Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zuzka.25
30. okt 2009

čaute

wom, nie, nebolelo to vôbec, jediné, čo "bolelo" boli dva vpichy ihly s mezokainom... ale to boli take tenucke ihly, že som to skoro necítila, ešte menej to bolelo, ako keď ti berú krv z ruky... hneď to stŕplo, ja som cítila, ako to reže... nie bolest, ale proste som cítila, ako ide do kruhu a vtedy mi prišlo zle.. keď som si to predstavila 🙂 mám ešte zopár znamienok na chrbte, ale tie vraj sú ok, tak ich nechám tam, kde sú... takže ak máš nejaké akútne, tak kľudne choď.. samotné rezanie trvalo možno 20 sekúnd, šitie minútu... fakt rýchle.. potom som si ešte poležala s mokrým uterákom na čele, zelená 🙂 dali mi vodu a boli všetci strašne milí...

wom, super, že už ste ok... no, obdobie vzdoru, ja už som z neho tiež pomaly šedivá...
a najnovší hit, čo máme, je ten, že Luky mi bojkotuje jedlo... nechce už ani jogurt, ani výživu, teplé jedlo vôbec, prílohu žiadnu, ani ryžu, ani zemiaky, ani tarhoňu, ani pyré, ani halušky.. ak zje, tak len kúsok samého mäsa... potom zje šunku, ale nie s rožkom, ale samú a trochu zeleniny ako paradajka, uhorka... tak ja fakt neviem, čo mu mám dávať jest... a ani polievky, ktoré mal rád, tak nechce.. proste len kukne, pokrúti nosom a hotovka.. dnes už som sa naštvala, za trest išiel akože spať hladný do izby, zavrela som ho tam a on fakt zaspal, čo som v šoku... druhý mi tu samozrejme straší...

katullka
30. okt 2009

Marg, samozrejme aj Simonkovi prajem vsetko najlepsie, som si to neuvedomila, ze aj on ma meninky 😅

Leni, bol tam porod dvojiciek a jedno babo zomrelo 😢

Baby, prosim Vas, poradte mi ako mam detom vysvetlit, ze ked sa do nocnika vycikaju tak si tam nemaju macat ruky? 😖 Maju aj Vasi drobci take sialene napady? A dokedy budu davat vsetko do pusy? Ja uz som zo Samka niekedy uplne hotova, on vsade zbiera spinu a dava do ust a este mi to naschval ukaze a povie mnam 😠 . A to ked ho krmim normalnym jedlom, tak mu to vobec nejde dolu krkom, jednu lyzicku jogurtu dokaze drzat v puse snad 10min. kym prehltne. Minule nasiel vonku zahodeny balik od cipsov a len co som ho na sekundu stratila z dohladu uz aj cmulal cipsy 😖 . Ja by som snad ani varit nemusela, stacilo by mi ist s nim von na prechadzku a bol by najedeny 😀 😝 .

zuzka.25
30. okt 2009

kati 🙂)) no nasi nastastie do nocnika prsty nestrkaju, ale my sme teraz postupili na vyssi level a cikame do zachoda a tam mi zas vsetko chytaju, takze hned potom ich pekne lifrujem do kupelky poumyvat ruky...
a dokedy do pusy... to neviem... u nas luky obcas nieco obzuzlava, ale mam podozrenie, ze sa mu tlacia tie zadne stolicky... ale take, ze by vonku nieco dali do pusy, to sa mi este nestalo.. on, lebo ho na to stale upozornujes, tak ti to uz evidentne robi naschval, lebo vie, ze ta to vytaca a pritom si neuvedomuje, ake je to nebezpecne :( len neviem, ako to urobit tak, aby si mu to zakazala a zaroven v nom nevzbudila chut urobit ti to naschval 🙂

mima595
30. okt 2009

Ajka - že KOHUT - normalne som pookriala pri duši, 🙂 🙂 kolko malo staci žene na materskej 😀 😀 , som nevedela, že to ešte existuje - to bol jeden z nasich lokalov - akože "nobl" počas vysky - a to bolo pred 10 rokmi, prosím - teraz to už musí vyzerat inac 😉 😉 .
Alebo si radsej nekazit pekne spomienky?? Totiý dalsi velmi oblubeny podnik bol U SLona - pizza bola uplne super /vtedy/ a ked sme tam raz nostalgicky vosli asi po 5 rokoch - tak sme nechapali - sa nam to zdalo strasne studene a neutulne a ani ta pizza nechutila ako pocas vysky ☹ 😉
S jedlom neporadim - to akoby ste popisovali MAtusa - kusok chleba zuzle v ustach aj 10 minut - a ja som na pokraji psychickeho zrutenia ☹ - ale čo chce, tak to praska, len tak bicom piska - slanina, sunka, paradajka, kysla uhorka - až ma usta ako skrecok a nerobi mi to problem - ale ked nechce, tak aj polievka mu zabehne ☹ Sice teraz sa to mierne zlepsilo - ale okolo 1,5 - 2,5 roka - to bolo presne to, čo píšete

zuzka.25
30. okt 2009

mimi, no to si ma moc nepotešila s tým jedlom :( ja som si ešte tak hovorila, že ako moji krásne jedia, s hrôzou som čítala, ako má grmi problém a hľa, je to tu.. snáď len prechodne, teda dúfam...
už máš zbalenú tašku do pôrodnice? 🙂)

mima595
30. okt 2009

hej, mam - ale už som z nej polovicu veci vybalila - na požitie na teraz 😉 - ale v pondelok idem znova na kontrolu, tak budem dobalovat 🙂

kiwuska
30. okt 2009

baby, mam v rukach novu mama a ja a su tam odfotene mamicky s dvojickami, prezradte ktora ste tam🙂

mima595
30. okt 2009

no myslim, že Lumah pisala, že ona tam bude

kiwuska
30. okt 2009

ano je to ona, lumi super ste tam decka este spia tak idem precitat clanok🙂

kiwuska
30. okt 2009

no uz som docitala lumi krasne fotky aj mali a ta kocka to je tvoja dcera, krasne mas deticky vsetky 3🙂

astora
30. okt 2009

caute kočky katullka moji sa občas vycikali na zem v nestraženej chvili do toho namočili ruky a capkali po stene par sekund čo som šla do kuchyne stava sa

Marg drobečkom všetko naj meninkam

zuzka čo sa jedla tyka videla si moju Lauru už sme na tom tak zle že vybavujeme ozdravovnu na 3 týždne aby ju tam naučili jest....

grmitko
autor
30. okt 2009

wom ja si myslim, ze s tym vzdorom by ti psycholog pomohol, mne zatial pomohla a to som u nej este poriadne nebola, takze to je moj nazor, lebo vsak kto iny ti pomoze so psychologiou dietata ako psycholog??

nestiham docitat, som len na skok,

dnes sme boli na navsteve u Zinusky, bolo nam super, deti su uzasne, Maxo je uz velky chlap, dom maju nadherny 😵 😵 😵 vsetko bolo dokonale 😀 😀

rosarita20
30. okt 2009

Cafte holky,
Verim, ze uz tu nie su ziadni marodi... a len vysmiate deticky so svojimi krasnymi mladymi maminkami... 😉 😉
Ste tu rozoberali vek, no aj ja hodim statistiky... den po marg o rok viac ako ona 😀 😀 😀 (ak si spravne pamtam z minuleh roka 😀 ) MM o dva roky starsi, spolu sme 11 r. z toho oficialne 5 🙂 🙂
V mama a ja som lumi spoznala hned, kraaasne deticky aj mamina 😉
No musim koncit, muzicek vrci, ze mam vypnut comp a sledovat film 😎 😀

lalupa
30. okt 2009

simonke a simonkovi vseetko naj naj nnaj!!!

jej mima, o chvilu tu vsetky s tebou rodime 😵

dnes ma seklo,haha, to je uz posledna vec suvisiaca s chorobami 😀 ,ale co je lepsie, zavolala som na nove cislo letacika a oplatilo sa! supeeeer maser,dal ma do laty a este bol aj prijemny 😅 🤐 😉 a ako krasne stale voniam 😵

mne bambula po viroze hrala vysavac,chodila kazde tri minuty a vrieskala od hladu,takze teraz pekne papa a vsetko je jej malo, druha zacala ohrnat nos uz pred par mesiacmi, nie vsetkym jej vyhovejem...zase lamat hlavu,co by tak mohla cele spapat cez vikend...ale acidko to isti 😀

grmitko
autor
30. okt 2009

no vidim, ze jedlo riesite 😀 😀
u nas ziadna zmena, dnesne menu Domka, mliecko, rano pol chlebika s pastekou, potom jeden brumik, dva lyzicky jogurtu, obed odmietol, Lelko spapal aspon pol porcie, potom si dal dzusik, kusok brumika, lizatko - nedojedene, a vecer mlieko tot vsio, z coho to dieta zije to naozaj neviem 🙂

lumah
30. okt 2009

katka naši zas pchajú do nočníka hračky alebo dudle, všetko menšie musím dať z dohľadu. Raz si david vyložil pipíka cez okraj a vycikal sa von.🙂 A hned ako vstanú, musím nočníky odniesť, keď sú čisté, David si dá jeden na hlavu a chodí s ník ako s klobúkom. viem si predstaviť, že keby som ho neodniesla vyliať a umyť, tak si to rovno vyleje na hlavu. 😀 😝
Zuzka má pravdu s tými zákazmi a tým čo nám vadí-to robia najradšej.
David má dnes teploty dosť vysoké, som mu pozrela na ďasienka a lezú mu snád všetky zuby-hore na každej strane tri naraz-dvojky, trojky aj štvorky. 😒

zabka0609
30. okt 2009

dnesnym oslavencom vsetko len to najlepsie k dnesnym meninkam,hlavne nech su zdravi 🙂 🙂 🙂

aneti78
30. okt 2009

ahojte

Marg, Simke a Simkovi vsetko naj k meninam...uz ma minule napadlo, ze kde si tak dlho, nemali ste net, ci co? 😉

my mame tazke piatky kvoli tomu Mini talent show, nasi chodia spat v takomto case 🤐 , no ale tie hlasky pocas toho. vacsinou sa zdrziavam,ale dnes som mala zachvat smiechu - tie male dievcatka tak pistali po kazdom vystupeni a Jakub stale zahlasil: joj sa neošaľ, dievča 😀 😀 😀 Tamka napodobnuje tie starsie baby,co tam spievaju, naposledy furt vyspevuje: je to mozne,aby si miloval aj nemozne dievca 😀 😀 😀

zefa
30. okt 2009

ahojte
oslávencom hlavne zdravie a veľa lásky
k nočníkom..aj naši zo začiatku dávali ruky..lenže oni sú odchovanci reklám..a sami od seba si uvedomili,že budú máť bacile a budem im vraj na to musieť dať domestos 😀 😀 😀 (ked som raz dávala ten domestos na záchod ho museli ovoniať) a skonštatovali,že to by nám smudeli ruky fuj 😀 ..no a vdaka reklame si v poho umyjú vždy ruky aj ked prídeme z vonka lebo ten dom.na ruky nechcú
no o hláškach by sa tu dalo toho popísať
ale zas reklama..mi vkuse spievajú..ahoj cicuš, naši išli na víkend preč atd..
by sme to mali nahrávať a napáliť potom cedečka 😀 😀

astora
30. okt 2009

dobre sa tu bavim na tych hlaskach ja uz sommyslim spominala nasi sa hravaju na kajov zachod tak to je tiez zabava hlavne ked sa na to zobudim mama ja chcem kakat a ked dobehnem k nim nech idu na zachod tak mi povedia ze sa tak len hraju 😎 a potom uz ich lenn pocuvam chces kakat ? ano a kde ? na kajovom zachode 🙂

womenne
31. okt 2009

čaute babulky nam krasne svieti slniečko ale je klamlive som sa vystrčila z okna a skoro mi nos odmrzol 😀 teda kosa riadna.

saška ved prave ja som sa pytala aj som jej hovorila že ty chodiš s podobnymi problemami no nič tak ešte encham skusim čo si mi ty poradila+ ona a uvidime.

Ja som dnes v noci malo čospala,asi si už skočim s tym chrbatom aby som neskončila ako mama.Idem si ja hladat čo varit nemam ani šajnu muž šiel vymenit kolesa konečne som mu pripomenula že v stredu sa ide na svk.a tam je sneh. 🤐

margaretka11
31. okt 2009

Ahojte, ďakujem za všetky krásne gratulácie 😵 😵 😵

Rosarita, som 11. 11., mám pocit, že si dobre pamätáš 😉

Aneti, mali sme net, ale ja hriešnica som prepadla počítačovej hre... Prvýkrát v živote som k niečomu takému pričuchla a hotová závislosť 😝 . Som dopadla...

zuzka.25
31. okt 2009

Ahojte.

Tak nám začína krásny víkend, mňa ťahá s svrbí to vybraté znamienko a Luky sa zobudil so sopliskom a je náležite protivný.. chjo :((

idem im dať niečo papať. paa

vranka4
31. okt 2009

ahojte 🙂 ,tu sa dnes víkenduje?nikde nikoho-halo,kde ste všetky?my sme dnes mali samé návštevy,čo boli u nás na hroboch,tak nás prišli kuknúť,večer sme išli aj my do cintorína,dvojičky hotové,aké to bolo všetko vysvietené,blikajúce svetielka....

zefa
1. nov 2009

ahojte..som sa teraz dobre zasmiala...deti máju pusteného kubka a maťka...tam sa kričí,že juchuchuuuu...
(učim deti anglicky a oni farby už pomaly slov.ani nepovedia a okrem toho triedime odpad a to deti auto krčia flaše)
no Samko krčil flašu a nešla mu..že ktorý idioit(to počul v kobre 11) tu blue fľašu tak tuho urubil a do toho Nancy z izby juchuchuuuuj...

lumah
1. nov 2009

zefka 😀
dnes je typické dušičkové počasie. 😝

vranka4
1. nov 2009

ahojte 🙂 ,zefa 😀 😀 😀 ,u nás tiež poslednú dobu fičí Kubko a Maťko,normálne vedia naspamäť niektoré pasáže a sedia pri tom ako 5 peňazí 😀 😀 ,takých 15 minút a potom chcú Pata a Mata,teraz sa im pozerané rozprávky začínajú páčiť,ale len odvtedy ako chodia do škôlky 🙂

zefa
1. nov 2009

u nás je číslo jedna Nemo..do nemoty...ale začínali Patom a Matom..dnes si kukli aj Madagaskar a celkom oki..sa teším na dalšie hlášky...
dúfam,že ste všetci prežili pekný víkend 😉

grmitko
autor
1. nov 2009

ahojte,
tak sme doma z vyletu 🙂

u nas ide tiez do nemoty Nemo, to uz viem uplne naspamat, aj oni pouzivaju hlody z toho 😀 😀 ,potom Rodinka uzasnych, to su take naj, ale aj Pribeh zraloka, Madagaskar, to tiez radi pozeraju 🙂

lalupa
1. nov 2009

u nas dnes prekrasne svietilo slniecko cely den, teraz uz iba velikansky mesiac cumakuje 🙂

zefi,aj nase baby maju niektore slovicka zafixovane len anglicky, come a taha za ruku, alebo slonik je dlhe eeee

nase ficia bud na jim jame, no ovecky = shaun teh sheep, tie to istia, najvacsia haluz este aj pre nas dospelych 😀