Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

janettba
5. jún 2009

Katullka - ufff, že zápal priedušiek - dievka daj sa čím skôr do poriadku a máš to super, že ti má byť kto s deťmi. Ja teda si musím zaklopkať, lebo tiež mám maminu môj poklad, ktorý keď je najhoršie tak dofrčí a pomôže.

Katullka - inak my tiež nie sme veľmi pozitívne naladený na Taliansko, ale to ubytko a piesková pláž ma oslovila a tiež to, že je to autom tak blízko.

Ja si inak baby neviem predstaviť to balenie, keď idete letecky, my sme boli so Simom, ked mal 1,5 r autom a teda poviem pravdu len jeho vecí tam bolo neúrekom, sme boli nabalený jak cigáni, fakt len nohou zatlačiť a rýchlo zavrieť dvere 😀 😀 😀...

zabka0609 - nepíšeš náhodou o mojich svokrovcoch??? 😝 až s tým rozdielom, že doma ani iné vnúča nemajú, ale za to si zadovážili psa 😠 , malí majú rok aj niečo a oni boli u nás za ten rok 2x na oslavu ich 1 narodenín tiež neprišli - ja mám z nich dosť a by som to najradšej neriešila, ale neskutočne ma to s.e.r.i.e, pretože som im nikdy nič zlé nespravila, skôr som im pomohla čo som mohla v rámci možností, ja neviem čo sa im porobilo, môj chlap mi povedal, že sme si nesadli - ako pardon, ak som im nesadla o.k., ale to im nesadli ani ich 3 a 1 ročné vnúčatá??? ach škoda rečí o takých... 😠

katullka
5. jún 2009

ajka, my sme boli u mojho stryka na chate v takej male dedinke, tam sme si sami varili. Teraz by som skor isla do nejakeho hotela, kde budeme mat o stravu postarane, nech je to ozajstna dovolenka, drobcom by som uz osobitne stravu neriesila, ved uz budu velki. Aj bludim teraz po nete, no zatial ma nic neoslovilo.

janett, ano je to super, ze sa postaraju o deti, mozem sa na nich stopercentne spolahnut. Svokor, ten ich od malicka krmi, uspava, hraje sa s nimi..., svokra vari.. 🙂 . A co sa tyka toho Talianska, tak tiez sa mi paci, ta kratka cesta, asi by som sa bala toho lietadla, no neviem..ale nerozmyslam nad tym, kedze tento rok nejdeme k moru. Uvidime, co bude na buduci rok. S tym balenim to musi byt fakt hrozne, tolko veci, ved drobcov doma niekedy aj viac krat za den prezliekam.. 😝

ajka72
5. jún 2009

katullka my ideme do hotela na odporučanie jednej maminy má dve detičky a chodí tam už asi 5 rok dá sa to nájsť aj na stránke www.sorea.sk vysoké tatry konkrétne Tatranské matliare, hotel Hutník myslím má 3 hviezdičky je zrekonštruovaný, je tam herňa pre deti a aj vonku ihrisko hlavne kojdalky pre deti, a daju sa robiť rozne výlety do okolia,máme tam polpenziu čo je teraz dobré už aj pre deti, pre nich je detská porcia v hotely je aj bazen, no uvidíme, ona je vždy spokojná my ideme 11.7. na týždeň, tak potom poviem ako bolo...

zabka0609
5. jún 2009

janettba to asi nebudu tvoji svokrovci,ale potesila si ma,ze nie som sama.napisala by som o nich viac,ale skoda reci. 🙄

ajka fotky su uzasne,naozaj moje su modrooke a tvoje take hnedoocky.super.

zabka0609
5. jún 2009

ajka a tvoje su jednovajecne?lebo su na nerozoznanie.

ajka72
5. jún 2009

no konečne sa mi podarilo urobiť si albumček aj s aktuálnymi fotečkami no to presne som sa chcela opýtať teba lebo mám pocit že tvoje su jednovaječné, nie moje su dvojvaječné a hoci sa zdaju na neroznanie vobec sa tak nepodabaju ako sa zdá ja stále hovorím že sa podobaju ako sestry ale su rozdielne vizuálne, postavou ale aj povahou...

jankabambulka
5. jún 2009

ahojte kočky
videli ste toto alebo počuli ste o tom už?

janettba
5. jún 2009

čo jankabambulka??? 😉

janettba
5. jún 2009

ajka a zabka máte podarené babuľky - neviem sa vinadívať jeden párik blonďavý a druhý tmavý. Ajka ocko sa nezaprie, ale po tebe majú tuším pusinky a fakt vyzerajú ako jednovajká 😉 .

jankabambulka
5. jún 2009

jeminenko LENKA , ja som blbá, ja som zabudla na Vaše meninky. to asi preto, že sme nachoreníí

väčšia lenka
K meninám Vám želáme veľa šťastia, zdravia,
nech Vás všetci nepriatelia miesto sporov zdravia.
Správnu duše pohodu, dobré vínko, nie vodu,
vtáčie spevy, krásne kvety, dobré jedlá bez diéty,
veľa krásnych spevu tónov, radosť z práce, šťastný domov.

menšia lenička
posielame Ti pusinku na líčka
chcem sa Ti zalíškať
skromným kvetom
dobrým prianím
meninovým vinšovaním;
keď si taká bába milá
aby si nám v šťastí žila.
nech sa Ti dni šťastia množia,
nech Ta chráni ruka božia.
všetko naj naj

jankabambulka
5. jún 2009

jeminenko ja som tam nepropripojila ten odkaz http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
počuli ste o tom????

zabka0609
5. jún 2009

nie nie moje su dvojvajecne,tiez sa velmi podobaju,ale nie su rovnake aj ked si ich obcas aj ja pomylim 😀 .a povahovo su skoro rovnake.a album som si uz stihla prezriet,nadherne fotky naozaj.

zabka0609
5. jún 2009

janettba no ti tvoji chlapcekovia su tiez nadherni tmavooki fesaci.su prekrasni naozaj.

nana77
5. jún 2009

ahojte!
tak som ulozila mladez, hodila sprchu a sedim!!!! konecne!
ajka, male su strasne zlate 😵 😵 !!! a aj mne sa podobaju, nebudu to dvojicky??? 😀 😀
zabka, tak isto aj tie tvoje okane su krasne! ale ved tie som uz chvalila!!!!

katuska, ze zapal priedusiek...fuuu!!!! tak rychle uzdravenie ti prajem! ja som si aj hovorila, ze si tu davno nebola.. asi aj preto, vsak? a mali maju co nove?

janett, dooobre som sa nasmiala na vasich prihodach! a ten strateny dominik...fuuu, to teda bol sok, co??? a janett, dostala si tie foto tych praciek na skrine, co som ti posielala?

janulka, tak ja som o tom v zivote nepocula... 😕

baby, ja som uz skusila vsetko, aby ten moj o 7 minut mladsi syn pil a vzdavam to... nefunguje nic, len to lyzickovanie, tak budeme lyzickovat... co uz mam robit? ved ho to raz prejde, no nie?

inak, som tak rozmyslala, ze prirodzene sme porodili asi iba ja, janett a lumah, vsak? ci kto este?

ajka72
5. jún 2009

janettba ďakujem za chváli a klobuk dole pred tebou zvládať 4 chlapov a manžel je piaty, pozerala som aj tvoj albumček a tiež môžem potvrdiť slová zabky máš veľmi pekných malých aj veľkých chlapov, malí vyzerajú ako šibalkovia, su rozkošní, a krásni, inak o tom snímači na plač som už počula v TV že vraj to vie rozlišiť ktorý plač čo znamená u dieťatka, no nič ja sa už baby nechystám a teraz by to bolo už zbytočné ale stálo by to sa pokus vyskušať u miminiek...

ajka72
5. jún 2009

aj tvoji chlapci nany su rozkošní taký malí prieskumníci všetko chcu zistiť preskumať

ajka72
5. jún 2009

ďakujem zabka že si mala trpezlivosť pozrieť si albumček však som ho robila celý deň s prestávkami ako mi to pri mojich dievčatách vyšlo som rada že ho už mám...

womenne
5. jún 2009

čauky ja len nakukujm manžel tu rysuje v autokede a nechce ma tu pustit budeme musiet poriešit ešte jeden notas 😝

ajka teda riadne romany pišeš nestiham čitat 😉 😀 no nič dobehnem vas cez tyžden zajtra ideme na slovensko na oslavu v nedelu dojdeme domov tak držte palčeky 😉

ajka72
5. jún 2009

ahoj womenne no je pravdou že píšem rozsiahlejšie ale som tu nová a so zabkou sme si vymieňali nejaké skusenosti s deťičkami, to je sranda máme na deň aj rok rovnako staré dievčatá...

womenne
5. jún 2009

v pohode j a viem len ja nemam čas čitat,preto si to encham cez tyžden 😉 aj ja som rychlo prebehla albumy,detičkysu nadherne,zlatunke. 😵

diddi prosim ta kde si čitala otom medzipriestore ohladom toho lietadla??ma to zaujima,stale na nich ymslim chudatka ako museli trpiet a bat sa najme detičky 😔 😔 😔 nechapem kde su?akoto že more nevynieslo žiadne telo a ani trosky??ach jo asi to bol osud 😔 😔 😔

lalupa
5. jún 2009

ahojte, je tu niekto???
my sme si dnes tancovali a pusinkovali sa, ukazala by som vam,ale nic sa tu nedeje 😲

helka1
5. jún 2009

Ahojky len nakukam , Lalu to je fajn, ze sa holky maju tak radi 😵 rada by som ich videla
Dodatocne LEnkam vsetko naj...a vitam aj nove prispievatelky 😉
Nam dneska dosiel detsky nabytok z Ikei , dali sme si kupit stol a stolicky, no mali na nich boli zlati 😵 😵 😵 Moji mali velki zlatusikovia 😀
To pocasie by sa uz mohlo umudrit mna to uz neba.. ☹. V Tatrach normalne nasnezilo 😝

ajka72
5. jún 2009

ďakujem za privítanie

ajka72
5. jún 2009

inak babenky čo ste rodili prirodzene dvojičky aké to je, ako to prebiehalo,

diddi
5. jún 2009

wom,uz neviem nazov,ale bolo to podobne ako 100+1....bola tam stvorstrana o tychto zahadach-miznuce lietadla a lode,bez najdenia vrakov a mrtvych....bolo to v tom zmysle,ze v urcity moment ked sa nejaky predmet nachadza v casopriestore pri brane,ktora sa otvori,tak ho to vcucne dnu....nikto ani netusi z tej posadky co sa stalo,tam inak plynie cas....proste stale su v lietadle,na lodi a kruzia.....pamatate ako nam tusim yasmin pisala ako jej muz presiel cez tunel ovela ovela rychlejsie ako normalne....aj ja som tam vtedy dala svoj zazitok z dialnice z Ba do Pn,ked som sa ocitla za hlohovcom a cele sa mi to neuveritelne zrychlilo......no a vedci pisali o tychto branach,ze sa maju otvarat nejako do 28.6.....tento clanok som citala este v maji,nie teraz po katastrofe airbusu 447 ☹

janettba
6. jún 2009

ufff diddi ja mám z takýchto paranormálnych javov normálne husiu kožu a bojím sa toho... 😒

Ajka - ja som rodila prirodzene a poviem ti, že to bol fantastický zážitok 🙂 . Vždy som sa čudovala, keď niekto napísal, že pôrod = super zážitok, ale ja som to prežila 😉 . Moje prvé dva pôrody boli dosť ťažké a hlavne keď som rodila Simonka, našťastie to všetko dobre dopadlo a Simi je zdravý, lebo je veľa prípadov, keď inštrumentálny pôrod nedopadol pre dieťatko práve najlepšie - mne ho ťahali vakumextraktorom a keď sa nedarilo, tak kliešťami, no ale nebudem na to radšej spomínať, len toľko - som presvedčená, že taký priebeh zapríčinilo podanie epidurálnej anestézy, ktorá mi mimochodom bola pichnutá dosť zle, lebo som si necítila telo od pol zadku po kolená - takže EDA mi nepomohla, všetko som si pretrpela a ešte spôsobila, že malý prestal rotovať a zastavil sa v pôrodných cestách. Pri dvojičkách to bolo úplne super, jasne že som si bolesti odtrpela, doobeda mi dal lekár vyvolávačku, pomaly sa to rozbiehalo a rodila som až večer, keď sa už bolesti stupňovali, chodila som na Antolskej po chodbe nako tiger a funela som tam za sprievodu drahého, to chodenie mi veľmi pomáhalo, lebo ma chceli držať stále na monitore, kvôli sledovaniu drobcov. Malí sa narodili 18.35 a 18.45 Martinko (2910g 48cm) šiel prvý a nemuseli ma pri ňom ani nastrihnúť, no Dominik bol väčší (3150g 51cm), takže ma ten nástrih neminul, aj napriek bolestiam to bolo super a veľmi mi pomáhalo, že som verila na 100% lekárovi, ktorého som si starostlivo vybrala a staral sa o nás od začiatku tehotka, spolu sme prežívali to zistenie, že sú to dvojky a spolu sme to dotiahli až do konca. 🙂

ajka72
6. jún 2009

ďakujem janettba za krásny opis tvojho porodu ja som sa trochu prirodzeného porodu bála ale keby boli dievčatá dobre natočené čo neboli tak by asi neminul lebo moj lekár bol skor za prirodzený porod, len som sa bála že pokiaľ sa naardoí prvé bábo tak to druhé aby neprišlo na svet príliš neskoro aby malo sa nejako nepridusilo neviem jednoducho by som sa toho trochu bála ale je dobre že tvoj porod dopadol dobre a že na neho dobre spomínaš a inak tvoji chlapci boli krásn i"mackovia" na rozdiel od mojich vtáčikov...

elenita
6. jún 2009

Ahojte, my dnes mame jeden rocik! 😵 😵 😵 Ako to rychlo leti 🙂
Vsetky maminky pozdravujeme, cez vikend tu asi velmi nebudem.

janettba
6. jún 2009

Elenita - Peťulkovi a Lucinke prajem všetko naj k prvému rôčku - nech si užijú prvú narodeninovú oslavu, prvú narodeninovú tortu a kopec darčekov. 😉

Baby my sme mali zasa hrúza noc - ďalšiu v poradí, ja to inak sledujem, že ako schyľuje k splnu a počas splnu mesiaca moje drobce takto vyvádzajú. Ja som od cca 2 hod bola hore do 5 hod, čo sa striedali vo vrieskaní, ja som behala do detskej ako picinko, raz dudel, potom mlieko, potom zasa dudel a zasa druhému mlieko, nakoniec Dominik putoval do kočíka, čo sa nedal ukľudniť... 😝

Chcem sa spýtať - baby čo máte drobce cca ročné, pijú vám v noci ešte mliečko??? Lebo tí moji hej, nedajú sa oblbnúť čajom, to je ešte horšie, keď im ho dám, lebo ho vypijú a o pol hodinu zasa začnú vrešťať a kým nedostanú mlieko, tak vystrájajú. Takže s čajom to už ani neskúšam. Je to takto skoro každú noc, keď medzi 2-4 hodinou dostanú dávku mlieka, často sa stane, že iba Dominik. Mne sa zdá, že už by teda v noci piť mlieko nemuseli, ale čo mám s nimi robiť??? Moje prvé dve deti v pohode prespali noc už možno od 2 mesiacov, ale títo dvaja prdíci nie.

janettba
6. jún 2009

Ajka72 - ja som inak zo začiatku, ako som otehotnela s dvojkami, rezolútne vyžadovala kvôli priebehu posledného pôrodu sekciu, bola som schopná ísť kvôli tomu aj k psychologovi alebo psychiatrovi 😀 😀 😀 a chcela som si vybaviť doklad, že kvôli poslednému pôrodu prežívam úzkostné stavy a mám neskutočný strach z ďalšieho pôrodu, čo je indikácia na sekciu, ono to vlastne v tom období bola aj pravda. Postupne ma však môj lekár tak spracoval a presvedčil, že som bola odhodlaná rodiť prirodzene 🙂 a našťastie sa to aj podarilo a nebola nutná sekcia.