Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

taella
3. júl 2009

vodičku mi vypija max. 50 ml aj to je úspech , a fľašku máme aventku s dvoma aj troma dierkami

grmitko
autor
3. júl 2009

evsika aj nasi su velki bicyklisti a vedeli uz minuly rok bicyklovat, jeden trosku lepsie druhy trosku horsie, ale celkom im to islo 😵 😵 teraz uz idu akoo rekaetove stretly, maju este pomocne kolieska, ale vyskusam aj bez nich, lebo mam pocit, ze Leo by to v pohode zvladol 😉

taella neviem kolkokrat mozes davat kasu, ja davam iba raz denne

grmitko
autor
3. júl 2009

inak v kine bolo super, oddychla som si psychicky, nebola som na 3D, lebo to bolo vypredane, ale na obycku, ale ja tak super, som sa nasmiala, nesklamali ma, bolo to uzasne a mam aj darcek pre deticky 😵 vrele odporucam, je to super rozpravka, ja milujem vsetky casti a najradsej mam veverku a Sid je moj milovany 🙂

kili
3. júl 2009

grmi, ono je ešte 3D niekde? ja že to v avione zrušili 😕

grmitko
autor
3. júl 2009

v auparku aj v poluse v urcitych salach premietaju 3d 🙂

eviska83
4. júl 2009

grmitko - no ten nas je akysi lenivy- alebo ma tazky bycikel,Ma ho s pomocnymi kolieskami ,ale nedokaze vobec otocit pedalami.Dostal ho od mojej netery a synovca na 2 nar- uz rok tu trci a on nic 😒
froschka- volna izba by sa mozno aj nasla ,ale tiez si neviem predstavit niekoho cudzieho v dome,ale diky za typ ked nam nebude vychadzat striedanie tak o tom mozme uvazovat.

Baby ten moj najstarsi syn vstal dnes o 2.45 😲 Dnes isli na vylet do Londyna (dostal to ako darcek k jeho 3r od tatika)tak nemohol chudak od vzrusenia ani spat.Ked som ho znova ulozila do poslete tak lezal,ale az do 4tej kecal a kecal.Potom uz vstavali a o 4.45 vyrazali z domu.Takze ja som dnes slamena vdova ☹ Ale zato my sme spali do 9.30 😉

dracik1
4. júl 2009

zabka, vsetko NAj 🙂

taella, problem moze byt aj v tych dierkach, napr. nasi pili do cca 5 mesiacov z Aventu s 1 dierkou, lebo sa mi zdalo, ze 2 dierky su na nich moc, teraz maju rok a piju s 3 dierkami - dala som im aj so 4 dierami, ale bolo to na nich privelky prietok.....

nanuska, skoda, ze som nepostrehla foto 😲

dracik1
4. júl 2009

eviska, zlaty andrejko 🙂

baby, mozem decka namocit do normalnej jazernej vody? napr. strkoviska pri Ba alebo Richnava? alebo mam zobrat pitnu vodu z domu?

lalupa
4. júl 2009

dracik, aj my sme sa dnes kupali v jazere, takom mestskom, doma ich dobre vykup

taella, este mi napadlo, mys me dost dlho pili len s jednou dierkou,asi az po roku som im zvacsila,aj sa toho zlakli...potom zisti, ci nema sopliky,aj nenapadne, lebo potom sa jej tazko moze pit a odmieta flasku, plus je moznost,ze jej idu zubky a cumlik je bolestivy...
kazdopadne je to prechodne 😉 ,ak nechce mlieko, tlac len vodu po lyzickach, pripadne pite mliecko len tych 60-70ml,ale castejsie, kasu daj len 1x denne
daj vediet, co noveho 😉

lalupa
4. júl 2009

chcem vam ukazat fotky,ale mm ma tu obtazuje, tak neskor, ked tu este niekto bude 😉

ajka72
4. júl 2009

ahojte dnes sme boli na Sigorde kupalisku, predtým sme stihli skočiť aj na kolmanovu záhradu, obed sme si dali na Plaza beach a skončiloi sme na kupilisku z neho sme sa išli pozrieť na jednu chatu asi 4 km od kupaliska kde bola veľká detská trampolina s plastovými guličkami kde sa dievčatá vyblaznili ani som nechápala ako sa im to páčilo a tam sa aj dorazili 🙂 a od pol osmej spia ako zarezané 🙂 ja som vypila za deň tri kávy takže sa vobec spať nechce 🙂 bolo super 😀

mauzos
4. júl 2009

Ajka to ste mali super den 😉

yasmina
4. júl 2009

ajka tak krasny den mate za sebou...
my sa zajtra chystame obedovat do nejakej stredovekej restauracie do madarska lalu nepoznas to nahodou?drobce bude strazit babka 🙂

ajka72
4. júl 2009

yas mi máme podobný program so strážením dievčatá idu k svokrovcom tak sem s nejakým dobrým tipom 🙂 na strávenie chvíl len vo dvojici 😉

ajka72
4. júl 2009

bože chcela som napísať my a nie mi ach tá slovenčina 😵

lalupa
4. júl 2009

baby, katastrofa, uz som bola v posteli, unavena jak fras a neviem zaspat ☹

yas, netusim, nepoznam to tam tak dobre, ale bud pripravena na ciposne a presolene jedla
nemas nejaku vyretusovanu foto???

aji, super, tak to ste mali vycerpavajuci den 😉 ,ako sa vam pacilo na sigorde?teda neviem,ci ste tam boli, lebo si toho tolko opisovala, na par dni, nie na jeden den 😉
aj nam by sa hodilo postrazit deti... 😅

ajka72
5. júl 2009

lalu páčilo sa nám na Sigorde, ja som ani neplánovala sa kupať, ale dievčatá sme dali do plienok a prechádzali sme sa po vode v malom bazeniku, ostatní s kupaním počítali 😎 tak mali aj plavky okrem svokrušky 😵 boli sme spolu so svokrovcami, švagrom so ženou takže sme boli vačšia skupina 😵 čo mi vyhovovalo lebo sme sa viacerí striedali pri dievčatách, ano je pravda že sme toho v ten deň postíhali neurekom, chcela som všetky tie miesta pozrieť aby som si urobila prehľad preto som si všade dávala kávu aby som vládala, manžel s deťmi zaspali o pol osmej a ja som zalomila aj po kávach o desiatej 😅

lalupa
5. júl 2009

no ja som celu noc nevedela spat, nechapem a este som sa aj vyhadzala, je to strasne a neviem, po com patrat.... ☹

nana77
5. júl 2009

ahojte!
lalu ☹
to ked vam poviem, co nam sa stalo... ☹ ☹ ☹ sme mali dnes ist k sestre na "dovolenku", rodinny domcek, bazenik, pohodicka... ja uz vsetko zbalene, lebo plan bol 2-š tyzdne, takze spakovana polovicka domacnosti. vcera rano jedno moje ocko vyhadzane fest, druhe menej. tak si hovorim, ze nebudem panikarit, pockam, co z toho bude do rana. no a rano vyhadzani este viac. tak na kramare na pohotovost hned rano o 7.30 pre istotu, a dr. vravi, ze podla nej sa jedna o ovcie kiahne!!!! ja som na prasky... ☹ ☹ . tak ale ani ona si nebola ista, mame pockat do zajtra a zajtra ist k nasej dr...

eviska83
5. júl 2009

Ahojte,
nana- no tomu sa uz hovori smola ☹ ☹
Ajka- tak super den ste mali 🙂 , aj ja chcem babku na strazenie 🙂 🙂
Tak nasi vcera stastne prisli domov.Andrej cely rozradosteny ani nevedel o com mi ma skor rozpravat 😀 😀

grmitko
autor
5. júl 2009

ach nanus, to ma velmi mrzi, ale teraz je tych kiahni strasne vela, aj muzovi synovci to mali obaja, jeden este stale, druhy je uz po a ja sa iba modlim aby to nedostali aj nasi

ajka72
5. júl 2009

tie kahne že je ich asi veľa je pravda aj moje dve kamarátky resp.ich deti mali teraz kiahne a jedna mala taku smolu že v stredu mali letieť do Grecká a z utorka na stredu sa im malý vyhádzal takže zbohom dovolenka ☹ tomu sa hovori že to mal malý dobre načasované ☹

nana77
5. júl 2009

no ved to... len nechapem, kde ich dostali, lebo do nejakych kolektivov typu materske centrum a pod. nechodime... ale ta dr. vravela, ze je to vysoko infekcne, prenosne vzduchom, dotykom... ach jo.. no, ved uvidim zajtra, co povie nasa dr. lebo nemaju take tie pluzgieriky vodnate. len pupienka... zatial. preto si ta na pohotovosti nebola ista

inak, ajka, tak to je fakt "super" nacasovane, to grecko... rodicia museli byt riadne sklamani... snad im aspon vratia nejake peniazky za tu dovolenku... 😔

nana77
5. júl 2009

este som chcela k tym mojim, ze nemaju ani horucku, ani len zvysenu teplotu, neskriabu sa, ze by ich to svrbelo... takze preto ta neistota, ci sa vobec jedna o kiahne

ajka72
5. júl 2009

nana že im vrátia aspoň nejaké peniaze dúfajú aj oni neviem presne ako to skončilo ☹ o ich malom viem že teploty mal a aj ho to svrbelo však uvidíte či to aj nie je nejaká reakcia na jedlo, 😖

grmitko
autor
5. júl 2009

ahojte,
my sme dnes malym spravili kupalisko v obyvke 😀 idem stiahnut fotky a pridat 😉

adrolka
5. júl 2009

hellou 😉
nana- fasácke- kiahne???? moja nočná mora. ja som dodnes ešte nemala, brrrrr. ak je to to, tak hneď obidve tvoje malé Óčka budú mať... 🙄

baby, poradíííte????
moje dnes začali hnačkovať... T vždy má hnačku keď jej idú zuby, ale A ešte nikdy zatiaľ. T už pár dní hnačkuje, tak ja že zuby. Ale dnes už aj A... tak teraz neviem... doma nemám žiadny liek na hnačky, zajtra idem do lekárne, no a čo som vlastne xcela. tu na nete som čítala o tzv. Kulisek - máte s tým skúsenosti? vraj je to lepšie ako tie ostatné, lebo je to rehydratačný roztok, obsahuje aj minerály/glukózu a čojaviem čo. ako sa to mám podávať? do čaju? keby to nemali v lekárni, mám kúpiť smectu? alebo hylak? a to sa s čím podáva?
buď chytili nejaký vírus, alebo pojedli niečo v záhrade zo zeme- A si všetko pchá do úst.. bohvie... na rotavírusy sú našťastie zaočkované... alebo je to aj to a kombinácia so zubami... ešteže mi pijú, šťavičky sme dnes vynechali (mama im vždy robí čerstvé z ovocia zo záhrady), nedali sme im ani ich obľúbený kefír...takže pijú feniklovýčaj+vodu. jeežišš, furt niečo.... 🙄

lalupa
5. júl 2009

nan, chudatka, verim,ze si to vybahradite ;)

ja kebyze som nemala aj kiahne aj osypky, tak mam pocit,ze to je teraz ono, mam to uz skoro 10 dni, najprv minimalne, myslela som,ze sa to strati, ale uz to mam skoro vsade okrem tvare a chrbta, som na nervy, vzala som fenistil, MM s amusel dne so deti starat,lebo som sa nevedela prebrat, slofla som si s nimi 3 hodky,ale motalo ma, nemala som kyslik, nervna, no hruza...
v zivote som jedinu vyrazku na tele nemala, iba znamienka, no toto je na nervy
este som myslela na TSS z tamponov a vody, ale ta polhodina kazdy den a minimalmy menzes to podla mna neurobil, teploty nic, v podstate mi nic nie je,ale som seredna 😠

adrol, bud kulisek,ak nemas kontrolu nad tekutinami u babulky, smecta kazdopadne, bananik, varena mrkva, ryza, bla bla a samozrejme probiotika, ak davas bio gaja alebo infant dophilus, hylak nemusis,je to to iste
ak teraz nezozenies kuliska, urob im to sama,voda cukor a sol,tak aby sa z toho nepototo 😉

ad hnacky, teraz je teplo, kombinuje sa ovocie a kadeco s vodou, tak sa necuduj 😉
na kefir musim prejst aj ja, male ho zboznuju a ja ho neviem zaradit do jedalnicka

lalupa
5. júl 2009

grmi, juj, ale vam bolo dnes hejjjj!!! 😵 super napad a chalani su zlatunki, letny strih a neskutocne stastni 😵 😵