Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
2. jan 2010

naši piju 3% mlieko ale občas im kupim aj 1.5%
naš niko sa naučil že si k nemu musim lahnut aby zaspal krpec od kedy chodi do školky to vyžaduje ☹ včera som nešla tak zaspal o 23.30

mima595
2. jan 2010

Nana - už sme zvykli davno, mne ani neprislo,, že mi vcera skoncilo sestonedelie 😉 - že mi skoncil "veget" - teda obdobie, ked som mala oddychovat a davat sa dokopy po porode 😀 😀 - to mi skoncilo prichodom domov.

No mame sa vselijako - teda nic extra, len maleho chcem silou mocou kojit a kedze je lenivec lenivy 😉 tak potaha 3-4 minuty, potom 20 minut sa hra na prsniku, potom dalsich 20 minut ho mam na rukach, aby zaspal a ked ho dam ..konecne.. do postielky, tak je o 15 minut hore a tak stale dokola ☹ . Ono je to potom dost narocne, ked som aj s dvojkami sama doma, tak nemam cas ani navarit...
tak vyuzivam zlepsovaky - kojim a pritom citam rozpravky, kojim a druhou rukou skladam puzzle
a najlepsi vynalez-uspavala som naobed dvojky-oni v posteliach, ja s Vladkom na zemi, jeho som kojila, im citala rozpravky a zaspali vsetci 3, ja som mala volno asi 3/4 hodiny 😉 😉 -ten vegggeeeet 😀
a dvojky ho prijali v pohode, žiadne žiarlivostne sceny, len by ho hladkali, pozerali sa nanho a brali na ruky
ale sem tam mu nakrucaju kolotoc, kym maju vsetci 3 dobru naladu 😉

grmitko
autor
2. jan 2010

ahoj babulky,
no vy ste toho popisali kym som ja pobehovala po meste 🙂 🙂
S Lelkom som bola, dokina tiez vravela, ze radsej ist a necakat, tak som sla, dostal Sumamed sirup, vela pit, ak vystupi teplota nad 38 tak zrazat, inak je v pohode, nic ho neboli, nekasle, akurat ma trosku zvysenu teplotu, tak dufam ze uz zajtra to bude omnoho lepsie 🙂 🙂

dakujem vam vestkym za krasne blahozelania, hlavne tebe Jani za basnicku, potesili ste ma 🙂 🙂

ja idem este na oslavu robit chlebicky, kolac je uz v chladnicke, na to ze som nebola pol dna doma, tak stiham, sikovna som, ak sa mi bude chciet tak este aj tycinky napeciem 😝 😀 😀 😀

nana77
2. jan 2010

jeeej, mimus, krasne 🙂 , mali musia byt zlati, ked ho tak lubia. velmi vam to prajem 🙂 . ja som vzdy chcela mat tri deti, no u nas motyka veru nevystreli, tak ako u vas 😀 . ale nevadi, ved mam dve krasne, zdrave 😵

si sikulka, ako si s tym vies poradit, proste zeny-matky zvladnu vsetko, vsak? a mas moj obdiv s tym kojenim... ja som dvojicky nezvladla kojit... mala som malo mlieka, kopec zdravotnych, ale aj osobnych problemov... a ked do toho prisla ondrejkova operacia, aj to male mnozstvo mlieka, co som mala, mi odislo... raz mi jedna znama (svokrina kolegyna) vycitala, ze som sa malo snazila, ze som mala stale, stale, stale prikladat a hlavne v noci, ze by som to rozkojila... neviem, ja som mala vtedy pocit, ze som urobila vsetko, co som vladala... uz to neriesim, tak boli na UM, su tu, zivi, zdravi a hotovo. ale je fakt, ze som aj ja velmi tuzila kojit... tak ti drzim palce, aby ti to vyslo 🙂

aneti78
2. jan 2010

ahojte

tak nasich zajtra odvezieme k babke a dedovi na chalupu a mne dovolenka este len zacne 😀 😀 😀 ale nieee poctivo idem v pondelok do roboty...ale oni tam budu cely tyzden a v stredu je volno 😉 a dnes idem von s velmi dobrou kamoskou, ktoru som nevidela asi pol roka, tak sa straaasne tesim

Saska, tak skore uzdravenie Leuskovi, Sumammed zaberie rychlo. a aj od nas vsetko naj k meninam 😵

wom, aj nasi ked zacali chodit do skolky,tak uz cez obed sami nezaspali. lebo tam prvy rok ucitelka pri nich posedela. a trva to do dnes,ale ja si rada lahnem, oni do desiatich minut spia a ja aspon na chvilu nohy vylozim 😀

aneti78
2. jan 2010

nana, ale myslim,ze kojit dvojicky je nieco ine nez jedno dieta, urcite aj Mimka potvrdi ona to moze porovnat 😉 niekomu sa podari kojit aj dvojky,ale ak ma niekto fakt malo mlieka, navyse dvojicky zacnu vacsinou prikrmovat UM uz v nemocke (to bol aj nas pripad),tak ty sa potom fakt mozes pretrhnut, ja som prikladala, odsavala, mala som pocit,ze nerobim nic ine,ale proste UM chceli a hotovo. a mojho mlieka len ubudalo a ubudalo ☹ vydrzali sme to skoro dva mesiace,ale uz som fakt nevladala

evka1310
2. jan 2010

ahojte...my mame dnes strasny den...v noci ani neratam kolko som bola hore...asi kazdy polhodinu. 😖potom okolo siedmej zaspal..o 9tej ma budi polovicka ze volala svokra, ze videla nasho psa ako beha po ulici medzi autami..usiel ked prisiel opravar kurenia...ten medzi casom ako opravoval kurenie, rozbil kuchynsku linku... 😖 😖 potom medzi casom Albert rozlial mlieko v postielke, cela mokra...odrovnaldlasi pociatac - klavsnice opat mu vytrhal: tento raz muzov z roboty 😖 😖 ak to psravy pisali, v talisnku je velmi zle pocacie..sa to sem blizi, uz nechodia ani vlaky z Rima do nasho mesta, kvoli zlemu pocasiu...no den straasne zly 😖 😖 😖 a to som este vynechala drobnosti ako ze Rudy mi okakal rifle kym som ho menila a podobne

juliagregor
2. jan 2010

ahojte,
kojila som jedno a aj dve a je pravda, že je to iné. Keď kojenie ide - je to paráda, keď z rôznych príčin nejde je to trápenie. Priznám sa, že keby som bola sa s dvojkami a synom sama, tak by som to nevydržala. Kojila som každú hodinu prvú mesiac a potom každé dve hodky. Manžel bol na PN po operácii krčnej chrbtice, varil, staral sa o staršieho a ja som len kojila, prebaľovala, kojila, prebaľovala......

nana nič si nevyčítaj, máš krásne a spokojné detičky a o to ide 🙂

oslávenkyni všetko najlepšie k meninám

mima aj tak ťa obdivujem, že po dvojkách si chcela ešte tretie 😉

nana77
2. jan 2010

anteka, asi mas pravdu, je to ine s dvojickami a ine s jednym babatkom. aj u nas to tak bolo, ze uz v nemocnici ich zacali dokrmovat UM. mne sa mlieko rozbehlo az na nejaky 3. den (napriek tomu, ze som rodila prirodzene a vtedy vraj mlieko byva skor), no nemohla som ich hned prikladat, lebo som musela dostat dve transfuzie krvi... navyse som nemala vystupene bradavky, klobuciky nechceli, laktacna sestra bola na dovolenke... tak som zacala odsavat, ale horko-tazko sa mi podarilo denne odsat na celu jednu davku pre kazdeho na jedno krmenie (a to vtedy papali 7-8xdenne). a ked som si zratala, ze som denne takmer 6 hodin stravila odsavanim a efekt to nemalo ziadny, tak som to vzdala... to bolo cca mesiac, co som kojila, resp. odsavala a aj to boli viac na um...

evi, tak tomu sa povie den blbec ☹

yasminapo
2. jan 2010

ahojte kocky...neidem to citat spat, bohuzial nemam net tak pisem len od susedky kratko....
dakujem vam vsetkym za podporu, peniazky, velmi si to cennim a vazuňim...mame to buňohuzial teraz velmi tazke ale vsetko chce cas a vela lasky....este ma vela toho tazkeho caka ale dufam ze novy rok bude uz len pekny a ja a moji drobci budeme mat konecne "pokoj"....chybate mi vsetky velmi!!!!!!!!!!!!!!!

grmitko
autor
2. jan 2010

evi vy mate nejake nestastne dni v posledne dobe ☹ ☹ nech sa vam uz zacne darit 🙂

ja som tiez nasich sa snazila kojit, ale nemala som mlieko takmer ziadne, v nemocke im hned strcili flasu s UM a bolo vybavene, nikto mi tam neporadil ako na to, tak som odsavala, ale ked som odsala za cely den 100ml tak to bol vykon, mala som naozaj velmi malo mliecka, takze som sa snazila nech dostanu aspon trochu mojho, ale vobec si to nevycitam, deti ziju, su v poriadku, teraz nas len tie skarede choroby trapia, ale inak im nic nie je 🙂 🙂
a nasi doteraz rano piju UM babylove 3, a na veceru maju kasu z kravskeho mlieka 🙂

grmitko
autor
2. jan 2010

yasmi drzte sa 🙂 verim ze sa budete uz mat iba lepsie a vsetko to zle pominie, drzim paste 🙂 myslim na vas

grmitko
autor
2. jan 2010

ajka, my sme boli na Avatar, to je super film 🙂 🙂

lalupa
2. jan 2010

saska, vsetko naj naj!!! xx 😵
sumamed sirupcek??? to vam mali dat nieco silnejsie na hnisavu anginu 😅

postele sniglar ikea? nikto nic?

nana77
2. jan 2010

lalu, ja s tou postielkou skusenosti nemam, ale mam v plane ich tiez kupit, ked to bude aktualne. ma ju totiz kamaratka (aj ked trosku starsi model) a je spokojna 🙂

grmitko
autor
2. jan 2010

lalu no teta na pohotovosti povedala ze to nie je hnisava angina, ale iba nejaka herpeticka ci co.... ale tak neviem, mandle ma samu hnisavu bodku.... ale ja nie som lekar, neviem....

postele neporadim, my mame hned velke postela 🙂 🙂

ajka72
2. jan 2010

lalu už som písala asi 3 strany predtým my máme tie postele ktoré si videla u nás a som maximalne spokojná, maju aj uložný priestor, videla som z ikey posteľ, neviem či je to tá čo sa pýtaš, ale mala 165cm, bola so zábranou a tiež bola fajn ale ja som chcela už 190cm, a hlavne s uložným priestorom 😉

mima595
2. jan 2010

grmi - no my sme už tiež mali herpeticku anginu a na tu sa vraj ATB nedavaju, len sme zrazali teploty, kloktali Tantum verde - my sme aj vytierali propolisom/ale to asi len 2x/.
Nasi mali vtedy 2 roky, to sa robia take pluzgieriky v celej pusy, aj v hrdle. Teploty klesli dost rychlo, aj tie pluzgieriky. Len nedavaj pit nic kysle - napr.caj s citronom, alebo pomarancovy dzus, lebo to tie pluzgieriky velmi palia.
a este nas upozornila, že ta choroba sa lieci velmi dlho, že tie najvyraznejsie znaky velmi rychlo pominu, ale dieta je este velmi nachylne na ine ochorenie, že sa vystrihat aj ludom s nadchou.
A asi to bola pravda, my sme to mali zaciatkom jula a ked sme v auguste boli na preventivku - tak hovori, že Matusko ma este stale jazvicky v hrdle, že to este nema celkom zahojene - a my sme už aj na nejaku chorobu davno zabudli, ani sme už nedavali taky pozor, aby sme neprisli do kontaktu s chorymi.

grmitko
autor
2. jan 2010

mima ale mne sa to nezda ako pluzgieriky a hned nam nasadila atb, tak neviem ze co to je, do papierov napisala ze angina a to dalej neviem precitat vyzera to ako can. alebo nieco take, tak fakt neviem, on dobral atb pred dvomi tyzdnami, ja mam pocit ze na pohotovosti davaju atb na vsetko, neviem ci ich naozaj potrebuje....

grmitko
autor
2. jan 2010

ona mi vlastne nic nepovedala iba vela pit, atb 1x denne a ked je teplota nad 38 tak zrazat a dovidenia.....

adrolka
2. jan 2010

čaute 😵
yasmi- super, že si napísala, držte saaaaaaa!!!
grmi- malému veľmi skoré uzdravenie!!!! hrozné, dookola choroby 😔
juliagregor -presne tieto opraty mám aj ja doma, ani raz som ich na ostro nepoužila zatiaľ. presne tieto tommyguard mám ich z ebay.
evi, to bol fakt deň blbec!!!

astora
2. jan 2010

ahojte ešte raz všetko dobre do noveho roku a oslavencom všetko len to najlepšie chorôbky nech vas obchadzaju čo najdalej a nech je tento rok lepši ako ten minuly.

zefa
2. jan 2010

ahojte
wom ..ked sme riešili ako pomôcť yasmi,tak napísala julia,že yasmi nie je sama čo rieši rozvod,že to aj oni(už neviem na ktorej str.to je)..preto ten odkaz

evi..tebe sa ale daríííí..ty musíš mať nervy z ocele pri tých Talianoch 😉 ja by som to asi nevydržala, bo ja som výbušný býk..ked som nasratá utekajte 😀 😀

mimka..tebe by sekla asi babyšatka ..aby to bolo furt na cecku nech sa obslúži ako mu to vyhovuje 😀 a budeš mať obe ruky prázdne

grmi..no nič moc taký začiatok roka ☹

http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kuchyne/616030/...

http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kuchyne/614218/...

womenne
2. jan 2010

aha tak to som nezaregistrovala ☹ baby držim palce nech sa vam to dobre dopadne.

My ešte sedime len ja už tak všeliako cche sa mi spat ja už neviem ponocovat 😝

grmitko
autor
3. jan 2010

Danka zelam ti vsetko najlepsie k meninam, vela zdravicka, stasticka a hlavne rodinnej pohody, nech sa ti splnia vsetky sny 🙂 🙂

fracle
3. jan 2010

Caute kocky, dufam ze ste silvestrovali v pohode a zdravi 🙂. My sme boli pozvani k susedom - talianom, vecera bola vynikajuca. Evka, dufam ze sa ti prilis neckalo, trosku sme ta pospominali 😅.

Nasi chalani zda sa su z najhorsieho vonku, vcera im manzel dal maso a boli v pohode, ziadne nevolnosti. Tak pevne dufam, ze sa to uz nezopakuje 😖.

Idem si vas precitat trosku dozadu.

lumah
3. jan 2010

ahojte, tak chlapcom sadla tá angína na priedušky, majú ich zahlienené a strašne kašlú-nasadila som calciový sirup a kúpili sme v lekárni eukalyptový krémik, natierame im s tým hruď a chrbátik, na to plienka a bodynko. Celú noc sme nespali, David bol v kuse hore, nemohol dýchať. Filipa zas budil david a tiež chrchlal, normálne som z nich nešťastná, zajtra máme ísť na kontrolu tej angíny a im sa to takto skomplikovalo. 😖

yasminka myslíme na teba, neboj, už bude len lepšie. 😉

juliagregor
3. jan 2010

ahojte
lumi je mi ľúto, že sa chalanom zhoršilo, ale kalciový sirup je dobrý, určite im zaberie. Aj im chutí 😉 , naši naň robia HAM

dnes som konečne vonku 😀

aneti78
3. jan 2010

ahojte

Lumi, nasa dr. mi vravela,lebo minule som tiez nasadila calciovy na kasel,tak povedala,ze to len tak den-dva a potom uz prejst na nieco co rozpusta hlieny,napr. sinupret, solvolan, solmucol a pod. lebo ten calciovy vraj nedokaze nacisto rozpustit hlien. ale ved zajtra pojdete,tak uvidis,co vam povedia 😉