Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
13. nov 2009

ozaj teraz ma napadlo, bola som rano v Lidli a maju tam 50 ks rusok za tusim 4,99, pre tych co rusky zhanate 🙂 😉
(nie som si teraz ista ci stali 3,99 alebo 4,99 ale tusim 4,99)

margaretka11
13. nov 2009

Ahojte, prajem krásny piatok 13.-teho 😀 . Dúfam, že máte červené ponožky lebo ja hej 😉

Grmi, mrzí ma, že Domko nechce v škôlke jesť, je to o to ťažšie, že si spomínala, že chlapci celkovo nie sú veľkí jedáci.. A keď to máš počúvať aj od učiteľky v škôlke, iste to nie je nič príjemné. Faktom však zostáva, že si skvelá mamička, preto vôbec nerozmýšľaj nad tým, že by bola chyba v tebe. Myslím, že Domko musí len trošku dorásť a pochopiť. Chce to čas a keď bude vidieť, že všetky ostatné deti jedia tak sa skôr či neskôr bude chcieť "začleniť". Aj v Mame a ja tuším teraz niečo písali v tom zmysle, že keď dieťa videlo všetkých svojich kamarátov jesť chlebík s mäsovou nátierkou tak aj samo začalo jesť, hoci jeho mamina predtým vravela, že podobné veci doma nezje 😉

U nás doma je to s jedením tak, že Simonku zastaví iba železobetón, fakt nemá problém zjesť jedlo, nebráni sa ani novinkám. Simonko je prieberčivý, najradšej by stále jedol iba cestoviny a odmieta mi mäso. Najnovšie už aj kuriatko, čo predtým nebol problém. Je pohodlný, nechce sa mu žuť. No a ja - mater prefíkaná - kamuflujem mäso do cestoviny a Simonko ani častokrát nevie a zje to 😀 . Mäso mu teraz krájam alebo trhám úplne nadrobnučko, aby sa to dalo schovať do ostatnej prílohy 😀 . Ale aj v tejto jeho prieberčivosti vidím dôvod, prečo horšie kaká. Lebo Simonka zje jablko, slivku, kiwi a proste všetko. Simonko si dá maximálne jablko a to tiež nebýva často. A keďže preberá a preberá tak potom sa aj to jeho črievko musí viac vytrápiť 😝 . Ale našťastie ako mu dávam Duphalac tak je to kakanie lepšie 😵

lumah
13. nov 2009

Ahojte kočky, tak u nás Filipko mal asi šiestu chorobu-mal presne tie príznaky. 3 dni teploty, z toho dva dni do 39 a keď mu prešli, vyhádzal sa na nožičkách, potom na celom tele a dnes je to už lepšie. Bol nervózny a urevaný- hrúúúza.

grmitko
autor
13. nov 2009

marg, praveze na nasho Domka, ma zeclenenie uplne opacny efekt, on nechce zapadnut, on musi vycnievat z davu 🙂 🙂 da si ruku na usta a nedostanu do neho nic, on ani doma nezje vela, ak zje tak je to uz na pokraji mojho nervoveho zrutenia aj to ho musim krmit, takze jedlo je u nas velky boj, Lelko v skolke zje takmer vsetko, doma je stale preberavy, ale robi mi radost, ze aspon tam sa napapa a mam z neho velku radost 🙂

margaretka11
13. nov 2009

Grmi tak musíš byť rada aspoň za Lelka, je dobre, že sa v škôlke napapá 😵 . No a Domko, keď chce vyčnievať z radu, tak nech vyčnieva. Ja viem, že by mal jesť, ale tak čo narobíš? Proti veterným mlynom bojoval iba Don Quijote 😉

Lumi, naši šiestu chorobu nemali. Ale som rada, že je u vás už lepšie a teraz to už bude iba lepšie 🙂 . Ale poznám, keď sú deti také nervózne a stále iba plačú, to je na porazenie 😝

womenne
13. nov 2009

Ahojte babulky
ja som dnes konečne bola u lekarky s tym chrbatom moc ma neptešila ale odovodnila mi tie bolesti 😔 Dala mi rehabilitacie a od pondelka začinam 😵 Na rehabilitacii ma dnes ešte vyšetrili a pani doktorka zhrozena na mna kukala,len mi stlačila jeden sval a ja som až vykrikla,a začala ma prišerne boliet hlava,tak preto tie bolesti a zvracania ☹ hadam mi to pomože.

Inak soms tihla spravit jednu varku lievancov a ostal mi jeden 😲 takže maly zaspia a idem robit dalšiu je to užasne 😵 😵 😵

lilinka76
13. nov 2009

Dievcata,ani vo sne by mi nenapadlo, ze Vam tie lievance budu tak chutit. Tak som velmi rada.

zefa
13. nov 2009

pekný deň prajem..tu práve svieti slniečko 😵 ..ale po prečíteni tej témy o annamary my prší v duši a tlak mám 200/200..keby som fajčila asi si naraz 3 zapálim 😒 som to ani nedočítala...mali by jej zobrať obe deti trumpete 😒 ja dnes varím šošovicu a ryby panga...naši milujú ryby

womenne
13. nov 2009

baby a ako sa vyzatim chranite proti chripke?budete nosit tie ruška?ja neviem či si kupit alebo nie,dnessom čitala že sa vela ldi boja očkovat pretože ta vakcina nieje dostatočne odskušana a može zmutovat s chripkou z ukrajiny.A minuly rok varovali že pride dlho očakavana pandemia žial nemylili sa.Ja mam hrozny strach z tohot s malymi už teraz odmietam chodit do nakupnych centier,to zase bude moj naštvany lebo on tomuto moc eee čož ma štve.

margaretka11
13. nov 2009

Rosarita, híííí hanba miiiiiiiiiii. No čo som to za trdlo?? Prajem ti všetko najlepšie k narodeninám, hlavne aby si bola zdravá a nech sa ti darí vo všetkom, do čoho sa pustíš 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ajka72
13. nov 2009

takže sa môžem prihlásiť do klubu ktoré robili lievance vyšli a aj chutili super myslím že sme mali tento skoro všetky lievancovi týždeň 😀 lilinka ďakujeme za dobrý tip 😉

womenne
13. nov 2009

baby prosim vas ake mate pre deti vankuše?mys me boli teraz kupovat malym a ž sme kupili klasicke ako pre dospelych ale mne sa to zda hrozne hrube,už som vybrala veeela guličiek odtial a neviem ako by to mala byt hrube nemate nahodou niektra foto????

womenne
13. nov 2009

rozmer je 70x90

grmitko
autor
13. nov 2009

ja som dnes robila zase lievance, akoze na veceru, este ich tam zopar je, lebo deti zatial nejedlli, papaju plnu misku cini minies 🙂 🙂
Danka, nasi maju vankuse z Ikey, take stredne velke 🙂
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1012... tieto mame, su take akurat pre nich 🙂

margaretka11
13. nov 2009

wom, čo sa týka tej chrípky, bojím sa jej síce ako šľak, ale zatiaľ nerobím špeci opatrenia. Jeme viac ovocia, ak by som aj náhodou išla do nákupného centra, či už sama alebo aj s deťmi tak skôr doobeda, kým je tam málo ľudí a čo najrýchlejšie vypadnúť. A ešte si dávame každý deň vitamín C. Teraz k tým vankúšom, moji drobci ešte spávajú na tých maličkých detských vankúšikoch, zatiaľ im to stačí. Sem-tam im požičiam svoj starý, prastarý páperový vankúš a poobede spia aj na ňom, ale to je výnimka 😉 . A ten nie je ani taký hrubý 🙂

womenne
13. nov 2009

kurna to čo je za cena my sme vysolili 3000.-za 2 sady,protialergicke celoročne,s vymenitelnymi guličkami.neviem rozlišit tu hrubku neviete aka ma byt optimalna?sa bojim aby sa čosi v noci... ☹

margaretka11
13. nov 2009

wom tak to neviem 😒

womenne
13. nov 2009

tak ja som dnes kupila dalšie c-čko s postupnym uvolnovanim,nutim chlapa si stale umyvat ruky.

Tak vankuše som vymenila dala som im naše a my sme si zobrali nove 😝 nie ja mam len strach aby sa nezadusili lebo su fakt velke.je to možne však?

womenne
13. nov 2009

kupim im tie čo tu dala Saška asi ma chlap odstreli 😅

margaretka11
13. nov 2009

wom, si mi pripomenula, aj ja si teraz častejšie umývam ruky a aj deťom 🙂 . A chápem tvoje obavy z tých veľkých vankúšov, myslím si síce, že tvoji chlapci sú už veľkí a teda by sa nemali zadusiť, ale chápem ťa, tiež by som sa bála..

womenne
13. nov 2009

ačo vaši chlapy ako to beru? moj hrozne lahostajne a mna to vytača hrozne vysoko 🙄 ho nutim aspon vitaminy jest,mu to chystam k obedu,ledva somho naučila ranajkovat

grmitko
autor
13. nov 2009

my doma nejako chripku nerozoberame a neriesime, zatial teda, ruky si umyvame vsetci, kupili sme dettol, ten inak pouzivame bezne, ale teraz ho mali za super cenu v lidli tak sme kupili viac do zasoby 🙂

margaretka11
13. nov 2009

wom, môj manžel k chrípke pristupuje tak pohoďácky. Akože nič sa nedeje, zbytočne sa obávaš a ak by aj náhodou, tak sa vyliečime 😉

grmitko
autor
13. nov 2009

marg, moj tak isto 🙂

lalupa
13. nov 2009

lili, ako predseda ta pasujem za hlavneho kuchara 😀
dnes sa mi mimoriadne vydarili,kazdemu chutili, no parada, nahrubo su asi lepsie jablcka a cim viac,tym lepsia chut a vona a stavnatost, skoro ani olej nedavam , na mozno kazdu tretiu 😵 len ako za necht, super cesticko 😵
este by sme to mohli prespekulovat, aby sme nejedli stale len jablkove 😀

ak mate otazky ohladne vakcin, pytajte sa v ip
kazdopadne vetrat, na vzducha ano, kolektivy a OC redukovat, hygiena, pitny rezim, otuzovanie hahahahahaaha, zdrava strava,nie ako u nas lilinkine lievanceky,no su tam jablcka 😉, jablcko denne, celaskon, hlivovu polievocku, my s manzom papame hlivu v tobolkach plus probiotika, z parok sme presli na vlocky, vyborne su fitnes celozrne,decka maju tie cookies s jogurtom, a objavila som chutne vitalis s prazenymi mandlami

lalupa
13. nov 2009

a este pridam utopiu ist si niekedy zaplavat, zatancovat, posediet na kafco s partiou, proste dusevnu hygienu raz za cas veresetovat hlavu

lilinkine lievanceky som zabudla napisat,ze kazdy druhy den 😀

lumah
13. nov 2009

margaretka mi hovor, dnes som po nich v kuse hučala-cbhu%datká, ale stále mi za chrbtom vymýšlali-otvárali skrinky na linke a vyberali všetko, dokonca otvorili umývačku riadu a pchali tam svoje hračky. Aj som sa smiala, aj hrešila, no to bol deň. 😝 😒

grmitko
autor
13. nov 2009

a ja som zabudla napisat ze ja som dnes lilinkine vylepsila tym, ze som do cesta pridala lyzicku skorice, boli krasne vonane a dalo im to taku jemnucku prichut, ni e je ju tam nejako citit ale spravi svoje 🙂 🙂

stupidq6
13. nov 2009

Ahojte 🙂 My sme dnes boli v Žiline na nákupy niečo do domu sme kúpili gauč a nejake komody a babám som čižmičky kúpila 😵 Ešte nespia tu behaju a rehocu sa 😀 Nika a Kubo ich roztatarujú tak som zvedavá kedy zaspia 😎

lalupa
13. nov 2009

skoricovy vynalez je moj patent 😉

chyba mi tu strasneeee YASMIIIIII, ak nas citas, daj nam o sebe vediet , prosiiiiiiiim!!!!!!!!