Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

kili
14. mar 2009

wom, tak to sú šikovný, to si spravia raňajky a ty môžeš ešte spať, nie? 😀

aj tu je krásne. po spánku pôjdeme na chvíľku von, máme psa, tak musíme venčiť 🙂

womenne
14. mar 2009

kili no rada veru v tomto su samostatny 😵 ale iba toto ine im nedovolim max.ešte dostat jogurt.idem moj už na mna kriči robime živansku 🙂

jzfr
14. mar 2009

kiwuska diki - my uz s MM tak chceme, aby nam hovorili zrozumitelne - lebo oni vzdy dojdu - nakecaju toho tolko, ale nerozumie im nik
jedine co im rozumiem, ked knucia a rukou ukazuju niektorym smerom - to potom podla typu knucania viem, ze co chcu 😅
inak ten "normalny den" je super 😵 - som zvedava, ze ake to bude potom u nas

kamoskin syn sa ako taky prce nauci - ty b'do - a kade chodil, tade b(r)doval 😀

womenne - ono to bolo s tym pozemkom aj takto ozaj lepsie - urcite by bolo horsie, kebyze ho teraz kupite a potom by vas odtial stvali kvoli tazbe ☹

drzim palce a pevne verim, ze sa vam coskoro podari najst ten naj naj naj pozemok (inak aj my sa tym zapodievame 🙂 , ale my chceme kupit uz nieco postavene, my by sme stavbu urcite sami nezvladli 😅 )

zuzka.25
14. mar 2009

ahojte

aktualny stav u nas doma, stale pomer chori:zdravi je 3:1... Tomas sa zazrakom drzi.. baby, ale co sa mi stalo?? vcera vecer mi odisiel hlas niekam do nenavratna.. tak si teraz davam kalciovy sirup a take ble pastilky na cmulanie a fenistil... mozem len sepkat, takze dnes drzim bobrika mlcania.. je to take divne.. citim sa ako hluchonema :( dufam, ze to do konca vikendu prejde...

co sa tyka pohybu deti po byte, my sme tiez mali tu zabranu, obcas som ich za nu zatvarala v herni, ale jasne ze sa im to nepacilo a mam to presne take iste, ze oni aj ked nie su zavreti, tak proste su chvile, ked mrncia a len hopa, hopa a idealne naraz 🙂 co sa jasne ze uz neda 🙂 pohybuju sa po celom byte uz, otvaraju obcas skrinky a sufliky v kuchyni, mala som ich predtym zagumickovane, teraz uz nie, lebo to vedia otvorit.. stale im opakujem, ze to nesmu a väcsinou to respektuju a ked nie, tak spodny suflik maju "svoj" a ten mozu vyhadzat...

wom.. no, je blbe, ze to zasa nevyslo, ale dobre, ze mate taku moznost zistit si, ze ci by vas pripadna tazba ohrozovala a nakoniec to viete este v pravy cas a nepridete ani o prachy ani o dom...

add rozpravanie: prave zacali, okolo toho roka a pol.. uz sa snazia zopakovat kazde mozne slovo, skomolia ho samozrejme, ale strasne vela si pamataju a vsetko rozumeju, takze uz si musim davat pozor na pusu 🙂 vela "citame" knizky, casopisi, letaky, proste hocico a veci pomenuvame a tak uz kopec veci vedia.. zatial este netvoria vety... sami este nejedia, len to, co sa da rukami, pripadne take veci, ako knedla s vajcom, kde mozu napichovat.. polievka ani nahodou... to by bolo vsade...

lalupa
14. mar 2009

ahojte
ja som taka unavena, ze sa mi ani nechce pisat, ako sa mame 😅
sme oki a ja asi zalomim 😔

katullka
14. mar 2009

kili ale ja som vobec nepisala, ze im chodim za zadkom. No stolicku by som teda na nich padnut urcite nenechala, keby som videla, ze na niekoho pada. Iba nemame cely byt prisposobeny tomu aby mohli vojst do kazdej skrinky. Napr. v kuchyni mame taku skrinku kde su panvice a aj tie sklenene pokrievky, tak to ich mam nechat aby si to stiahli a porezali sa? A nemam to kde inde prestahovat. Maju aj v kuchyni svoje sufliky, ale to ich uz vobec nebavi. Pisala som dnes o tom otvarani a zatvarani dveri a chvilu na to, co sa zobudili uz aj Samko pricvakol Paulinke prsty do dveri, no bolo to brutalne, myslela som, ze jej ich polamal 😢 . Upevnujeme ich k stene, len zrovna neboli ☹ . Inak ja ich do tej herni nezatvaram casto, iba ak je to nevyhnutne. No ked potrebujem ist do vchodu niekomu otvorit, tak ich davam radsej do postielok.
Inak najlepsiu naladu maju rano ked sa zobudia, vtedy sa dobre zahraju.

Baby, Samko mal dnes cely den teplotu az cez 39st., no vobec neviem z coho 😢 . Teraz mu klesla na 38st. ked isiel spat, no uvidim, co bude v noci. A to bolo take krasne pocasie dnes, mohli sme sa vonku vyblaznit. Bola som iba ja s Paulinkou a ta bola cela bez seba od radosti 😵

Zuzi Ty uz musis mat riadnych chlapov doma 😉

kili
14. mar 2009

kati, ja som vtedy nepísala o tebe 🙂 😉 len tak všeobecne
a naši niekedy vyťahujú aj pokrievky 😅 , ale pokladajú ich na zem pekne pomaly 😎
ale jasné, že keď S. zoberie zo stola pohár, tak zasiahnem, aj keď už síce viackrát rozbil, čo som si to nevšimla a teraz sa už snaží opatrne, tak to neriskujem, nejako nám ubýta pohárov 😀

katullka
14. mar 2009

kili, myslim si, ze je velka vyhoda, ked je spojena obyvka s kuchynou az teraz to vidim, ked mame drobcov. Takto ked idem nieco do kuchyne robit a oni su pri mne, tak tam iba vymyslaju a ja ich musim stale upozornovat, potom sa zacnu nudit a pytaju sa na ruky.
Ozaj Ty si nemala u Samka tiez take teploty ako som spominala, ze mu nic ine nebolo???

mima595
14. mar 2009

Katulka - a nebola si s nim u lekara? Lebo može mat zapalene hrdielko - alebo trebars aj mocové cesty - aspon to u nas tak bolo.
Sice raz mali aj 6. chorobu - to, co pisala Janulas - 3 dni teploty - aj okolo 39, potom rychly pokles teplot a na 4. den vysyp po telicku.

katullka
14. mar 2009

mima ma to od vcera vecera, tak neviem, ci pojdem zajtra na pohotovost.. Boze, ved pred dvoma tyzdnami bral ATB, mal anginu, v decembri bral ATB mal zapalene hrdielko..to je zly sen 😢

katullka
14. mar 2009

A ta 6. choroba je co? Ako sa lieci? Je nakazliva?

helka1
14. mar 2009

Ahojky som rada ze ta vidim, rozmyslame o navsteve toho realu v pl 😉 Vy sa tam nechystate ?

helka1
14. mar 2009

ten prispevok patril mime 😉

mima595
14. mar 2009

helka - v najbližšej dobe nie, dnes sme tam minuli majlant / ci ako sa to pise 😀 😀

mima595
14. mar 2009

Kati - no 6. choroba - ked sa na to spatne pozeram - velmi prijemna choroba - ale fakt - žiadne odsavanie, a ked ju dostal ako druhy Matus, tak to bola"lambada" 😉 - sme vedeli, co nas caka.
Priebeh mala asi taky - v 7. mesiacoch mala BAska rano zvysenu teplotu - 37,2 - tak sme isli k lekarke - ona vysetrila moc, aj krv - prezrela ju, že vsetko OK, a dala mi rady, ako postupovat, ak sa teplota zvysi. /To bola nasa uplne 1. choroba - 😉 podotykam/. No a vecer už 38,6 po Paralene klesla, ale rano o 3. mala cez 39, tak som davala zabaly, na druhy den už bolo tak okolo 38,5 a potom vyrazne klesala a na 3. vysev - ale už bez teplot.
Matus to dostal tak o mesiac / co aj lekarku prekvapilo, že tak dlho odolaval / -ale unho bol priebeh trosku iny - teploty nevystupili nad 39 - boli max. 38,6 - ale trvali až 3-4 dni - lekarka si nas stale volala na kontrolu, aj na usne nas poslala, nakoniec nam na vikend dala aj predpis na ATb, ak by mu teploty neklesli, tak dat ATB. Ale jemu už hned potom, akko sme sa vratili od lekarky vyrazne klesala teplota aa na dalsi den vysev. Tak to sme už boli tazki machri / aj s MM 😉 - že vieme, co nas caka.

helka1
14. mar 2009

mima ste tam dneska boli ? Asi sa oplati, ze ? A mozem sa spytat platite kartou alebo cashom ? Dik !

mima595
14. mar 2009

Helka - doteraz sme vzdy platili kartou, este minuly rok bol problem, že nam nechcelo brat jednu kartu z VUB, ale odkedy mame kreditku, tak je to OK, Ale dnes mali nejake problemy, lebo rano sa nedalo absolutne platit kartou, MM skusal 3, a nevzalo mu ani jednu - a potom to dokonca aj hlasili, že kartami sa platit neda.
No ale mi sme odisli stamade skoro
A co ma porazilo, som si minuly tyzden kupila v SR bluzku za 29 EUR /straaaasne sa mi pacila/ a taku istu som videla v POlsku za 59 zlotych, co je po prepocte asi 400 Sk / teda nejakych 13 EUR - neporazilo by vas????

mima595
14. mar 2009

Teda nakoniec sme museli ist vybrat peniaze do bankomatu a tak zaplatit

helka1
14. mar 2009

no tak to asi riskneme a ked pojdeme tak skusime tu kartu a ked nie isti to bankomat, ze 😅 . Ved prave to ma laka ze sa tam da ovela lacnejsie kupit, dnes som pozerala katalog realu a plienky pampers tam vysli za celkom sluznu cenu 😵 . Ja skor chcem nakupit pre drobcov mozno nejake vyzivky, nieco na papanie, alebo sa len tak porozhliadnut...ale chceme vziat aj drobcov, tak neviem ako tam vydrzia 😝

kili
15. mar 2009

kati, nedávno obom vyskočila teplota na 39niečo. S. mal aj takú kašovitú stolicu a smrdela, A. nie. Nasadila som dietu, ale zrovna sme išli aj ku gastroenterologičke a tá povedala, že ak nehnačkujú, tak dietu netreba, tak som ju zrušila. vtedy mi nič moc nechcel S. jesť, ale po týždni už bolo všetko OK, teplotu mali každý 1 deň.
a predtým možno tiež niekedy vybehla, to už si nespomýnam. Nejdú mu očáky? že by to bolo len zo zubov.

womenne
15. mar 2009

Ahojte
Nikolasko mi od 03.30 vracia ale len sliny spenene,a trošku hnedeho ale len raz,dala som mu rožokale vygrcal ho,vobec neviem z čoho vracia lebo nič take nejedol a do večera vyvadzal aj dobre spinkal a zrazu to prišlo.
Ale len tie sliny + teraz ten rožok myslite že možem dat HYLAK kvapky???

yasmina
15. mar 2009

dobre rnao...ja sa este spamatavam z polskych nakupov...nabuduce ide MM sam...katastrofa tlacenka ako na vianoce alebo este horsie...vsetko maju...super sme nakupili ale ten stres... 😠 asi treba chodit cez prac.tyzden...
ale suepr ceny na plienky, obrusky, Hippky, cajik, kasicky Nestle atd...
nakup za 10 000sk u nas sme prepocitali by vysiel 14000sk

lalupa
15. mar 2009

wom, moze to byt aj od hlienikov 😉 a rozok to znasobil...
moja mala sa mi zakuckala, od prstekov v puse ju naplo a vyslo z nej zopar hlienikov a je oki 😉

yasmina
15. mar 2009

laluuuu nechystas sa ty do madarska nakupovat? mas to co by kamenom dohodil 🙂))

kili
15. mar 2009

baby, kúpim vesty a župany, nemáte niektorá tak veľ. 86???

yasmina
15. mar 2009

kili nemam...iba 74 🙂ak by si chcela mini

lalupa
15. mar 2009

yas ano, niekedy o 2tt cez pracak a len s mm na okuky a mozno a plavanie, ale chcem si pozistovat co najviac...

womenne
15. mar 2009

tak už ho aj prehnalo chudatko nestihol na wcko je ztoho neštastny 😢

womenne
15. mar 2009

no a segra je už doma aj s babom 🙂

kili
15. mar 2009

yas, hmm, možno by to šlo, lebo A. má teraz bundu furt 68 a je mu OK a na veste im to už asi vôbec nebude vadiť, keď tam nie sú rukávy 😀