Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
7. apr 2011

@lubikass ja spím s chlapcami na posteli a prespia celu noc...semtam ma hladaju, ale tiež som sa nevedela dočkať nerušeného spánku... trvalo to 21 mesiacov, prespali, ked som ich odstavila od kojenia
čo poradiť? skusila by som možno ich presunuť do detskej izby a ked to nebude fungovať, kludne aj k sebe do postele...
cez leto dostanu moji už veľké postele, som zvedavá ...
rovnako spal s nami a potom s mužom aj starší, kupili sme mu velku postel a on ako správny "veľkáč" sa bezproblémovo presťahoval na jeho krásnu velku posteľ ...bol hrdý a taký podarený....

maruska223
8. apr 2011

@tinka9 Ahojky. Prosim Ta, ty mas ten Baby jogger city elite double??? Si s nim spokojna??? Nie je moc tazky?? A deti maju dost miesta??? A kde si ho kupovala.. Ja viem, prilis vela otazok..ked ja som uz zavisla na tych dvojickovskych kocikoch..snazim sa najst nejaky temer dokonaly podla mojich predstav... Pozdravujem. Majka

tinka9
8. apr 2011

Ahoj @maruska223 S babyjoggerom som velmi spokojna, napriek tomu ze sa mi pokazila brzda, ale uz mam na ceste postou nahradnu suciastku. Okrem toho mi popraskali 'okienka' na slnecnej clone, je to nejaka umela hmota a kedze to mam takmer permanentne zhrnute, v tom zlome sa to polamalo. Mozno to neopisujem zrozumitelne, ale je to jedno nakoniec, kazdy kocik ma nejake chyby, ani tento nebude dokonaly. Mam velmi dobru skusenost aj s Easywalkerom, ale len v single verzii (prvorodeny), takmer som ho kupila aj v double verzii, ale chcela som vacsiu striesku a babyjogger je v tomto neprekonatelny, este som vacsiu nevidela, na lahky dazd nepotrebujem prsiplast, staci mi clona. Tiez som chcela zmenu, vyskusat iny kocik. Je tazky, ale pri tlaceni je to bez problemov, bezne ho tlacim jednou rukou, dokonca kracam popri nom, nie za nim, ovlada sa skvele, vsetci rodinni prislusnici si to pochvaluju. Miesta v sedadlach je zatial dost, mame 1.5 roka, 10kg, miesta habadej, ale buducu zimu v bundach to uz bude aj obuvakom, ale verim ze to uz kocik bude len 'obcasnik'. Dievcatam najviac vadi sklopeny chrbat, teda ze nemozu sediet vzpriamene, ale to je problem vsetkych sportvych trojkolok/stvorkolok. V tomto je neprekonatelny Quinny Zapp, ale ten je len na vynimocne solo jazdy 🙂 Nakladanie do elektricky alebo trolejbusu je horsie, tam citit tych 40kg vahy s detmi, hociaky dochodca mi nepomoze, aj keby chcel. Nakladanie a vykladanie z auta nebyva problem, aj ked to zvycajne robi muz, sa priznam. Kocik mam od narodenia dvojok, prezili v nom prvy pol rok vo fusakoch, bez vanicky, kedze ta sa nevyraba k tomuto kociku. Nedavno som si kupila golface, na cesty po supermarkete ci na ihrisko do 10 min cesty, ale neda sa to porovnat, nebe a dudy! Je lahsi a kratsi, ale tym koncia vyhody, je sirsi, ovladam horkotazko dvoma rukami a na obrubnik nevyjdem, musim zasliapnut a zapriet, babyjogger len tlacim, nikdy ho nedviham, sam vyjde a zide, nafukovacie kolesa su super. BBJ som kupila v Anglicku, neviem ci sa double predava uz aj na Slovensku, videla som na webe single, mozno v Cechach. Ale ak mate moznost, odporucam vsetkymi desiatimi.....fuj, ale som sa rozpisala, prepacte...vsetko dobre!

juliagregor
9. apr 2011

@tinka9 ahoj 🙂 už si tu dávno nebola...píšem IP

lubikass
10. apr 2011

@juliagregor
díky za odpoveď. Musím už niečo vymyslieť. V detskej izbe mám 11 ročného syna, tak nemôžem ich umiestniť tam. Manžel zase nemá kde ísť inde spať, lebo na gauči v obývačke sa spať nedá. Ani tak, ani tak, no uvidím. 🙂

lubikass
10. apr 2011

@andika10
A koľko majú tvoji? Máš tiež chlapcov? Ešte stále sa tak budia? 😖 Ach, niekedy mám pocit, že to nikdy neskončí... Potom ráno sa nemôžem prebrať a doobeda chodím jak bez duše po byte. Keď zaspia, ľahnem si s nimi a až potom sa rozhýbem ...

andika10
11. apr 2011

@lubikass maju 32m, ja mam parik, do polnoci spia ako zabitý, a odpolnoci vstanú aj 3-4x za noc, ja obdivujem mamičky, ktorým prespí babo od roka celú noc, niekedy aj skôr ☹

dora75
11. apr 2011

@ciratko Ahoj ciratko, ja mam 2O mesacne baby, Kupovalal som prebalovaci pult v Ikei, Mame ho doteraz a neviem si ho vynachvalit. Na zaciatku som ho prenasala - deti som na nom prebalovala v izbe a pri kupani som ho nosila do kupelne. Teraz ho mame v kupelni a stale na nom utieram dievcata

dora75
11. apr 2011

@lubikass moje baby sa budia len kazda raz na kojenie..Maju obdobie kedy vstavaju napr. su chore viac krat v noci, vtedy im davam medovkovy detsky sirup +1rok, Ten im vzdy zaberie. Vyskusala som im davat aj Sedaliu ale to nepomohlo. Ako je to s kojenim? Kojite este niektora?

lubikass
12. apr 2011

@dora75 len raz za noc? ta to je paráda. To môžem asi len posnívať. Ja som kojila len mesiac, chlapci boli riadny papkáči, takže im bolo mlieka málo. Začala som prikrmovať a jeden z nich si hneď zvykol na fľašu a už sa mu nechcelo ťahať z prsníka. Tak som to vzdala a začala im dávať UM. Mlieko v prsníkoch som hneď stratila, asi z tej strašnej únavy. Prvého syna som kojila vyše rok a ešte pol roka mi mlieko tieklo, toľko som ho mala...

lubikass
12. apr 2011

baby, moji chlapci papajú v detských stoličkách, ale keď to trvá dlhšie ako 5 min. tak už vstávajú, hemžia sa, jednoducho nechcú obsedieť... Skúšala som aj hračky pri jedení, aj rozprávať s nimi, akurát tak pridám pár minút a neposedníci ani nedojedia čo majú v miske...Aj vaše sú také živé? Rozmýšľala som, že im dám už malý stolík so stoličkami, ale netuším, či to nebude ešte horšie a nebudú ešte viac vystrájať. V akom veku ste ich dali z det.stoličiek?

janette77
13. apr 2011

Ahojte maminy, mate skusenosti (kiezby nie) s cystami po sekcii? Mne vcera zistili, ze jedna mi strasi na vajecniku (39x39mm) a som z toho celkom vyklepana.

lucia.kl
13. apr 2011

@janette77 nemám skúsenosti s cystami po pôrode, nie to ešte po sekcii, ale mám skúsenosti s cystami ako takými, mala som ich plno na oboch vaječníkoch ale všetky sa časom vstrebali a pred pôrodom som už žiadne nemala, tuším ale dr pri utz po pôrode niečo spomínal s cystami ale asi to nebolo nič vážne, keď o tom neviem..

janette77
13. apr 2011

@lucia.kl mne bolo povedane ("JPP"), ze po porode sa kadeco tam povytvara. Ostala som v soku, lebo som bola monitorovana pred tehu, aj cele tehu, tak sa mi zda zvlastne, ze dokaze taky utvar narast za 2 mesiace. V pondelok ma caka kontrola na gynde po sestonedeli, tak tam mi to maju potvrdit. Toto mi zistili len cez brusne sono...

lucia.kl
13. apr 2011

@janette77 tehotensto naozaj dokáže kadečo porobiť v tele ženy, ja som mávala po pôrode ako došla ms také fasa stavy na odpadnutie, no bola som hotová, tento mesiac to po pol roku nedošlo, tak uvidíme, či sa s tým už dokázalo telo vysporiadať alebo ma to o mesiac čaká zas...

janette77
13. apr 2011

@lucia.kl tak dufam, ze sa Ti to uz nezopakuje. Mne sa zase zda, ze po porode sa mi ms vyrazne zlepsila. Sice trva dlho, ale inak je to brnkacka. Uz aj tlak sa mi upravil (vrchny som mavala po porode 170, teraz uz klasika 120/85), mam uz len lahku poporodnu anemiu (mam zelezo, o 3 mesiace kontrola), ale ta cysta ma vylakala. Nie som zvyknuta na taketo nalezy a vobec na behacky po lekaroch... Som ako na ihlach do pondelka. Rada by som uz poznala verdikt - co to tam vlastne mam.
No jo, idem trochu uhadzat dom, kym drobci buvaju. Miske dnes prepichovali uska, ale zvladla to bravurne. Dufam, ze sme uz za vodou. Ty si davala prepichovat babam uska? Ak ano, kedy? A ako to znasali?

lucia.kl
13. apr 2011

@janette77 aj ja dúfam, že sa to už nezopakuje, no uvidíme, ja mám zas po pôrode síce ms bez bolestí ale zato tak silné krvácanie som nikdy nemala...
ja som dávala babám nastreliť náušničky keď mali 3mesiace.. nastrelenie revali asi pol hodinu ale potom už v pohode, Nicolka nemala rada, ke´d som jej išla čistiť ušká, nemá rada do dnes, keď jej ich chytám a alex uplne bez problémov...

janette77
13. apr 2011

@lucia.kl ja som mala brutalnu ms pred tehu, casto az na injekciu som musela ist. Brr... Mojej mamine sa to po porode upravilo, tak snad aj u mna svita na lepsie casy. Inak, je to vraj dedicne, tak si nasa Misicka asi uzije, chuda moje.
Takze vy ste dali nastrelit? Je to asi setrnejsie... Nasi obidvaja neznesu cistenie usiek, ale co ma tesi, oblubili si kupanie.🙂 Najma odkedy ich davam na lehatko, labuzia si tam a ja mozem kupkat oboma rukami, je to super. Trosku su sice nepokojny, ked umyvame hlavku, ale inak si to celkom uzivaju.🙂

dana_l
17. apr 2011

@janette77 my sme tiez dali nastrelit. ale az ked boli vacsie. sophie mala uz asi 2 roky a lea tesne pred prvym rockom. bolo to rychlejsie a menej "krvave" ako pri klasickej ihle. dali sme im krem na znecitlivenie uska. lea plakala 5 minut, sophie vobec. museli sme 6 tyzdnov osetrovat ale nemali ziaden zapal takze bolo ok. ale co sa mi nepaci mam problemy dat nase detske nausnicky co idu zozadu. so sophie sa dalo ako tak ale lea ma teraz nove na srobiky. obe nausnicky jej pred nejakym casom vypadli a to bol plac ked som ich skusala dat naspat - nedalo sa, len ked boli opacne - nasunute spredu.

andysok
17. apr 2011

Dievčatá môžem sa opýtať či ste používali monitor dychu ak áno aky a či ste mali na začiatku hneď dva kedže v začiatkoch opakujem mat babule v jednej postielky dakujem

juliagregor
17. apr 2011

@andysok nemala som, pre mna to bolo velmi drahé a s odstupom, či by som ich kupila teraz? tak nie...len keby boli chorí a kontrolovaní na kardio

lucia.kl
17. apr 2011

@andysok ja som nemala a ani by som nekupovala, pri donosených deťoch a zdravých si myslím, že je to zbytočnosť, sesternica mala a púšťal jej falošný poplach, tak ho potom zrušila... ale čo človek to iný názor..

andysok
17. apr 2011

@lucia.kl ďakujem za názor ale asi máš pravdu,pockam kedy sa babule národia a na základe toho rozhodnem 😉

lucia.kl
17. apr 2011

@andysok inak niektoré poisťovňa tuším aj pôrodnice požičiavajú, treba si to pozisťovať, keby si sa potom rozhodla že chceš...

dora75
18. apr 2011

@andysok Ahoj ja som pouzivala dva - kazda spala v osobitnej postielke. V nemocnici mi neodporucili mat jeden s dvoma podlozkami, lebo to skresluje. Poziciava ho Union poistovna ale musia byť vsetci - t.j. mama otec a deti u nich poisteny. Inak nie. Ale tak to bolo pred 20 mesiacmi. Pozri na ich stranku ci sa nieco nezmenilo. Ja si ho nemozem vynachvalit stalo sa obcas ze zapipal, ale nebolo to casto. Treba davat pozor ci je priamo pod dietatom alebo nie. Ked na nom dieta nelezi tak aj vtedy pipa.

andysok
18. apr 2011

@dora75 dakujem za info 😉

dana_l
20. apr 2011

@andysok ja som ho mala v jednej rodine co pre nich pracujem. vzdy som zabudla vypnut monitor pred tym nez som malu vybrala z postielky a potom to pipalo po celom dome. 🙂

lucia.kl
20. apr 2011

@dora75
@andysok tak to mne by monitor pípal stále, moje baby od 1 mesiaca pobehujú po postielkach, oni sa tam neskutočne točili a otáčali, to by som ich asi ťažko udržala na podložke...

alex_dimitropol
22. apr 2011

Ahojte holky já mám 8 měsíční dvojčata holčičky 🙂 Chci se zeptat co dávat na zoubky?

katrinb
23. apr 2011

Ahojte maminky.....rozbieham pozicovnu spolocenskych siat na akekolvek prilezitosti. Budem mat satky pre dievcatka, obleky pre chlapcov, vecicky ako doplnky rozne...aj topanocky, aj vecicky na krst...psotupne dodavamnove vecicky...tak ak by ste mali zaujem, kludne sa mi ozvite
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/katrinb/