Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
2. aug 2009

Dracik, no to pieskovisko je relativne ciste, ale nikto ti to nezaruci, prave na peisku deti mozu dostat kadeco, ja by som tam piesok radsej nejedla 😀 aj ked nasi si ho tiez obcas hodia do ust 😉

zuzka.25
2. aug 2009

čauky
tak sme doma z oslavy, chalani celý deň nespali, v aute ich lámalo, ale hnusne sme ich udržiavali v bdelom stave.. potom sa vyčvachtali vo vani a teraz... no čo myslíte? spia?? prd makový... aspoň sú vo svojej izbe a kvákajú a vykrikujú... modlím sa, nech sa tým unavia a zachrnia 🙂

dracik, gratulka k takým šikovným chodcom 🙂

adrolka
2. aug 2009

caute!
dráčik - gratulka 😵 😵 u nás je to tiež ešte stále tak- všetko pchajú do úst, najlepšie ak je to zo zeme a špinavé, chutí im tiež zem, piesok, kamienky 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 dookola im húdieme, že to je fujj, nono, kaka, bléééé, nerob to, , prd platné.keď už ich niekedy osvieti a spomenú si, že to je E-E, tak si to akože strkajú do krku, čiže krk majú ako taký svoj privátny sklad všetkého sajrajtu čo by si ináč napchali do úst 🙄 🙄 🙄 🙄

zuza- nestraš! veď vy ste mojim vzorom režimu, že od 7 do 7 haji haji. Tak to ma podrž, čo ma to tu čaká? hovoríš, že sa to rúti?!!! moje ešte stále tak idú do postielok, zatiaľ!! to aj funguje, bez revu bez protestov, hovorím- zatiaľ. 😅 ja ich ešte plánujem nechať v bejby postieľkach dlho, veľké postele až neviem kedy budú mať 😀

helka1
2. aug 2009

Ahojky, my sme sa vcera vratili z dovolenky, ale este dnes sme si spravili vyletik na Strbske Pleso takze nebolo cas sa ozvat.
V Mederi je super , prisposobene pre deticky 😵 , horsie bolo ze deti sa mi neskutocne vysypali, teda boli sme vysypani aj pred odchodom, ale nejak sa to asi uplne nepreliecilo 😝, takze szom mala dilemu ci chodit na kupko alebo nie.
Jankabambulka som velmi rada, ze ste relativne v poriadku, urcite to museli byt nervy , prajem nech ste cim skor zdravucki 😉

zuzka.25
3. aug 2009

čaute
ja idem ku kamoške o chvíľu, ešte čakám, kým doperie práčka...

adrolka, no nám sa to úplne zrútilo ☹ v júni.. keď sme im zobrali dudlíky... prestali mi spávať cez obed a teraz, keď ich chcem cez obed udolať, tak to trvá aj dve hodiny, kým zaspia.. niekedy nezaspia vôbec... večer ako kedy.. podľa toho, či cez deň spali, alebo nie... ale spanie od 7-7 je už minulosťou.. som rada, keď zaspia do ôsmej a vstávajú okolo šiestej, niekedy skôr... takže tak 🙂

womenne
3. aug 2009

Zuzi vy už ste bez dudiek?sa mate,unas to bude na dlho,som spravila obrovsku chybu ked som im brala,kamoška ma postrašila vraj som im mohlavytvorit nejaky blok ktory sa prejavi v neskoršiom veku vraj take pripady pozna 😔 normlane ma strach už nedam na reči nech si hovori každy čo chce.

my ideme zajtra k alergologičke sa m nechce bo mi nesedi je taka no neviem nemastna neslana,S Nikom sme tiež sledovany na aler.a ona ho nie anie vyšetrit koza ak mi ho neezme teraz tak si hladam inu.

elenita
3. aug 2009

Ahojte, no potom som tu uz nebola.......
Jani, ja som si az teraz precitala, ze u Miska je podozrenie na meningitidu, ☹ je to uz lepsie? Ako sa ma?
Ja som ale myslela, zdalo sa mi, ze pred par mesiacmi maval taku zvysenu teplotu a ziadne ine priznaky....ale mozno sa mylim.......
Inak jej robili krvny obraz, ma znizenu hladinu zeleza /109, ale dr. nam tvrdila, ze na to netreba nic davat, ani nam nepredpisala zelezo.........s tym mame vecne problem, obaja brali maltofer od nejakych 4 mes az doteraz.....
no a brali jej aj moc, tam jej zistili nejaku hranicnu hladinu enterokoka.....dalsi moc jej brali min. tyzden, vyusledky mali byt teraz, ale samozrejme dokina ma zas dovolenku a nikto to tam nedviha ☹

adrolka
3. aug 2009

jaj, baby, to je hrozné, čo sa už deje. pozerali ste správy na markíze? malé 15mesačné bábo rodičia nepripútali v autosedačke 😠 😠 😠 🤐 a vyletelo cez okno.... 😨 našli ho niekde 15m od auta, je vo veľmi vážnom stave... no čo je to za zdravý rozum.. ja by som si to nikdy nedovolila, nepripútať ich, aj keby sme išli len na 10 metrov od domu!!! hrôza

womenne
3. aug 2009

bože adrol kde si to čitala?to je strašne chuda babo,nechapem takych rodičov ved načo maju tie pasy v autosedačkach? 🙄 🤐

adrolka
3. aug 2009

bolo to v správach v telke 😔

womenne
3. aug 2009

fakt hnusne ☹ 😔 mne niekedy svkrovci hovorili že na čo berieme tie autosedačky,alebo že ich budu držat na rukach no nikdy by sm nedovolila.

lenkamt
3. aug 2009

ahojte.

chúďa dieťatko 😢

Zuzi - tak sa vám pokazilo spanie keď ste zrušili dudy? 😨 tak to teda ešte posuniem , lebo my teraz spávame super 20.30-7 niekedy 8 a cez obed 2-3hodiny 🤐 a spíme stále v postieľkach 😅 my máme ešte miminečká 😀

Helka - super, že sa vám páčilo, výsyp bol zo slnka??? na to by mal zabrať fenistil 😉 moja Verča to má furt 😝

zuzka.25
3. aug 2009

wom, áno, sme bez dudiek... asi tri dni si poplakali, ale teraz si už ani nespomenú... kamoškina malá dudu má, ale vôbec im to nevadí, nekradnú.. takže to odnaúčanie šlo až enormne hladko.. až na ten vedľajší efekt so spaním ☹

adrolka, ježiši, to je strašnééé.. ☹

lenka, my sme pred zrušení spávali od 7-7 a cez obed tiež tri hodiny.. júúj, kde sú tie časy 🙂 naši z postieľky už vedia vyliezť, takže už nie je miesto, kde ich viem "odložiť"

lalupa
3. aug 2009

ahojte
adro.. ty s kronirka na tragediie ☹ to je fakt nezodpovedne

ad dudy, nase cez den oki,ale zase maju svoje obdobie,ze je za nimi hysteria, akokolvek by som aj chcela nedt im, zvalcuju ma, som makka, resp.za ten cirkus mi to nestoji, netrufam si odhadnut,ako toto pojde daléj...

uz davno som chcela napisat, zo som zrusila prevaranie vody,uz iba v rychlovarnej

aj ja sa bojim vymeny postielok, doteraz su v suchu haha, potom to bude tazke...aj som sa tesila na zmenu,ale este casu dost,ze? ved mozu byt do 3 rokov, ci sa mylim?

potrebujem poradit,ako s nocnikmi...citim sa ako upratovacka,ani krem na tvar si nestiham dat,len utieram ciky
no musim poznamenat,ze jedna mi cika cez reduckiu rovno do zachodika
rozhodla som sa,ze jeden den sa budem venovat jednej, druhy zase druhej, lebo dve ich sama nezvladam

a este mi povedzte, dokedy sa budeme kupat tak,ze budeme plavat na podlahe od vody??? otrasne, ved sa sama zabijem a ony sa fasa na to bavia...dnes to bolo o hubu, umyt vlasky, aby nepolievala jedna druhu...aj mi to riadne trvalo 😀 😀

lalupa
3. aug 2009

kronikarka

lalupa
3. aug 2009

toto nie je moja klavesnica, tak snad sa daju pochopit moje riadky

lenkamt
3. aug 2009

Lalu - toto s dudami sme mali aj my asi do minulého mesiaca, ako vyšli očáky tak je cez deň kľud, ale na spanie nepomáha žiadne vysvetlenie, len plačú a plačú 😔

cikanie, ja som prvé dva dni skúšala len Lucku /išlo jej to lepšie/ a Lenka opakovčka zrazu chcela tiež, teraz sme už fakt úspešné a plienky máme len na spanie 🙂

no a kúpanie, máme to čo vy a nerátam že to pred školskou dochádzkou skončí 😀

lalupa
3. aug 2009

leni, tak to je prijemne povzbudenie 😀 😀 😀
moja prva ma uz vyse mesiaca vsetky zubky, druha je na rade,ale ovela pomalsie, tak to moze byt tym
ste sikulky bez plienociek aj ja po tom tuzim
este mi nevedia dat najavo,ze im treba, proste to pustia, a na koniec povedia hotovo 😀 😠

pridavam nove slove, ktore si spomeniem, ale tie moje kecalky sa celkom pekne rozsiruju a snazia sa
hotovo, motoka, maminka moja, seetko=vsetko, koleno, kukuia =kukurica, opakuju kazde jedno slovo, no najlepsia je cinstina mojej druhej, este aj s takym divnym prizvukom 😀

helka1
3. aug 2009

Ahojky 🙂
Lalu kto ti vymenil klavesnicu 😀 😀 😀 bo aj mne treba 😀 😀 😀, ak vies nieco o yasminke napis pls do IP

Lenka, vysyp sme dostali od....neviem fakt coho, mozno kombinacia slnko voda, fenystil nezaberal, davali sme kvapky + mast maximalnu moznu davku, vysyp sa zvacsoval, skrabali sa az do krvi 😔 dnes som bola na koznom tak sme dostali hormonalne maste ☹ tak dufam, ze zaberu 😔

Ani ja nemam chut rusit postielky, niekedy este hodne helfnu ked deti neposluchaju a odtial nemozu zdrhnut 😅 😀 , no vecne to tak byt nemoze....

lalupa
3. aug 2009

heli, yasmi je tusim momentalne este na dovci, snad potom sa uz ozve

ten vysyp som mala aj ja, pravdepodobne z bazena, hnem mi dali kortikoidy, odchadzalo to min tyzden,ale robilo sa to svinstvo asi 2tt

helka1
3. aug 2009

Lalu a nevies ako dlho mozu deti pouzivat tie maste ? Sa mi nieco mari, ze niekto tu pisal ze nie dlho 🤐

Inac aj nasi sa nejak rozhovorili, hm len mi nikto k tomu ich jazyku nepribalil prekladovy slovnik 😀

lalupa
3. aug 2009

heli 😀 tie slova nie su urcene nam, mozu si nas ohovarat 😀
len par dni a ked je lepsie,vysadzovat postupne
ja som si davala 1 den 2x dennne, a potom kazdy dalsi len na vecer, ked sa to zlepsilo, tak len obden asi 2 dni, potom som uz nechala na telo, nech maka

zinuska
3. aug 2009

ahojte baby! tak uz tu chripku ci co to mam dostali vsetky deti 😖 ale Maxo zatial len mierny soplik. cakam,kedy dostane horucky a tak. 😒 Mia to ale dobre zvlada. no Alex je az histericky 😠 -ako vzdy. 😝

ale mam aj dobru spravu: Mia dnes zacala chodit!! 😵 😵 😅 konecne aspon jeden. Alex zvykne byt vo vsetkom tak dva-tri tyzdne po malej,tak dufam,ze do konca prazdnin budu uz obaja chodit.

Dracik,ti tvoji chalosi su ale sikovny!!!

baby dokedy budu take tepla?? ☹ 😝

diddi
3. aug 2009

cau zinus....jeeej,tak gratulujem Miuske....aj nasa Miuska zacala prva....no Miusky su proste sikulky!

womenne
4. aug 2009

Ahojte tak ja som dnes musela zrušit alergologiu ako odišiel muž do prace ma začala strašne boliet hlava,vystupnovalo sa to ked som obliekala malych,musela som si lahnut,tak som volala mojmu nech hned pride že pojde snimi on.To už m bolo horšie aj na žaludok.Muž ale nepozna malych nevedel čo tam ma hovorit tak ich radšej preobjedna ☹ no ale ked prišiel som letela na wc a už to šlo zase ako minule.Nechapem keby som nebola na testoch myslela by som si že som vtom ☹ myslite že by to krvne testy nepreukazali?alebo to možem mat z chrbtice?som uplne hotova sa nevladzem ani hybat 😢 ešteže maly su klidny asi to vycitili.

grmitko
autor
4. aug 2009

Dani to ma mrzi ze ti je nanic, z chrbtice to moze byt, ja som mavala priserne stavy z chrbtice ☹ krvne testy by ti asi ukazali tehu, teda myslim 🙂
tu je burka, decka su zase ako besne 😒 total ma ignoruju, no radost velka

zinus, dufam ze budete skoro zdravi, myslim na vas a blahozelame Miuske 😵

ajka72
4. aug 2009

helka vitaj z dovolenky, moje dievčatá sa tiež pekne rozrozprávali, opakuju už aj slová pesničiek dokonca si ich aj spievaju v takom srandovnom slovníku a melodii ale celkom sa to podobá originálu 😅 tie vyrážky su nepríjemné, moja Natálka mala cca pred mesiacom vysyp ale boli to také fľaky ktoré ne jednom mieste boli a po chvíli boli inde bola som aj u alerg. tam povedali že je to alerg. reakcia ja som rozmýšľala že po čom nič nejedla nové, robili im aj odbery a nepotvrdila sa žiadna reakcia na jedlo tak bol záver že to bola chrípka s takým priebehom zaujímavé 😒

womenne
4. aug 2009

Saši ajsi vracavala?

ajka72
4. aug 2009

miuske želám skoré uzdravenie a vobec vštekým chorým detičkám alebo ich maminkám, ocinkom akosi nestíham sledovať kto je momentálne chorý 😒

ajka72
4. aug 2009

inak som doložila fotečky zo stretka so zabkou a jej dvojkami Andrejkou a Nikolkou ktoré su narodené v rovnaký deň ako tie naše len oni su rano a naše poobede 😵