Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
17. apr 2009

Katarinka no super, Davidko je zubatý a ubehaný 😵 . A aj Domko sa do toho dostane, ale nech sa mu najprv ručička poriadne zahojí 😉

A k tomu gelu na zúbky, je zaujímavé, že každému dieťaťu asi zaberá niečo iné. My sme od začiatku prerezávania zúbkov používali Dentinox, deti boli po ňom kľudnejšie a potom sme raz kúpili Calgel lebo Dentinox nemali a deti ten gel vôbec nechceli. Neviem, čo sa im nepozdávalo, ale zatínali ústa. Tak sme zas kúpili Dentinox a s ním sme prežili všetky zúbky 😉

idem sa zakopať pod paplón lebo ma zmohol dnešný výlet do Maďarska. Prajem všetkým maminám a detičkám krásne sníčky. Dobrú noc 🙂

katarinka123
17. apr 2009

no aj ja uz idem nech si trochu pospim.dobru noc

lenule76
18. apr 2009

zdravim vsechny maminky dvojcatek,
koukam ze jste prevazne ze zahranici ...vidim samou slovenstinu 😀 jsou tu i maminky z cech co maji dvojcatka?
Lenka

lumah
18. apr 2009

margaretka aj našim chutí ten dentinox a aj su kludnejši po ňom, ale priznám sa, že iné sme zatiaľ neskúšali.

womenne
18. apr 2009

Ahoj Lenule ja teraz byvam v čr prestahovali sme sa do okresu Karvina 😉

My sme dnes mali už aj prechadzku chcela som im kupit nejake mikinky ale nič takže buduci vikend bud ostrava alebo Haviřov 🙂
Včera som vytiahla letne veci som prala o dušu a zistila som že maly majujedny maskačove nohavice ale tento rok ich budu nosit ako kratase 😀 ten pas bol hrozne velky tak konečne im je akurat super 😀
Počasičko jeno tak fuka studeno ale svieti slniečko sa mi ničoho nechce moj pečie kachnu bože to je bordel v kuchyni ach jo kto to uprace???

lumah
18. apr 2009

nanuska aj náš Dado teraz vyplakáva, lezu mu zubky, keď má ísť spať, vidno že je unavený, ale stokrát vstane, chytí sa okraja postielky a vyplakáva žalostne.

lumah
18. apr 2009

To tu nikto od obeda nebol? 😝

katarinka123
18. apr 2009

ahoj
ja som uz tu
decka konecne v postelkach a ticho 😝
mi sme mali dnes perno,doobeda vonku na takej detske j akcii v meste,a poobede na narodeninovej party. 😀

womenne
19. apr 2009

čaute baby držte mi palce idem na pohotovost nestači mi dych dycham hrozne plytko a citim že mi nestači kyslik aj ked toto pišem tak veelmi pmaly čo moc sa moc neovladam 😔 ostat tam neostanem iba nech ma napoja na kyslik a pichnu injekciu,tak pa potom sa ozvem.

lalupa
19. apr 2009

myslime na teba,nech je vsetko oki

grmitko
autor
19. apr 2009

Danulka moja, drz sa, myslime na teba, potom sa ozvi

womenne
19. apr 2009

čauky už som doma aje mi užasne 😵 😵 😵 dostala som aj kyslik ale hlavne zistil mi že mam zablokovanu hrudnikovy pateř takže ma ponapraval,keby ste počuli jak som zkričela si museli pomysliet vonku 😅 praštalo to vo mne ako ked stupate po plastovej flaše 😖 ale ta ulava za to stala,zlepšil sa mi dych,aj bolest trocha prešla do večera by i to malo prejst,len ma hrozne boli chrbat tam kde som to mala zablokovane ☹
Mala som to od toho januara kedy som mala vnoci tie velke bolesti(od stahovania) hovoril že ako som mohla doteraz vydržat v bolestiach,som mu povedala že mi moj vždy pomasiroval a na chvilu bol klid.
A dychat som nemohla preto lebo to bola hrudnikova pateř a ta mi naražala na pluca.
Nakazal mi klud,čož nehrozi 😝 ,masaže a cviky špecialne na chrpticu,takže si mam kupit fit loptu a navštvit rehabilitacie,jo a hlavne mi nakazal sa liečit na stmu 😉

yasmina
19. apr 2009

ahojte kocky...po dlhej dobe...som doma po 10 dnoch u svokrovcov...na pol roka mame pojoj...napisem viac zajtra...idem kupat malych...vybalovat...a citat vassssssssss 🙂 🙂 🙂

womenne
19. apr 2009

jeeeeeeee yasmin prežila si??? 😀 😀 😀 to je dobre 😉 ty sa maš že na polroka

lumah
19. apr 2009

yasminka už tu bola po tebe zhánka! 😀
womenne normálne sa mi zle dýchalo, keď som čítala, čo si písala o tej zablokovanej chrbtici. 😝 Super, že je to lepšie už. 🙂

lalupa
19. apr 2009

ahojte, zacinam mat tej horucavy dost,ake bude leto, az sa bojim...babule sa mi strasne potia v autosedackach, dlhe cesty ani nebudem planovat...
a udrzat moje babule, ufffff...chceli sa clupkat v jazere 😅

yasmi,vitaj doma, cakame, co noveho 😉

womenne
20. apr 2009

Ahojte idem sa vam postažovat ☹ somvnoci vobec nespala ta bolest je hrozna 😢 a to mi povedal že do večera mi to ustupi a nič ešte viac to boli ale aspon nemam bolest pri dychani.Už viem ako sa citila moja mama ked ju bolievaju križe a vnoci sme ju mastili ☹

No a dnes chcemist za tatikom malym ukazat bobcaty a bagre už otom odrana rozpravaju sa vytešuju,len či trafim autobusom som tu ešte nešla 😕

Som vam zabudla napisat čo nam Sebastian rozprava,ked ideme v aute a ja sedim nakrivo tak mi povie maminka sedni si pekne 😀 ,tatiko musi mat obe ruky na volante inak ho hned opr 😀 vi nesmie sa ani opriet o okno rukou a hned ao nastupi ho kope do sedačky ab ysi zapol pas 😵 on už tak super rozprava povie skoro všetko i ked niekedy to ešte skomoli ale ja milujem ked povie:TATINKU lubim ta 😵 😵 😵

janettba
20. apr 2009

Ahojte babule, všetky vás zdravím. Rýchlo som ponakúkala do albumíkov, krásne nám naše deťúrence rastú, aj ja som pridala nejaké foto. Vôbec nič nestíham, už to asi začalo, drobci začínajú chodiť a sú všade, otvárajú skrine, skrinky, zásuvky, vypínajú všetko čo sa dá TV, PC a pod., bojkotujú ohradky, to ich tam môžem dať už len na nevyhnutný čas, ked idem od nich napr na wc, ale teda mám pri tom zvukový doprovod, ľutujem našich susedov, lebo ja už ten hluk, buchot, rev, piskot nejako prestávam vnímať a vraj bude ešte horšie - baby bude aj lepšie??? 😀 😀 😀 pomooooooc 😝 .

Womenne - čítam, že máš problémy s chrbticou, som na tom asi podobne, chodila som po lekároch, mala by som chodiť na rehabky, injekcie, vodoliečbu a podobné aktivity, no ale povedzte dá sa to pri troch malých detoch? Ja fakt nemám kedy. Väčšinou skončím v Tešedíkove u pána Ziliziho, ktorý ma ponapráva a je chvíľu pokoj, ale aj on sám povedal, že mám chrbticu v katastrofálnom stave vybočenú panvu, krčnú chrbticu v strašnom stave. Mám všelijaké odporúčania ako sa šetriť, nenamáhať, nezvdíhať bremená, natáčať sa pri vstávaní len do jednej strany, ale človek má toľko starostí a pri malých sa to ani nedá dodržiavať...

adrolka
20. apr 2009

čaute baby 😵
wom- tie chrbticové záležitosti je fakt o hubu, môj manžel s tým máva tiež problémy - vyplýva to z jeho práce 😒 , keď je doma chodí pravidelne k masérovi. Aj minulý týždeň ho tak seklo podvečer v detskom parku, že ledva vedel odšoférovať domov, potom narýchlo zháňal maséra... no hrúúza.
Yass, konečne doma!!!!
Mne ide manžel znova na mesiac do roboty, zase sa naštelovať na iný režim.... čím sú baby väčšie tým sa mu ťažšie odchádza. 🙄

womenne
20. apr 2009

adrol na mesiac???čo robi???to by som nezvladla a kolko je potom doma????
no tie masaže mi doporučila aj Saška idem sa dnes objednat len som musela navarit,oprat upratat a už nevladzem a to mam vraj oddychovat to by som sa musela odstahovat niekam do welness hotela 😅 alebo poslat decka niekam čož nehrozi 😅 aspon že tatiko mi pomahal cez vikend,varil,umyval podlahu,riady,kupal 😵 😵 😵

helka1
20. apr 2009

Ahojky, Lalu vy mate horucavy 😅 🙄 😠 posli ich k nam mi tu mame zimu 😝

Womene nech sa ti rychlo ulavi s tou chrbticou ! Asi si tym mame kazda problem, ved dvihat 2 deti (i ked nie naraz) je dvojnasobna zataz !

Yasminka, vsade dobre doma naj, ze ... 😀 Skoda ze som nevedela ze ides k svokrovcom na dlhsie (som myslela ze tu len sviatkujete) ...sme sa mohli zist na kave a tatom nechat deticky 😀 😀 😀

yasmina
20. apr 2009

kocky...lezim..som prechladla tecie mi z nosa bo nechceli v noci kurit tak som prechladla...kazdy den hadka kvoli kureniu...ved za tych 10 dni co sme tam boli to nocne kurenie /plyn/nemohol stat viac nez 20 eur 😠 nabuduce odpoisem stav plynomeru pri prichode a odchode dam pec na plne bomby a zaplatim ako toto...drobce soplia kychaju a ja tiez...zaklad ze som doma...
helka to sme teda mohli ale tato skoro nebolo doma...a vracal sa k nam o 21:00 ked drobce spali a jeho rodicia len ochranovali jeho ze zaraba ze cestuje ze musi oddychovsat a na mna nebral ohlad nik...ale uz sme doma je tu moja mamka ja si lezkam v zupane v spalnia drobce vystrajacka s babkou po byte...uz je to tak ako ma byt...phoda klud...

helka1
20. apr 2009

yasminka to chces povedat, ze kym ste boli u svokrovcoch tato zarabal 🤐 Inac ste vystihli fakt OTRAS pocasie ! No aspon mas na isty cas pokoj, nabuduce chodievajte k svokrovcom len v lete 😀 A dufam, ze ti ta crevna chripka ci co to bolo odislo do nenavratna !

yasmina
20. apr 2009

crevna chripka odisla a prisla nadcha...
no bol doma len sobota nedela a velkonocny pondelok z toho sa detom nevenoval len spal a hral sa s jeho bratom na playstation 😠 pocasie otraaaas

grmitko
autor
20. apr 2009

ahojte babule

yas super ze ste doma, aj ked to je sila, ze ti svokrovci nezakuria a vy ste tam prechladli, to ma mrzi ☹

my sme mali problem s obednym spanim, nechceli spavat a dnes sa sami vypytali, ze maminka spinkat, domko tesne pred dvanastou, lahol a spal a leusko asi 10 minut po nom, tak mam z toho radost, lebo som uz bola na nervy tyzden nespali cez obed vobec a bolo to o hubu
ja mam ukrutne bolesti v krizoch, som vcera dostala mrchu a neviem sa tej bolesti od vcera zbavit 😒 je to des
sla by som si aj lahnut, ale varim obed, tak nemozem 🙂

Dani ty sa setri moja, chrbitcu mas len jednu 🙂

yasmina
20. apr 2009

Dani ta ty teda dobre trpis 😒
grmi no nadchu mam hnusnu alezaklad ze sme doma...
MM ide na 5 dni v stredu prec 😒 takze opat bude makacka dufam ze ma to prejde...
Kili dobre ucesy ...mi povedz kto ich strihal? a obsedeli?u nas Mimi uz dleh vlasky na krku kucierky a dost sa poti ale nedovoli sa ani dotknut ledva ucesem neviem ako budem strihat...
Lalu ako sa mate vo sviatkoch?

adrolka
20. apr 2009

wom, on robi tak, ze mesiac v robote- na lodi, je lodniik, takyy POPEY, potom je mesiac doma. uz sme si zvykli, lebo to uz je takto 6 rokov, len teraz jak suu deti sa mu tazsie odchaadza. blbyy je vzdy prvyy tyyzden, ked priide domov, zvykat si, na jeho bordel, priitomnost, ale zato mi pomaaha aspon v tom, ze ideme s detmi niekde von, je s detmi ked ja chcem ist konecne sama po obchodoch, do solaaria a tak. pomaaha krrmit, semtam sa aj s nimi zahraa. ked nie je doma, pomaahajuu mi moji rodicia a jeho mama mi chodii pomaahat ich okuupat. ale inaac som na ne sama ten mesiac co nie je doma.
najhorsie je, ze ich musiime vlaacit hore na 3.poschodie, nemaame vytah, tak mi musii priist otec vzdy pomoct zobrat jednu dole, esteze nasi byyvajuu na doplutie od naas, majuu dom s ozaahradou, tak sa baby mozu vysantit a hrat vonku, spia mi kazdyy den u nasich na terase v kociikoch.

aj vaam us sibe z tej kazdodennej rutiny, furt to istee dookola? 😖 🙄

teda, yass, uz som myslela, ze ma nevies s niciim prekvapit, ale to kuurenie.....este mi furt z toho vysii saanka, to je co za rodinu babkovci kasluu na zdravie svojich vlastnyych vnuucat? 🙄

adrolka
20. apr 2009

janettka -dodatocne, velkaa gratulacka k prvyym narodeninaam 😵 😵 . tii tvoji malii suu kraasni a uplne rozdielni, presne ako moje baby. 😵 😵

janettba
20. apr 2009

Adrolka - nakukla som aj na tvoje princezničky, strašne sú podarené a veru tak ako naši každá úplne iná 🙂 , tu sa dvojvájká nezaprú, ale niektoré dvojvajkáčiky sú ako jednovajá taký Samko a Adamko napr. 😉 .

a dakujeme za gratulu 🙂

yasmina
20. apr 2009

janettba aj ja dodatocne blahozelaaaaaam 😵 😵 😵