Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
4. jan 2010

stupidg mala je zlatunka ake ma krasne tučnučke lička no nadherna 😵 😵 😵

ja davam našich zajtra do školky tatiko už aj tak chodi do prace a vidno na nich že im to chyba.a ja potrebujem oddych chvilu ticha asamoty 😎

ajka72
4. jan 2010

kattulka hoď prosím link na ten recept čo dedičkám chutil aj u nás jedenie žiadna sláva tak skusim keď u vás mal uspech 😉

ajka72
4. jan 2010

ju a zabudla som poblahoželať stupid ku krásnej dcérke ako som pozerala albumček vám sa daria ozaj pekné detičky tak možno ešte hannah nie je koniec 😅

lumi zaba je nepríjemná my sme ju nemali ale sme mali herpangínu ktorú som od deti dostala aj ja a to bola brutál choroba, tie pluzgiere boli v ustach, hrdle dokonca aj na perách a boleli a chodili sme na injekcie B12 a pilu so slamkou ani jesť sa na začiatku nedalo ☹

lenkamt
4. jan 2010

ahojte.

Dani - dodatočne všetko naj k meninám 😵 ja v poslednej dobe len dodatočne 😖

Stupid - gratulujeme k princezničke, je prekrásna.

my sme tiež mali tú žabovú angínú 😝 😝 😝 kúpila som im taký roztok na potieranie v lekárni a do troch dní to prešlo - ale zatiaľ naša najhošia choroba - ani jesť , ani piť, ani cumle, len plakali 😔

ajka72
4. jan 2010

zefa chcem sa ešte raz opýtať či tie homeopatika rozpušťať vo vode a či dávať im tie guličky 2-3x denne ale stačí večer pred spánkom?

ajka72
4. jan 2010

no u nás herp angina mala taký priebeh že najprv boli vysoké teploty a pluzgiere sa objavili do 3 dni od teplot a dlho to trvalo možno aj 10 dni pokiaľ vymizli trebalo brať viac B vitamínov, tie injekcie nám veľmi pomohli,lieky od teploty, veľa tekutín, ant sa na to nedávaju

grmitko
autor
4. jan 2010

ajka nas Lelko ma vraj herp. anginu, ale atb mu dala dokina na pohotovosti, a nema ziande vyrazky len podla mna hnis na mandliach, uz to mal aj pred mesiacom, aj predtym a viam ako to uz vyzera, tak si myslim ze to je skor hnisava angina, ale ta dokina na tej pohotovosti nas vybavila za 5 sekund, tak neviem co to bolo za vysetrenie, trosku mu do hrdla pozrela napisala atb a poslalal nas prec

ajka72
4. jan 2010

grmi skus cez google vyhľadať všetko o herp angine daj si herpangina a v niektorých príspevkoch su aj fotky tých pluzgierov možno budeš podľa toho vedieť ale oni su viditeľné a v celých ustach aj na perách

stupidq6
4. jan 2010

margaretka11 ,grmitko,katullka,womenne ,lenkamt
Ďakujeme kráááááásne 😵 😵 😵 dúfam,že som nikoho nezabudla 😅
womenne ja ju volám sloníča 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evka1310
4. jan 2010

ja dodatocne tiez blahozelam vsetkym oslavencom 😀

Lumi - co je to zaba 😕 som torchu pozadu a toto nepoznam...

evka1310
4. jan 2010

stupidq - aj ja gratlujem...krasna òprinceznicka

ajka72
4. jan 2010

stupid ano mňa si zabudla 😀 😀

womenne
4. jan 2010

Dakujem babiky moje 😵 😵
stupidg ja milujem take krasne lička ja našich stale cmukam niekedy mi hovoria že ich už nemam bozkavat,že mam radšej tatika 😅 😝

tak našmu Nikovi sa prave podarilo nenaprvitelne rozobrat auto na ovladanie 🙄

lumah
4. jan 2010

grmi ja mám tiež ajatín 10%ný, ale riedi sa na 100ml 10ml ajatínu a 90 vody, mám litrový, takže do vane asi by som potrebovala aspoň 5 litrov. 😝
Zarobila som do hrnca, malé hračky namočím, veľké utriem handričkou. Ale treba aj postielky, náábytok-proste všetko, čo mohol ožužlávať a keďže mu idú zuby, ožužláva fakt všetko a hyrzie aj nás ako vlčiak. 😀
julia ani u nás to nikto iný nechytil, Filipko mal hnisavú angínu a vysoké horúčky niekoľko dní, asi si tým riadne oslabil imunitu chuďatko, preto tá žaba. Dudle si v kuse vymieňali a David to nechtil, dokonca ešte aj dness ráno Dado cumlal jeho dudel.
Idem na tie hračky-dezinfikovať ich. 😝

womenne
4. jan 2010

lumi veru nezavidim ja ked som dezinfekovala hračky tak ma skoro iclo komplet všetke a len lega maju cez 150kusov 😅 ja som vytierala aj nabytok uplnbe všetko,postielky.....ten ajatin topočujem prvy kratmnehovorili ln o vodnom save nič ine v dedine nemali 😒

zefa
4. jan 2010

stupid...krásna princezná čo bola najprv princ...ešte raz gratulujem

ajka..nám to kázala dokina 2-3x denne a aj som to tak dávala..ja im to rozpúšťam v injekčnej striekačie tej najmenšej alebo v tých dávkovačoch z nurofenu...dávam ráno,na obed a večer pred spaním

lumi..v mojej homeop.knižke ti nájdem homeop.na afty a pridám to sem..ja to tiež mávam ale mne na to tá fialová voda nepomáha..ja som mala inú len si nespomeniem..ale kupovala v lekárni..to bola taká žltá..alebo švedske kvapky nemáš?aj to zaberá

musím ešte pustiť tučniaka..zatím pa

zefa
4. jan 2010

lumi..som si až teraz uvedomila,že švedske su rastlinky v alkohole,takže deťom nieee!
najlepšie ipni lenkemt čo to dávala..za 3 dni pokoj mi vydá ako supiš liek 😉

no ale toto je v tej knihe
afty nepravidelného tvaru,pridružený zápal sliznice v ústach,jazyk potiahnutý žlto-belavým povlakom,výrazné slinenie,páchnuci dych................MERCURIUS SOLUBILIS 5 CH.......5 granúl 2-3x denne

afty pravidelného tvaru...hlboké afty presného tvaru pokryté žltým povlakom........KALIUM BICHROMICUM 5 CH...5 granúl 2-3X denne

pálivé a bolestivé afty...veľmi bolestivé pri minimálnom dotyku a v kontakte so slanými a kyslými jedlami......BORAX 5 CH.....5 granúl 2-3x denne

kvasinková infekcia...soor v ústach....MONILIA ALBICANS 9CH...5 granúl 2-3x denne

toto sú dávky pre deti

evi..si prosím ťa dorob tú homeopatiu aspoň kôli nám 😉 🙂

dracik1
4. jan 2010

ahojte,vsetko Najlepsie v Novom roku, hlavne vela zdravicka detom a Vam 🙂

lumi,sasi, vyzdravte sa co najskor

baby, nemali ste problem s chalanskymi pipikmi, ze chlapcek plakal, krical, pipik, pipik a drzal sa za plienku, resp. ak bol vyzleceny tak za tu oblast 😔, nas Jurko uz cca 3 dni ma cca 3 x za den hysteriu z pipika, moj muz tvrdi, ze ked ma erekciu tak ho taha predkozka, ktoru nema uplne stiahnutu, je to mozne? nie som doma, u rodicov, tak neviem, ci mam startovat k lekarovi alebo co...pipik nema zapaleny a ani nie je a nom nic zvlastne

baby a este otazka, moje dvojcata nikdy neboli vzorom posluchania ale co zacali vyvazdzat v poslednej dobe, normalne nechapem...moj mi povedal , ze ma lutuje...nastastie som teraz u nasich ale oni akokeby zjedli dive vajcia....zuzka25 mi raz napisala, ze deti boli najhorsie cca od 18 do 24h teda v neposluchani, ake mate skusenosti, lebo ja si uz zufam 😔

juliagregor
4. jan 2010

ahoj dráčik
môže ho cikáčik (tak som zvyknutá) páliť, keď ciká, neboli ste chorí? ak áno možno by nebolo zlé pozrieť moč

Maťko to mal, ked mu ho dr. v 2 rokoch pretiahla, cikali sme vtedy dva dni len vo vode ☹

dráčik z neposlúchania si nič nerob, všetky deti večer bláznia 😀 ja ich nemôžem obliecť do pyžám, Maťko ich povyzlieka a behajú s holými riťkami 😀

lalupa
4. jan 2010

ajka vsetko naj zajtra 😉

napisem vam faux pas dnesneho rana 😔 , baby sa rano prebrali, kecali vo velkom, my s manzom tutu mutu a na konci ja s hanbou v ociach som sa pozrela na starsiu, ktora sa tvarila neutralne a ona poznamenala "mami, tati, ty kokos" 😅 😔

ajka72
4. jan 2010

lalu tu hanbu v očiach poznám tiež keď náš dievčatá vyrušia tak ju mám,a oni seginatá len tak nechápavo pozeraju a my že pozeraju v obývačke rozprávky a oni kukaju na nás 😀

dík za blahoželanie 😵

ajka72
4. jan 2010

lalu inak v kategorii batoľatá je tema kedy dať dieťa do veľkej postele a tam su tipy a linky na postele tak skus pozrieť ju od začiatku 😉

katullka
4. jan 2010

ajka, tu je ten recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=958, dufam, ze budu chutit! 😉
Inak robila som im aj kuracie prsia vo visnovej omacke a s tym sa isli zadrhnut, nenormalne im to chutilo, len recept mam niekde z casopisu vytrhnuty, ak by ste mali zaujem, tak pohladam.

Baby, tu torticku mi neviete nejaku poradit, prosim!!!! 😅

zuzka.25
4. jan 2010

ahojte

Katka, tieto robim tiez a chutia nam vsetkym velmi 🙂
recept na tortu vraj dobry je tento: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

ajka, vsetko naaaj 🙂

lalu 🙂)

dracik .. asi si myslela od 18 - 24 mesiacov, nie? no holt, ano, bolo to zleee... len som kricala, ziapala a bola na nervy... ale vydrz 🙂 prejde to... aj teraz maju svoje zachvaty, ale je to vyrazne lepsie...s pipikom neviem, nemali sme

helka1
4. jan 2010

Katulka, vdaka za opytanie, drobcek v brusku je uz teraz chudacik ☹ nedam m u oddychnut, resp. dvojky nedaju oddychnut mne a ja nasledne nedam oddychnut jemu ☹ . Ale okopava ma o 106, niekedy mam pocit ze ani dvojky neboli taketo aktivne ako ten drobcek, asi ma viac "priestoru" 😀

S tortou velmi neporadim, peciem len ked musim aj to len nieco co mam odskusane 😅 a vsetko su to pre viac-menej dospelych.

Riesili ste tu aj bitky aj krik, no bohuzial musim sa pridat k tym co plasnu deti po dupe a aj nakricia 😅 😖, urcite nie som na to hrda, musim priznat ze dvojky dokazu slusne vytocit, Adamko neguje vsetko co mu navrhnem a s dobrym slovom vysvetlim, najvacsi problem je obliekanie, obleciem 1 vec, kym siaham po dlasej tak mi zdrhne, pripadne so mnou zapasi 😠... aj vy tak bojujete pri obliekani ? Ja kym idem von som total vycerpana, no vycerpavaju ma aj prechadzky s nimi, lebo ked ideme v dedine - po ceste (chodniky tu nemame) tak ich drzim, no otacaju sa mi kazdy v inu stranu a potom mam pocit, ze ich "taham" bleee, neviem ako to zvladnem o mesiac prip. viac, ked budem s vacsim bruchom.

Lalu trefna poznamka 😀 😀 😀, no nam ked nieco nevyjde, pripadne nieco pokazime tak povieme "jezis maria" tak nas Adamko si zapamatak len tu Mariu, tak sa mu minule nieco nepodarilo tak zvolal Maria 😀

evka1310
4. jan 2010

zefi - jaj ja by som rada, ale to uz je perknych par rokmi co som to nechala...to by som asi musela odznova :-/...no ak mozem s niecim pomoct a nie je to najke velmi komplikovane 😅 😅 rada skusim 😀 ...na homeopatiu som nezanevrela, naopak...ja inak teraz uz treti rok sutudjem numerologiu a uz mi chyba len jena skuska aby som do dokoncila...ale skuska mi chyba uz rok..:-/...sa k tomu neviem dokopat..:-/...
Sa mi zda byt viac "vesele" robit profily ako pitvat choroby a symptom 😀

lumah
4. jan 2010

My nemám e afty, žaba je pleseň-tvori ju taký biely povlak-dokina nám dala jednorázový prípravok, čo sa vypije a do rána by malo byť po žabe. 🙂 Baba dve hodiny som dezinfikovala všetko. 😖

lumah
4. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

my sme dostali diflucan na tu žabu, uvidím zajtra ráno, či to pomohlo.

lumah
4. jan 2010

katullka tak ma napadlo, bohvie či to má Filip žabu, vraj pri braní atb sa može spraviť biely povlak v ustach z tých atb, ved David to nemá. Však vieš aké diagnozy vie občas určiť naša dokina. Radšej ani nechcem vedieť, že to nebola žaba ale len ten biely povlak podobný žabe, lebo ked si predstavím, čo všetko som vyhodila a musela kupiť nové a tá dezinfekcia čo ma stála námahy.... Teraz sme komplet sterilní. 😀 😝

katullka
4. jan 2010

Zuzi dik za tip, ale nejako tam neviem najst postup?! 😒
No a ja sa mozem zacat tesit, ze sa deturence polepsia??? 😕 😅 My tahame uz na 25mes 😵 .

Heli, musi to byt riadne narocne mat dvoch drobcov a byt tehotna, ale neboj, ked sa drobcek narodi, Adamko s Radkou budu zase o kusok starsi, budu Ti uz pomahat 😉 .

Lalu 😀 . My len ked sa pred detmi s muzom k sebe pritulime a pobozkame, tak Paulinka zacne hystericky kricat "maminkaaaa" a plakat, neviem, ci sa boji, ze ma tatino zje alebo co 😀