Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

diddi
29. júl 2009

ahojte,co je a yas?....preco ma zrusene konto?

womenne
29. júl 2009

baby ked robim merunkovy kolačik sparia sa tie merunky najskor alebo ich mam len tak nahadzat??

lumah
29. júl 2009

womenne ja ich dávam priamo na koláč, nemusíš spariť.
Ahojte!🙂

lumah
29. júl 2009

Dala som nejaké fotky aj ja, zinuš, my sme mali len tako domáce torty, čo piekla babka, oslava v teplákoch-len tak. Dokonca aj sviečky sa našli len ružové. 😀 😝 Ale za to Dado si tú tortu riadne vychutnal. 😀

womenne
29. júl 2009

how how hlasim kolač je v trube aja som uplne biela-mala som čierne teplaky 😀 maly mi pomahali davat na pekač merunky je ich am neurekom ale občas sa netrafili ked to obalovali v muke takže to mam aj vo vlasoch 😝 a na zemi...a to som dnes umyvala dlažku 😀 ale radost maly velku dufam žesa podari,neviete ešte nejakuposypku?nemam detsku kašu ani hrubu muku hlasim do predu 😀

grmitko
autor
29. júl 2009

tak my sme boli trosku na ihrisku, konecne 🙂 len detom sa tazko vysvetluje ze by sa este nemali nahanat a jasit 😕

womenne
29. júl 2009

aj ym sme už domka boli sme s abyciklovat počkali sme aj tatika.Sebastian vie byciklovat bez držania 😲 sice ma pomocne ale on sa normalne sa pusti a ide si jak frajo 😀 aj postojačky som normlane čumila,aj s tatikom 😀
Niko ma zase pokazene pomocne koliesko tak sme museli ist domov ale hadam sa za tie 2 hodky unavili 😅

zuzka.25
29. júl 2009

čaute

lumi, krasne foto 🙂 hlavne ako si tu tortu vychutnava 🙂)) zlaty je..
vy mate croozer?? ci to je ten druhy cosi?? 🙂

wom, super, šikuliaci to su, ze už bez držania... ja som teraz robila bublaninu z marhul a varila som ich chvilu predtym, ale to preto, ze som chcela mat stavu na ovocny kompot...

my nič nové, máme zaočkovanú druhú žltačku, tak snáď nič nečapnú... naďalej nočníkujeme.. tomi úspešne, luky menej... mali ste to aj vy tak, ze jeden bol sikovnejsi ako druhy v cikani?

grmitko
autor
29. júl 2009

zuzi u nas bol domko lenivejsi a leuskovi nocnikovanie islo od zaciatku super 😉 ale ked domko videl ako leuska chvalim tak aj on sa snazil a u nas to islo pommerne rychlo, co som sa teda cudovala, lebo som pocitala ze to bude trvat dlhsie 🙂

zinuska
29. júl 2009

Lumi,nieje podstatne,ci boli torty od cukrarky,alebo od babky!! tvoje boli tiez krasne,ale asi hlavne mnaaam!! aspon tak vyzerali. a podstatne je,ze sme tie torty davali detom z lasky a ze mali z toho radost.

ja som Miusu dala do siat,lebo to su jedine saty,co ma take pekne a nemam jej to kam davat. tak som to vyuzila a dala som jej ich na oslavu. ale aj tak sa v nich necitila dobre,po chvili som jej ich prezliekla. ona je taky chalanisko 😀 aj dudle kradne Alexikovi a ked ma v puske modry dudlik,je najspokojnejsia 🙂

baby kedy ste zacali s nocnikmi?? pri Maxovi som to mala dost tazke. ten si na nocnik v zivote nesadol. Odmietal ho silno. az potom som kupila ten hraci zachodik a tam uz chcel sedavat. ale uz chodi na normalne wcko.

A konecne sa uz rozbieha v chodeni aj Alexik. uz aj on spravi par krokov. ale obaja si cielene sadaju. och kedy to uz bude?? kedy budu chodit????

ja som daka chora,dnes mi dal doktor atb,citim sa jak po havarke,total ubolena,soplim, hrdlo mi ide roztrhnut.. ach dufam,ze to nedostanu deti 😒

sasi,uz si skusala bublaninu???

grmitko
autor
30. júl 2009

bre ranko

zinus este nie, nemam ziadne ovocie doma, ale vyskusam, len my tu mame v tychto teplach stale 30 stupnov vnutri tak ani nechcem pustat trubu lebo tu zhorime 🙂
a ty sa rychlo vyzdrav 🙂

ja som zacala s nocnikmi az v voch rokoch,m dovtedy si nan nesadli a aj potom sme ich velmi malo pouzivali, lebo radsej chodili rovno na zachod, tam cikali ako tatinko a boli na to taki hrdi, takze u nas nocnikovanie velmi nefungovalo 🙂 zato teraz som doniesla od mamy nocnik co sme mali tam a o ten sa biju 😀 😀

no letim musim odviest auto do servisu a letiet do mesta vybavit, tak vam zelam krasny den 🙂

lenkamt
30. júl 2009

ahojte 🙂

tak už sa mlátia, asi sú už zdravé 😀 včera už nebola ani teplota a už sa podvečer aj najedli 🙂

my sme nočníkovali ako ročné ráno a pred spaním, potom mali v 1,5roku averziu , tak ani posadiť, no a nanovo sme začali teraz v júni a už sme pekne cez deń bez plienky 🙂
aj tak neskoro, Verča bola v 1,5roku úplne bez 😀
a normálne si neviem zvyknúť že nechodím kupovať plienky každý týždeň 😀

Zuzi - u nás na úplnom začiatku bola šikovnejšia Lucka, ale do týždňa sa to vyrovnalo, výhoda dvojičiek že po sebe opakujú AJ dobré veci 😉

lumah
30. júl 2009

zuzka veru, aj u nás ako píše lenkamt je raz jeden šikovný v niečom, raz druhý, nočníky sme skúšali aj my, ale David mi z neho v momente zdrhol, myslím, že pokiaľ nevedia, na čo to je, tak ani nebudú chcieť. Kamoška má jedného, vo veku našich - zinuška ty sa na ňu určite pamätáš, Monika z nemocnice-ležala so mnou na izbe,
tej sa to chváli, že malý chodí na nočník už-dávala ho tam snád už od pol roka, jedného ustrážiš, ale dvoch to sa nedá. Moja dcera od roka nemala doma plienku a od 1 a pol roka už krásne chodila na nočník a plienky nenosila,presne ako u lenkamt ale jednak je to dievča a bola sama, títo moji drobci nočníky akurát trieskajú o zem, inak ich nezaujímajú. 😝 🙂
Skúsim o nejakú dobu zas ich posadiť na nočníky, ale keď bude so mnou niekto doma, lebo inak hruuuza...
zinuska tie torty-jedna bola tvraohová s marhuľami a jedna-tá tmavá bola s banánmi- mama to naschvál robila také, aby aj krpci mohli ochutnať. Ale tá tvoja bola krááááásna veľmi. 🙂
zuzka my ideme dnes na očkovanie a poslednýkrát do poradne, o chvíľu tam budem volať, dúfam že nebudeme nejak teplotovať.
Ozaj včera sme mali výlet v tom vozíku, čo sú v ňom odfotení, strašne sa im v ňom páčilo, zuzi nie je náš, dostal ho kamoš od sestry na svadbu, oni so ženou bábo len čakajú, tak ho testujeme, je to super vec. Oni sú vášniví cyklisti, my na bike vybehneme len sem-tam, tak by sa to ani neoplatilo kupovať. Vraj to vydrží pre dve deti aj do 4 rokov. My chceme kúpiť klasické sedačky na bicykle, to nám stačí.

zinuska
30. júl 2009

ja doma este nocniky ani nemam 😀 este pri Maxovi ked som sa o to zaujimala a ziskavala info,tak som sa dopocula,ze deti do 18mes nedokazu ovladat moc,myslim tym,ze zadrzat a vypytat sa.. proste ked sa im chce,tak to rovno pustia. ale vidim ze su aj vynimky. no mne sa to zda skoro davat dieta od pol roka na nocnik. ved moje dvojky zacali same sediet az v 8 mes.. Lumi pamätam si na nu.. na vsetko z nemocky si pamätam 😝 neskutocne mi tam bolo zle. ja nemocky neznasam. ved si videla,ako som kazdy den cakala,ze pojdem domov.. ked som tam prisla,ani som si kufor nevybalila,lebo som dufala,ze hned pojdem domov. a podla mna som tam zbytocne lezala. ale som zas rada,ze sme sa spoznali Lumi 😵

len furt ma stve,ze som nesla rodit za tebou do BA. stihla by som to,keby ma doktori v TT pustili 😠

Uz by sme mali zoznamit nase dvojicky!!! 😉 videli sa len cez brucha 😀

sasi mozes dat aj zavarane alebo mrazene ovocie. ale jasne,ze v takych teplach nepecies. ja tu tiez odpadavam,ked peciem,ale vydrzim vzdy,lebo ja strasne rada peciem

dnes sa mi snivalo,ze dvojky sa mi v jeden den rozbehli a zacali chodit. no skoda,ze to bol len sen. ja som strasne nedockavy clovek 😝

Lumi my sme boli 14.7. na ockovani a horuckovali az na druhy den a aj to len mierne a kratko.. takze neboj,uz to bude lepsie. ja im vzdy po vpichu dam hned octanovu mast na nozky a zalepime to. doktorka sa mi vzdy smeje,aka pripravena chodim,lebo ja si nosim aj vlastny leukoplast. ten biely antialergicky papierovy,lebo dokina dava klasicky a to sa potom neda ani odlepit a ostava na nozke lep 😝 no a ten octan pomaha,aby neopuchla a nebolela nozka.. raz som to Maxovi nedala pri ockovani a mal total opuchnutu nohu ani s nou hybat nemohol chuda.. odvtedy si nato davam pozor.

Sasi uz sa rozjedli drobci? moj Maxo stale neje 😠 len chlieb.. 😒 a pritom bol tyzden u babky z bratrancom a tam papal aj polievku aj druhe kazdy den. ja to nechapem. baby moze to byt nejaka podvedoma ziarlivost na dvojky?? on takto navonok nikdy neziarlil,ale nepapa odkedy sa narodili.. co myslite?

jankabambulka
30. júl 2009

dobré ráno
babenky som na koci zo silami . miško má Bakteriálny zápal mozgových blán, meningitída. držkajte nám päste. teploty od 39,4 do 39,9°C .... ☹ 😢

jankabambulka
30. júl 2009

opr. 39,8°C vraj je to už tretí prípad tu v bystrici. ach ako keby sme toho nemali dosť

sterea
30. júl 2009

Ahojte dvojickove maminy. Tiez som sa nedavno stala mamou dvojciat a mam taky mensi problem a chcela by som Vas poprosit o radu. Deticky maju 10 tt a zatial kojim a kedze mam malo mliecka zaroven dokrmujem Nutrilonom H.A1 kedze som alergicka. Deti hned po nakrmeni grckaju a grckaju niekedy aj niekolko hodin po nakrmeni. Nemate s tym niektora skusenost alebo nejaku dobru radu 🙂 ? Lekar mi kaze nekombinovat kojenie s dokrmovanim ale ja nemam dostatok mlieka ani pre jedneho (momentalne si odsajem z oboch prsnikov dokopy cca 40-70 ml 😒 ) nerada by som ich nechavala hladnych a zaroven sa bojim ze by som prisla aj o to malo mlieka, rada by som vydrzala s kojenim min. do ukonceneho 3 mesiaca. Detickz pocas dokrmovania nechavam 2-3 krat odgrgnut a kojim ich jednotlivo. Ak mate nejaku dobru radu ako zvysit tvorbu mlieka , tiez sa potesim .

jankabambulka- drzim paceky aby sa Misko co najskor z toho dostal .

lalupa
30. júl 2009

jani to je strasneeeeeeeeeeee 😢 😢 😢 moc na vas myslim a drzim palceky, nech sa to rychlo da do poriadku, nech je misko rychlo zdravucky ☹
z coho to mate????????

sterea, pisem ti ip

lenkamt
30. júl 2009

bože Jani, chúďatko, si vytrpí. ale neboj aj ja som to mala a som ok, dnes keď sa to podchytí tak je dieťatko skoro zdravé 😉

Sterea - ja som síce nekojila, ale malé grckali - mali slabý reflux, asi by ich mala dr. poslať na gastro 😉

jankabambulka
30. júl 2009

sterea- ja som prestala kojiť 7.7.09 boli dni hojné ale aj blbé v tieto dni mi pomohlo vypiť klasika vineu a mlieka som mala po nej ako žilinská mliekareň. a to pomáhalo nielen mne ale aj iným maminkám. taktiež sú na to homeopatika raci... niečo , neviem ako sa to presne volá. v lekárni ti poradia. jááj a predovšetkým hodne piť. pri kojení sa vyvaruj treske a hlavne rybaciemu šalátu nielen že mliečko znehodnotíš ale aj ti ubudne.

lalup- neviem z čoho toje . prišlo to razom . len sa včera poobede zobudil rýchlo a s horúčkou ako čert a tá mu pretváva stále len ráno mu klesla od 4 do tej 9h na 38,5.
teraz konečne zaspinkal a o pol tretej máme volať dokine čo a ako . lebo oni ho hneď chceli dať do nemocky ale keďže ešte usedel tak ho nechali doma na naliehanie chlapa , lebo táto nemocka u nás je hrozná a máme oňho strach.tak ak ho o tej pol tretej pošikujú do nemocky tak pôjdeme do inej , nie tu, na tom budeme trvať

lenkamt
30. júl 2009

Jani ja že ste v nemocke, a to ako nato prišli že je to ono 😕 lebo nato sa musí odobrať vzorka z miechy 😔 teda čo ja viem 🤐

womenne
30. júl 2009

ježiš Jani držime palce nech ste rychlo ok.maš toho veru dost moja ☹ ja som prave prišla od gynekologa,o 15.00 mam volat na vysledky.ale mam docela strch čo povie.

jankabambulka
30. júl 2009

leni clap bol sním a má všetky príznaky a čosi mu robili akési skúšky so šijou a nožičkami. bol tam chlap lebo keby ho zasa pichali tak by som sa zasa zrútila . ja mám teraz táké akési blbé obdobie, nespia, sú takí akí sú,... toho je na dlho. a krv brali al z miechy nič. ja len dúfam, že sa tá dokina pomýlila...ja sa tak uspokojujem
musela som si dať aj lieky na ukľudnenie , je to hrozný pocit a tá bezradnoť... chlap hovorí, nech sa vyrevem, nech to nedžím v sebe ale je to aťžké. aj teraz som vedľa neho. stále chce byť len na ručičkách , chytá si hlávku .. bože musím končiť to sa nedá

lenkamt
30. júl 2009

aha, tak to asi bude ono 😢 je mi to ľúto, ale neboj , všetko bude v poriadku, ja som do 10dní bola zdravá 😉

lalupa
30. júl 2009

leni, to fakt? aj ty si to mala z cista jasna? ja si pamatam tak,ze je to komplikacia, uska, plucka a pod...

jani, typicky meningealny priznak tzv opozicia sije, nevie predklonit hlavicku a dviha nozicky, moze mat aj drobne vyrazticky... lumbalka je joooooj, ani nechcem na to mysliet
hrozne na vas myslim, ked je dieta chore, ruca sa svet...drzte sa,ak treba do nemocky, nevahajte, radsej pocestujte do dobrej za odbornikmi

lenkamt
30. júl 2009

Lalu - ja som to mala z kliešťa 😝 lumbalka - 😔 😢 a komplikácie žiadne, chvalabohu

grmitko
autor
30. júl 2009

caute,
deti mi este nespia, asi ich uz dnes dam do laty 😒
idem ich ulozit a ked este raz vyjdu z postele tak uz bude zle nedobre 🙂

januli drzime paste Miskovi, nech je vsetko ok, myslime na vas

leni som rada, ze vam je uz lepsie, nasi na to ze to maju uz takmer dva tyzdne su relativne dobre, ale tie sople a ten kasel sa ich stale drzi

zinus nasi s jedenim stale hroza ☹ dnes si sice dali na obed masko a pyre, a celkom dost, ale to je iba taka svetla chvilka 🙂 a inak tiez stale iba chlieb s maslom a cukriky si pytaju 😒

adrolka
30. júl 2009

caute!
janka moja veľmi veľlmi na vás mylsím, nech je Miško čím skôr v poriadku a bez komplikácií!!!! hrôza tieto xoroby. 😠

zuzka.25
30. júl 2009

moji krpci celý deň zasa nespali a neuveríte, ale ešte TERAZ mi tu krámujú kôš so špinavým prádlom a na spanie to nevyzerá... ale ja som taká unavená, že mi to je normálne jedno 🙂

čítala som priebežne komenty, ale nič si nepamätám..
achjaj, veľký krik, idem to riešiť..

wom, ako si dopadla??

zuzka.25
30. júl 2009

kde ste kto?????