Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ajka72
13. okt 2009

ahojte čítam že všetky prežívame s našimi dvojkami asi rovnaké obdobie človeka to teší že je to podobné aj v inej rodine a keď na ne kričím tak viem že nie som sama 😀 ale je nás viac, k hračkám som písala už vyššie a dosť podrobne takže sa mi to nechce písať znova len ešte doplním čo písala lenka že aj riad dievčatá baví preto som im kupila na vianoce kuchynku 😉 inak ako píše Lenka aj moje maju radi také malé hračičky bábiky, zvieratká, ktoré si ukladaju a vedia sa vyhrať, včera mali sranda zábavu jedna povedala že je mjavec teda mravec a chichotali sa a naháňali no sranda na nich pozerať ale tiež vedia vzdorovať a nepočúvať, brať si hračky, mrnčať

no a u nás fiči krtko a šašo dievčatá nemáte niektorá krtkové dobrodružstvá 4, ja mám 1,2,3,a 5 a č.4 neviem zohnať prípadne ak ešte su nejaké diely a máte ich budem rada ak napíšete

my sme chválabohu cumle nemali vobec len zas máme fľašky s cumľom a čajom ktorý vedie vypiť hektolitre a potom sedia na nočníkoch od rána do večera a ja len vylievam čurky 😖 ale fľašky neriešim oni pri nich zaspávaju, keď plaču tak sa pri nich ukľudňuju takže ak im pomáhaju a ja viem že sa ukľudnia tak ich neriešim však bude čas kedy ich už mať nebudú,

lenkamt
13. okt 2009

Ajka my máme všetkých 5, tak poprosím muža nech ti napáli 😉

grmitko
autor
13. okt 2009

Lenicka aj mne prosim 😵 😵 nasich chytil krtko az teraz 🙂 a my mame len 5, tak by som poprosila 1,2,3,4 🙂 🙂 ipni mi potom ako sa vyrovname 😉 diiiiik

lenkamt
13. okt 2009

píšem do kalendára zoznam pre muža 😀

womenne
13. okt 2009

čauky 🙂
ja som dnes rano behala po lekaroch v celej nemocke ma nikto enchcel zobrat 🙄 všade maju plno už hladam 10mesiacov a nič,a už to surne potrebujem.Tak mi jedna sestrička poradila nech zavolam na poistovnu vraj mi musia najst oni lekara.Tak volam mužovi nech mi to vybavi lebo od začiatku snimi komunikuje on,Za 3minuty mi vola že mi našiel lekarku ktorej robili byt huráááá od zajtra mam lekara som taka rada.Toto je strašne nefer voči cudzincom 🤐

dnes som roztrhla Sebkovi plaštenku takže dnes kupime daždniky.tu je taka kosa dokonca poletuje sneh s daždom no kosa blee nejak skoro to prišlo 😢

baby o akych tabulkach to pišete?????

lilinka76
13. okt 2009

Ahojte,

Katulka, gratulujem k nocnikovaniu, snad to aj nasi neskor pochopia.

K darcekom - ja vobec nemam predstavu, zatial to neriesim, do narodenin je daleko a Vianoce nejak zmakneme. Inak, nasim staci na urcity cas skryt nejake auticka a potom ich vytiahnut, viete aku mali radost...

K mlieku - my od roka pijeme kravske plnotucne, krabicove, aj ho prevaram, ale to je len moja "blbost", nechcu ho pit samotne, tak ich klameme jednou naberackou Beby.

K vrieskaniu - hlasim sa do klubu. Niekedy som jak hysterka, ale jednoducho sa inak neda. Cele dni som s nimi sama, uz mi zasibava, nemame tu ani rodinu, takze ziadne navstevy nehrozia, kamosky chodia vacsinou do roboty, alebo byvaju uplne odruky, takze je to castokrat na slucku. Ale tesim sa, v sobotu nalozim "partiu" do auta a idu s ockom k babke do Tatier a ja urobim konecne velke upratovanie - skrine, okna.... proste vsetko. Minule hovorili v spravach, ze pri upratovani sa niektorym zenam uvolnuje serotonin (hormon stastia), baby, ja som asi sisi, sa taaaaaaaaaaak tesim, ze si neviete predstavit.
😀 😀

Dievcata, to co za zima udrela??? Minuly tyzden sme chodili v kratkych rukavoch a ja mam pocit, ze budem musiet vytiahnut fusaky... A to sme v BA, neviem, aka kosa musi byt u Vas v severnejsich okresoch...

lenkamt
13. okt 2009

Wom - takéto niečo: http://www.alltoys.sk/iobchod/product_info.php?...

u nás je na horách nasnežené, stačí vám? 😝 😅

mima595
13. okt 2009

No ja som už rano detom davala flisove ciapky a idem im pohladat aj rukavice... No a zajtra asi vytiahneme zimne bundy ☹

bibianka
13. okt 2009

Ahojte kočky, no ukážem sa tu len raz za pár mesiacov, takže nemám žiaden prehľad. Ale posledné príspevky ma teda potešili - nie som sama, ktorú tí rozkošní miláčikovia dokážu riadne vytočiť a vrieska na nich ako opica 😅 A nie sme sami, čo máme knížky len na trhanie a jedenie 😀
Inak bobáci si zrejme z jaslí doniesli rotavírus, spustilo sa to v piatok u malej, bobák zača vracať v sobotu, dnes už je to celkom o.k. Horúčkovali vlastne len 1 deň, potom ešte 2 dni zvýšená teplota. Bobák mal len jednu hnačku, inak kakal normálne a obaja menej, ako zvyčajne (veď všetko vyvracali). K pediatričke sme nešli, jednak bol piatok poobede a ani to nevyzeralo veľmi dramaticky. Nechcela som, aby v čakárni na pohotovosti ešte schytali niečo ďalšie. Včera som jej volala, opísala situáciu. Povedela, že nemusíme chodiť, stačí ešte 5 dní dieta. A že to určite nie je rotavírus, že ten by mal omnoho ťažší priebeh. Ja som však mala od tej náhlej horúčky podozrenie na rotavírus, tak som včera bobákovo hovienko poslala do mikrobiologického labáku a je to fakt rotavírus. Dokyna bola dosť prekvapená. Čo mám kámošky s deťmi, ktoré ho dostali, takmer všetky skončili v špitáli na infúziách. Myslím, že za ten mierny priebeh vďačíme probiotických kvapkám Bio Gaia, čo im dávam od 4.mesiaca. Majú črevnú flóru vo výbornej kondícii. No a decká smú do kolektívu, až keď sa celkom upraví stolica. Rotavírus je vysoko infekčný. Takže asi tak je teraz s nami.
Mylsím, že som koncom septembra videla yasmine s chlapcami a mužom vo FNsP v KE. Chodí tu ešte?

womenne
13. okt 2009

Leni aha myslela som na to,tiež to planujem kupit chalošom len som to tu ešte nenašla.

bibi no tak to sa teš ž ste nemali taky priebeh ako my,to bolo strašne doteraz sa mi otom sniva a vždy sa potom rozplačem som sa hrozne bala že.... 😔 to bolo prišerne aja som len bezmocne pozerala,srdce mi trhalo ked som nemohla pri nich ostat 😢 a ty im biogaiu davaš v kuse?nemala by si pretože organizmus si vytvori proti tomu navyk a už to nebude mat taky učinok 😉 My sme tiež davali probiotika po rotaviroch 5 mesiacov apotom sme prestali.

my sme mali kupili kožušinove mikny su super maju kožušinku aj na rukavoch tak zatial im je teplo,ale a klesnu teploty dame aj mi zimne.ale nemame ešte boty 😲

bibianka
13. okt 2009

Teda, o tom som nepočula. Na príbalovom letáku je napísané, že sa to má používať dlhodobo. Dáva sa len 5 kvapiek denne. Jogurty sa probiotickou kultúrou tiež možno jesť každý deň, nie? Veď sú to vlastne zdravé baktérie, ktoré sa v črevách tvoria pri istom druhu stravy. A pediatričke som o tom hovorila a nič také nespomínala. Ale opýtam sa nabudúce v lekárni.

bibianka
13. okt 2009

Aha čo som našla:

NEVYTVORÍ SA PRI DLHODOBOM UŽÍVANÍ NÁVYK A NEHROZÍ PREDÁVKOVANIE PROBIOTIKAMI?

Pri užívaní probiotík riziko vytvorenia návyku nehrozí, pretože dodávame telu vlastné baktérie, ktoré vplyvom rôznych faktorov v organizme prirodzene ubúdajú. Je preto vhodné probiotiká užívať pravidelne, aby sme organizmu zabezpečili optimálny denný prísun prospešných baktérií. Predávkovanie probiotikami nehrozí, pretože v prípade užitia väčšieho množstva kapsúl sa nadbytočné baktérie prirodzene vylúčia. Užívanie nadmerného množstva probiotík neprináša zvýšený liečebný efekt, dodržiavajte preto odporúčané dávkovanie.

Je to tu http://www.dophilus.sk/?id=10

diddi
13. okt 2009

caute,poradte mi prosim - Miuska sa mi 3x povracala - celu veceru /masko,zemiaky/,vidim na nej,ze nie je ok...aky liek by som jej mala dat....pravdepodobne jej nedam na noc mliecko

kiwuska
13. okt 2009

ahojte, po dlhsom case pisem. prave som dopozerala fesandy lenkine. krasne baby.
bola som cez vikend s kamoskami v Prahe. Super bolo, ale mi chybali chlapci. Blizi sa december a budeme skolkari. teoreticky to uz chlapci ovladaju , ale ako to bude v praxi, neviem. Dufam, ze to zvladneme vsetci.
Uz som rozposlala nejake CVcka a cakam ci sa mi niekto ozve. vyzera to tak, ze vacsinou chcu ludi s praxou. hadam sa nieco najde aj pre cerstu absolventku 🙂 S chalanmi je inac svanda. Kubko jedol cibulu a zahlasil, ze stipe jak hovado 😀 . Idem si este popozerat dalsie fotky, aby som bola v obraze.

kiwuska
13. okt 2009

bibianka, zlatych baculkov mas 🙂

bibianka
13. okt 2009

Diddi, tvoje sú staršie ako moje, možno už môžu nejaké lieky, ale ja o ničom na vracanie neviem. Určite vynechaj mlieko, ale niečo piť musí, takže vybublinkovaná minerálka (prípadne vychladený čierny čaj, ale na noc to nie je bohviečo). Keď vracala 3x za sebou, asi by teraz nemala jesť nič, ale ak by bola hladná, niečo veeeľmi diétne (my sme sa kŕmili suchým chlebom). Sleduj, či sa neobjaví hnačka a náhla horúčka. Vtedy by to bolo vírusové a môžeš čakať, že sa to onedlho objaví aj u druhej slečny. S tým mám celkom čerstvú skúsenosť 😠 U nás to začalo tak, že malú nadránom napínalo a ráno potom vyblinkala všetko mlieko a následne aj ovsenú kašu, čo mala na raňajky. Od tej chvíle sme už diétovali. Onedlho prišla hnačka a podvečer zrazu vyletela horúčka skoro na 39.

kiwuska
13. okt 2009

mima, ved to mas uz za par. to leti...

bibianka
13. okt 2009

kiwuska, za tie 3-4 dni sme o nejaké sádielko prišli, budem si ich musieť zasa vykŕmiť 🙂 Zatiaľ sme stále na diéte, už mi načisto došla fantázia, čo im dávať jesť a im tie žbrndy tiiež moc nechutia.

kiwuska
13. okt 2009

diddi, hlavne nech pije aj po troskach. ak ma chut trosku bananu, ale len po troskach aby to zaludok zvladal. mlieko urcite nie.

kiwuska
13. okt 2009

bibianka, uz bude urcite dobre. My sme si tym presli pred par tyzdnami cela rodina.

lumah
13. okt 2009

dracik našich dávam na nočník len ráno pravidelne, keď vypijú mliečko, aby si zvykli naň, niekedy, keď stihnem aj cez deň, ale nesil to, deti vraj začínajú vnímať tieto veci tak okolo roka a pol.
Zuzi v lete mu jasné že nevadilo, dcére vadilo, že ju to studení.🙂) Ale už by som to nepraktizovala, každé dieťa raz začne aj samo s tým.
katullka treba lotto skúsiť, hovienka prinášajú šťastie. 😀

kiwuska
13. okt 2009

dala som par fotiek z tatier....

lalupa
13. okt 2009

ahojte hysterky 😀 😀 😔
prepacte,ale dakujem za vsetky prispevky, dnes to bolo lepsie 😉 som zvedava dokedy
iba mi trhalo srdce,ked som sa divala z okna, ako vsetko lieta a nase posadene stromceky vyvracia...nemala investicia 😠

dnes bol straaaasne dlhy den, kedze sa nikam nedalo ist, normalne som ratala minuty

kati, vcera mi ta uz neukazalo,skoda
pauli je statocna, urcite je fesanda 😉 a ake ma tie nausnicky na neskor? my sme dali uz asi po 3tt a poho
a samko je chytrak, uz to pojde rychlo 😉

vsetky hracky,co ste spomenuli mame,dnes sme vystriedali fakt vsetko, lebo otras den,no nevydrzali dlho, uz o siestej sa pytali spat,ked sa bude menit cas super ☹ ,ale spia dlhsie 😵

adrol viem,o com hovoris, neterka to ma,je to super!

bibi, yasmi bola v ke,aj ste kecali?

diddi,teraz na vecer ako ti radili baby, plus ak mas smectu a probiotika, pit,ak nejde,striekackou,kontroluj piskanie

lili, takze budes sama samucicka??? toto presne potrebujem,aj keby mi zacalo po par minutach trhat srdce

nan,ahoj zlatko, vitaj vo svete vzdoru, u jedneho to bude vyraznejsie,castejsie,ale druhy si povie, nik si ma preto nevsima, tak zacne aj on ☹ , to hadzanie sa, no koniec

presne obdobie vzdoru je skuska nasich nervov,ale nie pre mna...mne uz uplne materska ide nad hlavu, mam chvile, kedy si to neviem ani uzit, ratam minuty,nech uz idu spat a ked je vonku taka katastrofa, ani nehovorim

mima, uha, 35tt supeeeer!!! 😵 😵 😵
pravdupovediac ja na sebe vidim,ze dalsie dieta by bolo nerozumne, kedze moje dve certice nezvladam...snad,ked budu vacsie...

mima595
13. okt 2009

Ale, ale Lalu, este si pamatam, že si bola za dalsie dieta 🙂 🙂 a zrazu taka zmena??? 😉 😉
No pravdupovediac, ja ma tiež velke obavy, ako budem zvladat 3 sidla, už tito 2 mi daju zabrat, a s malym babom - no mam velky strach - ale hlavne nech je zdrave a vydrzime 2 v1 co najdlhsie.

lalupa
13. okt 2009

ano priznavam, zmena o 180 st!!! ale bude dobre, lebo uz mas vacsich pomocnikov a vsetky ti tu budeme drzat palceky 😵 😵
inac dve kamosky po sekcii dvojiciek rodili prirodzene a teraz vravia,ze nebe a dudy 😎

mima595
13. okt 2009

ano? a nevies nieco viac? dost ma to zaujima - ja som sice zmierena s CR, ale v kutiku duse dufam, že keby bol prirodzeny, že by to bolo fajn

mima595
13. okt 2009

ale doktor, ku ktoremu chcem ist rodit, preferuje po CR aj druhy CR - a hlavne som skoro v "priamom prenose videla rupturu maternice /a este k tomu spoluziacka zo strednej/ - takže nejako nejdem tlacit na pilu

bibianka
13. okt 2009

lalu, nie som si 100% istá,či to bola ona - štíhla brunetka, chaloši v červených športových kočíkoch (neviem značku), čo mala v albume. Videla som ich len chvíľu na parkovisku pred detskou polklinikou, keď sme odchádzali.

bibianka
13. okt 2009

hľadala som teraz jej album a už ho nemá

lumah
14. okt 2009

lalupka potvrdzujem, že rodiť spontánne je super. 🙂 Ja som sa sekcii vyhýbala ako čert krížu, našťastie mi to vyšlo. 🙂 😀