Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
15. mar 2009

kili jasne aj segra to tak robi je super cukrarka(nevyučena)piekla mi aj na svadbu

yasmina
15. mar 2009

kili vydrzi...aj ked si u niekoho objednas tortu na sobotu korpus robia vo stvrtok...v piatok vecer krem a v sobotu vyzdvihujes...
ja som robila jednoduchu tortu korpus, natriem dzemikom, vanilkovy krem s mascarpone do toho rum, ovocie/mango,kiwi,mandarinka ananas/ a posliala som zele....nadherna a krasna keby som nebola trubka a namiesto rumu som vyliala esenciu ale nie par kvapiek ale celu malu flasticku...tortu som dala do chladnicky a ked som vybrala nedala sa jest bleee hnusny grc vsetko nasiaklo tou esenciou...isla do kosa a take drahe suroviny som tam dala 😠 tak na to kalsem teraz...

kili
15. mar 2009

yas, ale však keď sa ti vydarila, tak prečo? na budúce nedaj rum vôbec a máš to 🙂

nana77
15. mar 2009

ja som vcera robila tiramisu... len miesto mascarpone som do toho dala lucinu 🙂 (poradili baby z mk). dnes sme ju chutnali - teraz pred chvilkou a je fakt super 🙂

kili, s tym korpusom to kludne tak mozes urbit, vydrzi v pohode 🙂

yasmi, a preco odporucas romer? tie recaro mali tiez dobre crash testy. ja som tiez naklonena romerkam, mm zase recaro.. potrebujem argumenty 😉

yasmina
15. mar 2009

nana romer vitaz adac testov...pohodlna...treba v obchode posadit dieta a tam uvidis...je aj diskusia k sedackam da ti link

nana77
15. mar 2009

yas, dakujem pekne, idem to prestudovat 🙂

mima595
15. mar 2009

Katulka - ale ved si to tak neber 🙂 - proste choroby k detom patria / ja viem, že sa to lahko teraz pise 😉 , aj ja vyzeram ako zmoknute kura, ked su chrobaci chori ☹ /
Podla mna idu samkovi zubky, a tym ma oslabenu imunitu a preto sa nanho lepia vsetky tie chroby. U nas to bolo detto - Matus si kazdy zub poistil ATB / nastastie, isli mu 2-3 naraz/ - furt mal vsak nieco ine - raz zapaleny prst, potom prilis dlhu virozu, potom zapalene ocko, atd. atd.
Aj moja mamima spominala, že brasko mal pri kazdom zube anginu. Chlapi su proste taki 😉 😉

lalupa
15. mar 2009

nan, ta cysta moze byt casovana bomba a buchne presne vtedy,ak to nebudes ocakavat 😖
ak sa vies dopredu naplanovat, tak je to fajn, vzdy lepsie,ako bezat do spitalu na poslednu chvilu,aby ta zachranovali...
ja som sa tam zoznamila s jednou kockou, praskla jej a dokonca mala hranicne vysledky z patoly...v zmysle malignity...stastna,ze ma aspon jedno babatko... 😉
nechcem strasit,len pisem v tom zmysle, ze radsej bez cysty a 4 dni bez deticiek ako potom komplikacie... 😅

kati, je mi to luto, ale jedneho dna bude lepsie 😉

yasmina
15. mar 2009

huhuhu je tu niekto?

womenne
15. mar 2009

yasmin IP

yasmina
15. mar 2009

uz som odpisala 😉

womenne
15. mar 2009

dakujem 😵

lumah
15. mar 2009

yasminka ahoj🙂 🙂

yasmina
15. mar 2009

ahojky lumah 😉

lenkamt
15. mar 2009

ahojte 🙂

Wom - to mi je ľúto, dúfam že vám to čoskoro prejde 😉

Nana - ☹ hlavne aby ťa nič neohrozilo, a možno si tam aj odýchneš 😉

Kili - ja som piekla tortu dnes, fakt ľahučká, vhodná aj pre deti, rýchlovka a vyzerá celkom fajne - kuk album

a do poľska ideme budúci týždeň utorok - ja chcem hlavne topánky a oblečko pre kofky , asi aj plienky

kiwuska
15. mar 2009

ahojte, lenka kraasne. 🙂 aj torta je pekna a asi aj dobrucka. my uz asi tyzden tortujeme. to vzdy raz je toho mooc ani sa cloveku nechce jest a potom ked je chut, nikde nic 🙂
nana ako hovori lenka. radsej skor a budes OK.

lenkamt
15. mar 2009

Kiwu - dík, torta je obyčka piškóta z 5vajec a krém vanilkový puding, 1x som skúšala tú poťahovanú hmotu z jojo cukríkov - trochu nervy, ale nakoniec sa podarilo. ešte kúpim nejaké potravinárske farbivo a na Verčine narodky sa "vyzúrim" 😀

kiwuska
15. mar 2009

som si myslela, ze je to marcipan, to ako si robila?

lenkamt
15. mar 2009

podľa tohto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274

ibaže kým so prišla na to aké to má byť tvrdé aby sa to dalo vyvaľkať 😝 som to 5x zoškrabávala z dosky, 5x nahrievala, 5x chladila.... no úúúúúžas 😀

lenkamt
15. mar 2009

inak tu majú super veci na pečenie:
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

presne túto oblátku chce Verča na narodeninovú tortu 😀

kiwuska
15. mar 2009

na co ludia nepridu. ja sa asi do toho nepustim, urcite by sa mi to nepodarilo 😉

kili
15. mar 2009

lenka, torta krásna 🙂
tiež bude marcipán, len chcela som robiť, ale zistila som, že sušené mlieko stojí 150,-sk, tak neviem, či sa mi skôr neoplatí kúpiť. ty si ako robila? alebo kde kúpila a za koľko?

nana77
15. mar 2009

kocky, dakujem za podporu. dufam, ze to bude v poriadku, len sa tej operacie bojim... ale aj tej cysty sa bojim 😕 ... som volajaka pokakana zo vsetkeho 😀

lenka, krasnu tortu si spravila, narobila si mi chute 🙂 . no a L+L su uzasne, ako vzdy 😵

baby, uz dlho to chcem napisat a stale zabudam - vsetky vas pozdravuje zinuska! nechodi na mk, lebo ma strasne pomaly internet a vraj nez nieco napise a odosle, tak je dalsi den 😀 😝 . a poprosila ma, aby som sa spytala, ci niektoea neviete konkretnejsie: kedysi ste tu pisali o dovolenkach a o nejakych destinaciach, kde su pripraveni na male deti (poskytuju postielky, stolicky na krmenie, mozno aj umele mlieko a pod.). tak ak nahodou viete o niecom, dajte mi vediet cez ip, ja jej to cinknem. dakujeeeeeeem 😉

margaretka11
15. mar 2009

Ahojte 🙂

Nana, chápem, že si nesvoja z operácie. Ale ber si príklad zo mňa. Malí mali 7 mesiacov, keď som sa u doktora dozvedela, že to moje brucho treba dať bezpodmienečne do poriadku lebo ak nie a zacvikne mi tam črevá tak mi hrozí kaput. Doslovne. A to ma tak vystrašilo, že som si zbalila veci a hajde do nemocnice. Ten týždeň bol ťažký, to nepopieram. Brucho bolelo a deti mi tak chýbali, že som stále mala slzy v očiach. A keď mi zavolal manžel a hlásil nové pokroky malých, no ešte horšie. Ale vydržala som to ja a vydržali aj malí. A keď som prišla domov, tak to už bolo stále iba lepšie a lepšie. Jednak dobrý pocit z toho, že som poriešila niečo, čo bolo naozaj akútne a zároveň ten návrat k rodine. Len pekne choď na operáciu, neboj sa, o chvíľu si doma a v poriadku 😵 . Zdravie je to najdôležitejšie, čo máme a nesmieme ho v žiadnom prípade zanedbať lebo skôr, či neskôr sa nám to vráti 😉 . A potom už nemusíme v nemocnici stráviť "iba" 4 dni, ale možno aj mesiace...

zuzka.25
15. mar 2009

ahojte..

u nás stále choro, tomi to zatiaľ nechytil a u lukyho sa mi podarilo sople zastaviť homeopatikami...
ja už trošku nadobúdam hlas, ale stále je to strašné a tak som radšej ticho, lebo ked sa snažím hovoriť, tak začnem strašne kašľať..

no a aby toho nebolo dosť, tak Luky dnes tak nešťastne spadol, potkol sa, že vletel hlavou rovno na roh múru, čo máme prechod medzi kuchyňou a obývačkou... okamžite mu začal na čele rásť roh, hneď som mu na to praskla z mrazáku špenát (prvé, čo som schytila), ale aj tak to má desné... tak dúfam, že si nič nespravil horšie, nejaký otras mozgu, al. prasknutá lebka, lebo fakt to bolo v plnej sile :( mám to aj odfotené, potom hodím foto, keď stiahnem...

toť spravodajstvo od nás 🙂

torta leni vyzerá úžasne, už som preposlala recept kamoškám, čo teraz uvažujú nad tortami...

nan, myslím na teba a hádam sa tá potvora ešte zmenší, aby si nemusela ísť pod nôž :(

nana77
15. mar 2009

margaretka, dakujem 🙂

margaretka11
15. mar 2009

nana nemáš začo, ja ti hlavne držím palce, nech si čo najskôr úplne v poriadku 😵

kiwuska
15. mar 2009

janka bolel vecer zubok. ide mu stolicka, daval mi tam prst, nech skusim. a chcel aby som zavolala krtka,. on ma rad rozpravku o krtkovi ako pomohol levovi ked ho bolel zub. mojko maly. dala som mu gel, dufam ze ho v noci nebude trapit a bude dobre spinkat

nana77
15. mar 2009

kiwu, podareny!!! 😵 😵 😵 , ze aby si zavolala krtka, zlatko moje male 🙂