Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
21. sep 2009

ajka mozes im davat vitamin B, to podporuje chut do jedla, alebo glukopur, ten je tiez na chut do jedla 🙂

aneti78
21. sep 2009

Grmiiiii, gratulujeeeem...viem si predstavit ako sa tesis po tych rokoch doma 😀 ja som sa teda velmi tesila,ze idem medzi ludi 😉 tak nech deti su zdrave kolko len mozu byt. mas niekoho kto by bol s nimi aspon na zaciatku na marodke? u nas je to MM, ja zvycajne beriem prvy den-dva P-ko a potom je na očr on, lebo moze robit z domu a neodrazi sa mu to na vyplate, cize to je vyhoda...

nasi maju predsa anginu,tak budu tento tyzden doma, Tamarke sa to vratilo a Jakub ma tiez teploty,tak sme sa ATB nevyhli ☹

grmitko
autor
21. sep 2009

ja praveze nemam nikoho, takze ak by aj boli chori, tak musim byt s nimi doma ja

a to ma mrzi ze ste chori ☹ nech sa skoro vyzdravite 🙂

helka1
21. sep 2009

Grmi ! Srdecna gratulacia k novemu jobu ! Ako som na to mohla zabudnut ! Urcite sa tesis, ze bude nejaka zmena, ja sa tej zmeny tak skoro nedockam 😀

Lenka, v augustovkach bola kedysi nenormalna frekvencia prispevkov a tak som to nestihala sledovat po porode 😅 takze od dvojok som tam nemala sancu prispievat , aspon som verna dvojickovu 🙂

katullka
21. sep 2009

caute,

Sasi, blahozelam k novej praci, mam z toho velku radost, dufam, ze tam budes spokojna 😉

tak my sme dnes boli u dokiny a drobcom zistila, ze maju v ustach afty, co je vraj zacinajuca slintavka ☹ 😢 😢 . Baby mate s tym niektora skusenost? Paulinka to ma v takom stadiu, ze dostala hned Atb a Samko musi este zajtra odovzdat moc a podla toho sa uvidi. Inak hruza je to, chudiatka moje, cely den uplackani, vobec nespali ani cez den ani v noci.. ☹

ajka72
21. sep 2009

grmi a to ti prehltnu tie veľké tabletky ale i to drvíš i keď moje maju len dva ročky tak to najskor ešte nemôžu ☹

aneti78
21. sep 2009

katullka, nasi mali afty a z nich slintavku ked mali dva roky, bol to des, asi tri dni vobec nejedli a maloco pili, uz som bola zufala, krmila som ich tou odmerkou od nurofenu. mali sme na to akusi vodicku taku bielu, potom fialovu vodicku, vytierala som tantum verde a samozrejme ATB, vitaminy kvoli B-ku, rychlejsie sa to hoji. nasi mali vtedy zlateho stafylokoka, vraj z toho to dostali. ale odvtedy mali afty asi dvakrat a do slintavky to nepreslo. kludne im davaj nieco od bolesti, lebo to vraj hrozne boli. a hlavne,aby pili, hoci po lyzickach.

ajka72
21. sep 2009

katullka to je nepríjemné a kde to chytili 😢

katullka
21. sep 2009

aneti, mne to nekazala nicim potierat, nam predpisala iba Fenistil, Nutrolin B a ATB, inak nic.
Aji, vobec neviem kde to mohli chytit ☹ .

Inak co sa tyka tej alergologie, tak dr. mi povedala, ze nie je dobre sa hnat na alergologiu, lebo, ze vraj deti ktore tam sli, tak dostali lieky, ktore musia stale brat a uz ako prvaci na zakladnej maju zle pecenove testy. No ale ak by mali na nieco alergiu a nechalo by sa to tak, tak to by mohlo vyustit az do astmy, nie? 😒

ajka72
21. sep 2009

dievčatá ono tie príznaky čo píše katullka je ako herp angina to je asi iné ako slintavka, v ustach v hrdel su také pluzgieriky veľmi bolsetivé, viem že sa berie na to B vitamín hlavne ale treba aj né vitamínu dokonca sa pichá B12 ale ant. sa neberu

dracik1
21. sep 2009

grmitko, blahozelam k novej praci a neboj, ty si ukecana 😉 , takze to nebudes mat problem zvladnut...

adrolka, fu, hlavne ze sa Vam nic nestalo....je to blba nahoda, vzdy je to blba nahoda 😒 / aj nasa havarka na dialnici - hrozne, nechcem pomysliet/

adrol, moja dokina vravela, ze doteraz sa autizmus nepotvrdil z mmr vakciny...nie je vypracovana ziadna studia, ktora by to dokazovala a ze momentalne sa vela o autizme hovori ....neboj sa, urcite jej nic nie je 😵 , mna len serinka to, ze do tych chudat decak pchaju za 1 rok tolko vakcin 😔 .....napisem ti IP, lebo aj nas jakub bol iste obdobie taky ako pisese ze je vasa amirka

katulka, preboha, slintavka? hlavne nech ste co najskor zdravi

ja utekam spat, muz na sluzobke, Juro rano vstaval o 4 rano....... 😝 😝 😝 😝 , ZINUS, ja som sa nevyspala poriadne, odkedy mam deti....jednoducho v noci stale placu 😀

grmitko
autor
21. sep 2009

ajka, leusko nema problem to prehltnut, je to mensie ako lentilky a my to aj volame lentilky, lebo ten detsky pangamin je taky farebny, domko to nechce, lebo to nevie prehltnut a ked to rozkuse je to nechutne 😝
inak ja tiez neviem prehltat tabletky, vsetky kusem, tak si predstavte moje zuby ☹ ☹ ☹ ale ja mam blok psychicky, ked som bola mala dusila som sa 20haliernikom

dracik1
21. sep 2009

aneti, inak tu fialovu vodicku som mala aj ja, je to nejaky alkohol + bylinka, pojedla som spinave jahody a tyzden som nemohla poriadne jest, bolo to hrozne 😖

grmitko
autor
21. sep 2009

katulka, preboha slintavka ☹ ☹ ☹ jaaaj dufam ze sa z toho rychlo dostanete

katullka
21. sep 2009

Sasi, ja dufam, ze to slintavka nebude, ona ze takto sa zacina, dufam, ze im to prejde.

grmitko
autor
21. sep 2009

bozinku, dufam aj ja Kati, nech vam uz tie choroby daju pokoj ☹

adrolka
21. sep 2009

lenka, veď práve, že ten stav autizmu po mmr- u našej Amirky.... teraz už je to o kúsok lepšie, ale bohvie, detská mi hovorila, nech ju len sledujem 🙄

ináč pri tej nehode si naše baby chvalabohu nič nevšimli 🙂

helka1
21. sep 2009

Adrolka, to je super, ze si baby nic nevsimli 😉 , poznam pripad ked dietatko malo z havarie isty cas traumu ☹

Katulka drobcekom prajem skore uzdravenie a nech sa ta hnusna diagnoza nepotvrdi 😉

katullka
21. sep 2009

adrol, citala som o tej nehode, to zobratie vodicaku by ma teda dost nastvalo 😠 , ale velke stastie, ze ste vsetci v poriadku.

Heli, teraz som citala o tej slintavke, vraj je to choroba, ktora sa prenasa z dobytka, takze to co maju deti nie je ona, ale nejaka aftova stomatitida..v kazydom pripade, je to neprijemne a asi riadne bolestive, Samko sa stale budi a place 😢 . Teraz dostal Panadol, tak snadsi aspon trosku pospi.

vranka4
21. sep 2009

Ahojteeee 🙂 ,hlásim sa po dlhšej dobe,už pracujem,tak nejako nestíhať pc,dvojičkychodia do škôlky,zvykli si celkom v pohode,čo ma teší 🙂 ,minulú sobotu sme boli na bratovej svadbe,doložila som aj zopár fotiek....
grmi,gratulujem k novej práci,nech sa ti darí a zarobíš veeeeľa euráčov 🙂
choručkým prajem skoré uzdravenie,oslávencom všetko najlepšie 🙂 ,držkajte sa všetky

zabka0609
21. sep 2009

ahojte kocky

grmi srdecne gratulujem k novemu miestu a dufam,ze sa ti tam bude pacit 😉

katulka nech vam to co najskor prejde,drzim palce nielen vam,ale vsetkym chorym detickam.joj to je strasne ked su deticky chorucke ☹

adrol no to je hrozne s tou nehodou.skoda,ze sa to nevyriesilo na mieste.a uz je iste,ze manzelovi zoberu vodicak?zaklad ale je,ze ste vsetci v poriadku a nikomu sa nic vazne nestalo.

ajka neboj dievcence ti budu papkat len maju mozno trosku oslabeny organizmus po tej chorobe a po atb preto im mozno az tak nechuti.a piju ti dost?drzim palce nech ste co najskor fit. 😉

grmitko
autor
21. sep 2009

vranka krasne fotecky a deticky su rozkosne 🙂
no aj mne zacne zarezavanie v praci, uz sa aj tesim celkom ze pojdem medzi ludi 😉

zabka0609
21. sep 2009

kocky idem ja spat.prajem dobru a pokojnu nocku vsetkym maminkam a detickam.

grmitko
autor
21. sep 2009

aj ja idem dat posledne atb a idem haji
bru nocku vsetkym a hlavne pokojnu noc 🙂

vranka4
21. sep 2009

grmi 🙂 ,ja sa teraz cítim taká užitočná,keď robím 🙂 ,lebo robotu doma musíš spraviť či si zamestnaná alebo nie,už sa teším na výplatu,mohla by byť aj dvakrát do mesiaca,po tom smiešnom rod.príspevku sa mi bude zdať,že mám veeeľa peňazí,snáď si zvyknem 😀 😀

zinuska
21. sep 2009

ajojte!
Katulka,to nieje normalne,stale sa lepia na vas tie nepodarene choroby ☹ chudatka malinke. stale nieco. uz nech je to posledna choroba a nech uz pises len pekne a dobre spravy! prajem skore uzdravenie!!

Baby cooo??? 😕 autizmus po mmr??? boze som vystrasena na smrt! teraz nebudem mesiac spat. tak co mam ako matka robit???? mam ci nemam ich dat zaockovat? kedze mali aj po tbc zle reakcie.. strasne sa toho bojim 😖

Inak Alex stale horuckuje,ani sa nechce hrat,je taky nijaky,len na rukach chce byt.. idu mu tie stolicky. boli ho to. ale niekedy ma len 37.7 - 37.8 a inokedy nad 38- ak ma pod 38 mam mu davat lieky na znizenie horucky??? lebo par dni dozadu dobral atb a pri angine maval 40tky horucky,tak sa liekov najedol az az. aj teraz ma 37.7. mam mu dat,nemam? zatial len mrnka,ale spi. no zvykne tak od 2h v noci revavat tak do 4 - 5h 😝 🙄

ajka72
22. sep 2009

katullka no keby sa nepotvrdila slintavka tak to vyzerá ako som písala na tu herp anginu pred rokom ju prekonali najprv deti a potom som to dostala aj ja, je to niečo strašné, inak je to vírus vysoko infekčný, brali sme len vitamíny hlavne B, a pichali nám aj B12, to v ustach máš kopu pluzgierov nemožeš prehltať strašne to boli, a teda ani jesť ja som im dávala len z tej striekačky čo je od panadolu a potom som aj ja tak jedla ale naozaj veľmi to boli, tak štípe a myslím že to trvalo aj týždeň a dokonca teploty môžu byť aj dlhšie ale NBERU sa na to ant. najprv ich moje dievčatá brali lebo to začalo len horučkami ale potom asi po 2 dňoch začali mať tie pluzgiere v hrdle a vysadili im ant. že to stav môže aj zhoršiť, tak neviem uvidíte hlavne sa držte je dobre ke´d sa viac pije a od teploty im tiež dávaj lieky, držím prsty 😉

ajka72
22. sep 2009

zabka dievčatá piju dosť to im nikdy nerobilo problém len s tým jedlom je to horšie, verím že sa to zlešpí lebo zdravotne to vyzerá už lepšie, inak tu v ke je cirkus tak sa na neho chystáme dievčatá už boli dvkarát a pamataju si z neho že tam bol šašo, a zvieratká, pekne mi ich menuju a ke´d som sa ich pýtala či chcu isíť znova tak zhodne obe že ano, tak len nech su uplne tipt top a určite pojdeme 😵

lenkamt
22. sep 2009

ahojte 🙂

Katullka - ☹ to mi je ľúto, my sme to mali teraz v lete, spolu s angínou, takže sme brali atb, + som im kúpila takú vodičku na potieranie tých aftov, do 3dní bolo po chorobe, ale tie 3dni neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi 😔 plakali stále, lebo ich to bolelo, boli hladné ale piť ani jesť nechceli, no otras 😖 je tu aj téma že slintavka /aj keď to nie je slintavka/ a tam sú rady čím to potierať, myslím že baby spomínali aj tie gély na ďasná, že to fajne strpne 😉

Zinu - to sú nepotvrdené info, deti zvyknú upadnúť to takej letargie či ako to nazvať, neviem asi prílišné zaťaženie organizmu alebo čo, našej Lucke napr. nebolo nič. ja by som to ani neriešila, keby Lenka nemala takú škaredú reakciu po tbc. a dosť ma metie že odrazu dávajú pri tomto očkovaní podpísať papier že súhlasíš, lebo tým sa vlastne kryjú ak by sa niečo stalo 😠

astora
22. sep 2009

ahojte tak uz mam aj Lauru choru veeelmi sa tesim a este mame aj doktorku na dovolenke tak musim ist druhej ktoru ja fakt moc nemusim