Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
14. jan 2010

no možeš si vybrat 2 ročnu,3 ročnu alebo 4 ročnu ale tu si dava malokto večšinou ju dostanu ty čo idu z uradu prace.Ja som bola po autonehode na urade prace nemohla som hned pracovat a už som bola aj tehu tak preto.

Neviete aka strava sa dava ked mate malinko zvyšeny cholesterol?

womenne
14. jan 2010

no valim k drahemu mi už vyčita že ho zanedbavam prvy večer som tu 😀

katullka
14. jan 2010

wom, aha, spominam si, ze si tu pisala o tej jazde. A kedy sa Ti konci ta materska?

Sasi, ti chlapi.. ☹

lilinka76
14. jan 2010

Ahoj Katka,

uz su deticky zdrave??? Ako ste na tom s nocnikom??? Dlho som nebola a necitala, tak mozno pisem odveci...

Ja som sa vcera tesila, ze jeden sa konecne zacal pytat na nocnik a prd, dnes ma uz ostosest ignoroval...

Baby, ja od septembra idem zarezavat a chudata deti do jasiel. Co mame v okoli MS, nemame sancu, ze ich vezmu ako 2,5 rocnych... A kedze sme narodeni v marci, budu do jasiel chodit do 3,5 roka, od 3 rokov budem cvakat pol roka 12-tis. Sk mesacne a to bez rodicaku. ☹ ☹

grmitko
autor
14. jan 2010

lili, no to ma mrzi ze ti ich do skolky nevezmu ☹ ☹

lilinka76
14. jan 2010

No, co uz, Saska, aspon tie jaslicky tu mame blizko a prihlaska je tam uz riadne dlho, byvame par metrov od nich, tak snad nas neodmietnu. Ty kokso, ale za jedneho sa plati 8.000 Sk a za druheho dostaneme 50 % zlavu... A to este k nasej sume doplaca nieco miestna samosprava... Do troch rokov to bude ako-tak OK, lebo si budem moct poziadat o dva prispevky na starostlivost o dieta, ale potom... Horor...

Ako chlapci, uz papaju lepsie v skolke??? Nasi tiez spekuluju, vzdy lamentujem, co budu robit v jasliach. Vyskusam tu zemiakovu polievku s bryndzou, co dala recept Zuzka.

grmitko
autor
14. jan 2010

no aj vcera aj dnes jedli, tak im to hadam vydrzi 🙂 🙂

lumah
14. jan 2010

dracik to kde si nachytala, preboha? Rýchlo sa uzdrav!
katka tak na to nemožem chodiť, ako by som to zvládla s dvoma aokrem toho nestíhaminé veci, chodíme behať s mužom, to by som toho mala už vela.

lumah
15. jan 2010

lili neboj, ono to príde, najskor sporadicky, neskor pravidelne.
My sme sa s kamoškou bavili o tom, že či nočníkujeme, ja že nie, chvilu som aj skušala, a potom som to nechala tak a prišli sme domov a Filip rovno na wc a doniesol obidva nočníky a chcel aby som ho vyzliekla, sadol a vycikal sa, skoro som odpadla. Včera si ho doniesol zas a sadol si oblečený naň, reku, nevadí, aspoň na sucho budeme skušať. 😀
Inak s tými školkami je to fakt des, v kuse ich rušia a potom kam s deťmi?

gmi inak u nás je to tak s jedením, že raz jedne viac papaá, raz druhý.

katullka
15. jan 2010

caute,

lili, Samko sa uz dlhsie pyta bez problemov, ale ked ideme von a tiez na spanie mu plienku davam. To neriesim.
Paulinka sa nechce pytat, chcem skusit kupit na wc to detske sedatko, ci ju to neoslovi, ale akonahle ju necham bez plienky, tak po chvili pride za mnou: "maminka, jejda.." a chyta si mokre teplacky. Ale nejako extra ju do toho nenutim, je uz dost velka, ale snad jej to samej trkne. Ja ju na nocnik len tak neposadzam, ani Samka som nejak nenutila tam vysedavat, on zacal sam. Takze nestresuj, urcite to pride same skor alebo neskor
😉 .

lumi, aj ja budem s nimi chodit sama. Ale ked mas vela aktivit, tak to by si sa nahanala.

Sasi, to je super, ze chlapci papkaju. Ja som posledne dni musela dost bojovat so Samkom a to bol po tych kakackach vychudnuty na kost ☹ . Ale vcera mu chutilo papat, tak dufam, ze mu to vydrzi a uz trosku priberie.

Baby, neviete, ci by som uz mala prihlasit drobcov teraz, ked chcem aby sli od buduceho januara do skolky?

mima595
15. jan 2010

hej, katullka, musis ich prihlasit už teraz

ajka72
15. jan 2010

katullka určite teraz ja som dievčatá prihlasovala pred rokom vo februáry 2009 a idu do školky september 2010 je to choré ale je to tak 😉

grmitko
autor
15. jan 2010

Kati ano uz teraz ich treba prihlasit 🙂
ja si dnes este uzivam den doma, od pondelka mi zacina praca 🙂 🙂 take cudne mi toje, ze do prace, po tolkych rokoch 😀 😀 ale urcite mi to dobre padne 🙂

zefa
15. jan 2010

ahojte

tak 3 ročná kontrola za nami..Sam..100cm,15 kg...Nancy..100cm,16 kg..no slečna zas exelovala ,ako vždy...ona porozpráva,ukáže len sa ma nedotýkajte 😠 ...a máme asi ploché nohy,poslala nás na ortopédiu..oni nám od začiatku ako stoja na nohách neznášajú papučky..my ich kupujeme a stoja nám doma 😝 ..to by ste mali zažiť aké amoky chytajú ked im to obúvam 😠 čo im to mám prilepiť na nohy?

grmi super,že si všetko stihla vybaviť

baby.. ved to tu už skoro všetky končíme..to tu bude doobeda prázdnejšie a po večeroch nám nebude stíhať brať príspevky 😀 😀

katullka
15. jan 2010

baby, neviete mi poradit ako mam zachranit zrazenu plnku do torty? ☹ Ja som to nasla na nete ako na to, ale uz som to pred tym asi pokaslala, ja som to znovu ohriala nad parou, ale je to teraz uplne riedke, zhustne mi to znovu na krem v chladnicke?

womenne
15. jan 2010

Ahojte som dnes kupila deckam užasnu knihu so zvukmi a puzzlami 😎

zefi teda ty maš vysoke deti našimaju teraz 100cm vahu 16.5 kg.čo ste tam robili?ukazovali smery?pomenovavali obrazky?vedeli to?my pojdeme na 4 ročnu a už mam strach aby zase niečo nebolo zle 😒

Ja som neštatsna zo Sebinka už par krat sa stalo že bol uplne pocikany a vto m sdel.on sa totižto vonku vobec nechce pytat učitelky vraj sa vonku na snehu necika neviem kto mu to nahovoril ved nikdy sme stym nemali problem dokonca sa nepocikavala ani ked sme sa učili byt bez plienky.Neda si to vyvsetlit pritom predtym ie vždy cikat sa bojim aby neprechadol ztoho ked je mokry dnes mal aj overal mokry 😢

grmitko
autor
15. jan 2010

zefi aj nasi maju 100 cm, ale vahou sme daleko pod vami 😀 😀 😀 13,8 a 14,2 😝 😝 nasi su modely 😀 😀 😀

vranka4
15. jan 2010

ahojte 🙂 ,naši sú tiež drobci-Ivka má 12kg,Marek 14kg,na zefovcov sa nechytáme 😀 😀 ,ale my s mm tiež nie sme nejaké slony do výšky,skôr do šírky 😀 😀
katulka,zrazenú plnku dať znova nad paru a mixérom vymiešať na jednotke len nie dlho,mne sa vždy upravila,nebola riedka...ak bude riedka,dorob ešte trochu kaše zo zlatého klasu alebo pridaj ešte palmarin,heru a pridaj k tej riedkej plnke...
wom,skús dohovoriť učiteľkám, Sebko musí mať nejaký problém,keď doteraz nemal s cikaním problém,až nedávno 😖, nenakričali na neho v škôlke alebo nepostrašili niečím?

diddi
15. jan 2010

no ja mam tiez modelky...101 a 102...a obe 13,5kg 😎

womenne
15. jan 2010

vranka praveže nie aj somsa jej pytala či chodia predtym cikat že ano všetci.On mi hovoril že na sneh sa nesmie cikat že je "hezky bíly" 😖 tak ja neviem,ale predtym to nerobil teda overal nosia len posledne 2 tyždne dovtedy nebol sneh a predtym zase vianoce.A ked sme spolu vonku tak sanam to nestalo neviem uvidime budem ho pozorovat.V školke ho strašne chvalia tak nemyslim že by tam na neho niekto kričal....

Inak včera mi Sebino povedal:Maminka pri jedle sa nerozprava,tak bud ticho!!!!!sme čučuli s mužom s otvorenymi ustami a potom sme sa museli otočit bo nam skoro zabehlo 😀

lumah
15. jan 2010

Katka ty to máš hneď tam, ja by som sa fakt naháňala, som rada, ked idem s nimi na chvilu von.
baby dnes mám teda deň zas! Filip má rozbitú pusu-krvi ako z vola, david presitotu žabu-pred dvoma týždňami ju mal Filip- myslela som, že to nie je žaba, ale asi je-kristušácka dolian, serem aj na celú dezinfekciu, narobila som sa jak hovado a žaba je tu zas. jasné že sme na to prišli až poobede, dokina tam už nebola, tak som išla do lekárne a kupila sprej Candibene-budem mu to vytierať dva dni a potom nasadím nutrolin B obom, porazí ma!!!
A to o nespaní v noci ani nehovorím-vrrrr.

womenne
15. jan 2010

lumi ako vlastne vypada ta žaba?naš sebko mal pri dolnych zubkov take biele asi afta davala som mu na to Kamistadt gel je to aj na dasna ked rastu zubky aj muž to použiva on ma afty stale.Tak skuste to uplne to zamrtvi..

ajka72
15. jan 2010

wom daj tip na tie knižky náhodou martinus ich nemá?

vranka4
15. jan 2010

ahojte 🙂 ,dnes ma Marek šokoval-išiel sám cikať do záchoda,obliekol sa ,ja idem za ním do kúpelne a vravím mu-poď si umyť ruky a on mi nato-len túto jednu ruku,touto druhou som si nedržal pipíka 😀 😀 😀 ,ja výbuch smiechu,neviem,čo ho to napadlo....a večer išiel na veľkú potrebu,on stále len na nočník vykonáva veľkú potrebu,nevieme ho naučiť kakať do záchodu 😖 ..a keď bol hotový,oblečený,tiež mu hovorím,poď si umyť rúčky a on -veď som kakal do šerblíka,nedržal som si pipíka ani záchod 😀 😀 ...no neviem skadiaľ berie tie hlášky,čo ho to napadne 😀 ..trošku som odbočila,snáď odpustíte 😉

zefa
15. jan 2010

vranka 😀 😀 😀 však mal pravdu..my máme malý sprey na zárubni prilepený a Samko to chcel stále stláčať..som mu povedala,že to môžu iba tí ,ktorý chodia kakať na veľký záchod..zabralo,odvtedy sme na veľkom,Nancy to má stále v paži 😝 ,tak ho skús niečím podobným nalákať

wom..iba sa pýtala,čo všetko vedia,tak povedali meno,priezvisko,ulicu a číslo domu,mesto,sídlisko a moje číslo,že sú dvojičky a pokazili maminke bruško 😨 ,pomenovali všetky farby slov.+angl.,pomenovali všetky prsty(na nohe je palec tučniak,malíček je malkáč,strýko ich naučil aj čo sú grcáky..som len trpla)povedali básničky čo recitovali Mikulášovi,potom sa Samko spýtal aké má dokina auto,lebo my máme Forda,ale on by chcel Audi ako má Semir a Tom z kobry 11 😅 a už som sa radšej vyhovorila,že sa ponáhľam k svojej dokine,lebo som už mala obavy čo ešte trepnú 😝

lumi..a kde si rozbil pusu?

lalupa
15. jan 2010

zefi, pin kody na karty ich neucte 😀 😀

kati,ako dopadli oslavy??

robili sme dnes bryndzovu kremovu zemiakovu polievku, mnamka

zefa
15. jan 2010

lalu..brácho má polročnú slečnu a som mu povedala,že ak chce z nej mať princeznú,nech k nám moc často nechodia,pretože naposledy jej Samko keď plakala pustil vrtačku,čo dostal od ježiška(to vrčí hlasnejšie ako ozajstná) a Benita už ju nepustila z ruky 😨 😀 v momente mala úsmev

katullka
15. jan 2010

lalu, asi som Ti to zle napisala, oslavu mame zajtra 😉 Ja uz ale stresujem niekolko dni dopredu.
Tortu mam uz v chladnicke, ale dala mi zabrat potvora jedna, teda hlavne ten krem ani sa mi ho na koniec nepodarilo zachranit, je taky riedky o nicom. Robila som ten nugatovy, co si mi poslala, inak chutovo vynikajuci. Ale stale som to mala bud zrazene alebo riedke 😒 . Aj mi trosku vytekal z torty, ale uz som ju potiahla MMF, tak som vsetky nedokonalosti skryla. Zajtra ju budem este ozdobovat.

vranka, Marek je bystry chlapec 😵 .

Lumi, u nas mala Pauli zabu, ale ja sa priznam, ze som nejako extra nedezinfikovala a preslo jej to dost rychlo, Samko to nechytil. Neboj aj Dadovi to rychlo prejde. No a rozbita puska je aj u nas. Mna ide porazit z tych mojich krpcov, dostali z Ikei stolicky a stolcek a v kuse su na nich vylezeni a vymyslaju, naklanaju sa.. 😠 . Paulinka dost skaredo padla a to som pri nej stala a hovorila jej nech zlezie dolu lebo padne a v tom zletela ☹ . Ked som jej ju potom zobrala, tak spustila strasny krik, ona by zase hned liezla na nu, nepoucitelne su tie deti neskutocne.

zuzka.25
15. jan 2010

jej, lalu, super, tesim sa, ze chutila 🙂)) a robila si tak ako ja... tiez si to cele mixla?

zefi, vranka, dobré hlášky 🙂

my máme tiez dobré, luky "maminka, ja som nejaký divný" 🙂

lalupa
15. jan 2010

kati,mne sa to nezdalo,ze v piatok 😀
aku farbu MMF si robila? a ake ozdoby planujes? tu plnku som najprv trosku akoby varila,len sem tam premiesala,aby nepriharala a potom,ked som mala pocit,ze vajka uz by mohli byt sterilne 😀 , som tycovym mixerom mixovala relativne dlho na to,ze uz horel pod rukou on sam...potom,ako zacal hustnut, som odstavila nabok, maslo to krasne spravilo a to som ho nemala podla receptu az tolko

verim,ze torticka bude krasna a bude po nej bitka, tak ju odfot este pred konzumaciou 😀
ja som asi na tri kusky odobrala a hned zamrazila, mnamka objavit znova cerstvu dobrotu 😝

zuzi, trosku opacne som ju robila, postavila mama zemiaky, ja som behala pre vysledky, takze postup dodatocne a podla oka, ale chutila nam velmi 🙂 ,deckam som dala jednu parku z ranajok na marne kusky, tak mali na obed len toto, syte a vyzivne, mixla som podla teba 😉