Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

astora
27. okt 2009

baby dakujem za rady cipky pretento krat zabrali snad uz bude kludna noc zajtra ideme k doktorke

anesim som na dvojky sama takze tazko s nim vleziem do vane i ked ak by to pomohlo tak by som to urobila

anesim
27. okt 2009

Ak majú obidvaja takú teplotu, tak to verím, že ťažko, a možno by prekvapili a trošku sa tam spolu zahrali
Ináč nezávidím, ak to chytí obidvoch naraz, ja mám vtedy čo robiť s jednou, ale ak zabrali čípky, tak už bude lepšie

astora
27. okt 2009

no anesim bohuzial vsetci traja to maju a vsetci naraz vysoke horucky a do tej vody by sa ani za svet neposadili ked som ich zacala sprchovat tak som zacala teplou a uz pri tej pistali tak by sa ani moc nezahrali a nemaju ani naladu 😔

lalupa
27. okt 2009

juj babenky, nech deturencom sa rychlo ulavi, zle sa to tu posledne tyzdne cita
uz chcem ,aby sme sa tu salili a tahali ako kedysi ... ☹ a neriesili ziadne problemy a chorobiska hnusne 😠

zefi,nase este poriadne chore neboli, to len tieto posledne 2tt, od narodenia sme nepoznali nic

leni, ja som pripad rovno dvojiciek po tridsiatke 😅

neostahovala som sa ja,ale muza do hostovskej 😀

inac dakujem za vsetky prispevky, nechcem zatazovat,ale nevedela som narychlo na koho sa obratit a vy ste mi dodali silu a energiu a motivaciu, dik stokraaaat 😲

mima595
27. okt 2009

lalu - aj my sme vas pripad - dvojky po 30 😉
sme sa minule smiali - že prejdeme kategorie - "chudata - maju dvojicky" - do kategorie "maju 3 deti - mali si davat pozor, tak im treba, v dnesnej dobe 😀 "

grmitko
autor
27. okt 2009

mima ze uz 37tt 😲 😲 nejako to leti 😉

mima595
27. okt 2009

Grmi -ako komu 😀 - ukazuje mi to sice 37 tt. - ale kedze MM vtedy nebol doma, tak to skor vyzera na 9 dni spat - takže by to malo byt spravne - 35+1 tt - teda 36TT - no nech len zdarne prebehnem do 9.mesiaca - a este keby som si vymodlila aspon 2 tyzdne oddychu - to by bolo na nezaplatenie 🙂

zefa
27. okt 2009

zakladáme klub mamičiek po triciatke? 😀 😀 koľko nás je?

zefa
27. okt 2009

uups oprava preklepu..po tridsiatke

vranka4
27. okt 2009

ahojte 🙂 ,joooooj,koľko chorých drobcov 😒 ,prajem skoré uzdravenie všetkým malým ,aj veeľkým a zdravým ,aby neochoreli 😉
zefa,pripájam sa do klubu tridsiatničiek 🙂 ,síce ja už mám sladkých 35 !-oooooch,ako to letí,ja už stará páka 😀 :
k tým teplotám,nám tiež zaberá Panadol na striedačku s Ibalginom alebo Nurofenom,takisto dávam pri vysokej TT aj Diazepam tabletku ako prevenciu febrilných kŕčov 😒 ,naši sa teraz celkom držia-klop-klop

mima595
28. okt 2009

No ja mam tesnych 34 - ževraj starší rodicia maju inteligentnejsie deti 😉 - no neviem, ci sme už v tej kategorii "dost starych" - na inteligentne deti, lebo ja sa este stale citim ako pubertiacka a niekedy ma chytaju take pochybnosti, že male deti zveria "vlastne hocikomu" a to bez pripravy - a ty sa staraj - hlavne teda co sa tyka chorob, a vyzivy - neviem, ci to velmi riesim - ale niekedy ma pochyti taky strach, ci robim vsetko, ako sa ma...
na vysku som chodila 5 rokov, aj tak je prax o uplne niecom inom - a rdičovstvo je podla mna o ovela vacsej zodpovednosti - a to be nejakej spec. prípravy

lenkamt
28. okt 2009

čaute 🙂

ježiš baby no to som takto vôbec nemyslela - to s tým vekom bolo myslené tak že chlapi po 30tke sú už viac pohodlní ako "za mladi" a nemajú toľko trpezlivosti s deťmi ako my. jednoducho majú podľa mňa geneticky dané po 30tke zväčša sedieť pri telke s ovládačom v ruke a nedajbože aby ich deti rušili pri pozeraní futbalu 😀

Lalu - dobre si spravila, ja som ti aj chcela napísať aby si neodchádzala, je to aj tvoj dom 😉 ja som niekedy strašne rada že je môj muž v tom trenčíne, aj keď potom keď príde tak ten celý chaos tu zvláda ešte ťažšie ako keď tu bol stále 😅 😀

dúfam že chorúšikom je už lepšie 😉

womenne
28. okt 2009

Ahojte joj astora škoda že som tu nebola by som ti poradila mliečny zabal,nam vynikajuc stahuje teplotu odkedy ho davam nezabral len raz.Skus to ked ti nechce zabaly normlane namoč mlienku do mlieka,nechaj trocha vpit a polož na čielko a opakuj-myslim že by nemalo byt moc ladove take normlne.opauj mu to kym teplota neklesne.

Ja som bola včera po velmi dlhom čase v bare 😵 (vlastne reštauraii)sme si pokecali,zobrala som pizzu domov aby mal aj tatiko.Ale mi to chybalo konečne vypadnut niekam večer.om sa aspon trošku odreagovala.

lalu spravne rozhodnutie,ale dufa že sa vam to čoskoro upravi drži palce.

Ja som si vždy myslela že chlapy po 30 su rozumnejši, a po zabave nepriahnu skor že su tak rodinne založeny.
Nam sa maly narodili ked sm emali ja čerstvych 20 a muž 23.

grmitko
autor
28. okt 2009

Dani ty si tu taky nas benjaminek, najmladsia maminka tusim 🙂 🙂

ten mliecny zabal si idem zapisat, vyskusam, aj ked pevne verim ze nam ho nebude treba, ale keby nahodou tak nech viem 🙂

vranka4
28. okt 2009

ahojte 🙂 ,mima s tými inteligentnými deťmi po tridsiatke- to bude určite pravda 😉 😀 😀 😀 ,ináč,mojich sladkých 35!,mm má 41rokov,ale dvojičky sme si úplne vychutnali,bolo to a ešte stále je krásne obdobie,úplne iné ako pri starších babách po 20-tke,keď som ostala s dvojkami tehotná,mala som 33,mm mal 39r.,roky utekali a keď sme plánovali tretie,nemohli sme dlhšie čakať,hodiny nám tikali,doslova bili na poplach 😀 😀 a mali sme to nakoniec 2v1 🙂

womenne
28. okt 2009

Saši 😀 ešte aj kiwuš 🙂
tak aky je vlastne optimalny vek na otcovstvo?? 😀 ked si to pozriem spätne tak muž bol super pomahal mi krmil,kupal,cez vikend v noci staval proste super ale teraz neviem je to na ustupe,ale asi to bude mnou mam vysoke naroky asi si chcem vynahradit čo so nemala...

lenkamt
28. okt 2009

bože baby my sa vôbec nerozumieme 😀

Vranka - vy ste zas iný prípad, tvoj muž nestiho "zlenivieť" ale predstavte si otca, ktorý do 35 nepoznal nič iné len veget, užívali si s manželkou dovolenky, kľudné večery, reštaurácie...... no a zrazu dve deti 😅 žena sa od prírody prispôsobí, chlap častejšie stráca nervy a proste trvá na svojom kľude pri určitých činnostiach.

ja napr. nepoznám už dva roky pozrieť si televízne noviny v kľude alebo sa hodiť na 2hodiny do vane, môj chlap proste keď si povie že ide pozerať f1 ktorá trvá dve hodiny tak ju pozerá s tým že namiesto toho aby keď ho deti otravujú vstal na 5min a zabavil ich niečím, ich okrikuje a vyháňa 😔 no a potom sú škriepky typu ty si p a ty si k 😠 pri Verči som to napríklad nikdy nezažila 🤐

ale verím že sú aj chlapi ktorí si to proste užívajú na kompletku 😀

grmitko
autor
28. okt 2009

lenka s tym opisom chlapa si to trafila, u nas je to tak isto, muz pride z prace, sadne k telke, deti sa chcu s nim hrat, privitat ho a on na nich len ziape a posiela ich prec, namiesto toho aby sa s nimi zahral, furt sa kvoli tomu hadame, lebo ja tvrdim ze to nie je normalne, aby sa detom vobec nevenoval a podla neho on si potrebuje oddychnut 😠 a kedy do certa mam oddychovat ja??????? 😠 😠 😠 nervozny je, vresti po nas, deti ked on neho nieco chcu tak to je koniec sveta grrrrrrrrrrr joj mna to vie tak vytocit a ja ked si potom sadnem za pc tak sa na mna osapi, ze co akoze idem robit??? no a ja mu s kludom anglicana odpoviem, ze oddychovat 😀 😀 a deti posielam za nim 😀 😀 😀 😀

lalupa
28. okt 2009

take komplimenty,ze prinzezna a kral, to su aj inde? u nas to bola uz hranica a extrem, snad sa to nezopakuje

rano mlady nevedel vstat, tak sa mu dobre spalo 😀

mlade vcera zase vystrajali vo vani, objavili caro ladovej tecucej vody, nastavovali rite,bruska, rehotali sa ako sibnute 😀 a celu noc som trpla,ci neprechladli
kazda sranda nieco stoji

mozno skocime na cool&the gang koncert,zeby vacsi zaujem alebo spolupraca??? hmmmm

rano druha bambi sedi stastne na zachode po kvalitnom vykone (asi 20cm klobasa) 😕 a zrazu vyslovila svoje meno aj priezvisko 😵, to priezvisko je celkom tazke a spominali sme ho strasne daaavno, a cely den len keca,ze ja som ... ......ova 😵 😵

take slova a vyrazy pouzivaju,ze odpadavam, mladsia nas diriguje a rozkazuje,vsetko komentuje,boli nas z nej hlava, neviem jej zavriet pusu, keca aj cez dudu, strasneeeee 😵 a k tomu este aj spieva, ale volume nejde dat dole,ach jaaaaj

pocujte babenky,mam tu naj maminu na svete a o chvilu ma nadherne jubileum, chcem urobit krasnu torticku, nieco ako mala zuzka, ako na tie farebne polevy a ozdobky? su nejake vykrajovacky povedzme kvietocky,motyliky a pod?
dikes za tipy

lenkamt
28. okt 2009

a pritom by stačilo na 2minúty vstať vybrať nejakú skladačku zaujať ich a pokračovať v ležaní a odychovaní 😀 😀 😀 ale to by im niečo dôležité ušlo 😅

ja by som chcela vedieť čo si vravia oni o nás 😀 že aké sme nemožné - na dovolenke a chceme semtam odychovať 😀

grmitko
autor
28. okt 2009

leni 😀 😀 😀 😀 no sme my ale veru drzane, dovolenkujeme a chceme oddych, to si predstav 😀 😀 😀

lalu vykrajovacky asi len klasicke co aj medovniky vykrajujes a trosku sa s tym vyhrat 😉

lalupa
28. okt 2009

haha baby, mne len raz zacal vetu,ze "kedze si doma a mas cas, tak", reku ani nepokracuj 😠
ja to len zhrniem : mars vs venusa a obdivujem tie pary,ktore sa naucia oba jazyky,lebo nam to nejde, a aj ked on je ten tolerantnejsi, dokazem ho vytocit na vybuch,ale smola,ze ma klapky na usiach, lebo sa tocime sstale na tom istom...
moj chodi domov,ked uz sa spi,ale ta namaha na uspanie pred tym ho nezaujima, zacina mu den a z toho mi stupa adrenalin a je alergicky,ked ho poprosim,aby bol tichsie, som rada,ze konecne sadam na zadok a nemusim mysliet a behat za deckami
ja tiez nie som bez chyb, mam dni,ked sa neviem usmiat,mam zlu naladu, hundrem,ale koho to zaujima??? proste idem a slapem,nemam vychodisko, mala som dve tazke operacie v priebehu jedneho roka,tak sa davam velmi pomaly dokopy...
a zistila som,ze kde nie je laska, nie je imunita ☹ (nemyslim tym sex),ale vy ste zeny,vy chapete,co je laska 😀

lenkamt
28. okt 2009

Lalu - www.peceniehrou.sk tam máš prkotiniek od výmyslu sveta.

ja som tam objednala aj tú poťahovaciu hmotu K2, je super, farbičky som kúpila v lidli fajné v tubách 😉

grmitko
autor
28. okt 2009

lalu hej, aj u nas to vidim, ze kde nieto lasky, su len choroby ☹ ☹ smutne...

vranka4
28. okt 2009

ach,tí chlapi,to je iná kapitola 😀 😀 ,až na výnimky,žeby môj bol výnimka? 😕 väčšinou je,ale občas má aj on svoje muchy,tak ako aj ja 😉 ,ale cením si na ňom,že sa postará o deti ,keď som v robote,dokonca aj v nočnej a sú trebárs chorí,dá aj lieky,všetko,proste sa v tomto môžem naňho na 100% spoľahnúť 🙂 ...ale tiež má rád telku-filmy,počítač-napaľuje kadečo-proste elektronika,to je jeho kráľovstvo a občas mi to ide na nervy,ale keď pošomrem,je to zase ten dobrý tatko 🙂 ,ale radšej nech sa venuje tomuto,akoby mal chodiť po krčmách,flákať sa a zanedbávať rodinu....ja som tiež občas nervózna,nemám dobrý deň,šomrem po deťoch a vtedy je on pre nich chápajúci tatko-u nás som prísnejšia ja,on viac dovolí a deti to vedia

vranka4
28. okt 2009

žienky,možno je to vekooom 😀 😀 ,mm má už mladícke bláznovstvá za sebou,predsa 41r.,tak sa teraz venuje nám,dúfam,že to potiahne aspoň do penzie 😀 😀
lalu,grmi...nech sa tí vaši chlapi prebudiaaa 🙂 ,proste im to ináč myslí a kým pochopia,čo od nich vlastne chceme,potrvá dlhšie 😉

womenne
28. okt 2009

baby hadam to už bude lepšie teno rok bol asi pre všetkych tažky,hadam ten novy bude o 1000x lepši,mne sa to rozhodne v stredu aky život ma čaka,aj ked na 98%viem aky 😔 Ale hadam to nejako prekonam.

Mate pravdu s tou laskou a chorobami.................

Ja som dnes skovala uplne všetke hračky,tak ma decka nasrali že som si dala tu namahu a pozbierala som ich.Ved ja im ukažem budu dnes bez nic a uvidi a aky budu zajtra možno im dam po jednom autičku 😀 su už nervozny od piatka neboli vonku a musia ešte vydržat aspon do piatka.

lumah
28. okt 2009

anesim s tým kúpeľom to môže byť pravda, vraj sa nemá dávať príliš studený zábal pre teplote vysokej, tých 37 st. je fajn, keď má dieťa teplotu nad 39, nemá z toho taký šok, ako keby bola studená.
Ach jaj, teploty sú postrach aj u nás. Dcéra keď mala 17, mala zápal ľadviny a teploty jej skákali z 36,5 na vyše 40, dokonca raz mala 41,7, čo mi doktorka ani neverila, keď sme leteli na pohotovosť, ale videl to na teplomeri aj moj muž, tak snáď som nebola slepá. V aute sa schladila-bolo chladno, tak na pohotovosti už mala pod 39. Ale boli to šoky, normálne bluznila. Dali nám tam diazepam, ale že by ju niekto poriadne vyšetril.veď v moči mala záplavu leukocytov.. nakoniec som musela nástojiť na tom, aby s ňou niečo robili a tak ju prijali do nemocnice a tam sa zistilo, že má tri ladviny! Proste jednu mala normálnu, z druhej jej vyrastala ešte jedna menšia a tá bola zapálená. Dokonca jej zostala v brušnej dutine, malé deti majú ladviny normálne v brušnej dutine-teda vpredu a postupne sa im presunú dozadu, jej sa presunula len jedna, tá druhá sa dá normálne nahmatať spredu, vraj bude mať problémy v tehotenste-chuďa. Až do 17tich rokov jej nikto neprišiel na to, že má tri ladviny!
Takže ak u vašich detí bude skákať teplota prudko hore a zas dole-može to byť obličkový zápal-treba na to dať pozor, vyšetriť moč aj krv dať hneď. Dcere museli napichnuť silné AB do infuzky, potom zas mala ženské problémy-výtoky-zničenú floru dole-no kým sa dala do poriadku, veru to trvalo niekolko mesiacov.

lumah
28. okt 2009

wom naši aj chodia von a sú aj tak besní a umraučaní-lezú im zuby, ruky vopchaté stále až po zápästia v puse, tak predpokladám že sú to zuby. David má také maniere, že keď sa mu niečo nepáči, začne vrešťať a ľahne si na zem. Normálne ho nechám tak a čakám, kým sám nevstane, lebo keby som ho sčápala, tak je to ešte horšie. Najlepšie je si ho nevšímať. Keď ma už veľmi vytočí a nevie sa vpratať do kože, posadím ho do kočíka a pripútam. Síce zúri, ale má smolu, keď neposlúcha. 😝

zefa
28. okt 2009

no vidím,že klub funguje 😀 😀 😀
ja mám tiež 35
pripájam sa k názoru muži=mars,ženy=venuša ,tažko zlúčitelná dvojica,ktorá poväčšine nedokáže fungovať spolu ani bez seba..to je na dlhú debatu

a by bolo celkom zaujímavé zistiť u celebrít s dvojkami ako oni fungujú bez pestúniek 🙂 ..baby čo viete perfiš anglicky ťuknite rickymu nech dá rady,keď sa vraj o nich stará sám,že mu potom dám nik na toho môjho aby si to prečítal 😀 😀 😀 😀
leni.. aby ten tvoj nezačal chodiť na mesiac... ked začnú po ňom 4 ženské niečo chcieť 😀 😀

ked som tu 2x odpadla a prebrala sa na plač detí som tu natvrdo zaviedla,že 2-3x máva nočnú tatík...lebo mal pocot,že on je najnarobenejší a najunavenejší na svete..a čuduj sa ,že si zvykol
ja idem zajtra so synom na preťahovanie pipíka(už 3x) sa mu tam zas urobil hnis(arabi vedia,prečo robia obriezku)
po týchto skúsenostiach by som to dala aj ja urobiť..mám kamošov arabov doktorov,ktorí mi nezávisle na sebe potvrdili,že je to dobrá vec
aký je váš názor?