Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
4. mar 2009

jaj baby ja už spim ☹ nie som zviknuta takto ponocovat a už ma boli zadok 😝 tak ja zase rano 😀
dobru noc a hlavne kludne noci aj ja dufam že unas bude a Nikolasko nebude mat teplotu.

nana77
4. mar 2009

babulky dobru a pokojnu noc vsetkym!!!!
papa

adrolka
4. mar 2009

jaaj ja neviem s tým chodením aj mama ma ukludňuje, aj ja dúfam, že je to len dočasné. už aj tie chodidlá som skúala, normálne na celé stúpa..
lalu, preto som nepridala dávno fotky lebo som lenivá ich zmenšovať, maam nejaký divný program na to a neviem s tým narábať, ale cez víkend sa na to pozriem a pridám, čestné!!!
lenka, tie očáky je o hubu- som počula...u nás teraz Amira prežíva bolesti, tiež jej idú 3 a jednan stolička je už vonku..dávam na noc panadol syrup. ľúbi mliečko, ale teraz 2x nezjedla vôbec ani glg mlieka+kaša, od dnes ale už zase papala večer, takže sme na teraz po kríze- asi.
no lalu, aké sú tie čižmičky?

bibianka
4. mar 2009

Tak to ešte nie je pre nás, ale do budúcnosti - kde sa ten sirup dá kúpiť?

diddi
4. mar 2009

kili cau....neviem ti povedat kedy....ideme v piatok,ale o kolkej,to zalezi od muza,lebo bude po nocnej....keby bolo na mne,tak okolo 12-13.00 tam chcem byt,lebo potom ideme na vikend k nasim a nechcem chytit dopr.spicku....takze len v piatok,snad okolo 13.00

katullka
4. mar 2009

caute maminy,

tak na rychlo Vas zdravim, doteraz som docitavala, ale mam vsetko docitane a viem o vsetkom aj ked na vsetko asi nestihnem zareagovat.

Yasmi, ani nemam slov na to vsetko 😢 . No chvalabohu je drobcek v poriadku. No urob ako Ti radi Kili, myslim to zlozenie z postele, my sme tak urobili uz ked mali 6mes. Pauli nam tiez spadla z postele a ja uz som na to nemala nervy, teraz je klud a nemusim stresovat. Drzte sa myslim na Vas!!!!!

Nan, na zajtra Vam drzim palceky ale myslim, ze sa nemusis obavat, urcite to nebude nic vazne.

Kili, s tym otuzovanim mas mozno pravdu, no ja by som sa bala ich obliect napr.menej ako seba a ja som taky zmrzlak 😅 . No nasi su casto chori ☹ . Dnes som zistila, ze sme uz 3 a pol tyzdna len doma a dokonca bez navstev, uz su aj drobci z toho riadne mrzuti. No cez vikend musime niekam uz konecne vyrazit, ked bude zle pocko, tak hadam aj do Avionu na ihrisko, ved vobec nikam medzi ludi nechodime aby neochoreli a oni ochoreli aj tak 😒 .

Adrol a hod nejake fotky rada by som videla bambulky ako vyrastli 😵

Tak zatial pa, dobru a hlavne pokojnu noc vsetkym mamickam a detickam!!!!

A zase som si sama pokecala 😀

kili
4. mar 2009

kati, ja ich obvikle obliekam asi o jednu vrstvu viac ako seba.
teraz nosia body s DR, vlnený sveter a zimnú bundu, pančušky a zateplené nohavice, čiapku. rukavičky až keď je fakt kosa al. sneh

bibianka
4. mar 2009

kili, a čo nosia doma? Moji majú body s DR, na tom tričko s KV (niekedy aj DR), pančušky.

diddi
4. mar 2009

Nase na doma obliekam takto: tielko /body s kratkym r./ a tricko s dlhym r. a pancuchy,davala som predtym aj teplaky,ale mame teplo v byte,tak su bez nich.... Ked ideme von,nie do obchodov,tak na pancuchy dostanu oteplovacky a na tricko tenku flausovu mikinu no a potom bundu,capicu,taku cez usi a rukavice,sal nedavam lebo maju taky, neviem ako sa to vola,ale je to len rolak bez rukavov,chrbta a predku....ked ideme do obchodov,tak maju na pancuchy bud teplaky,alebo nefutrovane gate a na tricko mikinu hrubsiu....bundu beriem len ak by nahodou,ale do sedacky ich nedavam vo vetrovke,vraj je to aj nebezpecne,lebo sa ten pas po bunde dokaze sklznut a navyse,baby su hrozne nervne v bundach natrepane v sedacke....a beriem aj male deky,ked v obchodoch zaspia,tak ich prikryjem

kili
4. mar 2009

bibi, tiež tak nejak. A. body väčšinou nedávam, len dlhé tričko (nemá plienku, iba takú poistku v predu) a S. buď body s DR alebo s KR a na to tričko s DR, čo je zrovna po ruke.
diddi, keď ideme do obchodov, tak majú to isté, teda bundy jasné nie. ale tie isté nohavice, lebo oni fakt nie sú moc hrubé a vlnené svetre, tie sú super, lebo keď je moc teplo, tak v nich teplo nie je 🙂

dracik1
5. mar 2009

nanuska, drzim palce, uvidis, ze to bude dobre 🙂

kocky, prosim Vas poradte mi, Jakub sa nezmesti do vajicka / lekarka ma upozornila, ze s tym mame nieco robit 😕/ a tak chceme kupit autosedacku 0-18, lebo ta sa da pouzivat aj prosti smeru jazdy - zatial...dokedy vydrzi deckam takato autosedacka do 18 kil? lebo zvazujem aj 9-36kg- ale ked som ich videla - su strasne velke a nedaju sa zatial dat prosti smeru jazdy......

yasmina
5. mar 2009

dobre ranko...kocky vcera som tu nebola lebo mimi plakal cely vecer aj pri zaspavani chcel sa otocit na jeden alebo druhy bok a tak ho boria rebirerka ze strasne strasne plakal...slzy ako hrachy... ☹
som zobrala paplonik z posielky prehla urobila trojuholnika zabalila ho ako male babo do perinky a tak som ho uspavala uplbe opatrne aby osm mu nic silno nedrzala...po 15 min. hojdania zaspal 12,5 kg a s paplonom si viete predstavit...
inac dala som mu nanoc nurofen cipok od bolesti a v noci plackal stale ked sa zamrvil...

lenkamt
5. mar 2009

ahojte 🙂

Yasmi - 😢 chúďa, dávaj mu radšej 5ml sirupu, mne sa zdá že s tými čípkami je to tak ako s 2,5ml sirupu, proste na naše "veľké" deti nestačia.

Dracik - my máme do 18kg , lebo rátam s tým že 18kg budú mať najskôr ako 3ročné a to už pôjdu na sedáky. Verča napr mala 18kg až ako 6ročná 😀

yasmina
5. mar 2009

aj mne sa zdalo ze to nezabera na cipkoch napisane do 12,5 kg ale taky mini cipok ☹
dam mu sirup najblizsie...

lenkamt
5. mar 2009

my sme sa dva dni trápili s 2,5ml sirupu a čípkami , nakoniec ma osvietilo - spomenula som si na teba a dala jej 5ml, zabralo hneď 😖 potom so sa pýtala doktorky a ona že jasné že mám dávať 5ml, no a čípky nezaberali vôbec 😝

chúďa, strašne mi je ho ľúto 😢

yasmina
5. mar 2009

leni dala som 1 a pol cipku lebo ho natahuje na vracanie zo sirupov...musim striedat...boli vela chori a ked sa priblizim so striekackou nechce ani otvorit usta...od poslednej teploty neznasa sirupcek...

diddi
5. mar 2009

Boze moj Yas,snad uz mas predkupenu vsetku smolu...chrobacik maly..o akom sirupe hovorite?....naco je dobry?

yasmina
5. mar 2009

diddi aj ja mam ten pocit len neviem preco prave ja ☹
hovorime o Nurofen sirupe...
Kocky neviete ci existuje noieco pre male deticky na bolesti svalov a klbov po padoch...take nieco ako Ibalgin gel ale pre deticky?
Zeby som mu to zlahka natrela?tie rebierka a ramienka? lebo velmi stona ☹

womenne
5. mar 2009

yasmin ani mojim nezaberaju čipky najlepši je nurofen sirup,a to že enchce striekačku našim som davala cez nu aj čajik tak sa nebali alebo džusik,a nikedy som im ju dala do ruky aby si to dali sami-ja som to iba stlačala.

Unas je tak nadherne svieti slniečko no uplna jar,len ja musim najskor uvarit.a potom čakat an segru mi pisala že mi musi niečo porozpravat 😕 že by sa moja druha segra umudrila avratila mi prachy??? 😀 no to ale asi nie,skor už asi porodila.

elenita
5. mar 2009

Ahojte babule, chodim sem vzdy tak na 5s, tak potom niekedy piesem od veci, lebo si nestihnem vsetko precitat 😅
ninazoja, nie som z NR, ale byvam 20 km odtial na dedine...... 😉 Ty si priamo z NR?
Nanus, ako ste dopadli? Potom napis.
Yasmin, neviem o niecom takom ☹. Este sme chvalabohu nepotrebovali

elenita
5. mar 2009

Fracik, my uz mesiac pouzivame sedacky 9-36 kg.drobcom sa v nich velmi paci.....neviem, mozno ma tu niekto sp...dne, ze som ich este nemala davat...proti smeru jazdy sa nedaju dat, len v smere, lae daju sa sklopit do 3 poloh, a teraz maju nasi v nich taku polohu, ako ked boli vo vajicku.......akurat ze sedia v smere jazdy.

elenita
5. mar 2009

teda dracik Deniska, uz pisem somariny.....
Inak este sa chcem spytat baby, robim taky miniprieskum o priebehu tehu dvojickovych mamin, o porode a tak, mozno z toho bude clanok, boli by ste ochotne zucastnit sa? 😉

womenne
5. mar 2009

yasmin aku vysoku mate postel?MNE SICE NEPSADLI Z POSTELE ALE KED UŽ BOLI VEČŠI TROŠšku ako tvoji tak zase z gauča par krat cupli kym sa naučili,ale takto doudierany neboli,možno to bude tym ako dopadol.
Pomaha ti niekto či si zase sama?Škoda že nebyvaš niekde blizko ☹ tvoja maminka nemože prist?
na tu mastičku no neviem nič take som nepočula

yasmina
5. mar 2009

nasa spalna...
postel vysoka 50 cm ale dookola je taka doska a na tu sa prvy krat treskol rebierkami a nasledne pad na zem...
http://mojdom.zoznam.sk/gallery.fcgi?oid=25583&...

lenkamt
5. mar 2009

Yasmi - to je nízka posteľ - musel to byť nešťastný pád, keď je taký doudieraný, niekde na mk je téme farmaceutky - skús sa spýtať ich na takú mastičku.

Elenita - jasné 🙂

yasmina
5. mar 2009

ved to je to nizka postel...ja nechapem...keby spadol ked je hore tak to vedel regulovat..stiahol na seba aj paplon a tak padal...ale predvcerom spadol tak ze lezal na boku v prednej casti takze sa len dva krat prevalil...musel najprv spadnut udriet si bok rebra o hranu postele lebo tam je dookola taka doska a nasledne na chrbat a hlavku na podlahu a tvrdo spal tak sa nestastne doudieral ☹

womenne
5. mar 2009

ved to že keby nespaltak reguluje pad naši ked padaju su jak korytnačka hlavu si daju do klbka sa tak zohnu.
mojinko dufam že mu to čoskoro prejde prve dni po naraze su najhoršie potom zabudne neboj.
a čo tvoj? ☹

yasmina
5. mar 2009

moj M.?nezajem...je tu moja mamka a on si do vecera robi svoju robotu k detom nakukne na 5 min. raz za 4 hod. toto je otcovska strostlivost...a dnes uz je v praci ako inak...preco by mal pomahat ze?skoda slov

womenne
5. mar 2009

ešteže maš mamu že?bože ved kolko tem tu je založenych že im spadlo male miminko ktore sa poriadne ani nehybe z postele a tvoji su už velky jaj nechapem.
no nič hlavne že už je ok.
ja sa prvae napchavam medovym kuratom a studenym šalatom s kyslou smotanou mnamky 🙂 kurna ja sa stale napchavam a nič nepriberiem do kelu iny zjedia polu čo ja a vidno to na nich achjo ja chcem par kil navyše nepreda niekto???? 😒

yasmina
5. mar 2009

asi papas malo kaloricke jedla cooo? 😉
zacni smotanove privarky omacky...kolace kysnute...pizza...sladkosti vsetkeho druhu...puding...slahacka...biele pecivo a velka cukru do kavy...kopce zmrzliny..kazdy den cokolada milka...ranajky niekolko kroasantov...ked som jedla takuto stravu ked som bola v taliansku ako au pair tak som pribrala za tri mesiace z 54 na 62 kg...ma nespoznavali ked som prisla domov 😀