Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katarinka123
1. máj 2009

no a zo skolkov to mame podobne
najprv ochorie marko a potom dvojky.ale inak v pohode len ho tam nemozem donutit by t na cely den,a tak by mi to pomohlo,lebo by osm dala decka spat uz len na jeden spanok ale tak to sa to moc neda a vy inak ako sa mate

zinuska
1. máj 2009

Diddi cozeee? potvora,ani mi nic nepovedala! 😠 dokonca mi ani nepovedala,ze tam hra 😀 😀 😠 som sa to dozvedela od druhych,mi volali,ze jeeej,segra tam hra? a ja ze "ja neviem" 😝

v nedelu ma prist,tak ju kopnem do clenku 😉 tak uz robis? no super.

baby mi tu poradili,aby som kupila nove a nie nosene prve a cez toho raka,tak som tam nakukla a super,lubia sa mi a su po zdravotnej stranke ok. tak dakujem este raz vsetkym,ste zlate!!!! 😵

...co je s kiwi? 😕

diddi
1. máj 2009

hej hrala tam,ale ona ma nepozna...videla som ju aj v mafstory.....a fakt je lepsie mat vlastne prve topanocky,kazde babo si inac tvaruje topanocky....my aj ked mame rovnake,tak ich oznacime M,E

zinuska
1. máj 2009

aha,tak ju nekopnem 😀 😉 no a o mafstory som tiez netusila,takze pekna sestra 😠 inak jej mala je uplne ok,akurat je malinka,ale vsetko ma po zdravotnej stranke ok,tak sme stastni vsetci.. Diddi,otepluje sa,takze zasa niekedy v Piestanoch? 🙂

rosarita20
1. máj 2009

Cafte,
Jolanka a Veronka vseeeeetko najlepsie k narodeninam!!!! 😵 😵 😵
My sme dnesny sviatocny den stravili na chate, chlapci sa vysaleli, ja som si riadne zamakala (ved sviatok prace treba oslavit pracou 😝 😝 😀 😀 ) Normalne mam mozole na rukach 😅
Zinus, vitaj po dlhej dobe 😉 , najlepsie by ti bolo ist krpcom odmerat nozky do nejakej predajne obuvi a budes presne vediet ake topanocky mas hladat na nete, aby si nekupila prilis male alebo velke..

zinuska
1. máj 2009

dik ros 🙂

no idem buvat,daka som unavena..ale tesim sa,ze som zasa s vami 🙂 ked sa bude dat,nakuknem k vam.papa a pekny vikend vsetkym 😵

diddi
1. máj 2009

zinus,jasnacka.....a este,ked budes detom skusat topanocky,tak daj za patu ukazovak,ak sa tam zmesti,tak topky su ok...papa a dobru noc

lumah
2. máj 2009

grmitko to je paráda, tgrojroční musia byť už zlatí-samostatní. 🙂
zinuska Dado vstáva sam, aj si sám sadá, len sa bojí pustiť, takže mu pomáham za ruky. Neviem či potrebuješ 17ky, naši maju 11cm nožičku a topánky maju tuším 12, mal by byť asi 1 cm volný v nej.

womenne
2. máj 2009

Noteda jeden večer som tu nie a pozrime sa kto prišiel 😀 no nazdar Zinuš dlho si tu nebola 😉

diddi a ty niečo robiš v ordinaciii????som to nejak nepocopila 😅 o je asi tym ranom 😝

nam sa tu zmraka takže sme dalši den domka lebo aj vnoci sebko kašlal takže sme celyvikend doma 🙄 tatika mame v praci ale len na chvilu mal bysa hned vratit pojde mi aj kupit lieky strašne ma boli hrdlo,inač baby ludia sa zblaznili chcela som ruška aby mi kupil na tvar lebo sme mysleli že pojdeme k našim na svk aby som nenakazila Alexika ale v celom meste nebolo ani jedno ruško všetke su vykupene 😕 😨no chapete???
o nič idem varit ale absolutne nemam šajnu že čo dajte typy.

lumah
2. máj 2009

womenne ahoj! 🙂 Vy ste kedy mali 3 ročky?

lumah
2. máj 2009

womenne my sme varili šošovicovu polievku včera a muž robil cestovinový šalát s kuracími prsiami a zeleninkou. Takže dnes to dojeme, ale ideme do Rakuska, tak až ked sa vrátime, možno to bude aj večera už 😝 . Zajtra budeme -teda muž robiť lasagne, on ich vie najlepšie.

lumah
2. máj 2009

Inak včera som prvý raz varila šošovicovu polievočku aj chlapcom, celkom im chutila - len šošovica, zemiačky, 1 strucik cesnaku a UM do toho.

lumah
2. máj 2009

Kočky dávate deťom šparglu? Ak áno, ako ju pripravujete?

lenkamt
2. máj 2009

ahojte 🙂

Jolanka - dodatočne všetko naj 🙂

Zinu - vitaj 🙂

Wom - naši sú už na ceste do Kopřivnice, dúfam že nezmoknú 🙄

my máme: vepřo, knedlo zelo, kuraciu polievku, krabí šalát, baby špenát, aj pizza zovčera zostala tak len dojedáme, zajtra narýchlo zvrtnem francuzáky - fest nedeľný obed 😀

womenne
2. máj 2009

lumi 11.4 mali 3 roky,no ja tiež rozmyšlam o nejakom šalate idem sa pozriet do receptov len maly tu po mne skaču neviem ako sa mi to podari 😝
šparglu?neviema ni ako to chuti nikdy som to nejdela 😕 ☹ ale chystam sa na to už niekolko mesiacov 😀

lenkamt
2. máj 2009

ani my špargľu nejeme 🤐

lumah
2. máj 2009

lenkamt my sme mali francuzke cez týždeň. 🙂 Ako ich robíš? ja mám super recept od mamy-používa surové zemiaky a kabanos opečie na cibulke a cesnaku a potom až prekladá so zemiakmi, zaleje mliekom s s rozšlahanými vajcami a časť mlieka s vajcami zmieša s nastruhaným syrom to ide na vrch. Výbornú chuť tam dá ten osmažený kabanos s cesnako a cibulkou. Nie je to také plané.
wom špargla sama o sebe nemá chuť a treba vedieť ju upraviť - treba ju riadne ušúpať, da ť na pár minut variť do osladenej a osolenej vody, aby nebola horká - samozrejme nesmie byť stará, lebo z takej horkosť nedostaneš. Pre dospelých sa upravuje rozne - mne napr. velmi chutí, čo robil svokor - zalial ju omáčkou z nivy a trochy mlieka a to spravil na cibulke s cesnakom a olivovom oleji. Ale ďeťom neviem čo sa dáva ešte k tomu.

lenkamt
2. máj 2009

ja ich robím "nasucho: iba uvarené zemiaky , uvarené vajce a opražená točená klobása s domácou klobásou, zmiešam osolím , okorením a dám piecť, my to s tým vajcom nemáme radi 😅

womenne
2. máj 2009

ja som robila cez tyžden vynikajuce francuzske zemiaky som chcela že na 2di aspon na obed pre malych šli sme na lokopediu a nevedela som kedy sa vratime a nezostalo nič tatiko si chcel ešte pridat a už nebolo 😀

no zmena planu našla som omačku s horčicou tak spravi taku.

Leni a už prši ale nie velmi,ale nemyslim že bude cely den pršat.išli autom Nie???My sme to zrušili ked išiel tatio do prace.no idem už su vresky o kreslenie.

lumah
2. máj 2009

lenkamt ja som šparglu tiež nemusela, ale som si ju oblubila, keď je dobre pripravená, je to super. Má veľa minerálov. Práve kvoli tým vela minerálov, sa malým deťom nemá často vraj robiť, ale občas áno. Tak ako špenát. Inak vedeli ste, že aký je rozdiel medzi bielou a zelenou šparglou? Biela rastie len pod zemou a zelená na povrchu. A keď je biela s fialkastým vrcholcom, tak to je vyrastená biela nad povrch zeme. Aká som múdra čo? 😝 Som to vyčítala na nete 😀

lenkamt
2. máj 2009

a ako mám tú špargľu spraviť deťom, iba uvariť a so zemiakmi??? im by zelená chutila, majú rady všetko zelené vrátane ocinka 😀
idem aj ja , lebo rozoberajú dvdečko 😝

lumah
2. máj 2009

ja zas nemám rada to uvarené nakrájané vajce tam, takto zmiešané tam nie je ani cítiť. Ale každému chutí iné, apoň že máme viac možností na výber, nie? 😉 Tá domáca klobáska tam musí byť dobráááá! 🙂

elenita
2. máj 2009

Ahojte maminky, som tu na skok, nestiham a som totalne grogy, ja len ze diplomovku aj statnice mam za A 😉
Ale este o 2 tyzdne ma cakaju statnice z franiny.

yasmina
2. máj 2009

Elenita!!!sikulka jedna!!! 😵 😵 😵 sme ti tak drzali palce!superrrr
Kocky chodite vonku ked tak brutalne fuka? my sme vcera boli ciapky kapucne ale aj tak som myslela ze nas odfukne...prach lietal do oci deti slzili to nema zmysel ze? 😠

womenne
2. máj 2009

Elenita tak super že A teda šikulka.

tak ja sa tatika asi nedočkam nemožem ani varit lebo nemam smotanu 🙄

Leni už je po daždi tak sa neboj 😉

baby a čo robite deckam zo špenatu???okrem polievky???

diddi
2. máj 2009

Cau wom....pisem scenar do ordinacie. 😉 si fanynka?

helka1
2. máj 2009

Ahojky,
yasmin my ostavame dnu 😝 fuci neskutocne !
Elenita si sikulka ! Gratulujem!
Diddi to faaaakt ? Zaujimaveto akoze vymyslas zapletku co sa bude odohravat 😅 🙂 Fakt ?

diddi
2. máj 2009

helka,ale nie som sama...je tam asi 8 scenaristov

lalupa
2. máj 2009

didi, ja som ;), uz tam dlho cakam nejake dvojcaatka 😀 co bude s nelou? ona v skutocnosti super spieva aj tancuje, tak by mohlo nieco tymto smerom 😉

lalupa
2. máj 2009

a ktora je zinuskina sestra???