Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
8. jún 2009

elenita tak nadherne narodeniny prajeme uplne som zabudla popriat 😵 😵 😵 😵 😵

adrol ovocie no akokedy melon zbožnuju,banan no občas,jablka takisto pomaranč maju radi,mandarinky nie.černice a čučoriedky musim do nich tlačit v pudingu zjedia to len sa im asi nepači farba alebo čo 😕 😝

kiwuska
8. jún 2009

nana, gratulka manzelovi, viem si predstavit ako ste tomu radi.. elenitka, detickam moooooc zdravia a rodicom takisto, teste sa z tej uzasnej nenapdobitelnej lasky aku vedia prejavovat len deticky.
baby, my sme mali nocniky stale v izbe a obcas si sadli, obcas nie pomalicky to prislo, medzicasom aj wcko, a teraz maju plienky iba na noc. ako vsetko osttane aj toto pride akosi samo. len nenutit aby neziskali odpor.

kiwuska
8. jún 2009

za mesiac ideme sesterke na svadbu. uz pripravujem chlapcov a rozpravam o svadbe ako budeme, tancovat, spievat, papat. no a ked som sa potom spytala kubka ze co budeme papat on na to ze suchaue. 🙂

elenita
8. jún 2009

Jeej, dakujeme za dalsie gratulacie 😵 😵 😵
Velka oslava bude koncom juna, potom hodim fotecky 😉

kiwuska
8. jún 2009

jej a este zo vcerajska. cestou z futbalu sa kubovi pusa nezatvorila, len mlel, mlel komentoval, rozhadzoval rukami... janko si sadol do auta, dal na nos moje okuliare a mlcal. len ku koncu cesty si vzdychol a zahlasil > ten jakubko stale rozprava... su tak uzasne rovnaki a ini

elenita
8. jún 2009

Inak co sa toho ovocia tyka, moji uplne zboznuju takmer kazde ovocie, aj zeleninu typu kalerab, redkovka 😀 , ale vsetko len surove, varu mam najma do Lucinky obrovsky problem dostat! Ona je v podstate cele dni len na mojom mlieku, ceresniach, bananoch a pod..... 😅
Ale teraz su v obdobi, ze odmietaju vsetko stare, zname, a chceli by jest to, co mame my.akoze napr. salam, chipsy, cokoladove gulocky a podobne speciality 😀 takze pred nimi uz nemozeme ani jest 😀

helka1
8. jún 2009

Elenitka aj ja dodatocne drobcom vsetko naj do dalsieho rocika !!! 😵 😵 😵 A dakujeme za pochvaly ! 😉
Ja ovocicko mixnem tak ze napr skombinujem bananik s broskynami, trosku zahustim piskotami a bastime 🙂

Lalu kde su foto ? 🙂

lalupa
8. jún 2009

haloooo, som tuuuuu 😀

idem nahodit

adrol, moje vecer zbastili tri misky jahod, aj si same par z nich nazbierali 😵 pomocnicky male 😵
my sme sa vratili k mliecku, neviem, co to mali asi 2tt
po ceste zo stretka s ajkou sme sa zastavili na salasi, vyborna domaca kuracia polievocka a bryndzove halusky, vela mi neostalo
ajkine princeznicky rastu do krasy 😵

helka1
8. jún 2009

LAlu tak u vas je veselo 😵 😵 😵 a male sa pusinkuju 😵 😵 😵
Milujem ked sa aj moji takto rehlia 😀

zuzka.25
8. jún 2009

čautééé

som grogy, dopadla na mňa únava 🙂 prechodili sme s nanou krížom krážom biskupice aj vrakuňu, tri hodiny sme kecali 🙂

lalu, peknééé princezničky 🙂 pusa super.. to čo robili??? a dobré oblečko majú.. v pozadí vidím nášho spoločného jané tátoša 🙂

ajka72
8. jún 2009

aj tvoje lalu su krásne dievčence inak moje mali teraz taku bláznivu naladu pozerali na seba a veľký rehot, jednoducho si vystačili sami a len tak sa šalili tak som ich nerušila a len tak pozerala ake su rozkošné na spapanie 🙂 tiež mám rada ke´d sa moje pusinkuju je to pohľad na ktorý sa nezabúda alebo ke´d sa chytia za ruky a tancuju kolokolo mlynské teraz je vidieť výhody toho že su dve 😀

ajka72
8. jún 2009

teraz som videla fotečky lulu a ako keby som videla naše sa blázniť a pusinkovať, asi teraz je to obdobie kedy si babule uvedomuju že su dve

lalupa
8. jún 2009

zuzi, na oblecko nepozeraj, co bolo po ruke, lebo ich skrina je na poschodi v izbicke a dole mame len nejakych zopar veci, niektore ani nestihame nosit... a klobuciky zboznuje bambi, ked sa ide von, da si ho na hlavicku, donesie mi topanocku a reku ideme 😵
aji presne, kolo kolo mlynske 😵 😵 😵 aj na prechadzke sa spolu chytia za ruky a bud tancuju alebo sa kolo kolo mlysnke salia 😵
dakujeme 😵

elenita
8. jún 2009

jeeej, lalu, nadherne su babulky 😵 😵 a tej s klobucikom ako to sekne 😉

mima595
8. jún 2009

Ahojte,
Lalu, konečne som sa aj ja dočkala fotiek tvojich kočiek - sú to fakt fešandy 😉 😉
Popísali ste toho fakt neskutočne veľa, a kedže mz sme stale u nasich na navsteve, a moj režim sa mi velmi narusil-myslím ohladne internetu 😀 😀 - takže stiham maločo
Len chcem poblahoželať všetkým oslávencom, a popriať všetko len to najlepšie.
Mar - na dovči si to užite, ja ta budem potom otravovať, ked sa ja budem citit OK, tak aj my by sme mali ist do Chorvatska - tak budem od teba chciet vseeetky podrobnosti.

lalupa
8. jún 2009

el, mima dik 🙂
mimi, uz viete pohlavie? a co testiky?mate ich uz za sebou?

taella
8. jún 2009

lalupa takže stretko dnes vyšlo len s ajkou? My sme prišli domov z poradne až o štvrtej , som nechápala , dnes tam bolo neskutočne veľa ľudí 😠

helka s akou váhou sa narodili tvoje detičky a v ktorom týždni? Som pozerala tvoje fotky , tak som si pospomínala na január a február keď som uvidela na fotkách JISku a nedonosenecké 😉

Čo sa týka môjho pôrodu :
asi tri dni pred pôrodom som iba polehovala doma , lebo som už nevládala chodiť , tak ma boleli bedrové kĺby , takže max. záchod a najesť sa 😖 v sobotu večer prišla ale nejaká úľava , až som sa čudovala , tak som sa pustila do žehlenia a potom som išla na wc a tam som zbadala želatinový výtok . Tak som ihneď hľadala informácie na nete , či to nie je náhodu hlienová zátka , ale všade sa písalo , že býva hnedá , resp. s prímesou krvy , tak som to tak nechala . Večer sme si ľahli s manželom niečo po polnoci a ešte som ho poprosila , aby nechal hrať rádio 😕 a pritom som nikdy nezaspávala pri TV alebo rádiu . O pol druhej v noci som sa zobudila na to , že som ucítila také tri menštruačné kŕče . Tak som sa postavila , že idem na wc a vtedy zo mňa naraz vyšplechlo kopec vody , tak som zobudila MM nech volá sanitku , že odtiekla plodová voda . Rýchlo som si nabalila aspoň nejaké veci , prišla sanitka , v nemocnici sme boli za päť minút , lebo sme bývali neďaleko . Vyšetrenie na príjme urobila brutálne dr. keď sa vo mne špárala . Bola som otvorená na 3 palce . Vyviezli ma na pôrodnicu , tam ďalšie vyšetrenie , monitor a tu už začali kontrakcie každú minútu , krčok úplne spotrebovaný , otvorená na 8 palcov , tak šup na operačku , lebo týždeň pred pôrodom som bola na usg a Oliver bol otočený priečne a Karolínka hlavičkou dole . Prišiel anesteziológ , pichol spinál na prvýkrát pekne som ľahla a už som len čakala , kedy to všetko skončí . Karolínku už vyťahovali z pôrodných ciest , lebo ona už bola natlačená úplne dole , keby som rodila normálne , tak dvakrát potlačím a bola by vonku . 😀 Prišla jedna doktorka , ktorá mi vynadala , že som prišla neskoro 😠 a všetci naokolo boli poriadne unavení , lebo až neskôr som sa dozvedela , že mali veľmi rušnú noc . Karolínka sa narodila o 4-tej a Oliver o 4, 02 . Detičky som vôbec nevidela , lebo ich ihneď brali na JISku. Mňa previezli na pooperačné a o deťoch mi nikto nič nepovedal , až večer o šiestej prišla dr. z JISky , ktorá ma poinformovala o deťoch . Keď sa manžel ihneď po pôrode pýtal dr. z JISky ako sa majú deti , tak tá sa na neho vykričala , že ako sa asi majú , keď sú na JISke a v inkubátoroch 😠 Rana po sekcii sa hojila pekne , to vstávanie z postele bolo náročnejšie , ale každým dňom sa to lepšilo . Deti som bola pozrieť až na druhý deň večer , keď prišiel manžel a odtisol ma vozíkom ku nim . A neskutočne som sa potila v noci ešte asi dva týžne po pôrode , to som sa budila úplne mokrá a samozrejme ráno mi potom bola zima , som sa bála aby som neochorela , lebo to by som nemohla chodiť ku deťom . Mliečko sa začínalo tvoriť asi až na piaty deň a to som už chodila pravidelne každé tri hodiny odsávať a tak to bolo celých 5 týždňov čo som bola v nemocnici. Domov nás púšťali s váhami Karolínka 2020g a Oliver 2200g. A po dnešnej poradni má Oliver 5750g a Karolínka 5200 g.

lalupa
8. jún 2009

helka, dakujem za predstavu, mam pocit,ze deti sa potesia hocicomu novemu...mne staci,ako zboznuju moje auto, kazdy vecer kyvame papa, stale sa chcu vozit, s jednou stale cuvam...takze hoc aj u huberta nieco chyba, vykompenzujeme to inac 😉

diddi
8. jún 2009

caute....dnes mam zly den 😠 ....bola som s detmi na ihrisku....Mia klasicky uteka prec od nas a vyskiera sa pritom....ja chytam nervy,lebo uz fakt nevladzem za nou a navyse mi kluckuje 😠 ....popri tom behu musim sledovat Ellu,ktora sa stvera na smyklavku....NERVY!!!.....no a v tej akcii sa Ella tiez rozbehla za nami a padla na asfalt,kde si paradne do krvi zodrala koleno....ja rychlo beh k nej,zapnut ju do kocika a zas beh za Miou,ktora uplne odbehla z ihriska....dostala za to poriadne po riti....a v tych nervoch a kriku oboch som zle slapla do takeho vymolu a zrazu ukrutna bolest....decka vrieskali cestou domov,ja plakala od bolesti pod slnecnymi okuliarmi....no,doma to nejako preslo,dala som si ladovy zabal.....ale vecer to opat zacalo hrozne boliet,mam to opuchnute a nemozem naslapnut....a ako za treat som zajtra s nimi sama....muz dojde az vecer.....takze ma caka este horsi den,asi sa budem za nimi plazit....ak to neprejde pojdem zajtra ked pride na pohotovost,len sa bojim,aby to nebolo zlomene....lebo som vybavena v ten moment

helka1
8. jún 2009

LAlu, ale vad dievcence sa vyhraju 😉 , akurat som si povzdychla ze to tam nejak upada 😒 kamos co tam robi nam navyse povedal ze majitel ten hotel chce predat takze asi sa do ihriska tazko bude investovat. Na druhej strane urcite je to pekne pre deti aj tie zvieratka, pav bol neskutocne zaujimavy ked nasuchoril svoje "haro" Adamko odtial utekal behom Radka ta nema respekt pred nicim 😀 ta je schopna vliezt do nasho chlieva k poltonovemu bykovi a nemala by s tym problem, dokonca sa chcela vrchnut k labutiam do jazierka 😀. Je este jedna prijemna restika v Tatrach kde sa da super posediet na terase a deti maju ihrisko ked niekto nahodou pride do Tatier tak skocte na salas do Velkeho Slavkova, nechcem robit nikomu reklamu ale my tam radi chodime a na MDD sme tam vzali aj drobcov

ajka72
8. jún 2009

ahoj taella ano dnes sme mali také krašie stretko s lulou verím že nabuduce to vyjde tebe aj mauzos a urobíme stretko všetkých náa 4 to budu Košice čumakovať ke´d uvidia toľko dvojičkovských kočikov pohromade

helka1
8. jún 2009

Diddi to mi je luto, snad to nebude zlomene ☹ Zajtra ani nechod s bambulami von ! Motajte sa len doma aby si ich mala pod dohladom.

Taella rodila som v 33 tt, Adamko mal 2200 a Radka 1620, asi sme mali deti na rovnakom mieste, co ? Ja som tam stravila 4 tyzdne a az na par sestier sa tam nemam na co stazovat, ked som este lezala na gynekologii bola super starostlivost a lezala na nadstandarde, horsie to uz bolo ked som presla na nedonosenecke, ale ked som chcela byt s detmi tak som to musela vydrzat, rezim ako na vojne 😒

ajka72
8. jún 2009

bože to som doplietla nie s lulou ale s lalou

ajka72
8. jún 2009

alebo s lalu

taella
8. jún 2009

helka a mali ste aj nejaké problémy , alebo všetko išlo hladko ? A čo ich vývin , boli alebo sú v niečom opozdení ?
My cvičíme vojtovku , lebo obidvaja majú veľké svalové napätie , Karolínka nechce veľmi pásť koníky , stále sa stáča do "céčka" a Oliver až veľmi dvíha hlavu až mám strach aby sa nezlomil v chrbte a keď leží na chrbátiku a podám mu ruky aby sa dvihol do sedu , tak nechce vôbec hlavu ťahať. ☹

diddi
8. jún 2009

hej zajtra zostaneme doma,len to bude peklo...ma byt 29st...my byvame na 12p.kde je cely den slnko 😝

lalupa
8. jún 2009

lula sa mi paci 😉

ajka72
8. jún 2009

koľko kombinácii sa dá poskladať nie lula ale ty si predsa lalu

helka1
8. jún 2009

Taella tym ze boli skor narodeni, tak samozrejme boli sledovani, neurologia , ocne, rehabilitacia, a neviem co vsetko mozne... viem, ze zo zaciatku sme mali caste kontroly a vsade 😝 . Co sa tyka vyvoja tak co si pamatam tak sme vela veci zacinali robit neskor napr sediet, chodit, ale to som nejak tak neriesila , lebo aj donosene deticky maju odlisny vyvin 😉 a ono to porovnavanie s inymi detickami je stresujuce 🙄
Aj my sme cvicili vojtovku, to indikuju asi kazdemu nedonosenemu dietatku 😖 ci ma alebo nema problem - to je moj osobny pocit. A neboj, Oliverko sa urcite nezlomi 😉

Diddi, tak to musis napisat taky scenar pre deti na zajtra ze to nejak v zdravi prezijete, h keby ze mas nafukovaci bazenik tak by som im tam dala vodicky 😅 😀 asi sibnuty napad, co ?

diddi
8. jún 2009

no na plavajucu podlahu ten bazen moc nechcem dat,lebo to skonci s dalsimi zlomeninami,vcetne mna....a to mam len jednu nohu v zalohe 😒