové avent poháre ich veľmi neoslovili, ja si myslým že postupne prejdu na pohárik ale tie fľaše im zatiaľ nechcem rušiť lebo ich vlastne maju namiesto cumlov a ukľudňuju ich, tiež pri nich zaspávaju 🙂
inad do IP ti napíšem mailovu adresu ak máš nejaké pekné fotečky zo stretka tak mi prosím pošli, inak ja nemám nič proti tomu aby ich videli aj ostatné maminy, ja som sa k mojim nedostala ešte 😉

womenne
20. júl 2009

tak kolačik hotovy a je užas mnaaamm 🙂

womenne
20. júl 2009

tak hallóóóóó 😕 zase vas zmeškam idem vana vola 😎

jolanka
20. júl 2009

ahojte, ja mam drobce v piti caje na flasce, zkousela jsem jim dat hrnek od aventu a nic nevypili, za to z flasky mi vypijou i litr dene. sice bych rada aby pili z hrnecku ale kdyz nechtej tak musim vydrzet. maminy jeste rada bych vedela jak mam vydrzet to, kdyz jim reknu nedelejte to a oni jdou a just to udelaji a stale kramujou supliky a veci ze skrin, no hruza.

maminy, prosim vas mohli by jste mi poslat do ip nejake recepty? nejak mi dochazi fantazie co jim stale varit. dekuji moc.

katullka
20. júl 2009

Baby, no aj som to s tymi flaskami nakoniec vzdala. Lebo cely den nechceli vobec pit, tak som im nakoniec dala cumle a uz boli asi taky vystresovani, ze nechceli ani tie ☹ . No nejako som ich prehovorila, tak uz piju a ja uz radsej nebudem vymyslat 🙂 . Ja som im na mlieko chcela cumle nechat iba cez den som chcela, aby pili z naustkov. Inak Paulinka od dovolenky vobec nechce pit mlieko. Dnes som im spravila cez den banan pomixovany s mliekom, no Pauli zjedla asi tri lyzicky a Samka az triaslo, ked to ochutnal.
Dufam, ze je to len nejake prechodne obdobie a ze zacne pit.

Jolanka aj nasi robia vsetko napriek, hlavne ked jednemu poviem aby nieco nerobil, tak druhy zacne naschval a smeje sa mi pri tom do oci..Takze nie si sama. Chce to len trpezlivost a pevne nervy, deti nas stale skusaju, certici mali 😀 .

grmitko
autor
20. júl 2009

jolanka to je asi normalne ze deti nepocuvaju co vravis a robia prave to co zakazes 😒 u nas to tiez tak je... a este si k tomu robia stale zle ☹

zinuska
20. júl 2009

ahojte baby,ja zas takto neskoro 😒 ale dnes bol den blbec 😝 dvojky na striedacku,pripadne naraz stale plakali,boli strasne mrzute,ani jest im moc nechutilo. dufam,ze na nich nelezie choroba. som total znicena. hlavne vynervovana.

Sasi,rychlo sa uzdravte! ☹ drzkam vam palce.

Wom,ja ten recept poznam,volam to krehka bublanina,neskutocne dobry kolacik. akurat ja tam nedavam praskovy,ale krystalovy cukor a nedavam tam tu citronovu koru. a ovocie davam akekolvek,teraz som davala marhule,kedze je sezona a vsetci sa isli potrhat za nim. ale ja ti poradim,este daj nato posypku /hruba muka,maslo,vanil. a krys. cukor/ tak je to uplne genialne! 😉

Moj Maxo bude mat v novembri 4 roky a stale pije kakavko s flase z cumlikom 😎 ale len vypije a odlozi. Kati skus to par dni vydrzat a ponukaj im tie sosaciky. pripadne uz len pohar. alebo skus iny druh sosacikovych flasiek. mozno nejake farebne,aby ich zaujali.. 😉

Jolanka, podla skusenosti s mojim prvorodenym,ono ich to prejde,ale chce to cas. moj maxo bol zamerany na kuchynu. denne ju komplet celu vyhadzal snad 1000krat 😠 😝 tak sme dali detske poistky no a skusal to denno denne otvarat este pol roka 😀 😝 kazdy den skusal,ci sa mu to predsa nepodari otvorit,az z toho vyrastol.. takze pevne nervy 😉

margaretka11
20. júl 2009

Ahojte maminy 🙂

V prvom rade prajem drobčekom od Lumah a Zinusky všetko najlepšie k 1. narodeninám, nech sú hlavne zdravé a robia svojim rodičom veľa veľa radosti. Za našu rodinku posielam hromadu pusiniek 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Grmi, veľmi ma mrzí, že bojujete s chorobou, držím palce, nech ste čo najskôr fit 🙂

K tomu pitiu z fľašiek a cez dudel. Naši pijú z fľaše len mlieko, inak ich baví pitie z plastových pohárikov, ale musím na nich dávať pozor lebo radi sa s pohárikmi prechádzajú a ani si nevšimnú a vodu vylejú. Nooo, v preučovaní z fľaše na pohár a pod. nám pomohla Lucka vo fľaškách so sosáčikom. Malí boli z toho uchvátení. Mlieko niekedy pijú aj cez slamku, asi im to pripadá poriadne akčné 😀 . A vôbec, celkovo sa im páči piť cez slamku. A kúpili sme im v Kike také plastové fľaše so slamkou, do tej im dám vodu alebo čaj a drobci si to hocikedy vezmú a napijú sa 😉 . A fľaše netečú, veľká výhoda pri veľkých výmyselníkoch 😀

Čo sa týka chodenia na nočník, u nás stále 0 bodov a už ma to poriadne trápi. Aj keď sa to snažím pred drobcami nedať najavo. Ale vôbec sa nechcú pýtať, absolútne ☹ . Práve naopak, úplne zúfalo si pýtajú plienku, keď ich nechám pobehovať s holým zadočkom. No ale aspoň v tomto som sa zatvrdila a povedala som si, že využijem teplé počasie na maximum a plienku im jednoducho nedám. A tak drobci držia ako hluchí dvere a keď už nevydržia, pustia 😝 😀

A keď si čítam o vyvádzaní vašich drobčekov, to isté mám aj ja. Vymýšľajú, vymýšľajú, vymýšľajú. Včera som ich načapala ako sa vyškriabali na plastový box a snažili sa dostať ku zrkadlu, chceli ho leštiť papierovou vreckovkou. Lenže popritom to zrkadlo namykovali, je to pamiatka po mojich prastarých rodičoch (myslím) a je ťažké. Nedomýšľam, čo by sa mohlo stať, keby ho na seba strhli. Alebo podvečer, našli si novú zábavu, mali sme rozložený gauč a Simonka - mozog všetkých buričských akcií vyliezala hore na opierku a skákala dole. A Simonko - poslušný braček a napomáhač pri všetkých trestných činoch po nej opakoval...

margaretka11
20. júl 2009

Mimochodom, u nás platí jedno pevné pravidlo: ak sú drobci ticho alebo sa na niečom nahlas smejú, je zle!!! Z mojej skúsenosti mám pre všetky maminy mladších dvojičiek jedno upozornenie: Maminy, majte oči aj na zadku, vymedzte deťom priestor, v ktorom sa môžu pohybovať a nespúšťajte ich v žiadnom prípade z očí. Snažte sa aspoň kútikom oka kontrolovať situáciu.. Nechcem vás strašiť, ale prežila som už pár situácií, keď som nemala ďaleko nielenže k infarktu, ale zároveň som oči otvárala, čo dokážu 2 spojenecké mozgy vymyslieť 😕

womenne
21. júl 2009

Dobre ranko teda ja som dnes prespala aj odcho manžela do prace čo sami ešte nikdy nestalo 😨
Sebko mi kriva sakra hovori že ho boli nožka,na kolienku ma labu modrinku a včera večer s tatikom a Nikolaskom vyvadzali tak s asi buchol 🙄 asi počkam do zajtra a uvidimmožno mu to prejde ale neviem čim mu to natret 😕

mar aj naši tak vyvadzaju roztiahnu si sami gauč vyjdu hore a skaču alebo tam sedia oprety o stenu,valaju sa po sebe 😝 to fakt je pravda že musiš mat aj oči na zadku 2 deti viac šibalstiev 😉 ja si tiež vždy predstavujem čo sa može stat až mi ztoho šibe ale neviem to zastavit pri tolkych urazoch čo sa stavaju malym detom mam strach.
Dnes som celu noc myslela na male dievčatko 2,5ročne včera ju operovali a musi na ožarovanie chudinka malička 😔

grmitko
autor
21. júl 2009

bre ranko,
mame za sebou kludnejsiu noc ako som povodne mysela, ked boli deti este o 23,00 hore a nemohli spat 🙂 ale do rana spinkali, a uz zacina kaslat aj domko tak ozaj neviem 😒 zajtra idem s Leom na kontrolu

margaretka11
21. júl 2009

Ahojte.

Saši som rada, že ste mali pokojnejšiu noc. 🙂

Wom, na modrinu som ja dávala Heparin gel 😉 .

womenne
21. júl 2009

mar to je aky?ja ked som sa pytala dokiny že čo možu ked maly vela modrin z bycikla povedala že je eden ale ten nesmu.da sa kupit na volno?inak už beha riadne vyvadzaju pokazili stan 🙄 ale po chvilke znova pride že ho to boli som ho niesla do obchodu. 😕 ideme obedovat dnes som varila paradajkovu omačku,mesove gulky a knedla mnaam 😎

womenne
21. júl 2009

how how tak manželik obd pochavlil 😵 😵 😵

a chem sa spytat na recept kuracie rolky so špenatom neviete niektora ako sato robi?som to jedla v reštike a bolo to super ale nemam potuchy ako to robili.

helka1
21. júl 2009

Ahojky,
rocnym oslavencom prajem vsetko naj !!!

Mozte mi poradit ? Jedneho zacalo prehanat zospodu, druheho zvrchu ☹ , doma mam len Hylak, mm je v robote na aute, mohol by skocit do lekarne , poradte co by mal este kupit, potrebovali by sme byt fit, lebo v sobotu sme chceli ist na dovcu. Dik

ajka72
21. júl 2009

helka dobrá je smecta, môžeš ju dať do banána, je na hnačku, kulišek na hnačku ale aj keď grckaju je proti dehydratácii, na hnačku su dobre aj probiotika, bio gaia je asi najlepšie, a dieta uvariť ryžu s mrkvou, banán, jablko nastruhané

mima595
21. júl 2009

Ahojte - johanka - myslim, že ti neostane nic ine, len si na to zvyknut, lebo nasi maju 3 roky a postup je podobny ako u Grmi a Margaretky - robia si iba po svojom a nepocuvaju absolutisch nic 😉
Ked nahodou jeden pocuvne, tak ten druhy to nema ani v trubke 😀 - proste ja som z nich už na prasky a neskutocne sa tesim, ked pojdu do skolky, aspon jeden den bez nekonecneho riesenia ich bitiek, zvad a upratovania ich nepliech 😉
Dnes: roztahany cely toaletny papier po obyvacke, potom este potrhany a zhuzvany do gulliciek....
Matus vyliezol do skrine na cerstvo namontovanu policku a ta sa preklopila - výsledok : rev a skrabanec na ruke
Ja už niekedy nemam ani silu ich tisit a mojkat, este som nanho nakricala, naco tam lezie ☹

A flase? Nasi sa dokazu napit aj z pohara, aj tie Lucky so sportovymi uzavrmi su in... ale mlieko piju stale z flase s cumlom a posledne 2 tyzdne piju aj cez den dzusy a vodu z tych flias.... neriesim to... Matus tak vypije aj skoro 2 litre dzusu s mineralkou 😉

margaretka11
21. júl 2009

Wom, je to taký gél, trochu mentolový. Od švagra viem, že mentolové sa veľmi pre deti neodporúča lebo to môže na koži vyvolať alergickú reakciu, ale pri takom dlhodobejšom užívaní. Ja som to natierala Simonkovi na jeho megamodrinu na kolienku, ale tam ešte doteraz robím na noc aj zábal lebo má tam aj hrčku, ktorá sa pomaly zmenšuje.. A keďže Simonka nechcela byť horšia ako braček tak si pýtala aj ona gélik na modrinky a keďže má nohy ako chalan tak som jej modrinky trošku ponatierala a pekne jej to mizlo 😉

Helka, probiotiká, čierny čaj a do toho namixovať banán, živočíšne uhlie, Hylak. A veľa piť, aby boli zavodnení. Držím palce, nech to do dovolenky dáš do poriadku 😉

Mima, ale nie si jediná, ktorá ešte do dieťaťa aj nakričí, ak vyvedie niečo zlé a spadne pri tom alebo tak. To urobím aj ja, deťom do mŕtva opakujem, že nesmú liezť cez opierku gauča hore lebo by mohli stratiť rovnováhu a padnúť dole. A udrieť sa a pod. Sekundu nato už Simonko lezie cez opierku, SAMOZREJME mu to nevyjde a tresne na zem. No rozpleští sa ako korytnačka na chrbte a revééééééééé "Maminaaaa pofúkať". A ja? Skontrolujem situáciu, skonštatujem, že k zraneniam našťastie nedošlo (to by bola moja reakcia úplne iná) a poviem mu "houby s octem pofúkam, to máš zato, že nepočúvaš"

A ešte k tomu pitiu z fľašiek, riešili sme to tu už viackrát, ale baby, podľa môjho názoru sa netrápte ak vám deti pijú mlieko z fľaše. To predsa robia doma, v súkromí a radšej nech pijú z fľaše ako nepiť vôbec. Ak ich chcete odučiť piť ostatné nápoje z fľaše tak to kľudne robte, ale mlieko nech pijú ako chcú. 😵

zabka0609
21. júl 2009

helka ja davam ryzu a banan a nedavaj im pit mliecko len cajik a ak nebudu chciet ani ryzu ani banan tak nejake piskotky alebo to co ti radila ajka.drzim palce nech to cim skor prejde

grmitko
autor
21. júl 2009

ahojte,
musim vam napisat aky sme mi dnes mali den 😉
o jednej som isla pre sestru do robotu a viezla som ju na antolsku na ultrazvvuk, kde bola objednana na druhu hodinu. Prisli sme tam o pol druhej, a cakali sme. Cakali kym sa milostivemu doktorovi uraci prist, predpokladate spravne, cakali sme dlho, prisiel po stvrtej s usmevom, ze je mu to luto ale mal nieco surne (ruky plne igelitiek s nakupom z tesca) a podotykam ze sestra mu plati nehorazne peniaze, lebo je sukromnik, spravil jej 5 sekundovy ultrazvuk, potvrdil tehotenstvo, dal priepustku a mohli sme konecne ist, to bolo asi pol piatej 😠
ja som povedala ze keby mi toto spravil doktor, ktoremu platim nehorazne prachy, tak by mal smolu beriem kartu a pa pa 😠 😠
potom som este ja potrebovala cosi ma klenovej vybavit tak sme sli tam, prideme zaparkujeme a nieco nam cicerkom tecie z auta 😠 😠 😠 😠 skoro ma porazilo, najskor som myslela ze olej, ale bola to nakoniec iba voda, tak som ju doliala a sli sme, prelsi sme par km a za mostom lafranconi zacali svietit kontrolky, tak som radsej zaparkovala a volala muzovi, ten mi poslal svagra aby nas prisiel odtiahnut, tiez sme dost dlho cakali kym prisiel, ale nakoniec sme dosli stastne domov, muz este isiel odviest sestru domov

takze mam dost, zazitok na cely rok 😒

margaretka11
21. júl 2009

Tak ako Saši si si zas musela ozvláštniť deň, čo? Tebe by sa už obyčajný deň ani nerátal.. 😀 Tak toho doktora by som aj ja kopla niekam, anciáša to sú pomery 😠 . Ale hlavne, že sa všetko nakoniec dobre skončilo 😵

adrolka
21. júl 2009

cafte 😵
dúfam, že už dovolenkárky nahodili nejaké fotky, nech sa aj my, ktoré trčíme doma vedeli pokochať 😀 😎

baby, tak môj MM si dnes dal vytetovať na svoje lakte mená našich dvojok!!!!!!!! ešteže nemáme trojičky+, že?
ináč mne osobne sa to páči, je to s takými písmenami, čo sme dlho vyberali na nete, nakoniec sa to fakt podarilo. ak mi dovolí odfotím a hodím sem. 😀

jolanka
21. júl 2009

ahojte dekuji za podporu, ale je to narocne nekricet na ne, ze to nesmeji delat. dnes Samko vylez na stolicku a samozrejme zuch na zem a modrima na tvari, Diana zuch na zem venku a odrena obe kolena.

mima595
21. júl 2009

Grmi - teda vyhravas dnesny den blbec 😉 - kde sa my ostatne na teba hrabeme ☹ a ako si na tom s robotou? Rysuje sa ti nieco?
Jolanka - pomaly ale isto na to rezignujes... proste sa neda na nich kricat v kuse, a oni aj tak musia vsetko vyskusat na vlastnej kozi - no a s tym, že Dianka ti vonku spadla - ved to je uplne normalka 🙂 -nad tym sa ani nesmies pozastavit, proste ich oboch naraz neustriehnes...
Oni sa oklepu a uvidis, ako paradne budu padat 😉

grmitko
autor
21. júl 2009

adrol,
moj muz presne o tom uz dlho hovori, ze si da na predlaktia vytetovat mena nasich deti 😀 😀

jolanka, no je to tazke, ale ver ze bude este horsie 😝 🙂 ale nie nejako sa to zvladnut da, ja tiez na deti nakricim kolkokrat, aj na zadok jednu dam a potom vecer bulim, ze som zla mama, ale s nimi to inak nejde niekedy 🙂

kili
21. júl 2009

grmi, super fotka 😵

grmitko
autor
21. júl 2009

dakujem kili 🙂

margaretka11
21. júl 2009

Adrolka ak ti to dovolí, odfoť. Môj manžel už potetovaný je (dal si to urobiť tesne po narodení detí) , má tam mená a dátum narodenia detí, urobil si vlastný návrh 😵

lalupa
21. júl 2009

caute, kto ma nove fotecky???

helka1
21. júl 2009

Ahojky 😉 Ja som total vycerpana, deti mi zobrali vsetku energy, nechcu ist k nikom ani k mm, akonahle zmiznem z dohladu tak reeeev ☹ , pomaly ani na zachod som nemohla 😖
MM kupil smectu, kulisek, dala som im aj hylak a strasne dufam, ze do soboty sme OK, zalohu na dovolenku totiz mame zaplatenu...
A vdaka za vase rady !

LAlu mozem sem hodit tie co som sem vkladala na par minut skor, prepacte baby zo stretka ze nestiham pozmensovat tie fotky a poslat vam ich snad sa k tomu dokopem 😔

Kili ako sa mas ? Nejak ta tu nevidiet 😕