Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
18. dec 2009

ahojte, som tu dlho nebola, nestíham.
juliagregor prepáč, asi už máš aj upečené tie medovníky. 😝 To cesto je riedke, dá sa do chladničky -stuhne, potom je také lepkavé, ale posype sa trochu mukou a vypracuje- vykrajuje, samozrejme dávať na plech s papierom. Katullka mi vracvela, že ich piekla a boli tvrdé, ale myslím si, že ich dlho piekla, podstatné je piecť ich krátko - ja som piekla v teplovzdušnej rúre na 160 st cca 6-7 minut, nie viac! Kto nemá teplovzdušnú, ale klasickú-tak na 180 st. Nesmu zhnednuť, len tak naružovieť, alebo bledunkohnedé byť. Tiež som robila tu chybu, že som ich peíekla do hneda a boli tvrdé.

lumah
18. dec 2009

žefi som sa dobre pobavila na tej rozprávke o tučniakovi a tuleňovi 😀
kiwus fuuuha, budete mať kosu v byte, kým to vymenia, ale potom teplúúúúúčko, lebo neprepustia zimu. 😉

kiwuska
18. dec 2009

jjuuuj sasi tak to ma mrzi s tou farbou si sa zbytocne prehnala sa musim opytat mamci co tam videla🙂
a lumy no kosa kosa to my sme taki extreminsti ze si davame takto pred vianocami a v zime menit okna🙂
ale uz su skoro hotove- len ten neporiadooook, zle mi je ked to vidim:(

helka1
18. dec 2009

Ahojky, wom mne ta priesvitna naplast velmi na herpes nepomohla 😝 , som rozmyslala kupit si cele balenie, ale citala som na nete ze ona nejak ten herpes nelieci 😅 ( a inac vdaka ze infosku na FB ohladom probiotik, veru v nem,ocke nam nik nepovedal, ze ich mame uzivat este tak dlho ☹ )

Baby asi tu budem za blbu, ale ja nic nemam napecene ☹ , mozno nieco zbucham cez vikend, ale to samozrejme treba aj pratat, takze neviem co skor (a uhnat si predcasny porod tiez nechcem ) ..... navyse ziadne darceky kupene nemam.... takze neviem do coho sa pustit skor.....

zefa
18. dec 2009

ahojte

lalu..k palacinkám..ja som robila banánové ,ale ja som do toho jablčkového cesta dala 2 maličké banány a nie,že miesto jablk banány 😉

ale sa nám všetkým zadarili za duracelky 😀 😀 😀 mňa tu na sídlisku poznajú hádam iba ako lietajúcu a uvrieskanú mater 😀 😝

julia..mán kámošku v Rakúsku s dvojkami babami (o polroka mladšie) a tá ked nevie čo robiť mi volá,že porad..a ja jej vždy,že neboj bude ešte horšie 😀 😀 😀

no mne dnes ráno hlesli toto...všetkým trom nám trebalo ráno na wc..posadila deti na nočníky a sadla som si ja ked v tom Samko,že "mami plečo máš na šušunke chlpy?aj ty si si zabudla kúpiť žiletky ako tatino?" 😀 😀 😀 raz ich chcel bozkávať a oni sa nechceli lebo nebol oholený,tak im povedal,že si zabudol kúpiť žiletky

kiwuska
18. dec 2009

hahaha zefa sa smejem to mi nieco pripomina🙂
a nasi ma uz aj pouzili ako sa pouzivaju vlozky: kubko mi to vysvetlil: maminka toto si musis na chupy zajepit🙂 kebyze som nahodou zabudla
vzdelane su tie nase deti po vsetkych oblastiach🙂

juliagregor
18. dec 2009

😀 😀 😀
super dik

zefa
18. dec 2009

kiwi 😀 😀 ja som nevedela ako im to vysvetliť,tak som povedala,že aj ja používam také plienky pre maminy aby nám nebola zima na šušunku 😀 😀 a raz nás zastavil sused(ináč fest fešák),že kde ideme..do obchodu kúpitmaminke plienky aby jej nebola zima na šušunku 😒 ten sa rehotal a ja hanbila 😀 😝

zefa
18. dec 2009

ako sa rodí tučniačik 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=hpSDZQwGRM0
womenne
18. dec 2009

Ahojte
my sme dnes boli na navšteve u mužovych šefoch maju užsany domček normalne som si tam všetko zamilovala.Mjau krasny vkus všetko nadherne zladene ja by som si na to netrufla asi nemam take citenie 😅 chalani normlane nechceli domov 😀

Heli no ani nam to nepovedali až moja doktorka mi to povedala ale zabralo aj na imunitu a aj na brušku.my sme davali v kuse 3 mesiace a potom 3 mesačmnu prestavku akuratne nam to vyšlo že som nasadila Imunoglukan pred nastupom do školky.

diddi
18. dec 2009

ahojte...tak snad uz mam so zubarom pokoj...dnes mi vytrhol dalsiu 8-ku a ako bonus aj 7-ku vedla,ktory ta svina 8-ka znicila...takze zhrnutie je: som lahsia o 4 zuby a 450eur 😠

womenne
18. dec 2009

diddi ☹ tak predca aj na druhej strane?a maš tam znova zapal?aj antibiotika?Takuž hadam budeš mat klid tie zadne zuby su zradne mrchy 😖

margaretka11
18. dec 2009

Saši ja som to tak zovšeobecnila, že lietajúci drak. Ak by som napísala iktar tak by tie maminy, čo to ešte nevideli asi nevedeli, o čo ide. 😉

grmitko
autor
18. dec 2009

no ale ved to nevadi marg 😉 aspon by sa popytali a boli by zvedave a ty by si bola za hviezdu 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😝

lalupa
18. dec 2009

zefi, no jasne,ze nie cisto bananove,len som trochu bananu pridala do jablciek,ale fuuuuj

decka zase spali do piatej, urobili sme si sardinkovu pomazanku, no tolko jej spraskali,ze az
reku ideme vonku a tam -9st,tak niiiiic 😀

nemate baby tie rukavice pre yasmi???

lalupa
18. dec 2009

juj baby, ja viem,ze som skareda,ale ked mi to povie aj moje dieta, tak to uz boli... tak som si umyla aspon vlasy, nech nie som taka katastrofalna, ked si to uz aj deti vsimli 😀

grmitko
autor
18. dec 2009

lalu ake rukavice pre yasmi??

margaretka11
18. dec 2009

joj Saši, tak to ja nie, ja radšej tak v úzadí 😀

Lalu, nemám rukavičky pre Yasminkiných drobcov, minulý rok mi deti behali bez nich, strašne ich neznášali a tak som ich posunula ďalej. A teraz by som chcela nejaké kúpiť, hádam mi už deti do rukavíc zmúdreli 😉 😀 . Ale nejdem si robiť zbytočné ilúzie lebo ako poznám moje deti ...

lenkamt
18. dec 2009

ahojte.

Kiwu, Zefa - 😀 😀 😀

apropo Zefa- teda ja som ťa ešte nevidela vrieskať 😕 podľa mňa veľmi vyrovnaná mamička 😉

ani ja nemám rukavičky, ale však jej môže niekto kúpiť a poslať na dobierku, len treba presný popis že aké 😉

womenne
18. dec 2009

heli no veru nelieči ale zakryje to a možeš v pohode pit jest neboli to takže vyborne pre mna ja to totižto mavam na pere kde sa horne spaja s dolnou a boli to jak....Ked som to mala pred 5 rokmi tak som ani ejst nemohla mala som to obrovske pomohla mi na to mastička 3ml za 500sk ale zostala mi jazva 🤐

juliagregor
18. dec 2009

Ahojte,
lumi hlásim, že medovníčky sú výborné, nestvrdli 🙂

lumah
18. dec 2009

helka tak to ti nezávidím, ja neznášam stres&, takže už od augusta začínam s prípravami na vianoce. 😀
zefka že šušunku 😀 😀 😀
diddi no zbohom! Ty si riadna tvrďaska s tými zubami. 😕
Naši zatiaľ rukavice nezhadzujú, dokonca v nich aj veci vedia držať-majú palčiaky. Akurát Dado si dnes cmulal palec a mal ho celý zamrznutý-teda z palca na rukavici mal cencul 😝
lalupka ako sa má yasminka? Už je lepšie? 😅

lalupa
18. dec 2009

vyhadzuje ma vkuse 😠 ,yasmi je na tom nepredstavitelne zle,bez prachov,bez bytu, vkuse vysetrenia s malymi,lebo su na tom po rodinnej katastrofe zle... 😢 😢 😢
mam chut za nimi sama skocit,ale stale mam letne gumy, decka nemam kde nechat, aj potrebujem vyventilovat, lebo sa stava zo mna jedna priserna harpya

dnes som chcela uz volat mojmu gyndosovi, strasne ma boli operovane miesto, zase presiel rok, zacina mi lepit, snad sa nezopakuje situacia, lebo toto uz nezvladnem, deti som dnes vecer dvihala uz len s bolestou...

konecne aspon manza dosiel 😒

lumah
18. dec 2009

julia super, to ma teší, lebo katullke vraj stvrdli, už som sa bála, že mi budete nadávať, že čo som to sem dala za recept.
lalupka držíme jej palce, nech toto obdobie prežije v zdarví, aj chlapci. 😖
Musím Vám napísať, čo sa mi dnes talo. Sme boli pri fontáne na námestí-teda už je to zamurované a nechali sme po tej fontáne behať chlapcov a muž odbehol niečo vybaviť, aj som zbadala na druhej strane fontány, že Filipko niečo berie zo zeme a dáva do úst, tak som tam bežala a kočík som nechala stáť na druhej strane, tam som zbadala známu, tak som prehodila pár viet, vrátim sa a kočíka nikde! Taká panika ma chytila, že som skoro infarkt dostala. Som tam behala hore dolu a vtom som zbadala mojho muža ako je aj s kočíkom kusok ďalej a velmi sa na mne zabával. Vraj ako to strážim kočík, že sa vykecávam a kludne ho mohol niekto ukradnuť. Skoro som sa rozplakaka, taký stres som zažila, som mu vynadala a bola na neho celý večer nasratá.

lumah
18. dec 2009

Podotýkam, že juž bola tma, bolo tam veľa ľudí-máme vianočné trhy, takže frmol.

lumah
18. dec 2009

Tak idem ja spať, zajtra ma čaká ešte pečenie a upratovanie... Paaaaa

zefa
18. dec 2009

wom..ja mávam dosť často herpes a toto mi určo zaberá..kým nie je pľuzgier prasknutý jednoznačne zubná pasta,ked praskol tak : smerková masť alebo včelia materská kašička(dá sa to kúpiť na trhoch kto má med a výrobky z neho)..alebo mastičku HOJIVY ZAZRAK s oriflame.....http://www.oriflame-online.sk/

ja som dnes večer sama..mm má rozlúčkový večierok....a popri pečení chleba a vanilkových som si po neviem akej dobe uliala frťana domácej griotky(môjmu tatkovi sa vydarila 😉 ) a okoštovala klobásu do kapustnice 😀 😀

lumi..ja si každý rok poviem,že budem skôr kupovať a nedodržím to 😔 ....našim som dnes kúpila pernamentky na masáže 😉

ozaj žienky a čo vy takto varievate na štedrý večer?

vranka4
18. dec 2009

ahojte šikuľky 🙂 lumah 😀 😀 ,títo naši chlapi vedia potešiť človeka 🙂
zefa,kiwu,tak som sa schuti zasmiala 😀 😀 😀 😀 😀,tie naše deti sú poriadne pozorné,nič im neujde 😀 😀,tieto naše ženské intímnosti sme už aj my riešili 🙂,aj ockove pichliače,vždy keď nie je oholený,tak mu povedia,že pichá,nech si ide oholiť pichliače 😀 😀

vranka4
18. dec 2009

zefa,aj môj muž má dnes koncoročný večierok 🙂
u nás sa na štedrý deň varí-kapustnica,zem.šalát a kuracie alebo morčacie rezne-len z hydiny,aby nikto neuletel z domu 😀 😀 ,ryby,opekance s makom,halušky s tvarohom,samozrejme nesmie chýbať cesnak,oblátka s medom...a klasické zvyky pri štedrovečernom stole

dracik1
18. dec 2009

lalu, yasmi mi je luto 😔 , boze blbe takto bez vsetkeho.....dufam, ze jej ma aspon kto pomoct....je to hrozne byt zavisla od chlapa...ja som rada, ze my mame vsetko na polovicu, skoda, ten jej vyzeral ako sympatak na fotkach 🤐

baby, co varite detom na stedry den???rozmyslam na kapustnicou..ale neviem...pre deti asi nie je vhodna vyvarena klobasa????v kapustnici, mate nejaky osvedceny recept?