Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

aneti78
20. sep 2009

ahojte

Helka, my sme imunoglukan davali aj skor, to davas podla hmotnosti dietata
a mne fixu vyperie pracka v pohode, horsie to ide z koze, ked sa popisu.

aj ja sa idem chvalit 😀 tento tyzden sa deti ucili jest priborom v skolke,ale zevraj len asi styria, ze ostatne nechceli, nasi chceli 😉 a Tamarka uz len takto chce jest a celkom jej to ide, samozrejme, nozom nereze, to jej porezem ja, ale napichne na vidlicku a nozikom pridrziava, sranda 😵
a este musim specialne ju pochvalit ako krasne kresli, skoro ako ja 😀

zinuska
20. sep 2009

baby u nas sa deju zazraky!!!! 😨 😅 😅 😅

Maxim odkedy chodi do novej skolky,zacal JEST!!! 😅 aj v skolke a aj doma! dnes dokonca zjedol ovocny jogurt z cerealiami,co by som donho v zivote nedostala!! aj si sam chodi pytat jest a dokonca aj zeleninu pyta na chlebik 😕 Sasi,dufam,ze aj u vas nastanu taketo zmeny 😉

a este dalsia zmena! Maxim upratuje izbu po dvojickach!!! 😕 😕 a SAM! ked mu zacnem pomahat,povie,ze mami nepomahaj mi,ja to upracem sam. 😅 😅 inokedy mi povedal,ze on to nerozhadzal,ze to dvojicky a odisiel. ja som v nemom uzase! skacem do neba od radosti,ze sme ho do tej sukromnej skolky dali. a aj v piatok som sa stretla s riaditelkou tej skolky a vravela,ze pocuva od uciteliek na Maxima len same chvaly! boze,je to moj syn???? 😀 😀 😀

pisali ste o ockovaniach. co je to mmr?? nas teraz o mesiac /t.j. v 15mesiacoch/ caka nejake ockovanie,ale neviem ake. baby nemam ich dat ockovat?? moze sa to vobec odmietnut? nieje to zo zakona povinne? a co nam hrozi? co sa im moze stat?? Prosim napiste mi na toto odpovede!!! aby sme nieco nepresvihli. diiiiik

womenne
20. sep 2009

a kolko mam davt toho imunoglukanu ked važia po 16kg teda aspon myslim dlho sa nevažili.Ja davaminač 3ml.

helka ja som ho daval od 2 rokoch ale polovičnu davku kazala nam alergologička.

grmitko
autor
20. sep 2009

Helka ja mam na akekolvek flaky osvedceny ariel profesional v spreji 🙂

iminoglukan som ja davala asi od dovhc rokov, polovicnu davku, teraz davam normalnu davku, dani to davas podla vahy dobre 3ml, lebo davkovanie je 1 ml na 5 kg vahy 🙂

zinuska som taka stastna aj za teba, ze maximko zacal papat a ze ti aj doma krasne papa, keby aj u nas boli taketo zmeny, to by som skakala od radosti 🙂 a akeby si zacali po sebe este aj upratovat, bola by som v siedmom nebi 🙂 🙂

aneti78
20. sep 2009

Zinuska 🙂 to je super. aj ja vidim obrovsky rozdiel v spravani na detoch oproti minulemu roku. ochvilu maju styri roky,tak preto to tak prirovnavam, stale s MM spominame aki boli atd. ale oni sa zmenili uz v lete, ked boli "nuteni" chodit k svokrovcom a k ich krstnej na prazdniny, co je fakticky akoby boli tiez v skolke, lebo aj svokrovci aj ich krstna su ucitelia 😀 😀 😀
jednak sa uplne zmenilo ich rozpravanie, sice R este nepovedia, ale hovoria inak velmi pekne, skoro vobec sa uz nebiju a nehadaju, skor naopak, su nerozlucitelna partia, s upratovanim to neni az take idealne ako u vas ale daju si dohovorit, obliekat ich treba len fakt ked su chori alebo velmi unaveni, rano zaspati...to nemam srdce ich nutit. pojedia vsetko, tiez si uz sami okomentuju,ze idu jest to a to, lebo to ma vela vitaminkov, korku z chleba, aby sme mali cervene licka a pod. proste je to uz super s nimi a ja si to s nimi uz fakt uzivam 😉

lumah
20. sep 2009

zinuska deti narodené v roku 2008 od 15. mesiaca – najneskôr do 18. mesiaca života, v rámci základného očkovania absolvujú očkovanie proti morbilli, mumpsu, rubeole (MMR)

lumah
20. sep 2009

A zabudla som - je to pivinné.🙂

zefa
20. sep 2009

baby ahojte...vedeli by ste mi poradiť zo zubárom?...v akom veku by sa malo ísť prvýkrát..ak ste už boli boli ste s oboma naraz?..ďakujem

lenkamt
20. sep 2009

ahojte 🙂

Zinu - asi je to povinné, ale najnovšie podpisuješ papier že s tým súhlasíš, takže môžeš aj nesúhlasiť, skús si pozrieť vo voľnej diskusii tému odmietnutie očkovania, fakt to mmr je dosť "sviňa"

Zefa - no chystám sa už pol roka že pôjdem, kvôli tým naším krivým zubom, ale ešte som nenašla zubárku 😝 moja si drzá zostala na md, tak neviem čo idem robiť 😅 ak pôjdem tak s maminou a s obidvomi 😉
môj chlap obdivoval ako tvoje deťušiky kecajú 😵

zefa
20. sep 2009

leni..ved aj ja to chcem kôli krivým zubom z cumľov bo za otca ich to odnaučiť...a chlopovi odkáž nech je rád,že ich nepočul hrešiť 😀 hlavne Nancy..a môj je zaľúbený do tvojich.
baby tu bude bitka o Vicenovky 🙂 nielen mladý ale aj starý tu po nich poškuľujú 😉

grmitko
autor
20. sep 2009

zefa my chodime od dvoch rokov pravidelne, kazdeho pol roka, zubarka odporuca zacat co najskor, ked uz ma dieta vsetky zuby 🙂 nasi su uz v pohode u zubarky, krasne si sadnu, ukazu zubky 🙂 ja tiez chodim s nimi a s muzom, sama by som si asi netrufla, my ideme teraz 13.10. 🙂 🙂

grmitko
autor
20. sep 2009

zefa, ale tiez uz su zial nase 😀 😀 😀 😀 😀 😝 esteze sme si ich tak skoro zabookovali 😀 😀 😀 😀

astora
20. sep 2009

my tiez chodime k zubarke chodim sama drobci si pekne sadnu a ukazu zubky

aneti78
20. sep 2009

tak my ostavame zajtra doma, Tamke to preslo, pokracuje Jakub, zatial ma len 37,7 ☹ to sa asi nemoze ani raz stat,aby to ten druhy nechytil 😖

my chodime k zubarke od troch rokov, Jakubko mal jeden zub taky,ze mal tam dierku, ja som myslela, ze je to kaz, ale vraj nebol, bol to taky zub. no lenze ked jedol nieco sladke, tak mu to tam stale naslo, mozno ani umyt som to poriadne nedokazala, takze sa mu tam spravil kaz, na prvy raz mu to trosku vycistila a dala vlozku, no asi pred mesiacom mu vypadla a dve noci mi revel,ze som musela dat nurofen,tak sli s MM vrtat a vraj v pohode, ani nemukol. tak ma prvu plombu,ale neboli ho uz nic. Tamka ma zubky ako perlicky 😀

baby, co ste robili tortu s tou potahovanou hmotou z cukrikov marschmalow, myslite ze sa to da zvladnut aj na prvy raz a hned na tortu k narodkam? potrebujem stvorit peppu pig, slubila som im to, pocitaju s tym 😀 a nemam cas na skusanie, ja len, ci sa s tym fakt robi tak super ako sa pise na nete a ci to nepoleti hned do kosa a nebudu mat nic 😕
paci sa mi tato: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17853&ord...
ale neviem, neviem....

zefa
20. sep 2009

grmitko...ale my bývame oproti,takže sme najbiližšie 😀 😀
no ja mám obavy zo zubára kôli Neny,pretože to je katastrofa na druhú isť k dokine..a ked treba pozrieť hrdlo tak to vyzerá takto...ja ju držím na kolenách,jej nohy mám medzi mojimi zacvaknuté,ruky držím ako kliešť,sestra drží hlavu a dokina má sekundu na to aby zistila stav hrdla...a počuť ju až na Martinské hole...som jej kúpila dokt.súpravu,že sa budeme hrať na dokinu...ten rev si musela počuť aj ty 🙂

grmitko
autor
20. sep 2009

zefa to mas pravdu ze ste najblizsie 😉 ale tak hadam sa nejako podelime 😉
no prvykrat plakali aj nasi priserne, ale potom uz pohoda, ked zistili, ze im nikto nic nerobi a doktorka iba pozrie zubky 🙂

dracik1
20. sep 2009

ahojte 🙂

zinus, je to povinne, priorix, cize MMr , cize rubeola, osypky a mumps, ale podla mna , ak by si odmietla, tak ti mozu akurat tak nic, som studovala tu na Mk diskusiu o ockovani a nastastie nie je zakon, ktory ta moze postihnut, akurat ti mozu udelit pokutu.
myslim, ze mmr a tbc su zive vakciny, tak preto bee 😒

ja som nasich nechcela dat zaockovat proti tbc, v nemocke ich ani neockovali, lebo mali pod 2500g, MM ma tam furt posielal a nakoniec som sla posledny mozny ockovaci den - 41 den od narodenia, inak by ich ockovali az neskor...s inymi ockovaniami som sa kvazi stotoznila, aj ked si myslim, ze by sa mali trosku prehodnotit, ja nie som uplne proti ockovaniam, ale aj tak babo v prvych 6 mesiacoch drepi stale iba v kociku, tak co sa mu take moze stat 😒

inak moj Mm mi oponuje na tbc, ze u nas na slovenksu je velka populacia romov, cca pol miliona, ktory su dost potencionalny nosici - chudoba atd , inak sme posledna krajina / neviem ci EU al. europa/, kde sa preockuvava tbc v 11 roku zivota, v cechach to zrusili tiez...no 11 rokov je dlha doba 😀

no, nasi mali tbc furt zahnisane, som ich raz nekupala aj 2 tyzdne pre istotu aby im to konecne zmizlo, na vytlacani sme boli 2 x strasne plakalai, Jakub potom, ked sme sli na kontrolu k lekarke, reval, len co ju uvidel 😔 , chudatko moje malicke

dracik1
20. sep 2009

sasi, mate nejaku dobru zubarku, ktoru mozes odporucit? a treba ist k detskej al. dospelackej zubarke? Jakub ma totiz okrem 2 stoliciek kompletny chrup, ze by sme tam v zime/na jar skocili.....

baby, moj Mm nechce aby som davala detom nieco na podporu imunity 😲 , ze vraj su furt zdravi / co ma pravdu, klop, klop/ ale preda , ide jesen, plust....ja neviem, co im mam davat...alebo im mam davat, az ked zacnu chorlaviet?

inak vydrz maju tie deti dobru, dneska behali do takeho strmeho kopca a jakub vedel bez padu uplne v pohode aj zist, Jurkovi to slo akurat do polky 😀 a obaja uz vedia : Jurko auto a jakubko ato 🙂 , moje slniecka 🙂

grmitko
autor
20. sep 2009

drracik my chodime nasej zubarke, ona ma aj dospelych, ale inak je to skolska zubarka takze ma super pristup k detom 🙂

katullka
20. sep 2009

Caute dvojmaminky,

po dlhsej dobe sa opat hlasim z lazaretu 😢 . My sme zase chori, ja uz som z toho na nervy, ved iba nedavno som tu s Vami preberala to ako Paulinka tazko dycha, a uz su zase soplavi a dnes obidvaja 39st. teploty ☹ . Zajtra idem s nimi k lekarke. Paulinka je aj tak trosku vysypana na nozickach a na brusku, neviete, co by to mohlo byt?

Baby, boli ste niekto tu u nas v PK na vinobrani? My sme boli v piatok aj v sobotu, drobci by sedeli na kolotoci 😅 snad aj pol dna, strasne sa im pacilo tocit. 😅 Paulinka tuto noc aj zo sna vykrikla "tocit" 😀 . Ale vobec sme sa dve noci nevyspali, priserny hluk 😝 😠

Zinus, velmi sa tesim z pozitivnych sprav o Maximkovi, je to super, ze mu zacalo chutit papkat 🙂

zuzka.25
20. sep 2009

aneti, no na prvy krat taku tortu, neviem neviem 🙂 nie je to az take tazke, ale 🙂 ja som to skusala nanecisto, ta sa mi podarila a na narodky som ju pokaslala 🙂 kuk sem: http://janculovci.rajce.idnes.cz/August_2009/#t...

grmitko
autor
20. sep 2009

katulka, nema paulinka tu siestu chorobu? alebo nejaku alergiu? nejedla tam nieco na tom vinobrani?

katullka
20. sep 2009

Sasi, praveze ona ju uz mala, tak neviem 😒 . No uvidim, co zajtra povie doktorka. Na vinobrani sme im nic odtial nedali jest.

katullka
20. sep 2009

Sasi, podarilo sa mi trosku precitat, co ste pisali, chuda, Ty si tiez chora ☹ To je hrozne makat okolo deti taka chora. No snad Ti tie Atb zaberu.

Idem si uz lahnut k tym mojim marodkom, lebo v noci toho asi vela nenaspime.

Lumi, vidim, ze aj Ty uz si stastna, ze sa ten chaos skoncil 😝 .

Tak dobru nocku vsetkym! pa pa

katullka
20. sep 2009

A este som chcela napisat, ze ja davam na podporu imunity Betaglukan. Poznate to niekto? To je tusim od roka.

vieruna
20. sep 2009

Katullka imunoglukan a betaglukan je to iste, len iny vyrobca.
Nasi este tiez nie su 100% fit a mam z toho uz celkom slusny stres. Fakticky toto neznasam. Asi sa odstahujem niekam do teplych krajin.
Zinus Maximko je genialny. Aj ja by som straaaaaaaaaaaaasne chcela, aby Andrejko aspon podobne reagoval na skolku 😝 Dalsi moj stres, ako ho tam po chorobe dostanem 🙄
Jaj a k zubarovi by som aj ja chcela skocit zatial s Andrejkom. Mame v rodine nejake dedicne chyby na zuboch, len ani neviem v akom veku sa to da zistit.

zefa
21. sep 2009

grmitko..Samko poškuľuje po Lenke,tak vám pre jedného ostane Lucka a pre druhého bude moja Nancy...ved to budú mať jedným smerom a aspoň si tie svoje baby nebudú mýliť 😀 😀 a ty získaš dve svatky miesto jednej 😀 😀 berieš?
tak idem hľadať aj pre Lenku neakú zubárku a pôjdeme tam naraz..ak zubárka prežije bude fajn 🙂

womenne
21. sep 2009

čauky tak ja si už v klude ranajkujem,som ale v noci nič nespala,dala som si ja kofa na letišti kavu okolo 16.no koza takže som nespala 🙄 a ked už som driemala tak naši novy susedia vyprevadzali znaymch o polnoci 🙄 a za pol hodky zase a zase ako nenormlane,aj tak tam ešte nemaju nabytok nechapem čo tam robili 🙄 zobudili mi Sebastiana a ten potom celu noc plakal 🤐

rano mi hovoril že ho boli brušku tak hadam sa nič ztoho nevyklbi,lebo potom mu to prešlo.

katullka vy zase chory?nechodiš snimi na alergošku?

adrolka
21. sep 2009

caute baby 😵
veeľmi zbežne som si preletela čo ste popísali, vidím, že lazaret je skoro u každého. škôlkári si pekne pekne zvykajú, to je perfektné.
my sa pomaly dostávame z choroby, stihli sme pritom nakaziť kamoškinu malú 🙄 ..sople / hlieny majú ešte stále, ale odsávame s MM ako blázni.
medzitým sme mali haváriu...fujj, až mi je zle ked si na to spomeniem.. výsledok je, že MM - mu zoberú vodičák, kým k tomu dôjde prejdú aj 3 mesiace... v sobotu sme museli ísť na výsluch...išli sme od našich tak ako každý boží deň a z tej ulice je hrozné vychádzať na hlavnú, prd vidieť, zo zákruty do nás vletela motorka..ešteže nás chytila vzadu u zadného kolesa, deti v aute, skoro ma drblo....chlapec, spadol z motorkou, tá sa mu namotala na nohu, som myslela, že si ju zlomil, lebo si ju nevedel vytiahnuť z motorky...fuujjj... nakoniec mal chvalabohu len odreniny, ale motorka je cimprcampr, naša poistka mu to zaplatí.... ale aj ked sme nevedeli nehode zabrániť, policajt uznal, že to bola nešťastná náhoda, aj tak my sme išli na hlavnú a vina je naša... najhorší je ten vodičák, lebo ja nemám a preprava detí bude neviemako....budeme platiť aj pokutu 🙄
a to sme spolu s manželom vzor opatrnosti, niekedy to už aj preháňame, no a teraz toto. policajt poradil, že najvyšší čas nech si pani manželka spraví vodičák 😠
a predstavte si, podla policajta sme to mohli vyriešiť aj tak, že sa s chalanom dohodneme, zaplatíme na mieste 60 eur pokutu a každý by išiel svojou cestou, žiadne odobratie vodičaaku a tak. lenže chalan začal vymýšlať, že ide do nemocnice (slová policajta!) a tak je to už úplne iný prípad.

grmitko
autor
21. sep 2009

bre ranko babulky,
tak som rano volala do tej firmy, a ked absolvujem buduci tyzden skolenie mozem nastupit 🙂 tak aspon nieco zatial, prvy mesiac sa robi na dohodu, potom na TPP, takze mam krajsi den po takej pozitivnej informacii 😀

deti su v skolke, rano sice Lelko trosku kaslal, ale zatial neriesim, kaslu vzdy rano, keby som mala pocit, ze sa to horsi tak rano skocim k dokine

zefa, oki tak dohodnute 😉 😝 dve svatky su lepsie ako jedna 😀 😀

vieruna daj vediet ked pojdete do skolky, dame rande 🙂 este kym som doma 🙂