Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

kiwuska
7. sep 2009

Leni, tie tvoje kocky mozu mat akykolvek uces, vsetko im pristane. podla mna krasne, moderne, preoste su in. 🙂 len skoda ze su uz zadane ☹

grmitko
autor
7. sep 2009

kiwus 😀 😀 😀 ved keby sa dali s tvojimi tak sa nenarodia deti, ale iba ociska obrovske 😝 😀 😀 😀 😀

dracik1
7. sep 2009

sasi, ahoj, ako sa paci krpcom v skolke?
leni, su tvoje francuzocky chutné 😉

jaaj , baby, skoda, ze sme boli prec, ked ste mali stretko ☹ , snad sa podari nabuduce....
lumi, ty zijes? z toho spania si nic nerob, ja mam pocit, ze niekedy sa nedockam noci, kedy sa kontinualne vyspim 😀 😝 a odkedy spavaju spolu, dudel ma aj Jakub, rok vydrzal bez dudlika a teraz ho cumle ako divy 😀

baby, ja si musim davat pozor na to co poviem, ten maly krpaty Jurko 😀 , vie povedat bordel...povie... boudel 😀 😲 , dalej kotol - kokol, boty - botiii/ topanky/, hači,bác, hamba - hana / v plienke/, kaka - kaká, Jaji - muz...no stale nieco komoli 😀

dracik1
7. sep 2009

kocky, co na sopliky, co stale nekoncia? jeden den vecer uz nic nemaju a na druhy den zasa im tecie z nosa, take natahovacie potvory, trva to cca 8 dni 🙄

grmitko
autor
7. sep 2009

coryzaliu a sinupret dracik 🙂

grmitko
autor
7. sep 2009

skolka? no trosku mam stresy z Lea, to je des co ten vyvadza, zacinam mat trosku obavy, ci to vobec zvladne 😒 domko je v uplnej pohode, ten sa hra s detmi, neplace, pohoda

dracik1
7. sep 2009

grmi, to su homeopatika? ja nie som velmi zastanca homeopatik, vam pomohli? asi ano, ked pises 🤐 nejak magorsky pisem/
ja cistim nos morskou vodou a striekam Nasivin, teraz je to uz uplne dobre, ale minuly tyzden som vytiahla po 1x aj odsavacku, chudatka, som to nemohla pocuvat, jak chrcia a oni sa statocne branili, inak kolko krat mozem za den pouzit tu odsavacku?

dracik1
7. sep 2009

sasi, asi ti zasa zostava len vydrzat , jemu sa tam nechce byt ?

grmitko
autor
7. sep 2009

ano to su homeopatika ja mam s nimi fantasticke skusenosti, coryzalia su homeo a sinupret su bylinkove kvapky co rozpustaju hlieny

nie zeby nechcel, on len place, ze nepridem a darmo mu cele hodiny vtlkam do hlavy, ze pridem 😒 som z toho trosku vystresovana, leboa j ucitelky dnes na mna tak cudne pozerali, ked to hovorili, som sa citila jak krava 😒

vranka4
7. sep 2009

Ahojte 🙂 ,zdravím dodatočne všetkých oslávencov a škôlkarikov 🙂 ,naši škôlkari sa po víkende tešili,ale ako sme vkročili do triedy,Marek prilepený pri mne,ani sa nepohol odo mňa,už mu kútiky ťahalo do plaču,išla som sa pohrať s ním,ale úplne nič ho nezaujímalo,stále stál pri mne,zrazu začal,že ho bolí kolienko a plač 😒,tušil, že pôjdem preč,Ivka,tá sa hneď zapojila medzi detičky,trošku si vraj poplakal,ale poobede,len čo sa zobudili,opakoval,že už sa vyspinkal,už príde maminka-ktovie čo prežívajú v tých malých hlávkach,čo si myslia-nepamätáte si? 😀 😀 ,čo už,musíme si zvyknúť všetci-aj deti,aj rodičia 😒 takže grmi-držím palce 🙂
Leni,krásne copaté herečky máš,sú rozkošné,neboli ešte strihané?a tie tortičky,ty si taká šikuľka,aj to zdobenie? 😕 ....a ešte niečo zvyknete dávať drobcom počas celej zimy niečo na podporu imunity?s čím máte super skúsenosti-poraďte! 🙂

zinuska
7. sep 2009

ahojte babule! Vsetkym oslavenciatkam vsetko naaaaaj a hlavne to zdravicko!! 😵

Leni krasne su ostrihane babule!!!! 😵 😵 ja som Miuse tiez strihla ofinu,lebo vsetko si davala dole z hlavy,nechcela sponky,gumicky ani celenku 😒 tak som jej to zastrihla tesne nad obocim. a tusim sa mi tak lubi viac 🙂

Wom,nechcem strasit,dufam,ze vas sa to tykat nebude,ale ucitelky by potvrdili,ze casto sa stava,ze niektore deti maju uzasny nastup do skolky,uplne bez problemov a radi tam idu a su niekolko dni,ale po asi tak tyzdni - dvoch nastanu place. ale samozrejme vam to preboha neprajem,len sa trosku priprav aj na takuto moznost. zvykne to tak byt,no nieje to pravidlo. drzim palce,aby sa tam chalosom stale tak lubilo!! 😉

Sasiiiii,konecne som sa dostala na farmu!!! 😨 😀 😀 ...si si vsimla?? akurat tomu moc nerozumiem,ale sadim a asi aj predavam 😀 😀 ja neviem 😀 no a gratulujem,ze ti chalani v skolke papaju! to mas super!
a este necit sa blbo,ked to hovori Leusko! moj Maxo sa ma to pytal cely rok! deti sa proste boja,ze ich tam uz nechame navzdy a nikdy si po ne neprideme. zvlast take deti co su upnute na mamu,ako su tvoji a moj maxo. tento rok sa to uz nepyta 😀 pochopil 😀

Deny aj ja ti vrelo odporucam sinupret!!! je to najlepsia vec na sopliky! a nasivin ti radim nedavat a takisto ani muconasal, ani pre nas dospelych. ma vraj za nasledok opuchanie sliznice a tym padom neustale je problem so soplami.. neviem to uz presne povedat,ale mame to odtestovane na muzovi. mesiace sa nevedel zbavit nadchy,pouzival prave tieto dva druhy kvapiek a akonahle to vysadil a dal si otrivin /co je mimochodom dostat aj otrivin pre babatka/ tak nadcha bola prec. ale ten sinupret je fakt super. a odsavacku vdaka nemu budes pouzivat coraz menej pocas dna. Homeo su tiez dobre,ale vraj nie na kazdeho zaberu rovnako. treba vyskusat.

inak asi je nieco v ovzdusi alebo spln to ma na svedomi,ale ani moji a kopec deti tu od nas, su posledne dni a noci uplakane. tiez sme toho nenaspali moc.tak asi su vo vzduchu nejake zvlastne vlny.. 😝

Vrani,neboj,to prejde,my sme to mali rovnako. maxo sa ani nehral z detmi cele dni,len sedel bokom a zmolil milenku /tak hovorime tej latkovej plienke,co ma potlac farebnu,bez toho sa nepohne 😀 /
a ja som teraz kupila hlivacika v cukrikovej forme,ale je aj sirup. no my sme minuly rok vyskusali kadejake veci na podporu imunity,ale i napriek tomu bol maly a aj nasledne dvojky nonstop chori.. 😝 hovori sa,ze ten prvy rok v skolke si deti buduju imunitu. takze asi sa tomu moc nevyhnete,ak niesu baby odolne.. ale davaj co najviac cesnak,to je vraj super na imunitu. a najlepsi efekt ma,ked je rozpuceny 10min a az potom pridany do vary ci do pomazanky atd... 😉

..inak zajtra tu mam zas tych majstrov 😀 😎 a este tu budu dlho chodit 😀 😀 takze kto chce,nech nevaha,zas do dochodku sem chodit nebudu!!! 😀

Nanuska,kdeze si?? ako sa mate??

lenkamt
8. sep 2009

ahojte 🙂

dík za pochvaly 😵

Dracik - tiež sinupret a do nošteka otrivin, nasivin sa nám neosvedčil 😉 odsávať môžeš podľa potreby, ak to nie je akútne tak ráno, na obed pred spaním a večer pred spaním 😉 ale ten sinupret daj určite 😉

Vranka - super Ivka je šikulka, chlapci sú nakoniec "chlapi" väčšie padavky 😅 torty som zdobila sama 😅 musím sa zdokonaliť 😅 baby už boli ostrihané, 1x tak pod ušká ale bez ofinky 🙂

Saška - bože, vôbec nie si precitlivená, ja som si 1mesiac odrevala s Verčou teda kvalitne, potom už bola v pohode, ja ešte dlho nie 😔

Zinu - zase majstri??? no ty máš ale veselú prerábku domu 😀

na podporu imunity my neberieme nič 🤐 nebývajú choré, tak im nič nepchám, ale na budúci týždeň ideme s Lenkou na imunologiu - na vyšetrenie bunečnej imunity - lebo mala zlú reakciu na tbc a dr. sa bojí zaočkovať priorixom, čo je tiež živá vakcína. tak uvidíme čo nám povedia 😕

womenne
8. sep 2009

Dobre ranko kočky
tak mame zasebou dalši uspešny vstup do školky,maly mi ani enstihli dat pusu a už leteli normlne som si musela prist vypytat pusinky..dufam že nam to vydrži strašne s atam tešia maju tam velke a krasne hračky a hlavne tatrovky tie milju mame ich aj my ale nechali sme ich na slovensku kedže tu nie ekde snimi chodit...

Včera som tu mala staršie segry joj bolo super 😵 😵 😵

Saška dnes ako?prosim ta ked davam imunoglukan rano na alčno nevadi ked zatym potom vypiju mlieko? na letaku nebolo nič pisane tak nevim 😕

zinuš čo prerabet tentokrat?

vranka4
8. sep 2009

Ahojte 🙂 ,womenne,supéér tí tvoji škôlkari 😕 😕 ,nech im tá pohoda naozaj vydrží 🙂 ,naši ráno vytešení,ale keď som odchádzala z triedy Marek-plač a beh za mnou,Ivke asi prišlo ľúto a nasledovala ho 😒 ,teda poriadny koncert-ja tu nechcem byť! ☹ a ja som s plačom šup-šup rýchlo do auta a domov 😢

grmitko
autor
8. sep 2009

ahojte

dnes rano obaja trosku smoklili, ale inak vraj domko uplna pohoda, len Leo ma este zachvaty placu ☹ a ucitelke robi to co mne, ze ked sa od neho vzdiali, tak spusti rev ☹ ☹ ☹ a to ma trapi, lebo ucitelka mi to dnes vravela takym vycitavym tonom, ale ved ja za to nemozem ☹ ☹ ☹

womenne
8. sep 2009

Ahojky tak dnes bolo opät super,maly všetko spapali a pekne sa hrali lenNiko začina vyvadzat raz sotil jedneho chlapca 😔 ale neubližil si aspon že tak neviem ako by som sa citila keby to bolo opačne.. 😔

Saška jasne že za to enmožeš,je blba ta učitelka či čo? 🤐 dufam že hoto už prejde aby si aj ty bola klidnejšia.

vranka dik 😵

grmitko
autor
8. sep 2009

a zabudla som 🙂

zinus, ano vsimla som, super 😵 😵 😵
danka super, sikovny su chlapci 🙂 tesim sa s tebou 🙂

helka1
8. sep 2009

Ahojky, wom, je fajn, ze mali takto zvladaju skollku. Grmi z ucitelky si nic nerob snad to nemoze davat za vinu tebe ...
Ja som sa dnes dobre vytocila, baby co by ste robili keby vam Vase deti splnili sen a kupili by vam zajazd do Rima a Vatikanu ? Tak to sme kupili svokrovi k 70-tke vylet pre 2 osoby, lebo o tom vzdy basnili 🙂 . No a reakcia svokry, ak to nepojde vymenit za letecky tak poukaz vrati. Podotykam ja na RP, manzel robi v novej praci 1 mesiac /takze v zaucnej dobe/ a este svagrina, ktora ma este vacsie vydavky ako my - manzel nezamestnany, 2 dosp.deti , z toho 1 studuje na VS.... Letecky zajazd vychadzal 2 nasobne drahsie 😔 . 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ajka72
8. sep 2009

no helka nič v zlom ale tá tvoja svokra je ale poriadna kr..... sorry za výraz ale nezdržala som sa niežeby bola povďačná a vážila si čo ste pre nich prichystali a ona že chce ísť letecky tak ju tam pošli.... 😅

helka1
8. sep 2009

ajka, nejdem ju tu komentovat, to by bolo na dlhy predlhy roman... jedina veta ktora o vsetkom vypovie je ta, ze koli nej budeme menit bydlisko 😔
Dodatocne vsetko naj tvojim aj zabkinym kockam, nech im len sluzi zdravicko !!!! 😉

ajka72
8. sep 2009

helka bydlisko meníte v rámci mesta kde bývate alebo meníte aj mesto

helka1
8. sep 2009

ajka teraz byvame na dedine cca 20 km od Popradu a stahovat sa ideme priamo do Popradu 😉

dracik1
8. sep 2009

helka, na to niet co povedat 😔 , no co uz, ak chce ist letecky , nech si doplati 😀

zinus, leni, grmi, nanus, na vase rady zajtra kupim ten Sinupret, Nasivin vyhadzujem - ale aj tak sme ho minuli skoro cely, zda sa, ze zabral, dnes sopliky malo a len rano..
zinus, zasa prerabka, com citala, ze ste prerabali 3 tyzdne 😝

inak vranka, aj mna by zaujimalo, co tak na podporu imunity okrem Hlivacika, myslite, ze nejake probioticke kvapky? lebo teraz pijeme Sunar a tam nie je ziadne probiotikum 😒

dnes sme sa stretli s nanuskovcami a grmitkovcami, nanuskovci mali premieru v pieskovisku 😵

dracik1
8. sep 2009

kocky, co by ste odporucili kupit detom na zimu na oblecko? overal, bundu a oteplovacky? take tie teskacske Cherokee oteplovacky a overal vydrzia zadrzat premoknutie?

grmitko
autor
8. sep 2009

dracik, dnes sme vas velmi radi videli na ihrisku, aj nanuskovcov, vsetky deticky boli uzasne, fotky ma nanuska vo fotaku 🙂 fotila som ale ja 😉

dracik ak mate este plienku tak urcite overal doporucujem 🙂 ak ste bez plienky tak dvojdielne bundu a oteplovacky 🙂

dracik1
8. sep 2009

sasi, overal chcem kupit urcite a oteplovacky asi tiez, ved co si oblecu, ked sa overal zaspini a premoci? ako ste to riesili vy? to mam kupovat 4 x overal? 😕 , my sme stale s plienkou 😀 , nocnik neriesim, nemam cas 😀 😀 😀 , skusim ich zacat posadzat na nocnik za dlhých zimných vecerov 😀 😀 😀

dracik1
8. sep 2009

sasi,aj my sme vas radi videli, inak sa mi zda, ze leo schudol, on je taky zlaty zozadu, nema ziadnu ritku, ako nas Juro, akurat brucho mu trci 😀

ja som bola este v tesco nakupit body s dlhym rukavom, lebo nemame ziadne a pyzamo-overal, overaly som kupila dievcenske, lebo chalanske nemali 😀

grmitko
autor
8. sep 2009

Deniska my sme mali jednu supravku a jeden overal pre kazdeho 🙂

nas Lelik je hrozne tintitko, chrdy jak jeho tata 😀 😀 😀 keby sme muza videli na fotkach z detstva 🙂 🙂 🙂 cely Lelik, len nohy, ruky ako palicky 🙂 😀

grmitko
autor
8. sep 2009

dracik ved na noc je jedno ake overaly budu mat, ci chlapcenske, ci dievcenske 😉

dracik1
8. sep 2009

sasi, ruzove s napisom pretty flowers 😀
jezis , idem spat, lebo zajtra nevstanem 😀 , bru noc