Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lalupa
10. nov 2009

mozem doniest vsetko 😉 ,ak sa odnesiem 😀
rano zavolam,aby bolo jasno,oki? len tie vietor je hnusny 😠
spinkame od 13,takze ked prideme,tak len na otuk 😉
aj my sa tesime, tiez vstavame ako ja na vyske 😀 8,30 😅
dobru nocku

zefa
10. nov 2009

dračik..k mlieku..ja už som písala,že dávam plnotučné mlieko asi 3/4 roka(práškové beriem von ked ideme na dlhšie)naša Nancy by bez mlieka asi umrela ona vypije 1l denne,Samko asi 3/4l...nám 12l vydrží na 5,5 dňa..ak potrebujem na varenie kupujem zvlášť...okrem toho zjedia aj 2 jogurty naraz každý..len večer vypije Nancy o 20.00 ked idú spať 200ml,okolo pol noci 200ml,okolo 04 zas 200ml..som sa pýtala aj dokiny,že či je to normálne..že áno,kým ho chcú piť treba dať..raz mi v čakárni jedna mamina povedala,že jej dcéra do 3r viac menej nič iné nejedla..nebývala chorá,prospievala...a zrovna dnes bolo cez obed v telke o mlieku s dokinou apovedala,že treba deťom mlieko koľko chcú,aj kedy chcú,že ak dávame umelé je to aj s vitam.ak pijú kravské vit.dávať v ovocí a zelenine...my sme to nočné mliko niekoľkokrát skúšali zrušiť kadeakými spôsobmi,nič nepomohlo..akurát sme sa ešte menej vyspali pre rev a častejšie vstávanie..takže ja to už neriešim ,chodím ako pojazdná mliekareň a deti ako najčastejšie aj od návštev dostanú mlieko bo nás už poznaju 😀 😀 nám by sa zišiel sponzor na mlieko 😀

zuzka.25
10. nov 2009

ahojte

nestíham, len som zhliadla Lilinky problém...Lili, naši tiež vedia vyliezť, preliezť a my aj keď v postieľkach už nespávame, stále ich máme a oni z toho majú normálne šport... takže prudko uvažujem, že už ich predám, práve kvôli tomu... no a neurobíš s tým už asi nič, jedine skúste ešte tie diery dať nižšie, ale neviem, už majú silu v rukách, možno to nepomôže a vytiahnu sa rukami.. ktovie... každopádne, radšej som ja vyberala tie tyčky už, radšej nech chodia po byte, ako by sa mali prizabiť... my sme v tom veku už prechádzali do veľkej postele...

add kočík, videla som to už, dokonca ho robia aj v dvojickovej verzii 🙂 len musíte nájsť tú stránku, už si to nepamätám, ale boli tam aj dve sedačky pripnuté... ale cena je tiež super, zdá sa mi, ze 60 tisíc skk, alebo tak nejak...

Lili, držím palce na operáciu, my sme sa našťastie skalpelu zatiaľ vyhli, ale tiež som z toho mala žalúdočnú neurózu.. budem na vás myslieť!!!

mlieko, pijeme len 2x denne, ráno a večer, plus jogurt.. inak nič...

joj, strašne ma pichá vpravo v podbrušku, idem si ľahnúť... páá

nana77
11. nov 2009

ranicko!!!
magdalenka, vseeeeeetko najsamlepsie zelame!!!!!!!!!!!!!! cmuky cmuk!!! 😵 😵 😵

lenkamt
11. nov 2009

ahojte 🙂

ja želám Margarétke všetko naj, nech je stále taká krásna, mladá a veselá ako teraz 😵

mlieko - Verča žila iba na mlieku a nebývala a nebýva chorá, dvojičky pijú 0,5l polotučného +jogurty a niekedy syry 😉 podľa mňa je liter mlieka denne v pohode, keď si to telo žiada 🤐

Lilinka - ja by som tiež vytiahla tie tyčky, a od začiatku trvať že z postieľky sa nevychádza, naše si teda nedovolia zliezť ani z veľkej keď sa má spať 🤐 tiež som sa bála že budú utekať a tým pádom ťažko zaspávať, ale v pohode 😉

lenkamt
11. nov 2009

a ešte Martinkom a Maroškom všetko naj 😵 nemám prehľad či a koľko takých máme 😀

rosarita20
11. nov 2009

Cafte holky,
Marg Tebe vsetko najlepsie k narodkam, hlavne vela zdravia a radosti zo zivota a hlavne z detureniec.. 😵
A aj všetkym meninivym oslavencov len to naj, naj, naj...
Idem si vas precitat 😉

womenne
11. nov 2009

hellou tak my ame za sebou preventivku u zubarky Nikolasko bol užasny chudako mal 2 take pidi kaziky tak mu ich spravil takže prežil vrtanie bez plaču no užasny bol 😵 zato sebastian mi chcel zdrhnut ledva som ho udržala potom mu musela zubarka dohovorit zvyšenym hlasom ale upokojil sa potom sa mi aj ospravedlnila ale že oni to tak musia čožchapem musi si vytvorit rešpekt.sebo sa hned potom ukludnil,on nemal žiaden kazik super.A ukazala som jej aj ju Nikov jazyček a ma ho super krasne sme si to rozcvičeli,som štastna lebo ked nam to zisteli posielali nas na plasticku operaciu čož som odmietla.

Dračik to maš super že ti tak piju mliečkokamoškin syn nechce odkedy prekonali rotaviry aje ztoho neštastna pretože mlieko obsauje vitaminy a teraz mu ich ona podava v liekoch.Moj maly bratranec bol cely den na mlieku a nič mu enchybalo ledva donho natrepali obed on vždy len mlieko pytal.Naši piju rano večer,+striedam jogurt a syr.

Inak som sa Vas cchela spytat čo davate detom na ranajky ked idu do školky?Ja zatim len mlieko ale neviem či im to nieje malo,desiatu maju o 8.30.

smejkaa
11. nov 2009

Ahojte. Chcela by som sa vas spytat, ako dlho ste kojili dvojicky. Dakujem.

margaretka11
11. nov 2009

Ahojte 🙂

ďakujem za krásne gratulácie, hrejú ma pri srdiečku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a Martinom, Marošom želám všetko naj, naj, naj k meninám 😵 😵 😵

lilinka76
11. nov 2009

Smejkaa ahoj, ja som dojcila iba 3 mesiace, aj to nie plne, ale dokrmovali sme Bebou HA. Bohuzial, robila som vsetko pre to, aby mliecko bolo a nebolo...

lilinka76
11. nov 2009

Ahojte,

Zuzka, Lenka, dik za odpovede k nasmu problemu s "parasutistom". Vecer bol jeden pokus preskocit k bracekovi, ale som kricala, tak prestal, dnes cez obed tiez.

Zefa, to si ma velmi nepotesila, ze Vasa Nancy este teraz pije mlieko, u nas je to podobne, jeden uz prespi celu noc a ten druhy (tucnejsi) este 2 x v noci koncertuje koli mlieku. Tiez som sa ho pokusal oducit, uz aj koli tej operacii a narkoze, ale to sa este viac zhorsil, tak teraz mu davame o 8.00 hod, o 23,30 hod. a okolo 03,00 hod.

Margaretka, my sa pripajame s gratulaciou, prajeme vsetko naj, naj, naj 😵 😵

zefa
11. nov 2009

Smejkaa ahoj,ja presne ako lili...dostať aj homeopatika na tvorbu mlieka som si kupovala, ale hlavne musíš byť v pohode, bez stresu...čo vďaka mojej rodine nebol môj prípad a napriek veľkej snahe som o mlieko prišla ☹

lalupa
11. nov 2009

margaretke prajeme veeela margaretiek, lasky,zdravicka, stasticka a koooopec radosti s malymi kvietkami 😵 😵 😵 cmuky cmuk

aj martinkom a maroskom vsetko k meninkam naj

ad parasutizmus- my sme sa tomy vyhli,lebo som mala jednu postel z detstva taku vysoku a druhu som k nej dokupila, takze akokolvek sa snazia, nejde to 😀 a to uz urobia pomaly snuru a rozstep smerom na vrchnu hranu postielky

robila som jablckove palacinky, lebo ste ma tu navnadili, ani neviem,kolko z toho vyjde,lebo co som urobila, spapali male 😵 vkuse,ze mnam mnam, len som ich prekracovala v kuchyni, krasne vonalo, pridala som trochu skoricoveho cukru,lebo mne to k jablckam hrozne ide, prasku do peciva som dala len jednu kavovu-najmensiu lyzicku, postruhala som na jemno, ani neviem, ako to malo spravne byt

lilinka76
11. nov 2009

Lalu, fantazii sa medze nekladu 😀

Ja struham na hrubom struhadle... Som rada, baby, ze Vam a Vasim prckom chutilo 😝

mima595
11. nov 2009

Ahojte - tak aj mna ste navnadili na tie lievance - pustim sa do nich poobede.
My sme dnes doobeda robili kolaciky - piskota,banan, piskota,
prepichnut sparadlom a obliat cokoladou - zostalo už len zopar kuskov - tie si nechali poobede.

Nasi su tiež mliekový - a to sa im snazim obmedzovat - piju rano, pred obednajsim spankom, po zobudeni a vecer pred spanim zase - tiež nam 12 ks mlieka vydrží tak na tyzden. Nastastie, v noci už nespiju, ale to asi posledný mesiac.

Womene - ja nasim rano tiež davam iba mlieko, ked idu do skolky - dam 250 ml - aj tak by som do nich chlebik nedostala, takže som uchránená stresu a aspon jedia v skolke.

No a na dalsiu kontrolu mam ist buduci pondelok, a primar spominal nejaky termin 20.11. - tak som zvedavá, či aj o tyzden mu bude ten termin sympatický.

lilinka76
11. nov 2009

Mima, nestras, to fakt si tri roky vstavala v noci a davala mlieko??? Mna z toho porazi, ak to bude nas pripad... Mam spoluziaka z VS, maju 4-rocne trojcata a oni si este aj teraz vypytaju nadranom mlieko... 😖

mima595
11. nov 2009

lili - ono to nebol take strasne - napr. syncek nepil cez noc mlieko asi od 1 roka, ale dievcatko sa stale zobudilo, okolo 2.- ale mne to nerobilo problem, vstala som, zohriala mlieko, ona ho vypila a bol klud - ja neam problem so zaspavanim.

potom to mierne ustalo, asi okolo 1 a pol roka -do 2 a pol roka - raz chceli, raz nie...
ale kd zacali v noci vstavat a ist sa vycurat na WC - tak chceli mlieko, ked si lahli - tak som robila mlieko dalej 😀

lumah
11. nov 2009

dracik tiež si myslím, ako píše lalupka, že mliečka nedávaš veľa, keby im nechutilo, nechceli by ho, buď rada že chcú, sú také deti, ktoré ho nechcúa maminky ho potom musia nahrádzať všeličím iným, lebo deti rastú a potrebujú mliečne veci-naši tiež majú aj jogurty, aj kaše, a ráno aj večer mliečko. Nooo ráno vždy ako prvú stravu a potom nejaký chlebík alebo pečivo, a večer ak napr. majú kašu, tak mliečko už nedávam.
lalupka ja mojim malým tiež dávam šunku a nie je destská, keď som v tescu čítala na detskej šunke, že od 3 rokov, tak som si povedala, že to už môžu hocijakú. Ale aj tak majú najradšej chlebík alebo rožok s maslom, chutí im tiež, keď rozmixujem šunku, mäkký syr a ošúpanú rajčinu spolu.
tie lievance možno drží pokope ten prášok do pečiva.🙂)))

lilinka76
11. nov 2009

Mimi, mne teda tiez nerobi problem vstat a dat mu to mliecko, len som si myslela, ze uz by s tym mohol prestat. Nastastie o polnoci ho krmi ocko, mne zostava okolo 3,00 hod.

grmitko
autor
11. nov 2009

ahojte,
marg vsetko najsamlepsie ti zelam, vela zdravicka, stasticka, lasky a eur 😉 🙂 🙂 🙂

smejka, ja som iba mesiac aj to sme ich od narodenia dokrmovali, lebo ja som mala velmi malo mlieka a po tom mesiaci som uz nemala ziadne 😒 ale tak nic sa im nestalo, ziju a prospievaju 😀 😀

nasi maju rano mliecko 350 ml, velmi maju radi jogurty a vecer maju kasu taku velmi riedku vo flasi, samotne mlieko plnotucne mi nevypiju, uz mi aj hovorili, ze v skolke im davaju mliecko, ale ze ho nechcu, lebo im nechuti 🙂 stavim sa ze ani neochutnali 🙂

lievacne som este nestihla, doteraz som bola s mamou u lekara, prisla som pred 5 minutami a to letim pre deti hned, ale khned ako prideme zo skolky ich spravim a potom dam vediet 😉

zuzka.25
11. nov 2009

marg, vsetko najlepsieeeee 🙂

leni a ako to robis, ze ti nevylezu z velkej postele? vecer nevylezu ani ti moji, ale cez den... to je proste hroza.. resp. aj ked nevylezu, tak tam robia taky bordel, ze zaspatie pri tom nehrozi..

wom, tak super, ze ste zvladli zubara 🙂 potom sa pochval foto v novom svetri..
s jazykom ste mali co? prirastenu tu uzdicku? moj Tomi to mal tiez, ale dr. to videla hned, ako bola pozriet deti u nas doma a tak nas hned vypravila na chirurgiu, kde mu to prestrihli normalne takymi noznickami, co vyzerali ako manikurove.. zakrok asi tri sekundy, ale ze neskor sa to operuje a sposobuje problemy s recou... tak mozno preto Niko nechcel, resp. ani nevedel skor rozpravat.. ale som rada, ze ste to rozcvicili a nemusite ist pod noz...

smejkaa, ja som kojila plus dokrmovala 8 mesiacov.. ale na budku 🙂 neustale odsavanie, kojenie, dokrmovanie.. furt dokola to iste...

Lili 🙂 tak super, na nasich uz krik nefunguje...

lalu, ty si to s vyssimi postielkami vyriesila uz prezieravo 🙂 my sme kedysi u babky mali taku vysoku kovovu, to si este pamatam...

ste ma tu tiez navnadili s tymi lievancami 🙂 budem musiet vyskusat, ale mali sme teraz palacinky, tak neskor

mimi, teeda, ty uz dievca ozaj finishujes.. tesime sa na babatko 🙂

lumi, musim tu vasu sunkovu natierku vyskusat aj na mojich, hadam im bude chutit

grmi, zasa si bola s maminou? :( hadam sa jej skoro polepsi... ani ja som nechcela pit mlieko v skole 🙂 a doteraz ho nevypijem.. ble, ta kozkaaaa

ajka72
11. nov 2009

no babenky na tie lievance ste ma tiež navnadili takže ich určite do konca týždňa urobím už som aj muža na to pripravila že budu lievance keďže on je skor maskovy, ale suhlasil, no a som zvedavá tiež na dievčatá ako ich budu jesť keď oni su po tatikovi a radšej maju slanšie jedlá, veľmi maju radi šunečku, a babka ich naučila na pražsku že je najkvalitnejšia, takže takto sa moje dievky maju 😀

čo sa týka mlieka piju rano aj večer tak po 260ml možno aj 300ml a niekedy si pýtaju aj cez deň, no a tiež papaju jogurtik a ja im robím ovsenu kašu s ovocím škoricou a grankom, lebo iné im nechutia, a som rada že im mliečko chutí, lebo sme mali obdobie okola roka kedy mlieko pili veľmi málo,

posteľe my sme od 2 rokov zmenili za veľké resp. s nami spali asi od 15 mesiacov, v postielkach spať nechceli a nie je žiadny problém s behaním a vstavaním vedia že večer keď si ľahnu tak treba spať, samozrejme su večery kedy chcu aby som ležala pri nich a len tak si rozprávame čo aj robím ale problém so vstávaním a behaním nemáme 😉

ajka72
11. nov 2009

a čo sa týka kojenia kojola som do 3 mesiacov ale s prikrmovaním hlavne večerným kedy som už mliečko nemala a potom sme prešli už len na UM

ajka72
11. nov 2009

kojila 😀

ajka72
11. nov 2009

a zabudla som všetkým narodeninovým a aj meninkovým oslávencom prajem všetko najlepšie 😵 😵 😵

ajka72
11. nov 2009

no ja mám problém aby spalii cez deň keď nejdeme vonku s kočiarom v ktorom zaspia hneď ako vyjdeme z domu tak cez deň nespia ☹

womenne
11. nov 2009

baby my sme doteraz spali teda o 12.45 a vstali sme pred 15 minutami akuratne mali jedia.Som zalahla knim lebo prišerne počasie,stale prši.Ja neviem čo budem robit v noci 😖 Už viem 😅 😉

zefa
11. nov 2009

ahojte..som zas tie lievance robila...vylepšená verzia...trošku škorice a pol.ČL sody bicarbony namiesto prášku..potom pekne napučali
som robila aj slanu verziu:miesto jablk...cuketu(mám v mraziaku)solľ alebo vegeta podľa chuti,štipka čier.mlet korenia..natrela som to pikantnou paprikovou pomazánkou
a dám vám môj recept na zemiakové placky....ja nedávam do placiek múku...len strúh. zemiaky,trocha kyslej kapusty,soľ,korenie,majorán,a vajíčka podľa toho koľko toho je,ak chcete môžte pridať aj nadrobno opraženú slaninku
dobrú chuť

womenne
11. nov 2009

ja to spravim cez vikend ked t tak chavlite ja som doteraz robila z prašku 😔 s vločkami ale boli baječne.