Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mima595
29. dec 2009

lili - ja ten kolac so zelatinou robim bezne-vymastujem ako pise Grmi - mast + hruba muka - no a odlepi sa - podla toho poznam, že je upečený, ale fakt len hore kusok, tej zelatiny tam vela nenatecie

len daj pozor, ked budes nalievat zelatinu na tvaroh, aby nebola prilis horuca, lebo potom sa tvarok topi a vychadza na povrch zelatiny - nevyzera to pekne, ale na chuti to neubera
ja to robim tak, že nahusto naukladam ovocie na tvaroh

evka1310
29. dec 2009

☹ ☹ mojim malym sa dnes vecer vratila teplota..uz od vcera vecera nemali skoro ziadnu a dnes vecer Rudy 38,0 a Albert 38,5 😒 😒 ako je to mozne.... 😢 😢 a najhorise je, ze obom zacinal kasel... ☹ ☹

helka1
29. dec 2009

Ahojky, nejak vas zanedbavam - nestiham 😒 . Len som v rychlosti postrehla ze je tu vela marodov ☹ tak vsetkym prajem rychle uzdravenie 😉

Drobci su relativne oki, (klop, klop, klop) ten treti - este v brusku ma uz kvalitne okopava 😅 😀 , akurat ja zazivam stresy , ktore by som teraz v tehu nemala 😔 , suvisi to s nasim byvanim, pevne dufam, ze sa situacia skoro vyriesi, lebo skoncim na psychiatrii 😝

diddi
29. dec 2009

caute...tak aj my uz teplotujeme...Ella ma 38,vracala a ma hnacku...zbytok rodiny sa zatial drzi...ale ide o docasny stav si myslim....co je toto virtualny virus? 😠

aneti78
29. dec 2009

ahojte

Lili,aj ja mam zvysny tvaroh,tak idem spravit zajtra tento: http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=1&id=320, ked ho tak vychvalili a bude na Silvestra. ale aj ten so zelatinou robim a nenatecie toho vela po bokoch a okraje aj tak orezem.

katullka
29. dec 2009

Caute babulky,
hlasim sa z lazaretu, som uz zufala, Samka stale neskutocne prehana, uplna voda z neho ide, stale ho treba skoro celeho prezliekat... 😢 . Inak je zvlastne, ze napriek tomu ma dost energie na to, aby robil stale zle 😅 . Uz nelezi tak nehybne ako vcera, uz cely den behal ani velmi nespal..Je to asi dobre znamenie, ze ma tolko energie, ale to uz predsa nie je normalne od soboty ☹ . Myslim, ze ho drzi nad vodou ten kulisek, Smecta..vsetko poctivo pije. Aj som mu dnes varila ryzovo-mrkvovu polievku, ale vsetko islo hned von.
Paulinka, ta sa uprostred noci pokakala, ale cez den iba raz, tak ze som ju rovno kupala. No ona nechce vobec nic jest a ani pit. Zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedava, ako dopadneme.

Evi, to mi je velmi luto, ze sa drobcekom vratili teploty ☹ . Co je toto za hnusne virozy? Drzim Vam palce, rychlo sa uzdravte.

Lumi a Vy tiez marodikovia ☹ , dufam, ze Vam tie Atb rychlo zaberu a budete ok. Boli ste u nasej dr.V?

Nanus, tak vy ste teda riadne mnozstvo hraciek nakupili 😅 . My sme az tak vela nekupovali, uz to ani nemame kde skladovat, a ani ich hracky az tak nebavia. Ale domcek mame tiez, no mame ho na balkone a obcas im ho rozlozime, oni sa v nom asi tak 5min. poprekacuju a povalaju a je dohrane 😀 . 😀
Inak "ocka" uz museli riadne vyrast od kedy sme sa v lete videli. Idem popozerat fotecky.

katullka
29. dec 2009

nani, pozerala som fotecky, zlati ste vsetci!!!!! Inak aj tie soletky im davam, co si radila. 😉

helka1
29. dec 2009

Ach jaj to su smutne spravy o choruckych detickach ☹ . Katulka, nas Adamko ked mal taku vodnatu stolicu a vela jej bolo tak mal rotavirus, mas velke stastie, ze ti drobcek chce pit, mne vsetko vyvracal a tak sme aj dopadli - v nemocnici na infuziach 😢

Nasi pod stromcek dostali tu nafukovaciu skakaciu trampolinu, nasenie bolo obrovske , ked neposluchali tak sme pohrozili ze pride ujo a trampolinu vezme, to sme vsak Radke nemali robit 🤐 , chuda riadne stresy z toho chytila, stale dookola opakovala ze ujo vezme, tak sme ju 2 dni museli presviedcat ze tu trampolinu ziadnemu ujovi nedame 😅

bibianka
29. dec 2009

Helka, čo to je s tým sťahovaním?

bibianka
29. dec 2009

a ešte a Hele - tí tvoji chrústi už taaak vyrástli 🙂
A viete už, čo to bude?

helka1
29. dec 2009

Bibi, natahuje sa to a ja to nemozem nijak ovplyvnit, situacia je tu uz pre mna neznesitelna 😢 ... ale uz sme dali rodicom podmienku ze sa musia vystahovat do konca januara 😅 😠 , lebo v opacnom pripade to pre nas nema zmysel, musime v byte vsetko poprerabat a prestahovat sa tam este predtym ako porodim 😔 a to nie je iste ze kedy 😔 lebo ked budem mat opat preeklampsiu tak to moze byt ako u dvojok a tie som rodila v 33 tt (to je o 10 tyzdnov viac ako mam teraz) cize casu zalostne malo ☹, mojich rodicoch to zrejme az tak netrapi... 😖

Pohlavie este nevieme, Dr sa tam nechcel ukazat, snad sa to dozvieme na najblizsej poradni 5.1 🙂

lalupa
29. dec 2009

ahojte

ad zumba, cvicim doma, teda sa rada zatial len divam 😀 ,cvicila som len 2x,ale len zakladne kroky, muzika, styl, ludia su strasne zlati a motivujuci,ale ked mi kocky schvalne behaju pod nohy a kricia,ze mami, netancuj tolko, tak to nejde len tak 🙂
su 4dvd,aj by som vam skopcila,ale su chranene, prve je basic, asi 45minut vysvetlenie a ucenie krokov roznych tanecnych stylov ako salsa, merenge, calypso,... a k tomu 20min workout, na ostatnedvd brucho, kardio a neviem co, sa zatial ani nepozeram
odporucam,je to fun, ventilovanie, radost z tanca a endorfiny,ale neplatila by som,teda nechodila by som osobne nikam, lebo nemam tolko casu,penazi a kondicky na ukazovanie 😎

heli, ja tiez nasim,ze jeziskovi poslem naspat aleb o zoberie,ked zlostia 🙂

grmi, mnam tie tycinky

aneti, vyzerato super,ale dlho sa to robi, pockame na tvoje referencie

kati, nepaci sa mi to, ale super,ze samko pije

ad nechutenstvo, pamatate,aj nam hocikedy nechutilo,ked sme boli deti, dolezite je pit, jest vela netreba, moze to byt prechodne obdobie nechutenstva, predzvest choroby, zuby, vzdor,...
ak neviete,co by mohlo zabrat,dajte nieco z nasej stravy, nase tak mlsaju a ochutnavaju a potom dostanu akoze detsku napodobeninu, dokonca niekedy uz ani nerozmyslam a papame rovnake

sem tam odstavim pomaranc alebo mandarinku,a hoci sa mi decko vyhadze,aspon ma v sebe vitaminky, zo vsetkeho je mi najlepsia indulona modra

wom, an som na FB 🙂
posortirujem fotky a pridam

lili, skusas niekedy odstavovat? mrkvicka s jablckom?

astora
29. dec 2009

Ahojte kočky drobčekom prajem skore uzdravenie to je des každa druha mate chore dvojky ☹ my sa zatial držime ale nejak sa mi nepači Adik ale teplotu nemal len je taky divny akoby na neho dačo liezlo tak som zvedava ako to dopadne, ale hadam nebude chory lebo som rada že mam aspon pokoj chvilku od chorôb.

Vianoce u nas boli pekne deti dostali hukacie hasicske auta a zeriavy vsetko na ovladanie plus oblecenie a kopec drobnych hraciek tak su spokojni nevedeli sa už dočkat stromčeka ale už som aj rada že je po vianociach deti sa tešia do školky ale ja sa toho už bojim po tom všetkom čo počuvam že sa deje v školke 😠

vranka4
29. dec 2009

ahojte 🙂 ,čo to čítam,samé smutné správy 😒 .chúďatká choručké detičky,nech im tie teploty,grcky a kakanice už dajú svätý pokooooooooooooooooooooj 😖
naši tiež skoro mesiac pokašliavajú a soplia,ale ma to štve,už sme toľko euráčov minuli na lieky a vitamíny,už keď si myslím,že to ustupuje,o pár dní nanovo... včera sme boli u dr.,vzala im výtery obom,dala Uniflox kvapky do nosa,Pamycon sme týždeň kvapkali a nič,pár dní lepšie a potom nanovo,no dnes mi známa z mikrobiol. volala,že výtery sú negatívne,na jednej strane som rada,že sa nemusia napchávať ATB,ale tie hnusné zelené sopliská sa neviem skadiaľ Marekovi berú 😒 .............aj keď teraz sú také škaredé virózy a dlhotrvajúce kašle dosť rozšírené,u nás v nemocke poslednú dobu aj ťažké zápaly pľúc 😖 ,dokonca aj prasačia chrípka komplikovaná zápalom pľúc
dúfam,že v starom roku zaženieme všetci všetky choroby tatata a v novom budeme zdravší 🙂 ,včera sme mali behačky aj s mojou svokrou,tiež mala druhý týždeň virózu,bola slabá,včera sme ju zaviezli k dr.,ten jej zmeral cukor v krvi-27,6 😕 😕 bola cukrovkárka,ale natabletkách,hneď skončila v nemocnici na inzulíne chudinka,ide mať 80 rokov,v živote nebola v nemocnici,tak má z toho všetkého traumu 😉

grmi,tie tvoje chutné recepty,zajtra idem aj ja znova vypekať a potom šup do nočnej 😒

bibianka,naši sa poriadne rozkecali až po dvoch rokoch,a odvtedy melú ako z mlynčeka,v kuse,pusy sa im nezatvoria,len keď spia 🙂 dovtedy základné slová a medzi sebou mali dorozumievacie znaky 😀 😀
naša Karin doložila nejaké fotky z Vianoc,ak chcete,kuknite 🙂

ajka72
29. dec 2009

helka dozviete sa na moje meninky tak nech ste spokojní ale hlavne nech je malé baby zdravučké 😉

bibianka
29. dec 2009

helka, už nejak ie som v obraze - odsťahovali ste sa už od svokry?

lalupa
29. dec 2009

modra indulona na ekzemik,nie na papanie 😅

ajka72
29. dec 2009

kattulka tá vodnatá stolica sa ani mne nepáči tiež sme ju mali a často a bol to rotavírus a skončili sme na infuziach boli sme síce oproti vám maličkí -7 mesiacov, podľa všetkého sme to dostali v MC v ktorom som bola vtedy prvykrát a od vtedy poslednykrát ale aj helkin Adamko je vačší a tiež tam skončili tak držím prsty 😉

vranka4
29. dec 2009

lalu,aj sa chystám v novom roku,niečo so sebou robiť,lebo takýmto činom si ma o chvíľu pomýlia so slonom v ZOO 😀 😀 ,ešteže Vianoce netrvajú mesiac,lebo by som bola slonica 🙂 ,ale teraz si ešte doprajem maškrty,ja na diéty nie som,to by som nezvládla,začnem cvičiť,ale tiež doma,možno občas zabehnem do posilovne.....

helka1
29. dec 2009

lalu, praveze este nie ☹ , coraz tazsie sa mi zvlada toto prostredie, potrebujem dychat a slobodne rozhodovat, no akonahle pocut detsky plac a svokor/svokra su doma tak volaju deti "utesit", beru mi deti bez mojho vedomia a suhlasu, krmia ich pred vecerou a obedom, ozvem sa - tak mam v sebe kopec hnevu 😠, mam milion dovodov na stres ktoremu by som sa mala prave teraz vyhybat 😔
Na druhej strane mi tuto situaciu neulahcuju ani rodicia 🤐, vedia, ze tu trpim a ze nas de facto brzdia, ale moc tu situaciu neriesia 🙄
Ajka, mozno dozvieme, mozno nie zalezi ci sa bude chciet drobcek odtajnit 😀 a vdaka 😵

bibianka
29. dec 2009

Na rotavírus a iné hnačkové záležitosti sú super probiotiká. Dávam Biogaia kvapky deťom od 4 mesiacov a keď schytali rotavírus, pediatrička nechcela veriť, že je to ono, taký to malo mierny priebeh. U lekárky sme ani neboli, len som s ňou telefonovala. Z vlastnej iniciatívy som poslala vzorku do mikrobiol. labáku a tam potvrdili rotavírus. Probiotiká sa ale berú dlhodobo.

ajka72
29. dec 2009

ano aj my sme brali dvakrát za deň probiotiká a dávam ich stále už nie dvakrát za deň ale aspoň raz za deń alebo dva, keď su zdravé

lalupa
29. dec 2009

heli, tipujem dievcatko,ked sa takto skryva, chalani sa radi ukazuju 😀

bibi, detto 😉

konecne dosiel manza, dobre,nie???

bibianka
29. dec 2009

Uf Helka, toto, čo robia, neznášam ani občasne, keby mi to niekto robil furt, asi by my vystrelilo. Prckovia niečo vyvedú, ja ich pokarhám a ak začnú fňukať, hneď priletí nejaký starý rodič utešovať. Ráno im dávam ako prvé mlieko, po raňajkách už by som ho do nich nedostala, tak som fakt nas..., keď mi ich predtým niekto nakŕmi chlebom 😠 Ešte že to nie je stále...

lalupa
29. dec 2009

a doniesol nezjedenu studenu pizzu, hadajte, co prave robim? 😀 😝

ajka72
29. dec 2009

lalu mňam práve dnes som mala chuť na pizzu ale som sa nejako ovládla a ty mi tu teraz robiš chute 😝

vranka4
29. dec 2009

lalu,dobrú chuť 😀 😀
bibianka,malí sú rozkošní a tiež sú výmyselníci 🙂

helka1
29. dec 2009

bibi, robia to pravidelne, vsetko detom dovolia, pomaly aj skakat po hlave, vsetko tam mozu zjest a potom som samozrejme ja ta zla a ked sa im nieco nepaci utekaju k svokrovcom, ja som samozrejme ta zla a nervacim 😔

Lalu to ti tak chodi pravidelne 😅 ? Dufam, ze nie 😔 .

A inac s tym skryvanim, ono babo bolo dost blbo natocene, cize sa neskryvalo ,len polohu malo debilnu, no je vsak pravda, ze rucicky malo pred tvarickou ako keby sa hanbilo 😀

bibianka
29. dec 2009

lalu, ja mám rada aj studenú 🙂

Vranka, to teda sú. Bobo mi nedávno vytrhol klávesy z klávesnice na laptope.Budú mi musieť vymeniť celú, ak sa ju vôbec podari zohnať 😠 Máte tiež podobné zážitky? 😀

lalupa
29. dec 2009

heli,ano 😔

vy ste dobre, to ma tu nik nezastavi,ze fuuuuuuj,nezer??? 😀