Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
19. jan 2010

A Saši, k tvojej práci, ja som upratovačku robila po strednej, bola to taká krátkodobá výpomoc a viem, že je to riadna drina. Ale postupne sa to upravilo 🙂

womenne
19. jan 2010

moja mama robi upratovačku v škole a nezavidim jej som jej vždy pomahala cez prazdniny a bola som hotova to je nezaplatena praca....

jankabambulka
19. jan 2010

ahojte
prosím surne resp. čo najsúrnejšie o radu
pred 2h sa mi vyhodila horúčka a pokiaľ ju budem mať , nezoberú ma ako doprovod do nemocnice s miškom . čo je dobré na to?????
nebránim sa hocičomu: dokonca som ochotná ísť do extrémov a dám si acylpyrin, aspyrin.. hoc so na ne alergická -ale ak to pomôže ....

zefa
19. jan 2010

janka zubnú pastu..ked uschne nanovo...kup si aj tie náplaste na to..síce to nemám odskúšané ale vraj to trochu pomôže(a narúžuješ si pery a nič nebude vidno vraj)

margi..a odkiaľ vieš ako sa rozpráva u nás v Martine?

mima595
19. jan 2010

dráčik - aj u nas je Matus naviazany na MM - priebeh podobny ako u vas - v noci place, pridem k nemu - a on chce ockaaaaa!!! tak sa otocim, zobudim MM a spim dalej 😉
a cez den je to to iste - na mna vobec nie je tak naviazany, hlavne že ma ocka 😉
ale ja to neriešim, dokonca som rada, lebo ja mam teoriu, že vsetky deti lubia svoje mamy, len to beru ako samozrejmost, lebo my sme tu pre nich stale a ockovia su vzacnejsi - radsej nech je nanho naviazany, akoby o nich ocko nemal zaujem....
a vysavac sme mali - dostali ho na Vianoce, ked mali 1rok a 4 mesice - už ho nemame, hadica sa polamali, polamali co sa dalo, aj tak chceli stale vysavat s normalnym....
ale na chvilu ich zabavail - možno 2-3 mesiace?? nepamatam

margaretka11
19. jan 2010

Zefi, jednak som v Martine bola viackrát z rozličných dôvodov a jednak (neviem, či sa to tak hovorí všade na Slovensku), ale tu u nás v BB sa bežne hovorievalo, že najkrajšiu slovenčinu možno počuť práve v Martine. Jedine v Martine sa ešte tak mäkčí ako sa má. O nás Bystričanoch som počula, že vraj vyspevujeme, ale hovoríme tvrdšie ako tam u vás 🙂

lumah
19. jan 2010

janka aj mňa napadlo to s tou zubnou pastou, ale niekto tu písal raz, že priložiť lieh a držať, nech to vyštípe.Ja som to nikdy nemala,tak len čo som počula. 😝
U nás je Filipko viac na mňa naviazaný a David na tatinka. 😀
mimka presne ako vravíš, ja sa tiež teším, keď tatinko príde domova a chlapci si idu nohy dolámať, ako k nemu utekaju a pusinkuju ho. Uvedomujem si, že na neho budu stále viac naviazaní, predsa len je to mužský vzor pre nich. Ale mojkať sa ku mne budu chodiť. 😝

lalupa
19. jan 2010

baby , janka ma horucku,nie vyrazku 🙂 alebo zle vidim ja???
jani, k;asika, nurofen a podobna rada, pripadne panadol, ludove veci ovocie hrozno, cucoriedkovy kompot,matovy caj, obklady, tak narychlo mi napada toto
drzim palce

wom, kuskus je celozrna sranda z obilnin ci co, je to strasne vyzivne,aj ked to na chutnost treba speci pripravit, zaklad je 1:2 pomerKK a horuca voda, daj tam bujon alebo vegetu, pripadne,co pouzivas
priapdne mozes skusit trosku na masle oprazit, asi minutku, zaliat vodou, odstavit asi na 5minut a potom na ohni odseparovat gulicky kuskusu, ochutit hocicim, baklazan, cukina, korenie, sampiony,paprika, masko...
len treba dobre ochutit

dracik1
19. jan 2010

lalu, nie je kuskus podobny psenu? pseno je mnamky...aj deckam chuti...dokonca nasi jedia aj pohanku 😀

lilinka76
19. jan 2010

Lalu, niekedy sa herpesu ludovo hovori horucka, tak si myslim, ze asi myslela to. Nepocula si to este???

Deniska, vitaj v klube odpadlikov. Ja som uz druhy tyzden uplne hotovson, najradsej by som si dala stat hlavu, nech uz nesoplim, hrdlo ma boli, usi, vsetko. A to chceme v sobotu cestovat na dva tyzdne na vychodne Slovensko k starym rodicom, uz dlho sa tesim na to, ze mi niekto s detmi pomoze.

lumah
19. jan 2010

lalupka píše, že sa jej vyhodila horúčka-pochopila som to ako taký pupák nad perou alebo pod perou

zefa
19. jan 2010

margi mi tu naprší do nosa...ale veď tu sa uzákonila spisovná slovenčina,takže preto tu najkrajšie hovoríme...ale ja meliem všelijako..česky,dolniacky,východniarsky...kde práve som a s kým som...aľe ked som doma 😉 🙂

lalupa
19. jan 2010

nie baby, nepocula 😔 sorry 🙂

dracik,pseno som este nejedla

womenne
20. jan 2010

Dobre ranko Jani ja ti doporučujem Naplaste na herpesy je to sice drahe ale je ich tam vela aja som to mala po 3 dnoch preč fakt užasne aja mavam herpesy riadne agresivne ostavaju mi jazvy a teraz nič.Ale pokial ti to nezmizne by som neriskovala s malym pobyt v nemocke nemohol by muž?predca len bude na iske a herpes je infekčny..no ved uvidiš ked si daš tu nalast nieje to vobec vidno dokonca ani hrany nič...

Inak som si prave pozrela na FC jednu fotku a ostala som obarena neschopna slov 🙄 🙄 🙄 🙄 to dnes poviem mužovi bude sklamany.... 😔

lalu to je priprava ako na soju nie?ja som minulepozerala reportaž o chlebe ktory ma najviac viaminovma dobre vyviedliz omylu tak som kupila celozrnny 4 krajce za 40kč 😲 ja som mala vždy rada slnečnicovy hovorim si že je naj a ale najlepši je ten celozrnny

jankabambulka
20. jan 2010

ďakujem móóóc za rady. hej mám herpes a ani som si neuvedomila , že som to napísala naším nárečím. u nás sa tomu stále hovorí že "horúčka" 😖 .
stále (aj v noci) si to natieram vodičkou z čajovníka a nasadila som pyrydoxin-nemám Bkomplex a večer som vypila pol litra čaju a dala paralen. teraz skočím do lekárne (našťastie máme vedľa vo vchode) pre náplaste a bkomplex.
včera sme mali poradu a 2dni je tam pokazené kúrenie a bola tam zima jak sviňa. po 3h sa mi vyhodila jedna bodka a pokiaľ som prišla domov už boli dve (a ráno tri 😠 😖 )sakriš.inak baby tam začali sopliť ... jedna mi teraz ráno volala že"ty máš horúčku vyrútenú a mne nachladli obličky a zuzke -koleg.vaječníkyc..." to je sila !!!

womenne
20. jan 2010

Jani ty už pracuješ?som nejak nezaregistrovala..

jankabambulka
20. jan 2010

júj ja pracujem stále. robím pre jednu kozmet.spoločnosť menažérku. ale nedá sa tomu venovať takako treba.rozmýšľala som sa na to vykašlať ale ale....toľko práce som do toho dala , aby som sa vypracovala tam kde som a teraz riešim problém:dve moje asistentky dostanú výpoveď- ja som na materskej a ony si myslia, že sú asi somnou 😠 . tak teraz, ako sa vrátim z nemocky s miškom, tak musím ich nahradiť. aby som sa mohla ja venovať deťom naďalej, ale aby peniažky išli -lebo tá materská je DES !!! a hypotéka nepočká a dostavať treba, chápeš
z bývalej práce ako som ostala tehu - mám padáka 😢 😠

vranka4
20. jan 2010

jankabambulka,no šikulka si ty 🙂

womenne
20. jan 2010

Jani som nevedela teda šikovna s dvojkami a pracovat..Ja som sa niekedy nesthala najest nieto ešte pracovat 😉
Helka sa už dlho neozvala ☹

womenne
20. jan 2010

konečne mi prišla materska už somnanu čakala jak na spasenie 🤐 v penaženke same drobne 😀

adrolka
20. jan 2010

ahojte 😵
my sme boli minulý týždeň v tých jasliach. 3x na 2 hodinky. každý deň rev, ale vraj to bolo vždy lepšie a lepšie. potom tento týždeň sme zatiaľ neišli, lebo cez víkend Ami začala sopliť, dodnes, takže jasle sa nekonali. Ale uvidím zajtra ak to bude lepšie, tak hajde do jasličiek. Tara to zatiaľ nechytila.
u mňa sa zase derie von zub múdrosti. je to hrozné, už roky to prichádza v takých etapách, ale takéto som ešte nemala. pool papule mám napuchnutú, bolí ma všetko, sánka, kosť, otras, neviem si poriadne otvoriť ústa, jesť. krucci, už mi to lezie tak na nervy, že sa vždy musí niečo doserinkať 😠 😠
Ami má okrem soplov aj fasácku náladu zo zubov, idú jej zadné stoličky, 2 kusy ak nie tri. vreští, je podráždená, mne cukajú nervy, v kuse som z toho napätá, mm behá za mnou so xanaxom, nech si dám, aby som neprišla o nervy. ale ja takéto ukľudňováky neberiem, nemám k nim kladný vzťah 😀. vy ste si už niekedy dali niečo na ukľudnenie? 😅
janka, veľmi držím päste nech máte tú operáciu čo najskôr úspešne za sebou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mne na herpes pomáha zovirax, bud ten krémik, alebo aj tá mini náplasť.
wom, si písala, že malý ti nehovorí poriadne. ako sa to prejavuje? u nás je na to Ami tak s rozprávaním. len blabotanie, nejaké to slovíčko, ale aj to skomolene. Tara už používa jednoduché vety. hlavne v angličtine komunikuje, ale ked na ňu hovoríme v Sj, madarsky, aj tomu rozumie. alebo pomieša všetky 3 jazyky.

womenne
20. jan 2010

adrol fuha zub mudrosti nezavidim bracovi takto rastol nieklko rokov neskutočne bolesti maval,troka mu vykukol a znova sa scovalnakoniec mu ho museli vyrezat na oboch stranach...

no to rozpravanie on takto nie povie tie zakladne veci pekne už po česky aeon nevie sykavky,c s mu robi velky problem ale včera sme dost vičili musim snim intenzivne ale spravila som chybu že som nanho zyvšila hlas 😔 a on sa zatne a už zneho nič nedostanem en na mna pozera už som si aj pomyslela či mu niečo nieje ale on je inak v pohode a strašne šikovny na kreslenie a motoriku...každy mi hovori že mam počkat do 4 rokoch tak a neviem nechcem to zanedbat lebo Sebko už pekne vetami rozprava aj č,š,ž hovori teda ked rozprava pomaly,ešte ale nevie ř sice občas ho povie.Mymaems mužom strach aby ich nerozdelili v škole že jedneho vezmu a drheho nie chapete nieM

lumah
20. jan 2010

wom aku fotku? Načneš a nedokončíš. 😝
No wom u nás drobné nie su niekedy málo, napr. taká dvojeurovka a keď ich tam máš viac... 😀
adrolka priprav sa na to, že každú chvílu budu mať niečo-bohužila kolektív je taký-musia cez to prejsť a získať odolnosť. Booože že jasle, ja som dceru dala do jasiel tiež ked mala asi rok a pol, ked si predstavím, že by somd ala aj chlapcov teraz... chvalabohu, že sa dá byť doma do troch rokov. 🙂 Vobec by sa mi nechcelo isť do roboty.
Ozaj aj zinuska sa dlho neozvala, čo je s nou?

womenne
20. jan 2010

lumi aku fotku?nestojite mi na kabli? 😀
tak to hej ked vy mate kopec drobnych 😀

womenne
20. jan 2010

jaaaaaaaaaaaaj bože no asi stojite 😀 nechcem verejne lebo neviem či sa ta osoba nepotuluje aj tadialto napiše IP

womenne
20. jan 2010

inak nemate nejake špeci penaženky na tie drobne?a už ste si zvykkli na tie centy?ja teda neviem ako si zyvknem ešteže tu zatial niesu.

lumah
20. jan 2010

wom ja mám špeci penaženku-su tam také oddelené prepážky na jednotilvé drobné aj je to tam nakreslneé pre llepšie a rýchlejšie nájdenie, ale ked mi v obchode vydaju z tými centami a kým si to tam rozdelím-hruza-niekedy ich prasknem všetky do jedného priečinka a triedim až doma- tie 1 a 2 centy by som fak zrušila. Inak- zvykla som si rýchlo.

womenne
20. jan 2010

lumi fakt taka je?ta to je super aspon budem vediet.
fuj mna tak bolia ruky som vysavala a kym som odtisla gaučma skoro piclo ešte aj chalani na nom sedeli držky dve a smialy sami 😝

jankabambulka
20. jan 2010

babenky- kúpila som si tie náplaste stáli do 300 sk ale je ich tam hooooodddnnnee , našťastie expiračka je do 2012 😀 ako často mám meniť tú náplasť? nie je pritom písané. len načo slúži a na náplasti ako ju aplikovať.spravila som to tak, že natrela čajovníkom, nechala vyschnúť a nato tú náplasť lebo u nás v lekárni momentálne nemá herpesing či ako sa to volá.

tak ako často meniť tú náplasť? dikes

womenne
20. jan 2010

Jani podla potreby pokial ti drži tak si ju tam nechaj.