Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
2. feb 2009

evka no zboho! Že v kombinézach-to je riadny studený odchov. 😝
nanuska my to máme presne ako vy 22-23 cez deň a v noci 21, ale v spálni je určite ešte menej, lebo snímač teploty máme v obývačke a keby sme zatvorili dvere, tak v obývačke by bolo napr. tých 21 a tým pádom by kurenie nezapínalo a v spálni by sa stále ochladzovalo, radiator by nekuril. Čiže máme pootvárané dvere v byte a ešte aj v kupelni, kde je na okne mikrovetranie,takže ide do bytu aj trochu čerstvého vzduchu.
Okrem kupelne máme v spálni najchladnejšie.
bibi, janka normálne vám závidím, ja taký zástanca kojenia a nemám už skoro mlieko. Dceru som kojila rok a pol a teraz som z toho nešťastná. ☹

womenne
2. feb 2009

my si musime kupitsnimač teploty vobec neviem kolko tu je 😖 predtym sme mali cez den 21stupnov av noci som mala nastaveny termostat na 20.5 takže sa zapol 2-3x za noc.ale to sme mali malinky bytik takže sa rychlo vykuril a držal si teplotu.teraz stale kurima astale mije kosa,ale su tu stare oknataha cez ne jako....

nana77
2. feb 2009

ahojky!
lumi, ako sa mate? co sopliky? su ? obaja? asi ste nateraz doplavali, vsak? 😒
baby, ja vam to tiez zavidim - ale v dobrom. ja som velmi chcela kojit, ale fakt to neslo... skusala som mozne aj nemozne, vsetky nove metody aj babkovske rady, ale nepomohlo nic ☹ . a po tej ondrejkovej operacii mi zmizlo aj to malicko, co som mala. dovtedy dostali obaja aspon 1xdenne moje mlieko, ale po tych stresoch s ondrejom nevyslo ani jednemu ani polovicku krmenia...

tatolu
2. feb 2009

Janka, s tým MM. Nechodí niekto pravidelne tam, kde tá nemocnica vykupuje to mliečko? Napr. pekári alebo mäsiari 😒
Možno by sa dalo dohodnúť, aby tam odvážali raz za 2-3 dni.

kili
2. feb 2009

... alebo rovno mliekari? 😀 😅

womenne
2. feb 2009

viem že žiline mali na to chlapaktory im to vozil,chodil po adresach ktore im nadiktovali a on im to vyzdvihol ale neviem či to ešte funguje.aspon ked som tam bola s mojimi tak to tak bolo a naši dostavali od jednej pani mliečkolebo ja som vdaka niekomu stracala 🙄 🤐

tatolu
2. feb 2009

Kili, alebo 😅

Tiež som počula, že v BB chodia po mliečko. Ale keď je to z okolia 60 km, neviem, či prídu ☹

evka1310
2. feb 2009

lumah- 😀 to hej, studeny odchov, si to vystihla...prve roky som myslela ze tu zmrznem zaziva...

evka1310
2. feb 2009

🙂 my dnes ideme pre vysledky z ultrazvuku obliciek a Albert aj bedrove klby (koksy)...malo byt vsetko OK, tak drzte palce 🙂

lilinka76
2. feb 2009

Baby Blavacky, poradte nejakeho zubara pre deticky. Najlepsie sukromne centrum (radsej si priplatime, ako cakat v radoch), najlepsie Stare Mesto. Ozaj, kedy by sme mali absolvovat prvu navstevu zubara s detmi??? Dnes rano som si totiz vsimla, ze Misko ma tu "blanku" na hornom podnebi (neviem, ako Vam to vysvetlit, je to taka blanka ked si date jazyk hore za vrchnú peru) akusi moc prirastenu.

womenne
2. feb 2009

baby poradte mi nejaky recept na ladovy šalat,ale tak aby to mohli aj maly 😉

grmitko
autor
2. feb 2009

ahojte,
tak u nas je stav taky, ze Leovi to preslo na priedusky, zmenila mu atb, tak verim ze uz bude dobre, brala mu ak krv z prsta na CPR a bol taky statocny, zlatucky hrdina 🙂 vo stvrtok ideme na kontrolu, ak verim ze to dovtedy bude ok

Domko place, ze ho boli usko, tak som volala dokine a ta mi poradila ze 1 KL vody, 1 KL octu a 1 KL bieleho alkoholu zmiesat, namocit do toho obvaz a dat do uska, a musim si zaklopat, ale uz vravi, ze ho neboli, tak hadam bude dobre a nebudem s nim musiet letiet na pohotovost

nana77
2. feb 2009

sasi.. ☹ . no to teda dopadol leusko.. ☹ . super, ze neplakal pri tom odbere. tak dufam, ze tieto atb uz ozaj poriadne zaberu!!!! a dominik okrem toho uska je uz ok? aon mal tu anginu, vsak? a leusko laryngitidu?

grmitko
autor
2. feb 2009

Dani ja robim ze nathram ladovy salat, dam trosku vody, olivovy olej, trosku soli, pomiesam a nema chybu, mali ho miluju 🙂

grmitko
autor
2. feb 2009

Nana, anginu mal Leusko, Laryngitidu mali obidvaja, Domko je uz relativne ok, sice este kasle, ale to je uz dobre, lepsie ako Leusko, tak som ho dnes ani k dokine nebrala

kiwuska
2. feb 2009

sas, uy vas to dlho trapi, skoro sa vyzdravte, nam to klop klop prechadza
wom natrhaj alebo pokrajaj na pasiky, s bielym jogurtom, trochu solcanky alebo vegety, len trosicku..

womenne
2. feb 2009

DIKES 😉
saška ☹ mojko malinky ja som zže je mu už lepšie a vy takto ☹ tenroztok do uška si musim zapametat mojho chlopa každu chvilu boli ucho 😖
my sme dnes išlivon boli sme tam 20minut a šli domov taka kosa fuj 🤐
ten olivovy olejda sa kupit aj lacnejši?čo som pozerala tak tu stoji viac ako 200.-su viacere druhy?

womenne
2. feb 2009

mne byva v noci strašne tažko na žaludku ten šalat si budem robievat na večere,necchem byt stale na tabletkach a zase ked si nedam je mi zle a nespim 😢 a na vyšetrenie sa bojim ist fuj s tu hadicu 😝

yasmina
2. feb 2009

grmitko skoro uzdravenie drobcekom...viem ako dlho sa take choroby tahaju 😒

nana77
2. feb 2009

sasi, tak som to trochu poplietla, kazdopadne prajem rychle uzdravenie obidvom chalosom!!!

yasmi, vy uz ste uplne ok? u vas to teda trvalo nekonecne... 😒 a ten priebeh tazky, fuuu!!!

yasmina
2. feb 2009

nana klop klop ano...aj ked este obcas zakaslu...
v piatok ideme ockovat Prevenar do jednej nozky a Hexa vakc. do druhej...musime byt zdravi 🙂
womenne gastroskopia nie je az taka zla...nastriekaju ti do hrdla sprey na umrtvenie ...nebude ta davit neboj

margaretka11
2. feb 2009

No ahojte. To som teda dopadla ☹ . Mám angínu, ja sa ani nepamätám, kedy naposledy som ju mala 😝 . A beriem penicilín... Ani žiť sa mi nechce 😝

Saši, mrzí ma, že sa vám tie choroby tak ťahajú. Držím palce maličkým, nech čo najskôr už vyzdravejú.

A ak tu je ešte niekto chorý (nestihla som si prejsť, čo ste popísali), či už maminka alebo dieťatko tak tiež želám skoré uzdravenie 🙂

womenne
2. feb 2009

yasmin ja viem ja som na tom už bola praveže na to nemam dobrespomienky bola som mala prvy krat som im to vytrhla bali sa aby som im to nepokazila taksom šla až za 3mesiace bolo to hrozne dlho sa mi otom snivalo 😢 preto ten strach.ja nepojkdem pokial nevymyslia niečo ine 😎 ale tosa načakam 😖

nana77
2. feb 2009

jooj, yasmi, tak to budete mat narocny den!!! nasi maju zatial dve vakciny hexy a prevenar este nemaju. ideme do poradne 18.2. tak asi dostanu tretiu hexu, uvidime.

maragaretka, chudatko!!! ☹ angina je hnusna zalezitost. aj jed ja to viem, chvalabohu iba z pocutia, aj tak viem, ze je to des... mar, skore uzdravenie ti zelam!!!!!!!!!!!!!!!!!

baby, chcem sa spytat na dve veci:
1. vsimla som si, ze oliverko ma jednu zrenicku vacsiu ako druhu... neviete, co to moze byt? 😕
2. behom mesiaca som dostala druhy krat menzes... po dvoch tyzdnoch.. je to normalne podla vas?

margaretka11
2. feb 2009

Nana ďakujem.

K tvojim otázkam: 1. Si si stopro istá, že je to zrenička? Nemôže mať povedzme očko sfarbené tak, že okolo zreničky sú nejaké hnedé škvrnky alebo tak? Ak nie, najlepšie urobíš ak to povieš pediatričke, možno vás pošle na očné. Ale zatiaľ nerob paniku, detičky sa do roka vyvíjajú a niektoré veci môžu byť len prechodného rázu 🙂 .
2. ten menzes nie je príjemná záležitosť, to chápem. Ale v podstate sa to môže stať, u mňa sa menzes začal dávať do poriadku až rok po pôrode. Dovtedy to bolo všelijaké. Nebola si náhodou prechladnutá alebo nebrala si nejaké lieky?

yasmina
2. feb 2009

margaretka skoro sa uzdrav 😉
nana a to nam este chcela dat druhu varku Rotarixu a som uz povedala stop! 😠 zase testovat ich nemusi...

margaretka11
2. feb 2009

Yasmi ďakujem, dúfam, že zajtra to bude aspoň o trochu lepšie lebo dnes mi teda do spevu nie je 😝

kiwuska
2. feb 2009

lili, skus pozriet na nete nejakych sukromnych zubaov v centre, zavolaj im popytaj sa na ceny. porovnaj. osobne nepoznam

nana na niektorej teme sa pisalo v suvislosti s padom dietata ze treba pozorovat zrenicky, a bola tam aj taka odpoved, ze u malych deti moze byt aj normalne ze zrenicky nie su rovnako velke, lebo este ocko nie je vyvinute, ale najlepsie konzultovat s lekarom, aby sa nieco nezanedbalo a aby si aj ty bola pokojna.

nana77
2. feb 2009

margaretka, je to podla mna isto zrenicka, ocka ma modrej farby a duhovky pekne jasne modre, len ta zrenicka je cierna a zda sa mi, ze zvacsena oproti tej druhej... chystame sa toho 18. k dokine, tak sa spytam, ka len ze ci nahodou niekto nema podobny problem. aj som skusala take testiky, ci reaguje, ze som mu zakryla to druhe ocko a zda sa mi, ze reaguje ok, tak uvidime.
no a to s tym menzesom ma dost zaskocilo, lebo ja 8 tyzdnov od porodu menstruujem pravidelne a bez problemov a az teraz sa mi toto stalo, tak som z toho zmatena.. kazdopadne som volala dokimu, tak ked mi to skonci, mam sa tam zastavit, sa na to pozrie.

nana77
2. feb 2009

mar, kiwu, tak ste ma dost ukludnili s tym ockom. asi sa to ozaj este vyvija a je to ok. dufam!!!