Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

vieruna
17. sep 2009

Ahojte
Grmi drzim palce do novej prace 😉 A nechcem byt otravna, ale neda mi sa nespytat.... Tvoji su v skolke asi tiez v triede medzi najmensimi detickami ze? To by potom mali byt uplni spoluziaci s nasim Andrisom. Tu "prijemnu" ucku si myslela tu blondinu??? Lebo mozno mi sibe, ale mne sa napriklad zdalo, ze sa ma stale snazi presvedcit, ze A je este maly na to aby chodil do skolky (tri bude mat AZ v oktobri 🙄 ) Teraz sme na tyzden vypadli tak som strasne zvedava a dost nervozna, ako budeme pokracovat. Dufam, ze ho tam nechaju aspon na pol dna, lebo letet tam na desiatu je o drzku.
Zinus tesim sa, ze sa Maxovi v novej skolke paci. Ked tam ma kamosov, tak neni co riesit. Super.
Astora a na tvojom mieste by som hladala inu skolku.
Vsetkym choranom aj velkym aj malym drzim palce

helka1
17. sep 2009

Ahojky !!!
Len v rychlosti ! Zinus super s tou skolkou, urcite to bude stat za to ! 😉

Grmi drzim palce s tou robotou ! Nech ti to vyjde !!!

Jankabambulka nech to Miskovi dobre dopadne o chvilu ma meninky, tak nech dostane pekny darcek v podobe dobrych vysledkov !

Este som asi na nieco chcela reagovat, ale moja hlava dubova - nespomeniem si 😅

Teraz par infosiek z "bojoveho pola" nasi brutalne ochoreli, najprv to schytal Adamko, zacal plackat ze ho bolia ustocka, ked som tam spravila kuk tak sa mu deru 2 zadne stolicky naraz 😒 , potom zacali priesvitne sopliky, tak som myslela ze to z tych zubkov, no a ake by to bolo dvojca keby to hned Radka neschytala tiez, to bolo doobedu, poobede tie sopliky zmenili farbu ☹, ktora sa mi vobec nepacila, zvysila sa im aj teplota, hned sme nasadili coryzaliu ale nemam pocit, ze by nasim zabrala. Takto sa trapime 2-3 dni, dnes rano som to schytala uz aj ja , bola som na krvi u zenskeho, hned som vyfasovala tehu knizku a kontrola o mesiac 😨 Fuu bude to dlha doba nevidiet drobca z 1 tehu som zvyknuta na kontroly po 2-3 tyzdnoch 😅

mima595
18. sep 2009

Zinu - hej, chceme sa nechat prekvapit a dvojky zvladam coraz tažšie - /do skolky nechodia, lebo Matus už vyse mesiaca velmi kasle - chvalabohu, že už to ustava - klop, klop/ - teda niežeby boli tažko zvladnutelne, len už nemam silu a hlavne chut riesit tie ich skriepky a hádky. No a hlavne ma sem tam pobolieva brucho - hlavne ked viac pochodim - ono to nie je nic strasne, gynd. povedal, že sa to natahuje maternica - ale ja som v poslednom case nejaka vystresovana, aby sa to nenarodilo predcasne. Pri dvojkach som taka nebola /to som totiž nevedela, co ma caka 😉 , ale teraz si malujem katastroficke scenare/

Helka - aj mne sa to videlo velmi cudne, pri dvojkach kontrola každe 2 tyzdne - tu chodim kazde 3 tyzdni, ale raz som bola po 5 tyzdnoch - ono klasicke tehu je uplne o inom.... 😉 ved to je uplne prirodzeny stav 😀 😀

aneti78
18. sep 2009

ahojte

Zinuska, straaasne ma potesilo, ze je uz Maximko v inej skolke, je to fakt super pocit, ked prides po deti a su v pohode a vidis, ze im je tam dobre 😉
my mame ten aquamat v robote a ked niekedy dojdu za mnou, je aj na chodbe, tak tiez si stale capuju vodu 😀 😀 😀

Mimka, a teba pri dvojkach nebolelo brucho? mna asi cele tehu. a je to fakt znak toho,ze babo rastie 😉 tak neboj, nic zle sa nestane. s dvojkami to musis uz len vydrzat, ten prvy rok v skolke mozes cakat, ze budu castejsie chori a teda aj viac doma, ale ako pisala Zinuska, tak to je a musi tym prejst asi kazdy, hoci poznam par deti, co maju ukazkovu dochadzku a maju max. jednu anginu za rok...tak vam budem drzat palce,aby ste boli skor taky pripad.

nasim davam od leta imunoglukan a vitaminy pikovit,tak klop klop su zatial zdravi, mali sice jednu virozu,ale nepreslo to do soplov a bacilov a celej ZOO v nose ako minuly rok 😒 po tych vitaminoch sa strasne rozjedli, pytaju jest kazde dve hodky, zo skolky pridu uplne vyhladnuti, pritom tam vraj pojedia vsetko,aj duplu pytaju 😅 tak im ich budem asi este davat, nech trochu priberu, tintitka moje 😀

tak pekny den vsetkym, ja si idem polezkat ku kozmeticke a potom do prace 😉

ajka72
18. sep 2009

helka my máme podobne ako vy soplíky a v prvý deň mali aj zvýšenu teplotu tiež sa modlím aby sa to nejako neskomplikovalo my máme hneď choré ušká a berieme ant. ja som nasadila tiež coryzaliu, ale aj ten sinupret ktorý myslím odporučovala grmi, potom im dávam imunoglukán, zvažovala som kupiť aj nejaké vitamíny ako cebion multi alebo pikovit ale keď dávam ten imunoglukán tak im už momentálne vitamíny nedám však aj imn. su vitamíny, možno potom keď im to uplne prejde a ešte dávam aj cebion vit. C a na noc som dala panadol hádam som to nejako podchytila tak skus dať tvojim drobcom možno niečo z toho čom som písala, držím prsty a ešte dávam nasivin ale chválili aj ten otrivin 😉

ajka72
18. sep 2009

imunoglukán som aj ja dávala pred soplíikmi tak v ňom pokračujem ani moje dievčatá neboli už dlhšie choré naposledy niekedy na jar tak uvidím ako sa tie soplíky skončia ☹

grmitko
autor
18. sep 2009

vieruna, nasi mali byt s prvacikmi, ale dali nas do druhej triedy, ale viem ktoru myslis ucitelku, lebo sme ich mali mat 🙂
to ze nie spoluziaci v jednej triede nevadi, ved my sa mozme stretnut aj tak 😉 😉 boli ste v aprili na zapise? ak ano mozno sme sa videli aj tam 😉

zinus som velmi rada, ze sa Maxovi v novej skolke paci, urcite mas veeelku radost, inak aj nasi v skolke papaju celkom pekne, obcas sa stane, ze mi ucitelka povie, ze VSETKO zjedli, aj oni sa mi pochvalia, teda skor Leo, ten zje vsetko, Domko je veeelmi vyberavy, to ma asi po maminke 😝 😀 😀 😀

grmitko
autor
18. sep 2009

inak aj ja detom davam imunoglukan, vitaminy som im davala cele leto, ale nejedli po nich viac 🙂 co by ma potesilo, ani po pangamine viac nejedia, ale v skolke sa najedia, aspon vic ako doma, tak som rada 🙂

zinuska
18. sep 2009

tak baby rano som zobudila maxima a ten ledva rozlepil oci a ze "mami ja chcem ist do tej novej skolky" 😅 😅 😅 😅 neviete si predstavit aka som z toho stastna!!! uz aj to je znak,ze je mu tam dobre,ze vcera spinkali cez obed a on si nechal milenku /tu farebnu plienku,s ktorou vsade chodi a spava s nou a zmoli ju,ked sa niecoho boji/ v postielke a ked som prenho prisla,tak ju mal stale v postielke,takze po spinkani sa musel dobre bavit,ked ju nepotreboval. v byvalej skolke sedel o 15h na stolicke,zmolil milenku a cakal nas. tu vobec.
a ozaj dnes rano utekal do triedy a aj mi zabudol dat pusu a ahoj 😅 normalne ho musela ucitelka poslat,ze chod sa rozlucit s mamou!! takzne nieje o com. nelutujem ani cent,ktory do tej skolky dam. 😵

skoda,ze dvojky tam nebudem moct dat 😒 to by bolo financne dost.. ved uvidime,mozno nam daju zlavu a ktovie,co bude o dva roky... ale pochybujem,ze zlacneju.
ale viem aspon,ze im budem aspon rok dopredu hladat dobru statnu skolku.

zinuska
18. sep 2009

mima,super,ze prekvapko. a sak ty to mas v poho z vecickami,kedze mas parik,nech sa narodi cokolvek,mas pre to mimi komplet vybavu 😅

a tie bolesti,to je normal,roztahuje sa maternica. neboj,ved doktor ta ma pod kontrolou. ale nesmies mysliet na take,ze porodis skor!! prave naopak,nadstav sa tak,ze si povies,toto tehu je malina. zvladla som dvojtehu,tak toto monotehu zvladnem bravurne!! a ked sa takto nadstavis,uveris tomu,tak to aj bude!!! psychika je velky pan! 😉 a z vlastnej skusenosti viem,ze monotehu je uuuuplne ine,hoci kazda to prezivame inak. ale minimalne ta vaha v bruchu je mensia 😀 😉 aj kopacov je o polovicu menej 😀 tak drzim palce,nech ste s miminkom v poriadku az do 40tt! 🙂 🙂

anetti,myslim,ze ten aquamat bol najpodstatnejsi bod,preco tam maxo chce chodit 😀 😀 vcera ako som prisla preneho,tak sa ma hned pytal,ci mu ho nekupim domov 😀

a ozaj este som zabudla povedat,po ceste v aute do skolky mi maly povedal sam od seba,ze aj dnes budem posluchat v skolke ako vcera! 😅 no ake dieta som si to ja vcera vzala zo skolky??? 😕 😀 sak mi ho tusim vymenili 😀

ajka multivitaminove pripravky na podporu imunity im zacni davat z odstupom po chorobe,. teraz je toho dost,co im davas. sinupret ale davaj este par dni aj po odozneni soplikov!

anetti,ja som malemu tiez davala pikovit,ale ani naznak nejakej väcsej chuti do jedla 🙄 tak super,ze vam to zabralo. pangamin mi nechce jest. ale mozno bude stacit tato nova skolka,zrejme je tam motivovany. no uvidime. tam hodne davaju surovu zeleninu a ovocie,co ja do maxa nedostanem,tak sa na nich spolieham,ze mi ho to naucia jest. 😵

sasi ako dnes mali v skolke rano? a este sa ti neozvali z tej prace???

grmitko
autor
18. sep 2009

zinus, no rano trosku slzicky, ale myslim ze to je iba take to ranne slzenie 🙂
z prace sa mi este neozvali, cakam na to ako na spasenie 😉

astora
18. sep 2009

Zinuš maly teraz soplia este nemaju zelene sopliky a tymi liekmi som myslela lieky od teploty, kaslu plus co predpise dr ked uz maju vysoke teploty a este beru ajlieky na imunitu to maju na pol roka tak este jeden mesiac a doberu ich ale zatial moc nezabrali 😒

lenkamt
18. sep 2009

ahojte 🙂

Saši - no aj my netrpezlivo čakáme 🙂 Verča sa všade chváli že ide do ba na prázdniny 🤐 inak 3,4oktober idem ja do blavy, tak ak chceš nechám ju u vás kým budem žúrovať 😀

Zinu - aj naša Verča chodí do súkromnej školy a už mi riaditeľka sľúbila že dvojičky zoberie za jedno školné 😵

vieruna
18. sep 2009

Grmi neboli sme na zapise. Prijali ho dodatocne az v septembri. Ale tak nejak sebecky som rada, ze sa aj niekomu inemu nepozdava ta ucka. Andris sa na nu nestazoval, pri odchode jej aj pusu dal, tak do je dolezite. Boli sme na kontrole. Tak som celkom dost najedovana na tu dr. co nas predtym vysetrovala. Bola to zastupujuca a asi zvolila nevhodnu liecbu ☹ No hadam to uz teraz bude postupovat rychlejsie.
Imunoglukan davam aj ja Andrejkovi. Ale som to asi podcenila. Mala som mu ho zacat davat skor. A dnes som sa pytala, ze aj nase dvojicky ho mozu. Tak ho nasadim aj im.
Som strasne zvedava na tu tvoju robotu Grmitko.

grmitko
autor
18. sep 2009

Vieruna tak dufam ze budete skoro zdravi 🙂 a ze sa skoro stretneme pred skolkou 😉

leni jasne, len ju doved, deti sa straaasne potesia a teba tiez rada uvidim 🙂 😉
a to mas vyhodu ze ti dve deti prijme az jedno skolne, co som pocula tak ked idu dvojky do skoly ci skolky tak davaju bud za jedno alebo aspon zlavu a tu v nasej skolke mi povedali, ze dieta ako dieta, ale aj tak som si zlavu vyjednala 😉 🙂 ale iba na tento polrok, ale aj to potesi 🙂

vieruna a ktorej doktorke chodis?

vieruna
18. sep 2009

Grmitko my nie sme s vasej lokality, ale doktorke chodim do biskupic k Zemberovej. Ta co zastupovala bola jej suseda.
Inac som si to aj myslela, ale videli sme sa. Ked si si vyjednavala tu zlavu 😉 Ja som ta co sa pytala, ci na ten ucet moze poslat viac. Predsa nam tam Andrejka vobec nemuseli zobrat a inde sa s nami pomaly ani nebavili. Tu v nasej skolke nas poslali rovno do prdele. Taka som vytocena este teraz, ked si na to spomeniem 😠

grmitko
autor
18. sep 2009

jaaj tak si ma mala poklepat po pleci, ze heeej pozname sa 🙂 🙂 🙂

grmitko
autor
18. sep 2009

inak nasi idu teraz 24.9 na vylet a na dverach maju napisane ze aby sme dovtedy zaplatili zrps, lebo nemaju z coho zaplatit autobus, tak sa musim dnes ucitelky spytat, ze ako to mam spravit, lebo mi teraz naozaj nemame ☹ ☹ skolka uz stala aj tak kopec penazi a dalsich 75 euro nemam ☹ ale tak hadam pockaju 🙂

vieruna
18. sep 2009

no to som este nevedela ze si to ty. Som si to domyslela az tu. Zas tych dvojiciek az tolko na meter stvorcovy nie je 😀

vieruna
18. sep 2009

No tak ale to mi pride take trolinku nefer, ze vam zmenili datum, lebo sa dohodlo, ze do 15.10. O tom vylete uz museli vediet davnejsie nie

grmitko
autor
18. sep 2009

no ved aj mne to pride take, ze teraz rychlo rychlo, ale fakt nemam z coho ☹ ☹ a ja som sa este dohodla s tym typkom ze to na dvakrat zaplatime, nieco v oktobri a nieco v novembri, no asi dnes hodim rec cs ucitelkou a potom zavolam ujovi istvanovi 😀

vieruna
18. sep 2009

Podla mna sa dohodnete. Ved urcite zaplatili nejaki rodicia z inych tried, tak sa to posunie a ked zaplatite, tak sa to vrati.

grmitko
autor
18. sep 2009

tieez verim ze sa to tak bude dat 🙂

womenne
18. sep 2009

Ahojte my sme dnes išli z revom domov a prereval Nikolas aj cele obliekanie lebo chcel dudu ja sa zneho zblaznm stale ju pyta 🙄 Inak vškolke su vraj dobručky len keby sa už Niko pustil rozpravat ☹

Aj my davame imunuglukan a zirtec nejdem už nič ine miešat myslim že to stači.

Zinuš super že Maxik ma taku radost zo školky,chuda predtym si tam musel vytrpiet a ty tiež tak si teraz uživajte pekne obdobie 😵 😵 prezrad nam kolko sa plati v takej školke?ja nemam ani potuchy 😕

Saška ako??? 😕

grmitko
autor
18. sep 2009

no Dani stale nic, cakkaaaaammm 🙂 uz by aj mohli zavolat 🙂

zinuska
18. sep 2009

sasi,tak len take slzicky?tak to ber ako rannu hygienu oci 😀 😉

astora,aha! takze to nebude zrejme nejaka "zimna alergia" ale su to klasicke infekty 😒 hmmm... ale chalani su uz strednaci,nie?? nemali by to mat uz tak casto. su blizko malakov??
v tomto pripade ti zmena skolky asi velmi nepomoze. ale tak ja by som to robila na tvojom mieste tak,ze pokym by nemali zelene sopliky a teploty,nechala by som ich tam. nech si hovoria ucky, co chcu. mozno ani nieje dobre ich pri prvych soplikoch brat prec,lebo ked budu dlhsie a castejsie v skolke,imunita bude musiet bojovat a tak si vytvori lepsie protilatky.. ale ved ty sa rozdhodni,svet sa nezruti,ak budu doma. 😉

Leni,tak to mas super,ze ti vezmu dvojky za jedno skolne. ja som sa nato pytala a pani riaditelka hned povedala,ze viete,mame tu surodencov /nie dvojky,ale s rocnym rozdielom/ a platia za kazde dieta plnu vysku 😒 ale aspon dodala,sak teraz to nerieste,ktovie co bude za dva roky... tak nejaka malicka nadej tam je,ze bude mozno nejaka zlava. ale pochybujem,ze by mi to spravili tak,ako to mas ty.

inak baby,vcera som plna ocakavani,co maxo v skolke,zabudla dat dvojkam atb 😖 potom som ale pokracovala tak ako papaju,len neprestali tie dalsie davky ucinkovat,ked sme jednu vynechali??? nedavam im to uz zbytocne?? ☹

vcera som kupila taku kanvicu BRITA, ma filter a mam potom uzasnu cistucku vodu. poznate to? ja som o tom nikdy nepocula az ale mesiac dozadu mi to kamoska ukazala.. a vazne si pochvalujem. taku uz davam aj dvojkam a neprevaram. a tuto prefiltrovanu vodu davam aj do varnej kanvice,ked varim vodu na kavu a tak a zatial ziadny vodny kamen. 😅 my tu mame strasne tvrdu vodu 😝

vlada84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zinuska
18. sep 2009

sasi do hodiny zavolajuuuuu!!!! 😉 😉 uvidis!

...a ked nie,zavolam ja im!! 😠 😠 co to je za firmu?? co by si tam robila?

grmitko
autor
18. sep 2009

zinus dufam 🙂 🙂
robila by som tam telefonicku operatorku, telemarketing 🙂

grmitko
autor
18. sep 2009

no zinus nejako ti to nevyslo 😝 😝 hodina presla a nic 🙂