Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

tatolu
12. feb 2009

Dracik, ja som pre cenu chcela preisť na nejaké nové mliečko, čo vyrába Zvolenska mliekáreň (neviem si spomenúť názov). Aj sme ho kúpili, malo skoro rovnaké zloženie ako Beba. Museli sme sa však vrátiť späť k Bebe, lebo toho mlieka mohli vypiť aj 3x viac a stále boli hladní.

tatolu
12. feb 2009

Asi trpím samomluvou 😀
Som však rada, že som vás prečítala 😉
Yasmi som rada, že máš aspon akú-takú výpomoc. Urobila si dobre. Držím palce, nech si spokojná.

Lalu aTy neprepínaj toľko. Isto neležíš ako by si mala. 😠

Nana, tiež si myslím, že malé detičky by mali brať prednostne. Ale s tým našim zdravotníctvom ako ani s tým ostatným asi nepohneme. Keď budeme dôchodcovia, tak nás budú počúvať viac. Mám totiž pocit, že rodinám s deťmi akosi nemá kto pomôcť 😖

evka1310
12. feb 2009

nana - o mesiac je este dobre...ja som si natiahla slachu na nohe- v clenku. potrebujem rtg aby mi to potvrdili- termin mam 20.5. dovtedy si mozem piskat...doktor mi dal voltaren 😖 ! debil to mi je uplne nanic, oblbovak od bolesti a ze kym nebu mat RTG tak to nemoze potvrdit...aha a nemam sa namahat a stat vela na nihach...akoby to pri dvoch drobcoch islo...uz su 4 mesiace, noha ma boli..akosi si clvoek zvykne aj na bolest...
takze 1 mesiace je este dobre...

evka1310
12. feb 2009

inak aj mne by sa hodila rada ako sa nerozculovat...aktualne na mangela, kotra opat raz bude "urcite doma" pred siedmou !!!ak mu zavolam, iste este trci v kancli, ale uz je naodhcode...to bol za poslednu hodinu uz 5 x 😠 😠

evka1310
12. feb 2009

a to som mu ako dobremu manzelovi bola kupit valentinsky darcek - akoby si zasluzil...a cestou domov som sa este stavila v oblubenej zmrzlinarni a kupila kopec dobrej zmrzky...

kiwuska
12. feb 2009

ahojte, tiey sa musim trosku postayovat, chalani nechcu uz dva dni obedovat, proste nic im nie je dobre. ale hladni asi velmi nie su, lebo jedia chlebik, sunku, jogurty a hlavne mecko, mecko ked otvorime oci, mecko cez den, a vecer kasu. ale bz mali jest aj nieco varene. no pockam este co bude cey vikend, ci nezmenia chut. 🙂

tatolu
12. feb 2009

Mne sa to darí čím ďalej tým viac.
Keď je doma, tak sa točí okolo detí on.
Dnes som také 2 hod. doobeda robila na PC prácu - bakalárku a on sa krútil okolo sporáka a detí. Pravdaže sem-tam som priskočila, ale ináč v pohode. Chudák, bol po 24 hod.šichte a doma ho čaká toto 🤐

Nebolo to však vždy tak. Pár krát sa stalo, že sa ma pýtal ako a čo bolo a čo som robila a či som spravilo to a ono. Potom som si naplánovala pomstu 😀 . Na lístok som napísala presný režim, kedy papať, kedy spať, čo papať a tak... a oznámila som, že idem do mesta. Urobila som to iba raz (to mesto) ale pomohlo.
Ale teraz ho bežne nechám samého celý deň. Prednášky máme skoro každý piatok a sobotu od rána do večera, takže ráno iba nakŕmim a oblečiem a večer prídem zobliesť nakŕmiť a uspať. Keď sa dá dobehnem skôr. Celkom to zvláda a už nemá také blbé pripomienky.

Myslím, že by každej pomohlo, keby sa trochu vspätila. Ale asi sa to nie vždy dá 😒

tatolu
12. feb 2009

Kiwuska, tiež si myslím, že nie sú hladní.
Máš dve možnosti, alebo dávať jesť pravidelne, ráno, desiata, obed, olovrant a večera - myslím, že by jedli všetko, alebo im dávať kedykoľvek ale neviem či to varené budú.
Moje krsňa má najradšej rožky a teraz ma napadlo, že bolo obdobie, že najstarší mi tiež asi mesiac odmietal varené. Ale to bol ešte malý (nejak do roka). Jednoducho, bola som rada, keď na obed zjedol rožok, keď mu chutil. Lepšie ako nič...

kiwuska
12. feb 2009

tatolu, oni si zvykli chodit spat okolo jedenastej cez obed teda cas ani desiata ani obed, takze obeduju az ked sa zobudia okolo druhej a mohli by uz byt hladni. ale zatial to ani velmi neriesim, ved ani my nemame vzdy chut. zajtra idu k nasim, tak mozno zmena im pomoze. alebo budu mat kazdy den paprikas, ten im minule chutil 🙂

kiwuska
12. feb 2009

leni, policova fotka je super, neviem co tie police tak lakaju vsetky deti 🙂

zuzka.25
12. feb 2009

ahojte
ja som dnes hotova, dnes sme mali tour de obchody a prisla som domov o pol šiestej.. ale decká sa vylietali, ja som čo to pokúpila, teraz čakám na muža, je na nejakej oslave...

nana, tak to si mala fasa zážitok :( nechápem, načo potom objednávajú.. asi to funguje ako v Prosanuse, tiež som tam vždy objednaná čakala vyše dve hodiny.. škoda reči... ale s deťmi je to na nervy... ja som tiež chvíľu rozmýšľala, že či išli hladní von 🙂))

lumi, to fakt sú vám tie červené bundy malé?? veď my sme ich nosili ešte v októbri... wau... si mi teraz dala chrobáka do hlavy, lebo ja mám kúpené zimné bundy na budúci rok a zdá sa mi, že sú podobne dlhé, ako tie, čo majú teraz.. hm.. budem to musieť ísť prirovnať...

idem kuk ordináciu

womenne
12. feb 2009

Tak arašidy su otvorene ☹ prišiel snimi drahy tak som mu ich zhrabla a už sa napchavam 🙄 🤐 ☹

kiwuska
12. feb 2009

wom o kolkej ti bude tazko?? 😎

grmitko
autor
12. feb 2009

Dani tak dobru chut 🙂 ale opatrne

kiwuska
12. feb 2009

saska ako?

womenne
12. feb 2009

no prave teraz ☹ začal mi blbnut jazyček dala somsi fenistil kvapky 😖 dnes som zjedla viacej ako som mala ja som proste nenažrata 🤐 ale zdupala som mojho načo to nosil kumne 😠

lumah
12. feb 2009

zuzka veru sú. Asi su tí naši chalani dlhší či čo. Teraz maju 72cm.
Dnes sme skončili prvý kurz plávania, dala som do albumu plavecké vysvedčenia chlapcov. V utorok pokračujeme dvojkou. 🙂

lalupa
12. feb 2009

tatolu, u nas bolo to iste, lenze my sme si mysleli,ze baby spia, ony medzitym zurovali a rehotali sa pri svetle a spanok nikde 😀
wom, to moja mama je zavislacka a potom je jej zle 😅
nan, mne sa stalo nieco podobne, nasr.alo ma to az tak,ze som nesla uz na ziadnu kontrolu, len som mala zbytocne stresy, plna cakaren, vysetrenie za tri sekundy a len zbytocna statistika...

grmitko
autor
12. feb 2009

kiwus, no trosku lepsie, cez den to bolo dobre, ale cely den som behala s maminkou po lekaroch, tak som bola na zime a teraz vecer zase o nicom, ale dala som si urinal a bude dobre 🙂

a viete co sa nam dens stalo?
neuveritelne!!!!
vcera sme mame volalii zachranku kvoli vysokemu tlaku (180/120) a v noci si ona volala este raz a dnes rano sme boli u internistky a to je podla mna akutny pripad, ked k nej musime volat zachranku a predstavte si ze tam ju nechceli osetrit, kym si nezaplati 300 sk, pretoze nieje objednana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no nie je to sila? uz som pisala aj na urad pre dohlad na zdravotnou starostlivostou a som zvedava, ze co mi napisu

lenkamt
12. feb 2009

Kiwu, dík 🙂 to je špeci fotka pre Jami 😀 a tu najnovšia zábavka -

https://www.youtube.com/watch?v=MI7sK-2pcHg

s nemocnicami je to otras, Lenke keď našli na sone to na nadobličke tak nás objednali na MR až za 3 mesiace 😠 si neviem predstaviť ako by to dopadlo, keby nám to známy nevybavil hneď.

lalupa
12. feb 2009

sasi, a neslo o prednostne poradie?

grmitko
autor
12. feb 2009

lalu no oni to tak specifikovali, ze prednostne poradie, ale musela normalne cakat v rade, poplatok chceli za to ze nie je objednana!!!!! ako keby mohla vediet, ze k nej bude musiet v noci 2x prist zachranka aby jej zrazili tlak 😠 ja som sa tam tak vytocila ako uz davno nie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

nana77
12. feb 2009

kocky ahojte!
som si dala kupel s olivovymi olejovymi gulickami a sudoku, tak mi je hned lepsie 😀
lalu, to aj mm povedal, ze tam nepojdeme o tie tri mesiace. ved mali su ok, nemaju problem, tak naco?

lenka, princeznicky su take pekne!!!! a v tej skrini su uzasne!!!!

grmitko
autor
12. feb 2009

a hlavne ze na dverach velka cedula, ze akutne stavy maju prednost!!! podla mna to bol akutny stav, ved stale mala ten tlak velmi vysoky, ja to nechapem....

pappo
12. feb 2009

helka v pohode ked ti poviem ze som si ani sekundu neoddychla lebo beham ako pojasena, a vybvujem vsetko co nemozem inac. bola som na kontrole na cukor a mam ho zvyseny , ach ako dobre zase dobra sprava. proste beham hore dole asi je to unavnejsie ako pred tym. ale aspon si oddychnem psychicky a deti si ma ovela viac uziju pretoze sa na mna aj ja na nich velmi tesim. naucili sa tam uz tolko veci, som z nich hotova. a odchadzaju z jasliciek uplne vysmiaty a vyteseny vyhraty.

lalupa
12. feb 2009

pozerate niekto predtuchu na markize?

pappo
12. feb 2009

adrolka tak to plakanie to je aj u nas ked dakto zajde za dvere ze ho ideme odprevadit takspustia taky rev po chvilke ked zistiaze ten clovek sa nevratil. rano placu za tatom. podla mna revu iba ekd vidia niekoho odchadzat. keby ho nevideli asi by neplakali.

kiwuska
12. feb 2009

pappo, kde chodite do jasliciek?
saska strasne, kde to zijeme? nech sa mamine polepsi.

pappo
12. feb 2009

nana ten kupel to by som si teda dala aj ja.

pappo
12. feb 2009

kiwuska baby konfort na Babuškovej, stara sa mi o nich majitelka lebo som povedala ze inac ich tam nenecham. proste sa musi o nich starat iba jedna osoba aby nemali chaos a musi vediet ako na nich, a to by sa inac nedalo som velmi spokojna