Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
4. aug 2009

babule a este prosim jedna rada, Jakub ma stale zlosti, bud trieska do obrazovky TV, alebo do skla, alebo trasie vsetkym.... a pod....ma z toho ohromnu radost, nepomaha ani nevsimanie ani dohovaranie, skratka nic, dneska som mu dala po ruke a potom aj po zadku, rehlil sa, tak som mu dala po zadku este raz a rozplakal sa, o chvilu zasa robil zle....toto je kazdy den, neviem co mam robit, trva to cca 3 tyzdne....nechcem ho bit, pride mi to take uplne zle....alebo je to normalne?ze deti robia furt zle? mam to ignorovat?

dneska hororovy scenar, obaja sa rozbehli, velky schod, nestihla som ani jedneho , velky plac, Jurko chuda ma oskretu hornu peru a trsoku bradu ☹ , co davate detom na oskreniny?

myslite, ze utieranie ruk vlhkymi vreckovkami po hre napr. v piesku ma nejaky vyznam?

dakujem za rady

dracik1
4. aug 2009

leni nestras, ze od srdu docikali 😕

usmevna prihoda z dnesneho vecera: Jakubko zlosti, ukazujem mu no, no, no, nesmies /a aj prstom/, Jurko sa otoci k Jakubkovi a ukazuje mu prstom No no no a hovori ni, ni , ni, som sa strasne musela rehotat, pokial isli spat, robil to furt, naucil sa to aj JAkubko 😀

grmitko
autor
4. aug 2009

dracik utieranie ruk po hre vyznam podla mna, ja im tiez utieram 🙂
u nas je normalne ze mi robia stale napriek, ak budu ako moji tak postupne zacnu robit sebe zle a to je tiez na nervy 😒 nechcem ta strasit ale mam to doma ☹

lalupa
4. aug 2009

saska, dnes osm na teba intenzivne myslela, navarene a hadaj,kto dojedal??? do slaka, uz skusam vselico mozne a moje bambule maju amokove obdobie, ani jedlo,ani bez jedla, dochadzaju mi nervy, nastastie zajtra pride mamka pomoct
potom sme boli u zlatusikovcov , tam jedli vsetko, co im ponukli, citila som sa hrozne...

konecne sa burka spustila aj u nas

lalupa
4. aug 2009

ja sa priznam,ze po zadku poriadne ,no vynimocne dostanu aj moje,ale to uz ked pretecu brutalne nervy a ked uz fakt ma maju na haku,ale potom sa rozplacu a ja sa citim ako najvacsi nervak na svete...najhorsie na tom je to,ze sa nepoucia...ani po rucke no no nepomaha
a najlepsie sa opakuju nebezpecne srandicky, na to su dve 😅

grmitko
autor
4. aug 2009

lalu ja uz nenervujem, dnes obed zase zostal na stole nedotknuty ☹ ☹ ja som uz zufala, teraz som im aj pangamin kupila, davam im, ale zatial nic, beru to zatial iba par dni, ale verim ze nam to pomoze aspon trosku 😒
na navsteve aj nasi jedia ako keby som im doma nedavala, vzdy sa citim ako idiot 😠

lenkamt
4. aug 2009

Dracik - ale to preto lebo sa im chcelo cikať a namiesto toho aby sa vypýtali radšej niekde pri strome revali a trucovali 😉

Lalu - podľa mňa lepšie semtam capnúť po ritke ako po ruke 🤐 po tej plienke to asi menej bolí. s tým jedlom to mám u Verči, všade zje len doma vymýšľa 😠

ja ruky neutieram, iba ak ich majú lepkavé 😅 a oškreniny iba umyjem čistou vodou, máme ich stále a hlavne Lenka 😔

adrolka
4. aug 2009

caute 😎
ajka_ krásne detičky, tie fotky sú skvelé!!!!!! 😵 😵 ja mám problém ich odfotiť tak aby boli obidve na fotke, podľa možností blízko seba. jedna alebo druhá večne vylezie zo záberu 🙄 🙄 zakaždým, keď sa už konečne odhodláme fotiť, buď ja alebo MM, sa len nase.ieme nakoniec 😀
dráčik - búchanie hlavy o všetko- to som tu už aj ja chodila po rady 😉, no nepoteším ťa, u nás to trvá dodnes. najprv to robili preto, lebo to bola novota, teraz už naschvál, keď sa niečo nepáči, na protest tresnú hlavu a o niečo. Už sme si zvykli, neriešim to, otočím sa.Je pravda, že trošku je toho už pomenej... Alebo ked napríklad A si nahnevane buchne hlavu o podlahu, stenu, vytrínu a jej to zakážem, dobehne T a trepne si ju tiež- len aby nebola z niečoho vynechaná 😀. Predstav si, že mne to robili aj na betóne vonku, na chodníku 😅. Teraz je novinak, že keď je niečo no-no/nesmieš - tak si búchajú pästičkmi hlavu 🙄
ad utieranie rúk: určite áno! keď prídeme domov alebo k najbližšiemu vodovodu, tak utekáme umývať ruky, tvár. Moje si pchajú ručičky do úst (okrem iných zaujímavých vecí). S tou teóriou, že deti sa majú zoznamovať aj zo špinou kvôli imunite súhlasím na 100%, ale keď sa mi hrajú zo zeminou+pieskom potom si pchajú všetko do úst, tak zato očista nezaškodí 😀
Minule si Tara vyliala na seba, zdochnutého a zhnitého slimáka na seba (to už bolo celé v tekutom stave 🤐), mala okrem šiat na tvári, na mihalniciach, podľa mňa aj do úst jej kvaplo, no fúúúúúúújjjjjach...a to kým sme prišli na to, že z čoho je čierno bodkovaná!!!!

zlatusik2
4. aug 2009

lalupa:
ake citila som sa hrozne?preco?co si susu?nakukla som Vas omrknut.moja mala by u Teba tiez urcite jedla spenat a doma ani za toho.....🙂

lenkamt
4. aug 2009

Adrol - fuj slimák 😝

inak ani ja ich neviem odfotiť 🤐 ani k profi fotografovi sa neodvážim, lebo furt zdrhajú , nekukajú jedným smerom a zase nadopované diazepamom by vyzerali divne 😀

grmitko
autor
4. aug 2009

Leni 😀 😀 😀 😀

dracik1
4. aug 2009

adrol,ze slimak, beeee a zdochnuty slimak je super spojenie 😀 😀

dracik1
4. aug 2009

leni 😀 😀 😀

dracik1
4. aug 2009

sasi, inak mas super fotku 😉

lalupa
4. aug 2009

cauko zlato, cakala si ,ze budem referovat? 😀 som rada,ze si sa ukazala, dobre sme dosli, zozrali sme asi 3 rozky s domacim cerstvym marhulovym lekvarom, samo,ze prva bambula len s maslom 😲
tak vas pozyvam na spenatik 😝 😉
tolko som sa chcela este popytat, no ostane to asi cez net alebo nabuduce 😉

lalupa
4. aug 2009

adrol, mozno ma chut na fajne slimaciky s cesnakovym maslom mnam 😝

ono sa povie imunizovat,ale co tie hlisty, cervy a kadeco sajrajtove??? blee, ja sice zjem aj zo zeme,ked sa zabudnem, ale nase deti, to je holt ine kafe... mnam kamienky, no staci,ked si len ocmulaju prsteky...

mne sa dari fotit obe,ale z urcitych pricin su tieto foto nepouzitelne 😀
pripadne ciham a cakam jak pako a potom rychlovka,ked letia oproti sebe a cvakaaaaaam 😀

zlatusik, nikam si nesla?

grmitko
autor
4. aug 2009

dracik dakujem 😀

helka1
4. aug 2009

Ahojky, hm dneska to tu nejak zije 😀 a aj gurmani sa najdu 😀 😀 😀 ze slimaky , tie som este nejedla 😅

Mna MM vola dvojnasobnym zavislakom - na nete a na foteni 😅 , deti fotim rada a vela, lenze v konecnom dosledku vyjde aj tak vela nepouzitelnych fotiek 😒 no a net to je moja praca 🙂

helka1
4. aug 2009

Grmi inac boli sme na tej T-com plazi dokonca 2x, obzerala szom ci tam nenajdem nejaku dvojickovsku maminu z MK ale nevidela som nikoho 😅

dracik1
4. aug 2009

pridala som nejake nove foto 🙂

grmitko
autor
4. aug 2009

heli a vy ste dnes boli? ci kedy? si mohla dat vediet sme mohli dat stretko 😉

vranka4
4. aug 2009

Ahojte 🙂 ,ak môžem pridávam sa k vám do klubu 🙂 ,čítam vás pravidelne,kukla som aj vaše fotočky-detičky máte utešené,len sa mi nechcelo písať,zdáte sa mi ako stará zohratá partia 😀 ,tak som nechcela zasahovať,ale teraz som sa rozhodla 😀 ,tiež máme dvojičky-párik 🙂 ,v takom úžasnom veku,že skúšajú občas našu trpezlivosť 😉 ,aj našim sa ujde občas po zadočku 😒,každý deň nás niečím prekvapia, teraz majú obdobie pusinkovania,stískania navzájom,o chvíľu sa štípu,kopú,ťahajú za vlasy,hryzú-no hrôza 😕 ,sú ohromné papuľky,hlavne Ivka je taká akčná,reční básničky,vyspevuje,Marek je skôr typický pohodový chlap,všetko má čas 😉 ,on je taký domáci majster-opakuje všetko ,čo ja robím,všetky domáce práce,Ivka tá má rada knihy,stavebnice,puzzle.........,tiež sme vyše mesiaca bez cumľov a druhý týždeň úplne bez plienok,aj keď sa občas stane nehoda hlavne Marekovi 😒 ....s papaním je to podobne,Ivka vyskúša aj nové veci,Marek len pozrie a povie -toto neťem,ale v podstate sú dobrí papkáči,len niekedy majú slabšie dni,len mlieko véééľmi nechcú,mliečne výrobky,syry áno,dlho boli kojení-do 2 rokov to bude asi dôvod,po odstavení odmietali akékoľvek mlieko,verím,že raz sa to zmení 🙂 .....pozdravujem vás všetky,aj detičky,prajem hlavne zdravie,pohodu,trpezlivosť,aby ste si vychutnávali toto krásne obdobie ,ktoré rýchlo preletí 😉 ...ak budem mať čas,ešte sa ozvem 🙂

helka1
4. aug 2009

grmi , nie dnes, my sme uz doma daleko od vas, boli sme tam min tyzden, ked boli horucavy 😝 tak sme zbehli k auparku na ihrisko a odtial na piesocek 🙂 fajne bolo, dokonca som sa na par sekund ocitla aj v hojdacej sieti, kym neprisiel synator po mna aby som sa pakovala spat na piesocek 😀 😀 😀 , ked bude cas , pridam fotos 😉

grmitko
autor
4. aug 2009

vranka vitaj medzi nami a kludne sa pridaj 😉

heli, je tam fajn na tej plazi ja som detom slubila ze dnes pojdeme, ale pocko nam to pokazilo, vezmem ich asi vo stvrtok alebo v piatok 🙂

lalupa
4. aug 2009

jejo , vitam vranku mamku 🙂 , napisala sim nam pekne a prehladne to,co by sme sa opytali my 😀
paradicka,ze dva roky kojeni, to aj rosarita, klobuk dole
juj, a 4 deturence, to vam musi byt sdoma veselo, no na druhej strane mas pomocnikov,ze??

a zohrana partia? to som mala taky isty pocit kedysi aj ja a teraz v pohode
sice su dovolenky,ale ak to tu bude ficat poriadne, tak tu presedime hodiny 😀 , no neskutocne to pomaha vyventilovat tazke dni s nasimi bobikmi 😅 , kedy zistujeme, ze vsetci mame doma to iste 😵 😵 😵

lalupa
4. aug 2009

apropo vranka, prekrasne deticky vsetky 4 😵 , vasi chlapi dvaja sa musia mat medzi vami bozsky 😉
co su to za pohariky???

grmitko
autor
4. aug 2009

babulky idem haji, bru nocku

vranka krasne deticky vsetky 😵 😵

katullka
4. aug 2009

caute zienky,

dlho som tu nebola, nejako som nestihala, ale citala som 😉 .

dracik, mas krasnych chalanov pozerala som fotky 😵 .

vranka, vitaj! 🙂

jankababulka, citala som o Miskovi, chvalabohu sa diagnoza nepotvrdila, a ako sa ma teraz anjelik je mu uz lepsie a co Kacenka?

My sa mame celkom fajn, ale drobci neustale skusaju moju trpezlivost, takze tiez sa im ujde na zadok, myslim, ze bez toho by to u nas vobec neslo, lebo kricanie teda vobec nezabera. Inak sa dost rozkecali, teda hlavne Pauli,ta uz po nas opakuje vsetko. Napisem iba par takych jej srandovnych skomolenin: pukkať (kupkať), fáčik (vtáčik), Samík, Samike (Samko 😵 ), tajík (čajík) a jej najoblubenejsie slovo je maminkaaaa, papať, hami a tiež aj dedko. Ona je teraz taka maminkova, ked zajdem za roh uz je krik. Ale strasne sa mi u nej rata, ze aj ked sa hneva na Samka, ze jej napr.nieco zobral, tak place a krici Samiiik. Samulko pouziva zatial iba tie zakladne slova:mama, tato, dedo, baba, havo, auto..ale uz zacina napodobnovat Paulinku. A je ostrihany, uz nema kucierky, najprv mi to bolo velmi luto, ale teraz sa mi ovela viac paci, uz je taky chlap z neho 😅 .

A co sa tyka nocnikovania, tak katastrofa. Je to narocne ich naraz ucit. Paulinka vie pekne povedat cikat aj ,kakat, ale este sa do nocnika ani raz nevycikala ani nevykakala. Samka takmer vzdy ked tam dam, tak sa vycika. Chcela som ich oducit, tak ze po jedom, myslela som, ze najskor Paulinku a necham ju len v nohavickach bez plienky, ale uz ma aj chut presla. Stalo sa mi, ze sa mi obaja vykakali v byte naraz a teraz co skor zachranovat 🤐 😝

katullka
4. aug 2009

Je tu este niekto???? 😕

lalupa
4. aug 2009

katik, tu som este 😉