Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katrin
10. aug 2009

grmitko, dakujem... ti nasi vobec nechcú, ja viem, ze ked sa to rozbehne, tak nebudu ani chvilu ticho, ale nie je to prijemne, ked ostatne decka v ich veku uz normalne kecaju a tito nasi nic 😝 V sept. idu do skolky a obavam sa presne toho, ze to bude pre nich velmi tazke

... inak, vyjadrila som sa ako tatar, sorry, maminy starsich dvojok som chcela napisat

grmitko
autor
10. aug 2009

Katrin, my sme chapave 😉 😀

neboj v skolke sa rozhovoria 🙂

margaretka11
10. aug 2009

Ahojte.

Mima, všetko najlepšie prajem tvojim drobčiatkam - teraz už vlastne veľkým detičkám k 3. narodeninám, hlavne nech sú zdraví, nech vám robia veľa radosti a sú oporou pri malom bábätku až príde 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Katrin, niektoré deti rozprávajú viac, iné zas menej. Ak si dobre spomínam, tak tvoji chlapci sú predčasne narodení, možno aj preto ešte toľko nerozprávajú ako ich rovesníci. Naši drobci sú ukecaní, ale to majú halt po mne. Navyše ja si už koľkokrát vonku pripadám ako debil lebo všetky slová im aj hláskujem. Malí totiž veľmi radi po nás všetko opakujú, ale častokrát si hlásky poprehadzujú a tak hláskujem a hláskujem 😀. A ľudia na mňa vyvaľujú oči 😀. Dnes Simonka tak roztomilo povedala: "Simonko, ty si zuaty bacek" 😵. Katrin, myslím, že v škôlke sa chlapci rozrozprávajú, budú mať veľa podnetov z okolia a budú sa ti chcieť so všetkým, čo zažili zdôveriť 😉

kili
10. aug 2009

katrin, myslím, že škôlka im v komunikácii skôr pomôže, budú chcieť aby im rozumeli aj iné deti a to ich prinúti

u nás S. hovorí Havo a Auto a A. len to Auto. toď celá ich slovná zásoba. ak nerátam také že kuk, ham... Mama nerozprávajú, ani sa nedivím, keď ja sa tak neoslovujem a mňa tak moc nemá kto oslovovať 😅

katrin
10. aug 2009

Marg, ano chalani su narodeni v 32tt, posielajú nás po kadejakých logopédoch, neurolóch, psychiatroch a ja uz som z toho na nervy 🙄 Myslim, ze na to, ze budu mat 3 az v januari podla terminu, su v celku sikovni, dokazu sa sami obut, obliect, najest, nemaju plienky ani v noci (iba dudle 😝 ), vsetkemu rozumeju, akurat nechcu kecat... A pani doktorky su presvedcene, ze aj tak to nie je v poriadku....

A hláskujem aj ja... a-ko-bl-bec 😀 😀 😀 lebo pani logopedička mi kázala všetko vyklopkávať... Tak si ma predstavte, ako vyklopkávam s perom po stole, že: Ne-rob-to!!! po-ka-zíš-to! u-blí-žiš-si!!!! 😀 😀

margaretka11
10. aug 2009

katrin ja odpadnem 😀 . Ja síce nie som odborníčka, ale myslím si, že keď sú chlapci takí šikovní ako píšeš tak kvôli tomu rečneniu-nerečneniu netreba utekať po doktoroch. Ja som zato, že sa s nimi treba aj naďalej rozprávať tak ako doteraz a ono to príde, prelomí sa to 🙂

kili
10. aug 2009

katrin, ak ti rozumejú, tak niní o čem, nerozprávanie je úplne v pohode do troch rokov, a pri dvojíčkach dvojnásobne 😉

katrin
10. aug 2009

Margaretka, no vieš, ja mám dojem, že v nedonoseneckej poradni v BA na Antolskej si musia spravit čiarky za každé dieťa, ktoré tam majú.. Posielajú nás po vyšetreniach (nie je to môj výmysel) a stále nič nie je dobré... Už som sa na niektoré veci vysr. , lebo to sa nedá takto existovať... (chodiť 3-4 do mesiaca po odborných a úplne nezmyselných vyšetreniach sa popri práci nedá normálne stihnúť... ) A záver: maminka detičiek je "mierne" podráždená, už odporučili aj mne psychiatrické vyšetrenie - to mám napísané v takmer každej správe, takže v podstate ja nie som normálna, lebo mám nedonosené dvojičky, ktoré sú hyperaktívne, do dnešného dňa neprespali ani jednu jedinú noc celú, ale inak poho... 🙄

kili
10. aug 2009

katrin, no na tej hojdačke vyzeráš celkom v pohode 😀

katrin
10. aug 2009

Kili, no jo.... 😀

kili
10. aug 2009

tak omyl, S. teraz uvidel zapnutú trúbu a išiel k nej a hovoril Páli 😵

grmitko
autor
10. aug 2009

ahojte,
dnes sme boli konecne s dracikovcami na ihrisku 😵 😵 jej chalani su uzasni, aj som trosku fotila, tak neskor pridam foto, ak nezabudnem 😝

deti su akurat vo vani, tak mam 5 minut pre seba 🙂

kili, rada ta tu vidim, ako sa mate?

katrin z doktorov si nic nerob, ja keby som tak chodila s detmi, tak som uz davno na psychiatrii zavreta, urcite by mi napisali, ze velmi podrazdeena 😀 😀 😀 ja viem byt riadny nervak a deti so mnou cvicia ako na telocviku 😠

vieruna
10. aug 2009

No Katrin poviem Ti, ze moj prvorodeny ma cca tolko ako tvoje dvojicky a veru sam sa neoblecie, obuje len niektore boty s komentarom ci to obuva dobre, plienky na noc este ma a poobednajsiu teraz oducame. A to ho dr. chvali, ze je sikovny chlapcek. Cize mi tiez vychadza z toho to, ze si na tvojich detoch nahanaju body do poistovni 😠

adrolka
10. aug 2009

Ahojte. No ja zase stíham ako vidím 🙄 ...ale predsa, rada by som zablahoželala Lenke+Lucke ku krásnym 2 rôčkom a Matúškovi+Barborke ku 3 rôčkom 😵 😵
Katrin, aj moje sú evidované v rizikovej poradni vNZ. Mali sme ísť na obligátnu kontrolu niekedy na jar, no ja som sa na to vyprdla, aj tak ich tam len merali a pýtali sa ma čo vedia, sestrička nervózna, ja nervózna z nej, mala som pocit, že sledujú skôr mňa či a ako rýchlo ich viem sama vyzliecť, obliecť, prebaliť 😠 , boli sme tam asi 3x a stačilo mi. Už tam v živote nepôjdem,2 hodiny čakať v preplnenej čakárni s dvojičkami... aj tak chodíme predsa ku svojej obvodnej pediatričke, kvôli takej šaškárne nebudem chodiť do NZ.
a k tomu rozprávaniu. Mám pocit, že nás to bude podobné, síce zatiaľ máme len 1,5r, ale ku kecaniu máme ďalekoooo 😀 😀 . Moje sú ale aj v dvojjazyčnom prostredí, to je tiež dôvod, prečo ešte dllho nebudú kecať...poznám tiež chlapčeka čo nerozprával až kým nešiel do škôlky. odvtedy nonstopppp 😉
ano, kili, aj ja tu rada čítam tvoje trefné poznámky 😀 😀 . Ako sa máte? Ste už sami traja?
Janka, niektoré ženy sú fakt na hlavu 🤐 🤐 🤐 chodia na fóra len rýpať, no mňa by nikdy nenapadlo kritizovať niekoho izbu a ešte k tomu cez nejaké fórum....

grmi, prúser s tým okradnutím... aj mňa už takto obrali o peňaženku, bank.karty,všetky doklady...fúúúj, tie vybavočky okolo toho 😠

margaretka11
10. aug 2009

katrin, ale v tom prípade by som ja už bola na psychiatrii s tebou 😀 . Pretože ak by mňa preháňali s deťmi po doktoroch ako teba, tak to by niečo uvideli. Nemysli si, že si jediná, ktorá je podráždená, mňa by vytočili do vývrtky. Doktori majú tendenciu hľadať problém aj tam, kde nie je. A áno, robia si čiarky pre poisťovňu 😝 . Ale vieš, máloktorý lekár dodržiava to, čo nakazuje vlastným pacientom 😉 . Bežne sa tomu nadáva, že vodu káže, víno pije 😀 .

lenkamt
10. aug 2009

ahojte 🙂

Matúškovi a Barborke posielame cmučky, všetko najlepšie 🙂

zhliadla som tu Kili a Katrin 🙂 🙂 🙂 idem rýchlo čítať 🙂

my sme dooslavovali, fotky:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

margaretka11
10. aug 2009

Leni, tá hodinová torta je krásna 😵 , júj, dala by som si aj ja 😀 . Ale keď ja som taká maškrtnica..

lenkamt
10. aug 2009

som pri nej skoro zošalela 😀 do konca roka nepečiem 😝 😀

Katrin - tiež si myslím, že začnú rozprávať v škôlke a teda šikovní su poriadne to čo so opísala sa Verča naučila až keď šla do školy 😀

margaretka11
10. aug 2009

tak ale vydarila sa ti, čiže námaha nebola zbytočná. A teraz si teda oddýchneš 😀

womenne
10. aug 2009

katrin neboj ono sa to rozbehne mi mame ten isty prolem s Nikom a predtym aj Sebko.Ale teraz Sebko keca ako o dušu mne dnes povedal že som neposluchala tak budem zajtra doma 😝 a tatikovy v nedelu že ak nebude pekne šoferovat tak vystupi a pojde domov do kuta stat 😎
zajtra dočitam apopišem naše akcie zajtra mame na plane diopark zase 😀

grmitko
autor
10. aug 2009

Leni nadherna torta, naozaj sa ti vydarila, je prekrasna 😵 😵 ja rada peciem, a rada sa prplem, ale na toto by som asi nervy nemala 😀 😀

lenkamt
10. aug 2009

veď ani ja 😀 ale v zime to budem po večeroch s deťmi skúšať, akože namiesto plastelíny, sa budeme učiť modelovať s marcipánom 😀

ajka72
10. aug 2009

ahojte ja tak na rýchlo, Lenke a Lucke som už blahoželala k ich dvom ročkom nás čakaju oslavy 6.9. tiež 2 ročky tak ešte raz všetko najlepšie a taktiež Barborke a Matúškoviu všetko naj k ich krásnym 3. ročkom, nech sa detičkám darí, robia rodičom len a len radosť, nech su zdraví a stále maju úsmev na tvári 😵 😵 😵

margaretka11
10. aug 2009

hmmm Leni, tak to bude elegantná zábava 😀 . Ale fakt, veľmi sa mi tá torta páči 😵

grmitko
autor
10. aug 2009

kiwu pekne fotky si pridala 😉

kiwuska
10. aug 2009

ahojte, katrin vitaj po dlhom case a nestresuj sa. chlapci to urcite dozenu.
lenka si sikovna, v novembri objednavam tortu u teba 🙂 a ste teda kocky vsetky styri. 🙂 fakt ako starsia sestra
marg a nejake foto bude? ako simciatka?
sasi dik to su tie fbookove 🙂
a vela stastiaa zdraviaa mili oslavenci, velas stastia zdravia. to som zaspievala ak nie je vidiet 🙂

margaretka11
10. aug 2009

Kiwuska, tie tvoje deťúrence sú na zjedenie 😵 . My sa máme dobre, nateraz sa kamarátime aj s nočníkom a už doň pekne cikáme, dokonca Simonky sa už netreba ani spýtať, stiahne gaťušky a ide sama. Simonkovi to síce samému nenapadne, ale keď mu poviem, pekne si sadne a vyciká sa. Len neviem, ako ich naučiť kakať do nočníka lebo to si stále počkajú na plienku. Neviem, ako im to vysvetliť lebo aj dnes som Simonke vravela, že nech skúsi potlačiť, či sa aj nevykaká a ona mi vraví "mami, ale veď už som sa vycikala". To chce nejakú fintu F 😀 . Dám aj nejaké fotky drobcov, nech vidíte, ako rastú, mám aj jednu špeci zo sprchy, ale tú dám iba na chvíľočku. Je nahá a nerada by som, aby sa náhodou dostala do nepovolaných rúk 😝

kiwuska
10. aug 2009

marg tak tu fotku orez. nasi uz nechodia na serble ale na wcko. a v poslednom case spalchuju tak ze sklopia dosku a postavia sa na nu. neviem sice preco, ale asi je to zabavnejsie

margaretka11
10. aug 2009

kiwuska to by síce bol spôsob, ale potom by tá fotka stratila čaro lebo to drobcov v sprche pochytila náhla láska a môj manžel stihol aj odbehnúť po mobil a cvaknúť ich lebo tak dlho sa držali 😵

grmitko
autor
10. aug 2009

no kiwus sikovny su, nasi sa postavia vedla zachoda a tak splachnu 🙂