Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
6. nov 2009

tak ja som dnes bola u psychologicky, riesili sme hlavne Domka, ale tak medzi recou aj Lelka, v podstate som sa nedozvedela nic nove, iba to, ze co robim je spravne a ze musim nejako muza naviest na tu spravnu cestu, co nebude jednoduche ☹ ☹ ale tak trosku som sa tak potesila, ze robim veci spravne, ukludnilo ma to, lebo uz som mavala stavy, ze som najnemoznejsia matka na svete...

dnes som vecer s detmi sama, a akurat robim este dobosku, tak letim, vecer sa tu ukazem 🙂 🙂

lalupa
6. nov 2009

ahojte
grmi, to je dobre,ze ti to niekto potvrdil, chapem,clovek sa uz poriadne zacina podcenovat 😅
a neboj, decka zacnu chodit do skoly, budete mat viac casu na seba s manzom a veci sa podari urovnat k spokojnosti oboch
a si ta naj naj naj mamina n a svete!!! ja sa na teba nechytam 😉

mne vravela segra nieco podobne,ze decka vyrastu, su sice teraz priorita,ale potom budu drze, v skole sa fajne pokazia, budu zlostit, nevazit si nas a nakoniec vypadnu z domu, takze ostat same na stare kolena urcite nechceme,treba mat jeden druheho a pracovat na tom
napisala som to dost extremne, to len na laicke vysvetlenie a pochopenie 😉

ono ked veci dlho trvaju a bolia, tak je zivot neznesitelne tazky, neda sa planovat a fungovat, clovek sa vzdava, nechce trpiet

leni,aky bujon natura??? to nepoznam
v podstate davam pozor aj ja,len sme trochu zhresili tou kackou,ale tak mlaskali a papkali,ze som im nemohla dat ine... 😅 plus este aj cvikla s chrenom 😲
po tych hnackach som solila trosku viaac ako malinko, kvoli stratenym soliam, aj cajik som im prisladzala, ale nastastie si nezvykli
no priznam sa,uz to ich jedlo neseparujem a radsej si dochutime my dospeli...

lenkamt
6. nov 2009

Lalu - robí to vitana bez glutamánu a menej soli. sú fakt dobré 😉
a na kačke nevidím nič zlé, dokonca cvikla s chrenom mi príde veľmi zdravá, však už máš doma veľké kočky 😉

Saši- to som nevedela že riešite veci u psychologa, ale aspoň si pokojnejšia. aj podľa mňa si super mama 😉

grmitko
autor
6. nov 2009

lalu, vitana ich tusim vyraba, natura bujony, cisto prirodne 🙂

no a mojho muza vo vztahu k Domkovi musim naviest na spravnu cestu 🙂

zuzka.25
6. nov 2009

ahojte

sasi, podla mna si tiez super mamina.. vsetky to pozname, su dni dobre, zle a este horsie 🙂 blbe je, ked sa striedaju tie posledne dva :( to je clovek vynervovany a pochybuje o sebe.. co je aj moj pripad..

lalu, ja tiez kupujem bud ten natura od vitany, alebo potom v DM od alnatury je bio bujon, kde tiez nie je glutaman a hlavne zelenina.. tiez je dobry...

tak ja som dnes bola na vybratí stehov zo znamienka, ešte histológia, ale tá ešte nie je hotová, tak si cestu ešte raz zopakujem
musím vám napísať, ako som dnes večer dopadla.. vybrali mi ráno tie stehy, prelepili a povedali, že večer sa môžem osprchovať.. no ale už od obeda ma to začalo nejako štípať a bolieť.. až som to okolo piatej nevydržala a odlepila som si to... mňa baby nebolí to vyrezané, ale ako som mala ten leukoplast, tak kolom dokola ako je to lepidlo, tak to mám celé červené, opuchnuté.. no tipujem to na nejakú alergickú reakciu kože, alebo čo.. bolí to jak sviňa, nemôžem poriadne ani chodiť.. tak som si to namazala krémom na riťku, obsahuje zinok, tak dúfam, že do rána sa mi to ukľudní.. lebo takto ozaj nemôžem fungovať... no chápete to? mali ste niekedy niečo také??

grmitko
autor
6. nov 2009

Lenka, ja riesim veci u psychologa, hlavne teda kvoli Domkovi som tam sla, lebo uz som mala pocit, ze ho nezvladam a tak som sa rozhodla riesit veci aj takouto cestou, pre svoju vlastnu spokojnost
ved na tom nie je nic zle, ked vyhladam pomoc odbornika, ci ano?

lenkamt
6. nov 2009

Zuzka - ja som to mala po cisárskom keď mi dali ten klasický leukoplast - nejaká alergická reakcia 😝 normálne si daj aj kvapky fenistil ak máš 😉

lenkamt
6. nov 2009

nie Saši, práveže je to super, že si svoju neistotu riešila takto, ja som len nevedela že máte nejaké problémy 😔

lalupa
6. nov 2009

zuzi, moze to byt reakcia na leukoplast, dala si si sudocrem? 😅 do rana to bude dobry 😉

och baby dik, stale sa nieco priucim, ja osm davala klasicky bujon slepaci,ale len ako od macochy, malinko, no mala som vycitky, aj ked v restike sa s tym urcite neparaju a daju do slepacej polievocky kadeco ☹
mrknem sa na tu alnaturu, cenovo je to jedno?

a k tomu mlieku babylove, to myslite to susene klasicke alebo nejake tekute krabicove?

yasminka ma o mesiac uz 2 rocnych fesakov,, tak by som ich chcela vidiet,ako vyrastli... ☹

a s vami by som sa strasne chcela stretnut a pokecat v klude 😉

lenkamt
6. nov 2009

Lalu - v kľude? to myslíš bez detí? no mohli by sme ísť na nejaký wellness 😀 bez detí 😉

mima595
6. nov 2009

Sadi - fakt, ved lekari su tu na to, aby nam pomahali...len niekedy chyba odvaha ☹
ja mam napr. kamosku, ktorej umrel manžel -asi tak 3 roky po svadbe, zostala sama s 2 rocnym synom - a minule mi hovorila, že aj ona aj syn - teraz ma 10 rokov, chodia k psychologovi, že jej to velmi pomaha, lebo si vobec už neverila, atd.

grmitko
autor
6. nov 2009

lalu, babylove, susene klasicke 🙂 🙂

grmitko
autor
6. nov 2009

tato psychologicka je velmi zlata, ozaj super, zatial mi pomohla, dala iba zopar rad, ale pomohli, to musim povedat, takze ja tam urcite chodit budem a nebojim sa priznat sa s tym, pred mesiacom som s nou bola prvykrat na par minut, dala mi par rad, ale pomohlo mi to 🙂 🙂

lenkamt
6. nov 2009

Saši - tak hoď nejaké rady aj nám - ako na trucovité deti a podobne 😔

mima595
6. nov 2009

my sme sa dnes smiali - lebo Baska nieco vysvetlovala MM - teda skoro mu odvravala - so zdvihnutym ukazovakom - tak mu hovorim, že nech sa nekedy opovazi stazovat, že je pod papucou 😉 - a keby aj, tak pod Baskinou, ale urcite nie pod mojou 😀

zuzka.25
6. nov 2009

leni, akurat, ze toto bol ten biely antialergicky leukoplast, fenistil som isla ulovit do skrinky a co myslite 🙂 dve kvapky.. no ako naschval 🙂

lalu, nie sudocrem, ale iny, z dmky co pouzivame na ritku 🙂 nic lepsie ma nenapadlo v tej chvili 🙂
alnatura robi tusim aj bujony klasicke, v krabicke, tie stoja tusim okolo 37 skk, ale ja som si kupila praskovy, cize si ho dam tolko, kolko chcem a potrebujem.. robia bud v skle, ten je drahsi, okolo 100 skk, alebo len "napln" do toho skla, tusim za 80 skk.. je to 250 g.. takze ja myslim, ze cenovo porovnatelne s tou vitanou, resp. skor este lacnejsie... sak omrkni dmku.. mlieku susene, v krabici, neviem o tom, ze by robili aj tekute

ktovie, ako sa yasmi ma, skoda, ze nepise :(

lenka, aj ty mas trucovite deti? 🙂 tak ked najdes nejaku dobru radu, tak hod do plena

mima595
6. nov 2009

no fakr skoda, ani o Kili neviete nic nove? ale to už sa pytala Wom

grmitko
autor
6. nov 2009

no rada na trucovite deti je odviest pozornost a zachovat chladnu hlavu 🙂 🙂
a neopakovat veci 100X, povedat raz, upozornit na to, co bude nasledovat, ked neposluchne a ak neposluchne ani na druhy krat tak ulozit "trest" ci uz do kuta, alebo vziat hracku....
tolko rady 🙂 🙂

adrolka
6. nov 2009

caute 😵
ježišš, grmi, prosím ťa aká hanba? práveže je dobré, že máš záujem riešiť problém... a tiež by som bola rada keby si nám potom dala nejaké rady 😉
ja som tiež išla ku psychošovi, ked som nevedela otehotnieť a už som to nevádala všetko dusiť v sebe..bola som tam 2x, poriadne som sa tam vyrevala 😀 - vlastne skoro nič iné som tam ani nerobila 😀 , zmenila pohľad na vec a nme to sakramentsky pomohlo, lebo pár mesiacov na to som otehotnela, síce ivf, ale aj to sa ráta 😀
a keď budem mať problémy s výchovou, že si už nebudem vedieť nijako rady, nebudem rozmýšľať ani sekundu a nabehnem tam zase. 😉
odveci téma: ja sa neviem dočkať budúceho diela ordinácie v ružovej, lebo ten bermudský medzi zuzanou, luciou a maštalírom(už ma od tej nedočkavosti ani nenapadá jeho seriálové meno 😀 ) je interesantné. 😅 😅 😅

moja Amirček sa zaľúbila do Mickey Mouse-a .. 🙄 už tri dni v jednom kuse vykrikuje Mihí, Mihí, ked jej mama pustí rozprávku s ním tak sa ide zblázniť od šťastia, dnes ráno ledva otvorila oči a už mihííí. a objavila som pre ňu na jetix seriál s mikim, tak ani nedýcha 😀 , moje zlatíčko. Taruštek ho má v paži, ona len elmo ernie big bird a barney. troch z týchto máme aj ako plyšákov tak si ich každé spanie vlečie do postele 😀

zuzka.25
6. nov 2009

no, ta chladna hlava je problem 🙂 dnes po dlhej dobe zasa nafasoval, ale bol aj v kute... nakoniec som ho zlomila, ale to bolo... slzyyy, zachvat, zurivost...

lalupa
6. nov 2009

jeeeej baby, leni mas dobry napad,len keby sme neboli niektore tak straaaasne daleko od seba... u koho je sanca, ze mu niekto postrazi deturence povedzme na jeden den? zeby sme sa niekde stretli ,pokecali, pohyckali sa, mam auto,vzala by som 4 kusy zo sebou 🙂
viete porozmyslat o jednej noci za dobru cenu?tatry by boli daleko? pripadne tale a okolie?

grmitko
autor
6. nov 2009

no zuzi mne hovor, chladna hlava je veru problem, lahko sa hovori, tazko sa dodrzuje 🙂 🙂 mne tiez kolkokrat prasknu nervy, ale odkedy mi dala par rad, domko este na zadok nedostal, co je vykon, ale nakricala som uz parkrat, lebo on fakt tie hranica posuva do nekonecna, nedokaze akceptovat, ked poviem na nieco nie 😒 ale vsetko chce len cas a aj musi pochopit, ze ja som sef a plati co poviem ja a ziadne ustupky uz robit nebudem 🙂 lebo priznam sa ze kolkokrat som ustupila aby uz bolo ticho a klud, ale uz ma smolu, lebo tym len sama sebe robim zle

grmitko
autor
6. nov 2009

lalu ja by som hned sla niekam sama, bez deti, mozno by som aj vybavila muza k detom 😉 😉 len ako sa ja do tatier dotrepem?? autom sa mi samej nechce 🙂 🙂

lumah
6. nov 2009

katullka, ja som včera clapcom dala tie popruhy, lebo sa s nimi normálne už nedá chodiť, len ich naháňame a zaháňame stále 🙂 , no to si mala vidieť! David keď zbadal, že ho vždy niečo zastaví, keď sa niekam rozbehol, rezignoval a prispôsobil sa, ale Filip... ten chytil také nervy a hučal ako blázon na ulici, tvrdohlavý ako mulica, slzy mu tiekli po lícach a hučaaaaaaal a neustúpil, hodila sa aj na zem. Posadila som ho do kočíka, tam hučal zas, tak som si ho nevšímala, až prestal. V katovej uličke sme im dali popruhy dole, tam tak neutekali.
nanuška ja už dávam citrusy našim a v pohode, pomaranče im chutia a už koštovali aj mango. Určite keď kúpime, dáme im aj mandarinky, myslím, že by to nemalo vadiť.

lalupa
6. nov 2009

grmi, ved by ste sa nabalili viacere do auta 😉 ,myslim,ze by sa nam to viacerym zislo 😉
to akoze po riti sa nema davat? ja davam a zabera to,ale to uz vazne,ked deckam hrozi nebezpecie a mne lepi od strachu-myslim varna doska, elektrina,...
minule prave v telke radil psychos,ze treba na decka prisne a bol aj za po riti, ze musia mat mantinely a byt riadne usmernovane...v uk nesiahnes na decko a to si o par rokov uhasi cigaretu na tvojej hlave 😠 fasa system

lumah
6. nov 2009

grmitko čo tvoj muž robí inak ako ty s deťmi? Inak dobre robíš, aspoň máš istotu, že nerobíš veci zle, niekedy je ťažko sa správne rozhodnúť a každá rada je dobrá. Ked píšeš o tej vyberavosti tvojich detí pri jedle, tak naši milujú všetko paradajkové-omáčky, polievky, keď nič iné, toto viem, že zjedia určite. 🙂
zuzka už sa teším, čo ma čaká s tým mojim zúrivcom-inak on je oveľa kľudnejší ako David-ten je také žihadlo upišťané, ale Davidovi keď niečo poviem, tak poslúchne, Filip sa tvári že nepočuje a robí si po svojom, až kým mu nelupnem na zadok. Je strašne tvrdohlavý - celý tato. 😝
Inak moj muž má zaužívané, že večer si ľahne k deťom, lebo mrnčia-hlavne David si vyžaduje, aby tam niekto bol pri nich, keď zaspávajú, ja to zas nechcem, dnes večer tato išiel na pivo, David vyblakoval, vždy som len prišla, uložila ho, dala mu hračku do ruky, pohladkala a povedala, že spinkaj, maminka je hneď vedľa a odišla som, toto sa zopakovalo asi 5x, a zaspal. Nechcem aby si zvykali, že tam niekto musí byť, no pre muža je to jednoduchšie, on si k nim ľahne, pustí si film na mobile a pozerá. Nemá trpezlivosť.

grmitko
autor
6. nov 2009

lalu jasne ze na zadok mozes dat ked uz je velmi zle, ale dat mu len tak na zadok alebo po ruke, ako to robi moj muz tak to je velmi zle, tak sa to robit nema, a moj muz este uprednostnuje Lea pred Domkom, vzdy, stale ho porovnava, a pyta sa, preco nemoze byt Domko normalny ako Leo, a nedokaze pochopit, ze oni su dve rozne osobnosti a na Domka to nema dobry vplyv a to ma trapi, ze muz si neda povedat, ze to ide aj inak

grmitko
autor
6. nov 2009

moj muz tiez nema ziadnu trpezlivost, nevydrzi sa s nimi ani 10 minut hrat
a u nas je to tak, ze Lelko je ten, co posluchne, da si povedat, pocuva, Domko je ten, co nepocuva, ignoruje ma, neposluchne, trucuje

katullka
6. nov 2009

Caute kecalky,

lalu, hned by som isla na taky vylet, to by bol iny relax 😵 , ale este by som si netrufla nechat deti doma a ist do Tatier. Mozno ked trochu povyrastu.

Inak co sa tyka toho stravovania deti, tak ja nepouzivam vobec ziadne bujony, ani som nepouzivala ked sme deti nemali. Pouzivam iba sol, solcanku a rascu. Ale varim uz davno spolocne pre deti aj pre nas, akurat, ze dietnejsie a zdravsie ako predtym. Vysmazane som este nic detom nedavala a ani pre nas vobec nevysmazam, nejako sa mi do toho nechce. Ale s tym karfiolom ste mi urobili chut, tak ho asi zajtra vyskusam, uvidim, ci im bude chutit.

Nana, inak citrusy uz mozu deti od roka, takze v pohode im daj, obsahuju vela vitaminu C.

Lumi, no viem si to predstavit s tymi popruhmi, ved si ma videla ked som ich na jar pouzivala, oni sa daju pouzit ich chvilu, potom to uz detom zacne vadit. Ale je to len prechodne obdobie, o chvilu uz budes s nimi chodit v pohode sama, chytis ich za rucicky a pojdete. My sme teraz zacali aj dost kocik pouzivat, ked je take vselijake pocasie a som prekvapena, ze uz dosli do takeho stadia, ze tam chcu sediet a nevyliezaju von. Dnes sme boli vecer v Mole na vlaciku a ked sme isli spat, tak sme ich nechali ist peso a Samko sa stale pytal do kocika, uz je lenivy chodit, betar jeden 😀 . Ale nedovolila som, pekne si to odkracal, lebo by dnes asi ani o jedenastej nespal. Cez den dlho spali, tak sa museli trosku unavit.
Takze este to s nimi vydrz a to rozlietavanie sa na vsetky strany ich o chvilku prejde 😅 . Uz som aj myslela, ze pojdeme do parku nakrmit kacicky, ale to hnusne pocasie 😠 , museli by sme mat gumaky.

Sasi, aj ja si myslim, ze je velmi dobre, ze chodis k psychologovi. Ja by som ho veru tiez potrebovala, niekedy ako sol, ale ani nie kvoli detom ale kvoli sebe, ja sa vobec pri nich neviem ovladat a rychlo stracam trpezlivost, toto obdobie vzdoru vobec nezvladam 😢 . No a u nas, ked im dam na zadok, tak to vobec nepomaha, Samko by mohol dostavat niekedy snad cely den, takze to je o nicom, mam pocit, ze na neho neplati vobec nic ☹ . Paulinka tiez velmi neposlucha, ale ked dostane na zadok, tak sa ukludni. Samko ten chce vsetko mat a hlavne, s cim sa Paulinka chce zrovna hrat vsetko jej berie a ked ona nechce dat, tak v momente od neho schyta a rovno po hlavicke ☹ . Ja uz neviem, co mam s nimi robit, ci ju bije pretoze aj on obcas dostane. A ani neviem ako mam zareagovat, ked ju udrie, niekedy mi vyleti ruka a dostane po rucke, ale to asi nie je spravne 😒 . No je ta vychova velmi tazka.

Idem uz haji, lebo zajtra ma caka zase narocny den s mojimi certikmi 😅 .

Dobru noc vsetkym. pa pa

ajka72
7. nov 2009

ahojte maminy čítam že včera sa toho tu popísala a celkom vážne témy

lalu ak by ste organizovali nejaké stretko bez detí tak sa rada pridám len ja by som určite prosila odvoz lebo nie som mobilná, myslím že by tatko ostal s deťmi, ale keby si náhodou sa chcela stretnuť aj s deťmi rada sa stretnem však to nemáme ďaleko od seba, nechám to už na teba, inak sa organizuje 7.12. o 16.30 h. mikuláš-a zároveň stretko dvojičiek na juhu ako je miestny urad my ideme ak budeme zdraví, boli sme aj minulý rok a bolo super

grmi to je uplne normálne že si vyhľadala pomoc psychologa myslím že to tu schválili všetky dievčatá a taká dobrá rada psychologa pre maminy s dvojičkami je naozaj veľakrát veľmi žiadaná, ja som počúvala raz reláciu kde hovoril psycholog a hlavne čo sa týka výchovy dvojek že treba ku nim pristupovať individuálne, teda u každého vyzdvihovať jeho indvividualitu, nie vždy a vo všetkom ich spájať,
a taktiež dvojky maju niekedy prblém sa otvoriť vonkajšiemu svetu, uzatváraju sa, však si vystačia sami, tak treba sa kontaktovať aj s inými deťmi, kde je prípadne aj nejaký kolektív aby sa tak zoznamovali aj s inými ľudmi, prípadne chodiť na nejaké predtsavenie a tak...

dnes má náš tato meninky tak idem niečo dobré upiecť sama neviem čo musím oprášiť nejaký dobrý recept, inak ako na vianoce veľa vypekáte?